כותרות TheMarker >
  ';

  הגירוש מגן-עדן

  ידוע שעיקר האמונה היהודית נעוץ בקיום עולם הבא על כל הנגזר ממנו: גן-עדן, גהינום... מי שעושה מצוות, קונה לו לאחר 120 מקום טוב בגן-עדן, ואבוי למי שעושה רע ומה שמצפה לו בעולם הבא... מאידך, רואה האמונה היהודית בעולם הזה כפרוזדור, היינו כמעבר זמני שמשמש את האדם לתקן בו את מידותיו ולקנות בהם את חייו האמיתיים והנצחיים בעולם הבא.

  אם כן, "עולם הזה" הוא מרחב "החיים הזמניים" של האדם, "עולם הבא" הוא מרחב "החיים הנצחיים", כאשר "המוות" (הסתלקות האדם מהעולם הזה) מפריד בין שני העולמות. זו כאמור עיקר האמונה של הדת היהודית ושל עוד דתות; ומי שכופר בעיקרים האלה - כופר בעיקר.

  נכנסנו כבר למאה ה-21, ימי הביניים מאחורינו. הדמוקרטיה היא בשורת העידן המודרני והביאה עימה את חופש הדעה והאמונה: כל אדם באמונתו יחיה... כלומר זה לא ביג דיל לכפור היום בקיום אלוהים או בקיום עולם הבא; אף אחד לא יעלה את הכופר על מוקד, ואפילו קיימת האפשרות להיות נאור וכופר וכשר ויהודי למהדרין; בחר באחת הקומבינציות, כולן תקניות.

  דווקא בגין הפתיחות הזאת, עלה קרנו של מוטיב ההגיון ומילא את מקומה של "האמונה העיוורת": אני מאמין כי אמונותי נגזרת מההגיון. גם הכופר לא נותר חייב והטעים את דבריו בהגיון ובשכל הישר.

  פירצה נפרצה בדת היהודית - קוננו חכמינו את העת החדשה והתקוממו על פיתחון הפה שניתן לכופרים בשם ההגיון וגרורותיו... אולם גם עליהם לא פסחה הפתיחות, ומוטיב ההגיון חדר גם לחדרי חדריהם. הם נזכרו לפתע שעיקרי הדת היהודית מבוססים גם הם על ההגיון ועל השכל הישר, ואם כן מדוע להשאירם חבויים בתוך ארבע אמות האמונה העיוורת! הבה נוציא את מוטיב ההגיון אל אוויר העולם ונראה אותו לכול! שכל העולם יידע על מה מבוססת האמונה היהודית, וכל יהודי יידע מהי דתו ועל איזה בסיס היא עומדת. מהפירצה המבורכת הזו יצאו ביאורים ודרשות עם ניחוח שונה המסבירים איך למה ועל מה... מהפירצה הזאת יצאו הרבה רבנים והצליחו בעזרת הקוד החדש של ההגיון לחדור אל מודעות האנשים ולדבר אליהם בגובה העיניים... זהו מקור המספר העצום של החוזרים בתשובה דווקא בעידן הפתיחות זה.

  מהפירצה הזאת יצא גדול המחזירים בתשובה הרב אמנון יצחק, נפתחו תחנות רדיו דתיות, ועידן האינטרנט נפל בזמן... ההגיון והשכל הישר יצאו לאוויר העולם לאחר שנים של מסתור. האור הצפון בדת היהודית יצא לדרך.

  מהפירצה הזאת ביקשתי גם אני להשקיף על דתי היהודית, על דת אימי ואבי ודת ילדי. פתחתי את תורתי, את תורת אימי ואבי ורבותי, ועמדתי על ההגיון והשכל הישר פנים אל פנים; שם ראיתי עד כמה מאסה התורה במושג האמונה העיוורת, ועד כמה ביקשה להרחיקנו מנגררותיו.

  אבל ראיתי שם דבר אחר הרחוק שנות אור מהאמונה היהודית המקובלת שגדלתי עליה אני ואבי ומורי ורבותי. ראיתי בפרוש שגן-העדן הוא היקום שאנו חיים בתוכו, ולא צריך למות בשביל להכנס אליו; נהפוך, מי שנשאר מחוץ לשערי הגן קורס ומת. כלומר, גם בתעודת הפטירה של משה רבינו נכתב- "הנ"ל נפטר כי יצא משערי גן-עדן בכוחות עצמו ולא הצליח להחזיק מעמד מעל ל-120 שנה בחוץ". גם אבותינו אברהם יצחק ויעקב נפטרו מהעולם מאותה הסיבה, ואת תעודת הפטירה הציגה התורה לעיני כל באופן המפורט והברור ביותר, למען נראה ונלמד ונפנים...

  פתחתי את התורה וראיתי עד כמה התרחקה היהדות מעיקרי הדת היהודית, דורות על דורות... כה התרחקנו מתורת משה בן עמרם. כה כפרנו בעיקרי הדת הזאת, לאורך דורות ודורות... במאמר להלן אני עתיד להביא את נוסח העיקרים כפי שהופיעו בתורת משה, שהוחלפו בטיפשות ובמצח נחושה על ידינו.

  תגובות (2)

  נא להתחבר כדי להגיב

  התחברות או הרשמה   

  סדר התגובות :
  ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
  /null/cdate#

  /null/text_64k_1#

  RSS
    23/4/19 15:26:

  צטט: נעם דימנט 2019-04-22 16:07:35

  מה אתה אומר? שיש ספק סביר שאולי נציגי הלכוד גרמו לימין החדש לא לעבור את אחוז החסימה ?

   

  אני אומר כי יש ספק סביר כי נציגי המשפט גרמו שמפולת השמאל תהא סבירה שניתן להמשיך לחיות איתה.

    22/4/19 16:07:
  מה אתה אומר? שיש ספק סביר שאולי נציגי הלכוד גרמו לימין החדש לא לעבור את אחוז החסימה ?

  לא לעשות שוב עבודה ערבית

  2 תגובות   יום שני, 15/4/19, 20:29

  אתמול פרסמתי מאמר תחת הכותרת 'ולמה שלא נחשוד בכשרים' . אציע לקוראי הרשימה הזאת לעבור לפני כן על המאמר מאתמול ולקרוא אותו . הדבר יתרום לכם להבין מה קרה לקולותיכם ומה הולכים לעשות איתם

                 

  ''

   אולם לספירת הקולות

                                                          -          -          -

   

   

  קודם כל הבה נגדיר את המושג "זיוף", מהו זיוף ואיך עושים את זה- למקרה ותצטרכו אי פעם לשירות כזה. אתמול בעקבות המאמר שפרסמתי 'ולמה שלא נחשוד בכשרים', נשאלתי על-ידי איש שמאל שרוף תרתי משמע, שהטיל ספק בספק הסביר שהעליתי לגבי אפשרות של מרמה וזיוף בועדת הבחירות המרכזית. האיש הקשה: "נו באמת אלברט, איך בכלל יכול באופן טכני השופט העליון "לזייף" נתונים ולעבור עבירות פליליות חמורות, בלי שזה יתגלה ע"י יתר הצוות המקצועי?" איך השופט אישית בעצמו יכול לזייף באופן טכני מבלי שזה יתגלה מיד. איך יתכן שיסתכן בביצוע עבירות פליליות חמורות, רק כדי "להזיז" כמה מנדטים לכאן או לכאן".

   

  עניתי לו "בטח אתה מדמיין לעצמך תסריט בו השופט מלצר נכנס לאחד האולמות בו מתקיימת הספירה, ממתין בסבלנות למי מהסופרים ללכת להתפנות, ובום תופס את מקומו ומתחיל לזייף. או שעומד ליד אחד מכותבי הפרוטוקולים שאף הוא בשר ודם שמידי פעם מתפנה, או אז וברגע הנכון תופס את העט שלו ומתחיל לכתוב מה שבא לו בפרוטוקול ולזייף". "אני מבין" הדגשתי לעמיתי השמאלני, "כי התסריט הדמיוני הזה לא מסתדר לך גם מבחינה פיזית, לראות את מלצר, איש לא קטן מידות יושב על כיסא מוני-הקולות ומתגנב לעשות בושות ולזייף... זה באמת לא מתאים למידותיו תרתי משמע".


  "ועכשיו ברצינות" שלפתי מעלי את כובע ההומוריסט וחזרתי לארשת רצינית. "אני באמת שותף לספקות שלך ולא מעלה על דעתי תסריט שכזה. מצד שני יכול להיות שישנם מושתלים פרופסיונליים בעמדות הקלפי השונות שאף מלצר לא מזהה אותם, ונרמז לו שלא יפריע להם אם וכאשר יכנסו לפעולה בשעת דוחק לאומי". "אתה לוחץ אותי לקיר" זעקתי לידידי המתלהם: "אתה מכריח אותי להפעיל את הדמיון הפרוע שלי כדי להביא עוד תסריטים בהם מלצר פועל באופן לא תקין ומזייף ואל תחשוב שאין לי תסריטים כאלה, אבל חושש שאם תלחץ אותי יתר על המידה אכתוב תסריטים דמיוניים מדי ואעשה מעצמי צחוק, וזה לא פייר לעולל לי את זאת".

   

  להזכירכם כי ברשימה שפרסמתי מאתמול לא הצגתי ראיה ולא חצי ראיה לזיוף מסוים שנעשה על-ידי ועדת הבחירות או מי מטעמה. אינני יודע אם מלצר זייף את התוצאות או לא; כל מה שעשיתי הוא ללכת על הדרך שהתווה נשיא העליון לשעבר ברק ולהפיק ממנה מרגליות- אם תרצה להסיק ממנה מסקנות. וכך כתב ברק באחת מחוות הדעת המשפטיות הנוגעת בסוגיית ניגוד האינטרסים: "איסור זה של ניגוד אינטרסים, הינו לא רק על קיומו של ניגוד בפועל. זהו איסור על הימצאות במצב, בו ניגוד האינטרסים עלול להיווצר".

  הרשימה שלי מאתמול הציגה איפא ספק סביר של חשד לפלילים בוועדת הבחירות, ומכוח החשד הזה ביקשתי ופיללתי להפעיל לחץ ציבורי של כל שורות החברה שהספק חילחל בפועל אל תוכן, ולקיים ספירת מלאי חוזרת תחת עינה הפקוחה של ועדה ציבורית ממלכתית, שתחקור בתום הספירה את עצם המינוי של מלצר ואת ניגוד האינטרסים המובהק הנגזר ממנו. לכו לרשימה מאתמול ותיווכחו אם ניגוד האינטרסים מובהק הוא או לא.

  ובכן ישנן שמועות בלתי ברורות בעליל הרצות היום ברשת בנושא הספירה החוזרת לקולות הבוחרים, וזאת בגלל אי הדיוקים בספירת הקולות והחשד שהתעורר בגינם. ואולם האמת היא שלא הולכים לעשות ספירה חוזרת לכלל הקלפיות ברחבי המדינה כי אם הולכים לעשות בדיקה חוזרת לחלק מהפרוטוקולים של הקלפיות; כלומר לא הולכים לספור שוב את קולות הבוחרים להשוותם שנית לפרוטוקולים.

  משמעות המונח 'פרוטוקולים', אגב, להבנתי, הוא סיכום הספירה בכל קלפי; לליכוד 100 קולות, לכחול לבן 110, ולבית היהודי 26... השאלה הנשאלת ומה אם מי מהסופרים היה מושתל שם למטרת תרמית, ו/או מה אם מי מרושמי הפרוטוקול היה מושתל שם 'מטעם' ורשם את הסיכומים עם קצת זיוף פה ושם; איך אפשר לעלות על שני המקרים אם לא מקיימים בפועל ספירה חוזרת לכל הקלפיות במדינה.

   

  יש מי שיטען כי מוגזם הדבר עד בלתי אפשרי שכל ועדת הקלפי רמאים הם בפוטנציה ואני מסכים איתם בהחלט, אולם יתכן וישנם כעשרה רמאים (רדומים) המפוזרים בעמדות מרכזיות שונות בוועדות הקלפי, ונרמז להם לפעול במקרה חירום לאומי בו המחנה הלאומי ירקיע עד לרף שמונים המנדטים ויותיר את השמאל קצוץ רגליים. או נרמז לפקידים רמי-דרג (רדומים) לא יודע אם היו"ר מלצר בתוכם, לא להפריע לרדומים שקמו לפתע פתאום לתחייה אם וכאשר. תסריט דמיוני? כן. תסריט אימים? כן. תסריט אפשרי? התשובה גם כאן כן.

  אתה לא יכול לחשוב על זיוף בערבון מוגבל כמו שלא ניתן לחשוב למשל על מלחמה מוגבלת. כשאתה בא לעשות אנליזה לקונספט כלשהו, הניתוח חייב לקחת את הקונספט מכל צדדיו מהסעיף הקטן ביותר של הקונספט, עבור בבינוני ועד להגיע למצב המקסימלי בו עלול להגיע אותו קונספט. לזאת אפשר לקרוא בדיקה חוזרת שהמניע שלה ספק סביר.


  דרג את התוכן:

   ארכיון

   פרופיל

   אלברט שבות
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין