כותרות TheMarker >
  ';

  פוסטים אחרונים

  ארכיון

  תגובות (0)

  נא להתחבר כדי להגיב

  התחברות או הרשמה   

  סדר התגובות :
  ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
  /null/cdate#

  /null/text_64k_1#

  אין רשומות לתצוגה

  0

  חדר החקירות

  0 תגובות   יום שני, 20/5/19, 08:44

  ''

  עסקת הגרעין וספיחיה

  קטע

  מפאת חומרת המצב והזמן המצומצם שנותר עד לסיום החג, ירד הגנרל אל דג’אני לחדר החקירות, כדי לברר אישית מה נותר עוד לדעת אודות מזימת ההפיכה של הפלג הקיצוני של האחים המוסלמים. המידע שסיפק יושב ראש הפלג אבו דיב לאחר סדרת עינויים שגרמה לו לפצות את פיו לבסוף; סייעה להביא למעצרם של רוב הפעילים הבכירים בפלג הקיצוני, ולחשיפת מאגרי הנשק והחימוש שסופקו לחברי הפלג לצורך ביצוע ההפיכה. אך עדיין נותר הצורך לאמת מי סיפק להם את החימוש וכיצד? ושאלה זו הטרידה את הגנרל, וחקירת עבדול סאליב הסוחר בחלקי החילוך לרכב אמורה לספק חלק מסוים ואולי את הפתרון כולו.

  אולם כאשר נע הגנרל בראש פמלייתו המצומצמת מאוד נע לעבר חדר החקירות, יצא ממנו אחד החוקרים בפנים נפולות אך מיד הזדקף וקידם את הגנרל ושני מלוויו בהצדעה ובמבע רווי במתח.

  השקט בחדר החקירות מבעד לדלתו שנותרה פתוחה, הפתיע את שלושת האורחים הנכבדים. אך הם חלפו על פני החוקר הזוטר ונכנסו פנימה. החוקר הראשי ועוזרו קמו על רגליהם והצדיעו, בעוד במרכז החדר על מתקן מאולתר רבצה גווייתו של עבדול סאליב.

  האם הוא הודה לפני שהתפגר?’ שאל הגנרל את החוקר הראשי, לאחר דומיה קלה שבה סקר את הגווייה ואמצעי הסיוע לחקירה.

  לא אדוני, הוא טען שאין לו שום קשר לאחים המוסלמים, וההתקשרות שלו למשרדו של אל דיב ביום בו האחרון נעצר הייתה לצורך הגשת תביעה נגד אחד מלקוחותיו.’

  וכיצד הוא התפגר, איני רואה שום סימנים בולטים על הגווייה?’

  הוא הובא לכאן פצוע אנוש ולאחר שכנראה התנקשו בחייו, וקיבל התקף לב אדוני לאחר מכת חשמל בודדת אשר הכריעה אותו סופית.’.

  אני מבין, תחזירו את הגווייה למשפחתו שיקברוהו.’ ציווה הגנרל והוא ושני מלוויו יצאו מחדר החקירות וחזרו ללשכתו.

  זמן בדחיפות את ראשי אגף המודיעין וביטחון הפנים.’ פנה הגנרל למזכירו, כאשר עבר בחדר ההמתנה של האחרון עם סגנו וקצין המבצעים שליווהו.

  כחמש דקות לאחר מכן עם בואם של שני הנתונים למרותו, פתח הגנרל את הישיבה היומית.

  את הסכנה המיידית איום הפיכת השלטון בממלכה שלנו חסלנו, אך נותרה עדיין בעיית איתור זהות המדינה התומכת בפלג הקיצוני של תנועת האחים המוסלמים. בהתאם להערכה שלנו כמובן איראן היא המדינה שבוחשת בחשאי והיא שמימנה את הפלג הקיצוני וסיפקה לו אמצעי לחימה. אבל אנחנו זקוקים לראיות, עמדנו להשיגן בחקירתו של סוחר חלקי החילוף שנסע מדי יום לחברון, אך מסתבר שהתנקשו בחייו ושלפו אותו פצוע אנוש מתוך רכבו שהחל לבעור והוא התפגר בתחילתה של החקירה. ראש הממשלה של שכנתנו ביקר בליווי ראש ארגון שירות הביון שלהם בארמון המלך, ולדעתם לא קיים כעת נציג איראני בעזה; היו שדרים מוצפנים עד לפני כחצי שנה אבל לא עוד, והם אינם יודעים עדיין כיצד איראן מקיימת מגעים עם עזה.’ הגנרל כחכח בגרונו בקול רם במבוכה גלויה, להפתעת הנתונים למרותו.

  ברשותך אדוני אבקש לומר כמה מלים.’ פנה ראש אגף המודיעין לגנרל.

  דבר עלי אנו מאזינים לך. הורה לו הגנרל אשר קיווה מאוד כי הדיון הנוכחי יפתור סופית החידה המטרידה. ולכן התיר לבריגדיר עלי אל-מולקי להביע את דעתו.

  ידוע לנו אדוני עפ מי עשה סוחר חלקי החילוך עסקים בחברון, אני מציע לשלוח לשם חוליית אנשי מקצוע שלנו אשר יבררו סופית האם הסוחר עסק רק בסחר חלקי חילוף; או האם הוא היה בקשר עם גורמים חתרניים, ואם כן מי הגורמים הללו.’

  יפה,’ העיר הגנרל והוסיף מיד: ‘אם יתגלו גורמים שכאלה יש להביאם לחקירה יסודית אצלנו, מבלי להביא את הרשות הפלסתינית בסוד העניין ומבלי להתחשב בה!’

  © חיים קדמן 2019 - כל הזכויות שמורות.

  דרג את התוכן: