כותרות TheMarker >
  ';

  הגירוש מגן-עדן

  ידוע שעיקר האמונה היהודית נעוץ בקיום עולם הבא על כל הנגזר ממנו: גן-עדן, גהינום... מי שעושה מצוות, קונה לו לאחר 120 מקום טוב בגן-עדן, ואבוי למי שעושה רע ומה שמצפה לו בעולם הבא... מאידך, רואה האמונה היהודית בעולם הזה כפרוזדור, היינו כמעבר זמני שמשמש את האדם לתקן בו את מידותיו ולקנות בהם את חייו האמיתיים והנצחיים בעולם הבא.

  אם כן, "עולם הזה" הוא מרחב "החיים הזמניים" של האדם, "עולם הבא" הוא מרחב "החיים הנצחיים", כאשר "המוות" (הסתלקות האדם מהעולם הזה) מפריד בין שני העולמות. זו כאמור עיקר האמונה של הדת היהודית ושל עוד דתות; ומי שכופר בעיקרים האלה - כופר בעיקר.

  נכנסנו כבר למאה ה-21, ימי הביניים מאחורינו. הדמוקרטיה היא בשורת העידן המודרני והביאה עימה את חופש הדעה והאמונה: כל אדם באמונתו יחיה... כלומר זה לא ביג דיל לכפור היום בקיום אלוהים או בקיום עולם הבא; אף אחד לא יעלה את הכופר על מוקד, ואפילו קיימת האפשרות להיות נאור וכופר וכשר ויהודי למהדרין; בחר באחת הקומבינציות, כולן תקניות.

  דווקא בגין הפתיחות הזאת, עלה קרנו של מוטיב ההגיון ומילא את מקומה של "האמונה העיוורת": אני מאמין כי אמונותי נגזרת מההגיון. גם הכופר לא נותר חייב והטעים את דבריו בהגיון ובשכל הישר.

  פירצה נפרצה בדת היהודית - קוננו חכמינו את העת החדשה והתקוממו על פיתחון הפה שניתן לכופרים בשם ההגיון וגרורותיו... אולם גם עליהם לא פסחה הפתיחות, ומוטיב ההגיון חדר גם לחדרי חדריהם. הם נזכרו לפתע שעיקרי הדת היהודית מבוססים גם הם על ההגיון ועל השכל הישר, ואם כן מדוע להשאירם חבויים בתוך ארבע אמות האמונה העיוורת! הבה נוציא את מוטיב ההגיון אל אוויר העולם ונראה אותו לכול! שכל העולם יידע על מה מבוססת האמונה היהודית, וכל יהודי יידע מהי דתו ועל איזה בסיס היא עומדת. מהפירצה המבורכת הזו יצאו ביאורים ודרשות עם ניחוח שונה המסבירים איך למה ועל מה... מהפירצה הזאת יצאו הרבה רבנים והצליחו בעזרת הקוד החדש של ההגיון לחדור אל מודעות האנשים ולדבר אליהם בגובה העיניים... זהו מקור המספר העצום של החוזרים בתשובה דווקא בעידן הפתיחות זה.

  מהפירצה הזאת יצא גדול המחזירים בתשובה הרב אמנון יצחק, נפתחו תחנות רדיו דתיות, ועידן האינטרנט נפל בזמן... ההגיון והשכל הישר יצאו לאוויר העולם לאחר שנים של מסתור. האור הצפון בדת היהודית יצא לדרך.

  מהפירצה הזאת ביקשתי גם אני להשקיף על דתי היהודית, על דת אימי ואבי ודת ילדי. פתחתי את תורתי, את תורת אימי ואבי ורבותי, ועמדתי על ההגיון והשכל הישר פנים אל פנים; שם ראיתי עד כמה מאסה התורה במושג האמונה העיוורת, ועד כמה ביקשה להרחיקנו מנגררותיו.

  אבל ראיתי שם דבר אחר הרחוק שנות אור מהאמונה היהודית המקובלת שגדלתי עליה אני ואבי ומורי ורבותי. ראיתי בפרוש שגן-העדן הוא היקום שאנו חיים בתוכו, ולא צריך למות בשביל להכנס אליו; נהפוך, מי שנשאר מחוץ לשערי הגן קורס ומת. כלומר, גם בתעודת הפטירה של משה רבינו נכתב- "הנ"ל נפטר כי יצא משערי גן-עדן בכוחות עצמו ולא הצליח להחזיק מעמד מעל ל-120 שנה בחוץ". גם אבותינו אברהם יצחק ויעקב נפטרו מהעולם מאותה הסיבה, ואת תעודת הפטירה הציגה התורה לעיני כל באופן המפורט והברור ביותר, למען נראה ונלמד ונפנים...

  פתחתי את התורה וראיתי עד כמה התרחקה היהדות מעיקרי הדת היהודית, דורות על דורות... כה התרחקנו מתורת משה בן עמרם. כה כפרנו בעיקרי הדת הזאת, לאורך דורות ודורות... במאמר להלן אני עתיד להביא את נוסח העיקרים כפי שהופיעו בתורת משה, שהוחלפו בטיפשות ובמצח נחושה על ידינו.

  תגובות (1)

  נא להתחבר כדי להגיב

  התחברות או הרשמה   

  סדר התגובות :
  ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
  /null/cdate#

  /null/text_64k_1#

  RSS
    3/5/19 16:57:
  מישהו השתין על עם שלם בבטחה מהמקפצה, זה מה שהמאמר למעלה אומר. מלצר היועמ"ש המפכ"ל הזמני עשו מעשה חמור שאין לו אח ורע בהיסטוריה האנושית, פשוט רימו עיני עינק עם שלם בלי להניד עפעף בלי להתרגש. פתחו לכאורה בחקירה על הזיוף במגזר הערבי, חקירה שתוצאותיה עשויות לשנות את גורלו של עם שלם, כי פרטי החישוב של חלוקת המנדטים עשויים היו להשתנות מקצה לקצה ולהוסיף לגוש הימין כוח אדיר של 8 מנדטים, ואפילו ילד קטן יכול להבין את ההבנה הבסיסית כי חלוקת המנדטים קשורה בקשר מוחלט בתוצאות החקירה, אבל האדונים האלה ביטלו את ההבנה הבסיסית הזאת של עם שלם והפרידו בין החקירה לחלוקת המנדטים, פשוט פרסמו את תוצאות הבחירות בלי קשר לחקירה ובזאת למעשה רימו, זו מרמה ואפילו בלתי מתוחכמת, ומה שנשאר זו חקירה פשוטה ויש להם את כל הזמן שבעולם בשביל למזמז ולהתמזמז עליה ואני מאמין שבסופו של דבר התיק ייסגר מתישהו מחוסר עניין לציבור. בואו נעשה חשבון אם אני מרמה אותך ונמצא אשם כמה שנים אקבל על העבירה שלי, כמה החוק אומר, תכפילו את השנים האלה בשבע מיליון וזה מה שמלצר היועמ"ש המפכ"ל אמורים לקבל בפועל במשפט הוגן.

  משימה לאומית: מי ירים את הכפפות

  1 תגובות   יום שישי , 3/5/19, 15:12

  מי ירים את הכפפות . מי יקח על עצמו לנהל את הפרויקט הלאומי של ישראל, ויאתגר את היועמ"ש בדרישה לפתוח בחקירה מיידית להטיית הבחירות . לא חסרים לישראל פטריוטים ואנשי משפט

  Imagen relacionada  

  משימה לאומית: למצות את הדין הקדוש

                                                           -          -          -         

   

   

  בחודש האחרון העליתי סדרת מאמרים בנושא טוהר הבחירות והתמקדתי באיש הממונה מטעם כולנו על המשימה הלאומית: שתוצאות הבחירות ישקפו נאמנה את קולות הבוחרים. חקרתי ומצאתי כי יו"ר ועדת הבחירות שנבחר לתפקיד הוא שופט העליון חנן מלצר, שבעברו הרחוק היה איש פוליטי ומשוייך למחנה השמאל האידאולוגי. השאלה שעסקתי בה על-גב שלושת המאמרים בסדרה הייתה תיאורטית אך מתבקשת: האם כאשר עמדה שאלת מינוי מלצר לוועדה, החשש למראית העין עמד לנגד נשיאת העליון שאישרה את המינוי? האם השיוך הפוליטי המובהק של מלצר אינו מקשה על הדין ההלכתי המסתעף מהכלל 'והייתם נקיים מה' ומישראל'. מלצר לא היה איש בעל דעה פוליטית, כולנו מחזיקים בדעות פוליטיות, מלצר היה פעיל פוליטי ובעברו ניסה פעמיים להיכנס לאחת הרשימות לכנסת. ומה עם עיקרון העל של 'ניגוד האינטרסים', מותר לי לחשוד כי האינטרס של מלצר הוא שהשמאל יקח את הבחירות.

   

  לציין כי חשד כזה מתגמד כאשר משקיפים עליו מהרמפה התיאורטית, והלכה למעשה שם עמדתי עם סדרת מאמריי הקודמים בנושא; עסקתי ברמה התיאורטית, טחנתי מים. היום במאמר הרביעי שבידכם אעמוד על הרמפה המעשית, ומשם ננסה להשקיף ביחד על הנעשה וללמוד כיצד התיאוריה משפיעה על המעשה ומתמזגת עימו – אם בכלל.

   

  שבוע לאחר הבחירות זעקו הכותרות "מלצר: לחקור זיוף בקלפיות, בדגש על המגזר הערבי". יתכן וישנה הגזמה בעצם השימוש בפועל 'זעקו' כי לא כל האתרים זעקו, במיוחד הממוסדים ביניהם. ברקע הדברים, ועוד באותו שבוע פרסם העיתונאי קלמן ליבסקינד במעריב מאמר מערכת, שחשף שורה של עדויות שהסירו את הערפל מעל השחיתות והרמאות שנעשו מאחורי הקלפיות במגזר הערבי.

  באום אל פחם, דווח, ניסו להוציא את סגן יו"ר הקלפי בזמן ספירת הקולות. באכסאל, עוד דווח, המשקיף יצא לאחר שחשש לחייו: "נכנסתי לאתר ועדת הבחירות ומצאתי שהצביעו שם 500 איש. בוא נגיד שאין שום סיכוי שכל כך הרבה אנשים הגיעו בשעתיים וחצי שהשארתי את הקלפי לאחר שהלכתי".

  היו הוכחות בקנה מידה אדירים לזיופים ענקיים במגזר הערבי, והתהייה מדוע לא ניתנה הוראה מיידית למשטרה לחקור בדחיפות את הזיופים האלה; זו השאלה המרכזית שהתכנסנו לעסוק בה ואני אחזור אליה בהמשך.

   

  אודה כי על השאלה הזו עניתי למפרע לעיל: "מלצר: לחקור זיוף בקלפיות, בדגש על המגזר הערבי". וכך דווח בהמשך: "לאחר עדויות ודיווחים על חשדות להטיית תוצאות בקלפיות במגזר הערבי, פנה יו"ר ועד הבחירות היום (ראשון, 14 במאי) ליועץ המשפטי לממשלה ולמפכ"ל המשטרה הזמני, ניצב מוטי כהן, וביקש לפתוח בחקירה פלילית על חשדות לזיוף בקלפיות". "רוב ההתרחשויות והדיווחים מצדיקים לכאורה פתיחה של חקירות פליליות" כתב השופט מלצר בבקשתו והוסיף: "ראוי כי המשטרה תרכז את כל החומרים הנוגעים בדבר, ובהנחיית גורמי הפרקליטות תבחן זאת".

  ואף על פי זאת הקושיה בעינה עומדת: הכיצד לא ניתנה על-ידי הממונה על טוהר הבחירות מטעם הציבור, הוראה מיידית למשטרה לחקור בדחיפות את הזיופים ומדוע. תשובה אופטימלית: כי על מלצר היה להמתין עם תוצאות הבחירות עד למצות את החקירה המשפטית ולעדכן לאורה את מספר הקולות הכשרים, מה עוד והוא הבחין עם כל אזרחי ישראל בתכונה כי 'כל המפה הפוליטית עשויה להשתנות והיא עומדת ותלויה על חודו של קול', אך בכל זאת החליט לפרסם את התוצאות מבלי להתחשב בשינוי הקל אך הקריטי שעשויה החקירה להשפיע על חודו של קול.

  הפנייה שלו איפא ליועמ"ש ולמשטרה הייתה מבחינת 'האליבי שלא הייתי במקום הפשע'. ואין מנוס מהשאלה הבאה בתור: הכיצד היועמ"ש והמפכ"ל לא הבחינו אף הם ככל יתר אזרחי ישראל בתכונה הברורה וצועקת כי "כל המפה הפוליטית עשויה להשתנות והיא עומדת ותלויה על חודו של קול" ולאור זאת ביקשו מהיו"ר להמתין עד מיצוי החקירה.

  אני יודע כבר לענות על השאלה מדוע לא המתין מלצר לתוצאה מדויקת וחד משמעית של חקירת הזיופים העצומים במגזר הערבי. כי אילו ניתנה ההוראה הזאת ואוּמַּת הממצא של הזיוף על-ידה, רשימת רע"מ הייתה נמחקת ועימה ארבעת המנדטים לכנסת, דבר שעלול היה לשנות את כל המפה הפוליטית בישראל. זו הפעם הראשונה בהיסטוריה של כל הבחירות בישראל שכל המפה הפוליטית והממשלה ואף שיטת הממשל תלויים ועומדים היו על חודו של קול.


  הימין החדש קיבל 138,598 קולות והיו חסרים לו 1,454 קולות בשביל להיכנס לכנסת ה-21 ולשנות את כלל המפה הפוליטית מקצה לקצה. ואולם לא מדובר רק בארבעה קולות שעשויים היו להתווסף לימין החדש בפרט ולגוש הימין בכלל, כי אם כל פרטי החישוב של חלוקת המנדטים עשויים היו להשתנות מקצה לקצה ולהוסיף לגוש הימין עוד 4 מנדטים מלבד הארבעה של בנט. אסתפק בדוגמה אחת מפרטי החישוב: מפלגת חד"ש של אחמד טיבי זכתה בחמישה מנדטים ובעוד מנדט נוסף בזכות הסכם העודפים שחתמה עם מפלגת רע"מ, סה"כ: 5 + 1 = 6 מנדטים, ועקב פסילת מאות קלפיות מפאת הזיוף (אילו המשטרה הייתה חוקרת) לא רק רע"מ עלולה הייתה להישמט מרשימות כנסת ה-21 כי אם גם המנדט שהתווסף מטעמה לחד"ש.

   

  בחישוב הסופי חלוקת הגושים יכלה להגיע ל- 48/72 במקום 56/64 כיום, ועם חלוקה כזו מפת ישראל השלמה תרתי משמע הייתה משתנה, לא רק הפוליטית כי אם גם המשפטית, המוסרית, האקדמאית, התקשורתית, אף הצבאית ואף המפה הגיאוגרפית מאילת עד הגולן עשויה להשתנות. בג"צ עם ממשלה נתמכת ב-72 מנדטים גם ישתנה ולא יהיה לו את 'הכוח', לא המשפטי ולא המוסרי להטיל את ה-וטו שלו על החלטות ממשלתיות או לחסום חוקים לגיטימיים של הכנסת. כל זה עשוי היה לקרות במציאות, אינני מדבר על חלום, אילו נתן מלצר מתוקף תפקידו את ההוראה הלגיטימית המתבקשת לחקור את הזיופים במגזר הערבי. אבל מלצר לא נתן את ההוראה והעלה בזאת את רף החשד שלי מחשד בלתי סביר להטיית הבחירות לחשד סביר בהחלט.

   

  שום דבר לא מאוחר. שום דבר לא יעכב לבקש ולקבל את תוצאות הבחירות האמיתיות. אין מדובר בעתיד ישראל כי אם במציאות העכשווית של ישראל. אין המדובר בתלונה מן המניין על ספירת קולות שפג תוקפה על-פי חוק; המדובר בתלונה פלילית של הטיית הבחירות בכוונת מכוון, זה החשד הסביר; מי ירים את הכפפות. מי יקח על עצמו לנהל את הפרויקט הלאומי של ישראל ויאתגר את היועמ"ש בדרישה לפתוח בחקירה מיידית להטיית הבחירות. לא חסרים לישראל פטריוטים ואנשי משפט, מהשורה הראשונה. גם ברחוב הישראלי לא חסרים פטריוטים שבכוחם לאתגר את היועמ"ש בדרישה למצות את הדין הקדוש.

   

                                                

  דרג את התוכן:

   ארכיון

   פרופיל

   אלברט שבות
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין