כותרות TheMarker >
  ';

  ציורי תנ"ך/ מאת: אהובה קליין.(c)

  ציורים המשמשים מדרשי תמונה לפסוקים בתנ"ך-
  הטכניקה: שמן על בד.
  שירה מקראית.
  * הציורים מוגנים בזכות יוצרים ואין להשתמש בהם בכל דרך שהיא.

  חג הפסח- מגש למצות /ציירה / אהובה קליין(c)

  24 תגובות   יום שישי , 19/4/19, 08:58

  Biblical paintings by Ahuva Klein

  Passover and the story of the people of Israel coming out Egypt

    " וּשְׁמַרְתֶּם, אֶת-הַמַּצּוֹת, כִּי בְּעֶצֶם הַיּוֹם הַזֶּה, הוֹצֵאתִי אֶת-צִבְאוֹתֵיכֶם מֵאֶרֶץ מִצְרָיִם; וּשְׁמַרְתֶּם אֶת-הַיּוֹם הַזֶּה, לְדֹרֹתֵיכֶם--חֻקַּת עוֹלָם.  יח בָּרִאשֹׁן בְּאַרְבָּעָה עָשָׂר יוֹם לַחֹדֶשׁ, בָּעֶרֶב, תֹּאכְלוּ, מַצֹּת:  עַד יוֹם הָאֶחָד וְעֶשְׂרִים, לַחֹדֶשׁ--בָּעָרֶב.  יט שִׁבְעַת יָמִים--שְׂאֹר, לֹא יִמָּצֵא בְּבָתֵּיכֶם:  כִּי כָּל-אֹכֵל מַחְמֶצֶת, וְנִכְרְתָה הַנֶּפֶשׁ הַהִוא מֵעֲדַת יִשְׂרָאֵל--בַּגֵּר, וּבְאֶזְרַח הָאָרֶץ.  ככָּל-מַחְמֶצֶת, לֹא תֹאכֵלוּ בְּכֹל, מוֹשְׁבֹתֵיכֶם, תֹּאכְלוּ, מַצּוֹת. [שמות י"ב,י"ז-כ]

   

  ''

   

  ציור להגדת פסח/ מגש המיועד למצות/ ציירה: אהובה קליין (c)

   

   

  מגש מצות מהודר

   שיר מאת: אהובה קליין ©

  מגש מצות מהודר

  מכסף טהור  מפואר

  מעשה ידי אומן

  מעטר מרומם שלחן.

   

  ליל הסדר כולם מסובים

  בהגדת הפסח  מתעמקים

  מעלים שובל זיכרונות

  עם למוד סבל וגלויות.

   

   נועצים עיניהם במגש

   ישן מתמזג עם חדש

   אבות  אבותינו עבדים

   אך אנו בני חורין.

   

   עם  עתיק  ונבחר

  שורשיו   שומר ושמר

  יצמיח שרשרת דורות

  כענפים פוריים נושאי פירות.

   הרעיון מאחורי היצירה והשיר:


   ליל הסדר -  סיפור יציאת  מצרים – על שום מה?

  מאת: אהובה קליין.

   

   

  ''    

   

  ציורי תנ"ך/ משה ואהרון  לפני פרעה/ציירה: אהובה קליין (c) [שמן על בד]


      

   


   

   

  ''    

  ציורי תנ"ך/ יציאת מצרים בחודש האביב/ ציירה: אהובה קליין (c)    

   

  העלאת תמונות    

  ציורי תנ"ך/ בני ישראל שואלים כלי כסף וזהב מהמצרים/ציירה: אהובה קליין (c)

   

  העלאת תמונות    

  ציורי תנ"ך/ בני ישראל יוצאים ממצרים/ ציירה: אהובה קליין (c)

  ''    


  ציורי תנ"ך/ בני ישראל יוצאים ממצרים/ ציירה: אהובה קליין (c)

   

   

  ''    

  ציורים מתוך ההגדה/ "כנגד ארבעה בנים דיברה תורה"/ ציירה: אהובה קליין (c 


   

  העלאת תמונות    

  ציור תנ"ך/ ארבע לשונות הגאולה/ ציירה: אהובה  קליין [שמן על בד](c    

   

  הנושא המרכזי בליל הסדר הוא: סיפור יציאת מצרים, למרות שאנו מזכירים את יציאת מצרים במצוות רבות אחרות, כגון: קידוש, קריאת שמע , תפילין ,שבת ועוד...  אך בליל הסדר עלינו להרבות ולספר  על המאורע ההיסטורי החשוב הזה שאירע לעם  היהודי - כפי שהבטיח  אלוקים לאברהם אבי האומה:

  "וַיֹּאמֶר לְאַבְרָם, יָדֹעַ תֵּדַע כִּי-גֵר יִהְיֶה זַרְעֲךָ בְּאֶרֶץ לֹא לָהֶם, וַעֲבָדוּם, וְעִנּוּ אֹתָם--אַרְבַּע מֵאוֹת, שָׁנָה.  וְגַם אֶת-הַגּוֹי אֲשֶׁר יַעֲבֹדוּ, דָּן אָנֹכִי; וְאַחֲרֵי-כֵן יֵצְאוּ, בִּרְכֻשׁ גָּדוֹל". [שמות ט"ו, י"ג- ט"ו]

  מצוות סיפור יציאת מצרים חלה  על כל יהודי ויהודי : "וכל המרבה לספר ביציאת מצרים הרי זה משובח" !

  בספר החינוך נאמר: "משורשי מצווה זו, כי הוא יסוד גדול  ועמוד חזק בתורתנו ואמונתנו- לפי שהוא לנו אות ומופת גמור בחידוש העולם וכי יש אלוה קדמון חפץ ויכול, פועל כל הנמצאות הוא, ובידו לשנותם כפי שיחפוץ בכל זמן מן הזמנים, כמו שעשה במצרים ששינה טבעי  העולם בשבילנו, ועשה לנו אותות מחודשים גדולים ועצומים, הלוא הוא משתק כל  כופר בחידוש העולם, ומקיים האמונה בידיעת ה' ברוך הוא"

  כיצד נספר את סיפור יציאת מצרים?

  בספר "יסוד ושורש העבודה" נאמר: "מצוות עשה של סיפור יציאת מצרים בלילה הזה, הוא על כל איש  מאישי ישראל עם קדוש, אף אם הוא יחידי על שולחנו.. עיקר מצוות הסיפור –היא לבניו ולבני ביתו, להודיע להם גבורותיו! יתברך.. לפרסם להם   גודל הנסים וגבורות ונפלאות של בוראנו, יתברך נמצא שמו ויתעלה, ולא די לפרש להם כלליות הנסים מה שכתוב בהגדה ,אלא לפרט ולבאר באר היטב כל נס ונס על פי מה שנמצא כתוב בגמרא ובמדרשים  וראוי לכל יודע ספר לחפש בכל הספרים.. ולספר פרטיהם לבני ביתו בליל שימור פסח, כדי להגדיל בעיניהם  הנס ויתנו בליבם יותר שבח והודיה לבורא יתברך שמו ויתעלה "במילים אחרות, זוהי מצוות עשה לספר ולתאר לבני הבית את כל הנסים הגדולים שה' עשה לעם ישראל ובכך אנחנו מגדלים את שמו של ה'.

  הזוהר הקדוש אומר: באותה שעה שעם ישראל יושבים ליד השולחן הערוך בליל הסדר וקוראים את ההגדה, ושומעים מפי עורך הסדר- הסברים ומדרשים על נס יציאת מצרים ,באותה עת הקב"ה מכנס את פמליה של מעלה ואומר להם: לכו ותשמעו את דברי השבח שבניי מספרים ליד השולחן  - על ידי החזקה שהוצאתים מעבדות לחירות וקרעתי להם את הים ,אז מתקבצים כל המלאכים ומתחברים עם - עם ישראל ומקשיבים  לדברי השבח והשמחה ששמחים בבורא עולם  ומיד באים ,מודים לה' על  כל הנסים והנפלאות שעשה לבניו – לעם ישראל הקדוש שיושבים בארץ ישראל ושמחים על הגאולה ובכך מוסיפים כוח וגבורה למעלה.

  בגמרא נאמר: כי את סיפור יציאת מצרים יש להתחיל בגנות ולסיים בשבח, באיזה אופן?

   יש לספר: בתחילת הדרך -אבותינו היו עובדי עבודה זרה ורק אחר כך בזכות אברהם שהפיץ את האמונה באל אחד- כל גלות מצרים  והגאולה  שהייתה  בעקבותיה – מטרתה : לזכך אותנו מכל העבודה הזרה ששררה קודם אברהם בתקופת תרח –אבי אברהם ובני דורו.

  האגדה מספרת:

  טרם נולד אברהם, היה מולך בכל העולם נמרוד ולמרות שהכיר בקיומו של ה'- החליט למרוד בו ,וסחף עמו את כל בני דורו לעסוק בעבודה זרה ולהאמין באלילים. לנמרוד היה שר חשוב- משנה למלך בשם תרח- הוא היה דבק בנמרוד ובאליליו ,וכעבור זמן  מה נולד לתרח בן בשם: "אברהם" שתחילה נקרא  בשם "אברם" באותו לילה שנולד אברהם, ראו  חכמיו של נמרוד שכוכב ענק יוצא מכיוון מזרח ובולע ארבעה כוכבים מארבע רוחות השמים, אמונתם הייתה- שהחלום  מצביע על ילד שנולד ועתיד להרוג מלכים ולרשת את ארץ כנען! למחרת באו חכמים אלה וסיפרו על כך לנמרוד, והדגישו שבאותו לילה שנולד אברהם לתרח, הם הוזמנו למשתה בנו  ובתום המשתה הלכו לטייל בחצר וראו את הכוכב שבלע את ארבעת הכוכבים וכנראה שמראה זה מורה על כך: שבנו של תרח - "אברהם" עתיד לכבוש את העולם ולבטל את אמונת נמרוד- אמנותו באלילים.

  כדי לפתור בעיה זו, יש להציע לתרח סכום כסף מכובד על מנת שיהרוג את בנו  אברהם ,טרם יהיה מאוחר מידי.

  שמע נמרוד לדברי חכמיו קרא מיד  לתרח ואמר לו: שמעתי שנולד לך בן- הלילה, תן לי אותו, אני שואף להורגו. בתמורה על כך אתן לך בית מלא  כסף וזהב.

  ענה לו תרח: כל מה שתגיד אעשה והמשיך המלך נמרוד ומשנהו לדבר  במשך שעה שלמה על ענייני המלוכה, תרח הקשיב ואמר: הלילה הגיע אלי אדם הציע לי עסקה: שאני אתן לו במתנה סוס יפה ומיוחד ובתמורה על כך הוא יעניק  לי- בית מלא שעורים. עניתי לו, אני אשיב  לו על שאלתו -לאחר  שאתייעץ  אתך.

  ענה לו נמרוד: אם אתה מנהיג את מלכותי בשכל כה צר, כנראה שהיא בקרוב תחרב. כיצד נראה לך הגיוני להחליף סוס יקר בעד שעורים? ולמי ישמשו השעורים ברגע שאין כבר סוס?

  ענה לו תרח: אם אתה כועס עלי  על עסקה של החלפת סוס בעד שעורים ,כיצד ארגיש אני בזמן שאתה דורש את בני היקר תמורת ממון? אם אתה בא להורגו, לשם מה אני זקוק לכסף? מי יירש אותי?  בתגובה על דברים אלו התמלא נמרוד כעס רב והחליט להרוג את תרח וצעק: אתה מעז לבוא אליי בדברי תוכחות ומשלים? תרח נפל לרגליו ואמר תוך כדי צחוק , אני חייב למלא את בקשתך, אלא אני מבקש שהות של שלושה ימים כדי לשכנע את אשתי על ידי מילים טובות והבטחת מתנות.

  נמרוד נענה לבקשת תרח וביום השלישי שלח אליו שליח בהתראה שאם לא ימלא את פקודתו - ישרוף לתרח את ביתו עם כל בני משפחתו, ראה תרח שהמצב כה קשה,  חיבל תחבולה: הייתה לו שפחה אחת שילדה בן באותו לילה שנולד אברהם ומסר תינוק זה לנמרוד. נמרוד הרג את התינוק תוך כדי התלהבות יתרה- ובתמורה העניק לתרח כסף רב ואחר כל שכח מכל הנושא.

  אברהם הקטן כבר בגיל שלוש החל לחקור : מי ברא את העולם? תחילה היה סבור שזוהי השמש, מששקעה, חשב שזו הלבנה המופיעה עם כל צבא השמים, והתפלל אליה, אך ראה שבתום הלילה, היא נעלמת, ניגש אל אביו ושאלו: מי ברא את העולם? ענה לו: כי האלילים שברשותו - הם בראו את העולם, ביקש אברהם מאמו אוכל – כקורבן לאלילים, משראה שאין הם זזים ואינם אוכלים, השקיע עמל רב לגלות את הבורא-עד ששרתה עליו השכינה ונתן ה' בליבו להכיר מיהו בורא העולם, מאז  הלך אברהם בקרב אנשי הסביבה ושכנע אותם: כי  ה' הוא ,הוא בורא העולם ועליהם להפסיק עם עבודת האלילות!

  בסופו של דבר, כשראה תרח - כי אברהם בוגד באלילות, הלך והלשין עליו לנמרוד, נמרוד ניסה לעלות את אברהם הקטן באש יחד עם כל בני המקום, אמו של אברהם שנקראה בשם: אמתלאי ניסתה לשכנע אותו שייכנע לנמרוד, אך ללא הצלחה ולבסוף, נמרוד הבין שהצדק עם אברהם-העניק לו מתנות ,שני עבדים, אחד מהם היה אליעזר.

  אברהם נחשב לאבי האומה.

  לסיכום, לאור האמור לעיל: המסקנה היא: ליל הסדר- הוא זמן חינוך - בו אנו מלמדים את הילדים, מי אנחנו? מי הם אבותינו ומהי ארצנו המובטחת עוד  מימי אברהם יצחק ויעקב,  וכל המרבה בכך- הרי זה משובח!

  עוד מיצירותיי:


      

  העלאת תמונות    

      

  ציור להגדת פסח: "פסח, מצה ומרור"/ ציירה: אהובה קליין (c)

  העלאת תמונות    

   

  ציור לחג הפסח/ קערת ליל הסדר/ ציירה: אהובה קליין (c) [שמן על בד]

  העלאת תמונות  

  ציור לחג הפסח/קערת ליל הסדר מוזהבת/ ציירה: אהובה קליין(c)

  העלאת תמונות

  ציור לחג הפסח/ שער להגדת פסח/ ציירה: אהובה קליין (c) [שמן על בד]

  העלאת תמונות

  ציורי תנ"ך/ מכת הברד/ ציירה: אהובה קליין  [שמן על בד] (c)

  העלאת תמונות

   

  ציורי תנ"ך / מכת בכורות/ ציירה: אהובה קליין (c)

   

   

  העלאת תמונות

  ציורי תנ"ך/ מכת החושך במצרים-אינה פוגעת בישראל/ ציירה: אהובה קליין (c)

   

  [שמן על בד]
   כל הזכויות שמורות לאהובה קליין על היצירות באתר (c)
   לכל עם ישראל- חג פסח  כשר ושמח ושבת שלום ומבורך ובשורות טובות!

   


  דרג את התוכן:

   תגובות (24)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     25/4/19 07:01:

    תודה רבה - גם לכל החברים היקרים שהעניקו כוכבים לפוסט זה.

   תבורכו: בכול, מכול, כול.

    מועדים לשמחה


     בברכה

    אהובה.

     23/4/19 08:08:

   צטט: אהובהקליין 2019-04-23 08:06:41

   צטט: rosanak 2019-04-22 21:51:33

   חג שמח אהובה! מוכשרת ומעניינת

    יקירה.
   נשיקה
    תודה למילים הטובות והברכות.
     כל אחד וכישרונו הוא.
    חג שמח ובשורות טובות.

    בברכה
    אהובה.

    

     22/4/19 21:51:
   חג שמח אהובה! מוכשרת ומעניינת
     22/4/19 21:47:

   צטט: עט סופר 2019-04-22 20:46:48

   יפהפה ...דברי פי חכם חן ... וכל המוסיף גורע...מועדים לשמחה ...

   עט סופר היקר.
    תודה- מקרב לב- לדבריך הנשגבים.
     מועדים  לשמחה ובשורות טובות.
    בברכה
    אהובה.
     22/4/19 21:41:

   צטט: kimchid 2019-04-22 17:05:53

   חג שמח!

    

    דניאל היקר.

    תודה לברכתך הנפלאה.

    מועדים לשמחה

    ובשורות טובות.


    בברכה

    אהובה.

     22/4/19 20:46:
   יפהפה ...דברי פי חכם חן ... וכל המוסיף גורע...מועדים לשמחה ...
     22/4/19 17:05:
   חג שמח!
     22/4/19 09:02:

    מרסיה היקרה.

   נשיקה

    תודה מקרב לב- לתגובתך היפה

   [אשר בטעות נמחקה, ממש מצטערת, סליחה.]

   תבורכי בהמשך חג פסח שמח ואביבי.

   ובשורות טובות.

    בברכה

    אהובה.

     22/4/19 08:57:

   צטט: רונית אברהם 2019-04-22 07:15:31

   אהובה יקרה,

   ציורייך מרהיבים ואת הדעת מרחיבים חיוך

   וכמו תמיד תענוג ללמוד אצלך ולהחכים.

    

   פסח כשר וחג חרות שמח!


    

   ''

   רונית היקרה.

   נשיקה

    תודה לדברייך היפים והמחורזים

    ותודה מיוחדת על התמונה היפהפייה 

   - עונת האביב.

    יישר כוח.

    תבורכי בברכות וישועות עד בלי די....

    בברכת

    חג פסח ,כשר ושמח.


    אהובה

     22/4/19 08:48:

   צטט: תנועת כמוך 2019-04-19 18:27:30

   שולח כוכב מלא הערכה לכך שאת משכילה אותי

   הן בתכנים

   והן באומנות

    דוד היקר.

    תודה לתגובתך היפה.

    תבורך משמים בשפע ברכות כמים.


    בברכה

    אהובה.

     22/4/19 07:15:

   אהובה יקרה,

   ציורייך מרהיבים ואת הדעת מרחיבים חיוך

   וכמו תמיד תענוג ללמוד אצלך ולהחכים.

    

   פסח כשר וחג חרות שמח!


    

   ''

     21/4/19 21:59:

   צטט: תכשיט 2019-04-19 17:43:57

   מקסים !!! את נהדרת... חג שמח לך ולמשפחתך...
    תכשיט היקרה.
   נשיקה
    תודה, מקרב לב, לתגובתך הנעימה והמשמחת.
    מועדים לשמחה!
    בברכה
    אהובה.
     21/4/19 21:56:

   צטט: אסנת אלון (אינציגר) 2019-04-19 17:36:48

   פוסט מרהיב. חג שמח וכשר
    אסנת היקרה.
   נשיקה
    תודה רבה לתגובתך היפה ולאיחולים.
    כל הברכות יחולו גם עלייך.

   בברכה
    אהובה.
     21/4/19 21:41:

   צטט: מכבית- coach לכתיבה 2019-04-19 16:22:33

   נ ה ד ר . וממש לעיתוי... פסח שמח וכשר, ושתרבי לפרש ו לצייר...

   מכבית היקרה.
   נשיקה
    תודה מקרב לב לדבריך הנפלאים ולאיחולים.
    תבורכי גם את יחד עם כל יקירייך - בפסח שמח וכשר וכל טוב.

    בברכה
    אהובה.
     21/4/19 21:33:

   צטט: אהובהקליין 2019-04-21 08:42:16

   צטט: * חיוש * 2019-04-19 12:00:13

   אהובה האהובה נשיקה

   עונג של שישי וחג לצפות בציורייך המקסימים שבכל אחד מהם הסמלים

   של חג הפסח המצויירים בכישרון רב

   לקרוא את שירך על ערב ליל הסדר הנחגג כהילכתו.


   וְהִגַּדְתָּ֣ לְבִנְךָ֔ בַּיּ֥וֹם הַה֖וּא לֵאמֹ֑ר בַּעֲב֣וּר זֶ֗ה עָשָׂ֤ה יְהֹוָה֙ לִ֔י בְּצֵאתִ֖י מִמִּצְרָֽיִם

    

   תודה ששיתפת אותנו ביצירותייך הנפלאות

   * כוכב אהבה והערצה

   חג פסח שמח וכשר יקירה לך ולכל יקירייך


    

   תוצאת תמונה עבור תמונות אביב הגיע פסח בא

   *חיוש* היקרה.

   נשיקה

    תודה למילותייך הטובות והמשמחות -

   ותודה מיוחדת על הברכה היפה והססגונית- לחג.

   כל הברכות יחולו גם עלייך ויקירייך.

    

   חג פסח שמח בניחוח אביבי וגשם של ישועות..


    באהבה וחיבוקים.

    אהובה.

     21/4/19 21:33:

   צטט: אהובהקליין 2019-04-20 21:59:20

   צטט: sari10 2019-04-19 11:02:14

   סדרת ציורים נהדרת.
   כזה עומק של הסברים...
   חג שמח לך אהובה!! נשיקה

   ''

   שרי היקרה.

   נשיקה

    תודה, מקרב לב- למילותייך הנהדרות וגם עבור התמונה היפהפייה ומיוחדת.

    חג פסח שמח -מלווה בפריחה ושגשוג.

    בברכה

    אהובה.

     21/4/19 08:42:

   צטט: * חיוש * 2019-04-19 12:00:13

   אהובה האהובה נשיקה

   עונג של שישי וחג לצפות בציורייך המקסימים שבכל אחד מהם הסמלים

   של חג הפסח המצויירים בכישרון רב

   לקרוא את שירך על ערב ליל הסדר הנחגג כהילכתו.


   וְהִגַּדְתָּ֣ לְבִנְךָ֔ בַּיּ֥וֹם הַה֖וּא לֵאמֹ֑ר בַּעֲב֣וּר זֶ֗ה עָשָׂ֤ה יְהֹוָה֙ לִ֔י בְּצֵאתִ֖י מִמִּצְרָֽיִם

    

   תודה ששיתפת אותנו ביצירותייך הנפלאות

   * כוכב אהבה והערצה

   חג פסח שמח וכשר יקירה לך ולכל יקירייך


    

   תוצאת תמונה עבור תמונות אביב הגיע פסח בא

   *חיוש* היקרה.

    תודה למילותייך הטובות והמשמחות -

   ותודה מיוחדת על הברכה היפה והססגונית- לחג.

   כל הברכות יחולו גם עלייך ויקירייך.

    

   חג פסח שמח בניחוח אביבי וגשם של ישועות..


    באהבה וחיבוקים.

    אהובה.

     19/4/19 18:27:

   שולח כוכב מלא הערכה לכך שאת משכילה אותי

   הן בתכנים

   והן באומנות

     19/4/19 17:43:
   מקסים !!! את נהדרת... חג שמח לך ולמשפחתך...
   פוסט מרהיב. חג שמח וכשר
   נ ה ד ר . וממש לעיתוי... פסח שמח וכשר, ושתרבי לפרש ו לצייר...
     19/4/19 12:00:

   אהובה האהובה נשיקה

   עונג של שישי וחג לצפות בציורייך המקסימים שבכל אחד מהם הסמלים

   של חג הפסח המצויירים בכישרון רב

   לקרוא את שירך על ערב ליל הסדר הנחגג כהילכתו.


   וְהִגַּדְתָּ֣ לְבִנְךָ֔ בַּיּ֥וֹם הַה֖וּא לֵאמֹ֑ר בַּעֲב֣וּר זֶ֗ה עָשָׂ֤ה יְהֹוָה֙ לִ֔י בְּצֵאתִ֖י מִמִּצְרָֽיִם

    

   תודה ששיתפת אותנו ביצירותייך הנפלאות

   * כוכב אהבה והערצה

   חג פסח שמח וכשר יקירה לך ולכל יקירייך


   תוצאת תמונה עבור תמונות אביב הגיע פסח בא

     19/4/19 11:02:

   סדרת ציורים נהדרת.
   כזה עומק של הסברים...
   חג שמח לך אהובה!! נשיקה

   ''

     19/4/19 10:44:

   ציורים מקסימים

   חג פסח שמח אהובה

   ''

   ארכיון

   פרופיל

   אהובהקליין
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין