כותרות TheMarker >
  ';

  פוסטים אחרונים

  ארכיון

  תגובות (0)

  נא להתחבר כדי להגיב

  התחברות או הרשמה   

  סדר התגובות :
  ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
  /null/cdate#

  /null/text_64k_1#

  אין רשומות לתצוגה

  0

  פקודותיו של קאסם

  0 תגובות   יום שבת, 11/5/19, 09:57

   

  פקודותיו של קאסם

  ''

  עסקת הגרעין וספיחיה

  קטע

   

  לאחר יומיים של הנאה ומרגוע בחיק משפחתו, נפרד נציג כוח אל קודס ברצועת עזה מרעייתו הנאמנה בנשיקה ממושכת, לנגד עיני שתי בנותיו ובנו ויצא לרכבו.

  כאשר הגיע ללשכת מפקד כוח אל קודס במפקדת משמרות המהפכה, פגש תחילה במזכירו של קאסם שהסביר לו כי המפקד נמצא עדיין בפגישה עם הוד קדושתו, אך הוא עומד לחזור עם סגנו; ולפיכך יואיל כבודו להמתין בלשכה עם שאר חברי המטה, על ספל תה שחור ותקרובת של עוגיות שקדים ואורז, הוסיף לעדכנו המזכיר באדיבות רבה הפעם. הוא פתח עבורו את דלת הלשכה, ואף הכריז על בואו לזוטרים בין חברי המטה שלא התלוו לקאסם לפגישתו עם הוד קדושתו.

  ארבעת הנוכחים בלשכה נותרו לשבת שהרי אדריס לא היה בכיר מהם, וקיבלו את פניו בחיוך מאולץ. אך מיד לאחר שהתיישב באחד הכיסאות סביב השולחן גדול המידות, שאל אותו אחד מהם מה חדש ברצועת עזה.

  בעוד אדריס מחשב במוחו כשבריר שנייה מה לענות לסגנו של קצין המודיעין, דלת הלשכה נפערה וקאסם נכנס בראש שלושת מלוויו. כל הנוכחים מיד קמו על רגליהם, וחזרו לשבת רק לאחר שמפקדם תפס את מקומו בראש השולחן והתיר להם לחזור לשבת במקומותיהם.

  אני חוזר עתה מעודד מפגישה עם הוד קדושתו, הוא מברך אותנו על עמידתנו האיתנה בסוריה.’ קאסם פתח את דבריו ללא כל דברי ברכה מסורתיים, או ובהתעלמות מבואו של נציג הכוח ברצועת עזה.

  ההפוגה הזמנית שהוסכמה בין הצדדים מאפשרת לנו לחזור ולעסוק בפרויקט "אזר" ללא לחצים לפי שעה, ומוטב שננצל היטב את ההזדמנות הזו.’ הוא השתתק לכמה שניות ובחן את פני הנתונים למרותו במבט מקיף, ומיקד את מבטו בפניו של אדריס.

  מתי חזרת מוחמד?’ הוא שאל אותו בסבר פנים חמור, כמו חזרתו של נציג הכוח מכעיסה אותו.

  לפני יומיים המפקד.’

  מדוע אין הם מבצעים את מה שהם נדרשו לבצע, ומדוע לא תבעת מהם לבצע את אשר הכתבנו להם לבצע?’

  הם תרצו את הדחייה באי הענות של התושבים המפקד, אולם אני סבור כי הם עושים שימוש בדחייה כלחץ עלינו; כדי שנסייע להם בכספים, הרשות ברמאללה יורדת לחייהם בסנקציות כלכליות.’

  אני אדאג להעביר להם סכום מסוים ואני רוצה שתחזור מחר לרצועה, כדי שתשגיח על ביצוע יוזמת המהלך לדריסת הגדרות; יש חשיבות מיוחדת למהלך המקיף הזה לאורך כל הגבול עם הציונים, וגם אם ההמונים לא יצליחו למוטט את הגדרות ישיג המהלך את מטרתו. מאחר והוא נועד להסחת דעתם של הציונים וארגוני הביטחון שלהם, ובאופן זה נבטיח את הצלחת פרויקט "אזר". ללא המהלך הזה יהיו ארגוני הביטחון של השטן הקטן חופשיים לתור אחר התפתחויות בממלכת ירדן, והם עלולים לעלות על המאמצים שלנו ולסכל אותם; הם מוערכים כארגוני הביטחון בין הטובים ביותר בעולם כיום, לכן אנו חייבים למצוא להם תעסוקה לאורך גבול רצועת עזה, בכל תחילת שלב חדש של פרויקט "אזר".

  לאחר הפוגה קצרה ומתוחה נוספת, פנה קאסם שוב אל אדריס והורה לו לחזור לביתו כדי לארוז את חפציו, לקראת טיסתו בחזרה לרצועת עזה למחרת היום.

  © חיים קדמן 2019 - כל הזכויות שמורות.

   

  הקטע להלן עוסק בדיווחו של נציג כוח אל קודס ברצועת עזה למטה כוח אל קודס בטהרן, ולמפקדו הישיר קאסם סוליימאני.

  הקטע נכתב בראשית 2018, כתב היד הושלם בשבוע שעבר.

  דרג את התוכן: