כותרות TheMarker >
  ';

  הגירוש מגן-עדן

  ידוע שעיקר האמונה היהודית נעוץ בקיום עולם הבא על כל הנגזר ממנו: גן-עדן, גהינום... מי שעושה מצוות, קונה לו לאחר 120 מקום טוב בגן-עדן, ואבוי למי שעושה רע ומה שמצפה לו בעולם הבא... מאידך, רואה האמונה היהודית בעולם הזה כפרוזדור, היינו כמעבר זמני שמשמש את האדם לתקן בו את מידותיו ולקנות בהם את חייו האמיתיים והנצחיים בעולם הבא.

  אם כן, "עולם הזה" הוא מרחב "החיים הזמניים" של האדם, "עולם הבא" הוא מרחב "החיים הנצחיים", כאשר "המוות" (הסתלקות האדם מהעולם הזה) מפריד בין שני העולמות. זו כאמור עיקר האמונה של הדת היהודית ושל עוד דתות; ומי שכופר בעיקרים האלה - כופר בעיקר.

  נכנסנו כבר למאה ה-21, ימי הביניים מאחורינו. הדמוקרטיה היא בשורת העידן המודרני והביאה עימה את חופש הדעה והאמונה: כל אדם באמונתו יחיה... כלומר זה לא ביג דיל לכפור היום בקיום אלוהים או בקיום עולם הבא; אף אחד לא יעלה את הכופר על מוקד, ואפילו קיימת האפשרות להיות נאור וכופר וכשר ויהודי למהדרין; בחר באחת הקומבינציות, כולן תקניות.

  דווקא בגין הפתיחות הזאת, עלה קרנו של מוטיב ההגיון ומילא את מקומה של "האמונה העיוורת": אני מאמין כי אמונותי נגזרת מההגיון. גם הכופר לא נותר חייב והטעים את דבריו בהגיון ובשכל הישר.

  פירצה נפרצה בדת היהודית - קוננו חכמינו את העת החדשה והתקוממו על פיתחון הפה שניתן לכופרים בשם ההגיון וגרורותיו... אולם גם עליהם לא פסחה הפתיחות, ומוטיב ההגיון חדר גם לחדרי חדריהם. הם נזכרו לפתע שעיקרי הדת היהודית מבוססים גם הם על ההגיון ועל השכל הישר, ואם כן מדוע להשאירם חבויים בתוך ארבע אמות האמונה העיוורת! הבה נוציא את מוטיב ההגיון אל אוויר העולם ונראה אותו לכול! שכל העולם יידע על מה מבוססת האמונה היהודית, וכל יהודי יידע מהי דתו ועל איזה בסיס היא עומדת. מהפירצה המבורכת הזו יצאו ביאורים ודרשות עם ניחוח שונה המסבירים איך למה ועל מה... מהפירצה הזאת יצאו הרבה רבנים והצליחו בעזרת הקוד החדש של ההגיון לחדור אל מודעות האנשים ולדבר אליהם בגובה העיניים... זהו מקור המספר העצום של החוזרים בתשובה דווקא בעידן הפתיחות זה.

  מהפירצה הזאת יצא גדול המחזירים בתשובה הרב אמנון יצחק, נפתחו תחנות רדיו דתיות, ועידן האינטרנט נפל בזמן... ההגיון והשכל הישר יצאו לאוויר העולם לאחר שנים של מסתור. האור הצפון בדת היהודית יצא לדרך.

  מהפירצה הזאת ביקשתי גם אני להשקיף על דתי היהודית, על דת אימי ואבי ודת ילדי. פתחתי את תורתי, את תורת אימי ואבי ורבותי, ועמדתי על ההגיון והשכל הישר פנים אל פנים; שם ראיתי עד כמה מאסה התורה במושג האמונה העיוורת, ועד כמה ביקשה להרחיקנו מנגררותיו.

  אבל ראיתי שם דבר אחר הרחוק שנות אור מהאמונה היהודית המקובלת שגדלתי עליה אני ואבי ומורי ורבותי. ראיתי בפרוש שגן-העדן הוא היקום שאנו חיים בתוכו, ולא צריך למות בשביל להכנס אליו; נהפוך, מי שנשאר מחוץ לשערי הגן קורס ומת. כלומר, גם בתעודת הפטירה של משה רבינו נכתב- "הנ"ל נפטר כי יצא משערי גן-עדן בכוחות עצמו ולא הצליח להחזיק מעמד מעל ל-120 שנה בחוץ". גם אבותינו אברהם יצחק ויעקב נפטרו מהעולם מאותה הסיבה, ואת תעודת הפטירה הציגה התורה לעיני כל באופן המפורט והברור ביותר, למען נראה ונלמד ונפנים...

  פתחתי את התורה וראיתי עד כמה התרחקה היהדות מעיקרי הדת היהודית, דורות על דורות... כה התרחקנו מתורת משה בן עמרם. כה כפרנו בעיקרי הדת הזאת, לאורך דורות ודורות... במאמר להלן אני עתיד להביא את נוסח העיקרים כפי שהופיעו בתורת משה, שהוחלפו בטיפשות ובמצח נחושה על ידינו.

  תגובות (0)

  נא להתחבר כדי להגיב

  התחברות או הרשמה   

  סדר התגובות :
  ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
  /null/cdate#

  /null/text_64k_1#

  אין רשומות לתצוגה

  תרמית המאה: איך לחולל פילוג יש מאין

  0 תגובות   יום שישי , 24/5/19, 16:42

  האם שאלתם את עצמכם כמה מ- 1,125,881 שהצביעו לכחול לבן שותפים לאידאה של השמאל, כמה מהם חושבים כי אנו כובשים בארצנו וכמה מאמינים בזכותנו על ארצנו

   

                           ''

                                 חלוקת המנדטים מאתר ועדת הכנסת

                                                      -             -             -

   

   

  מוצא את עצמי נזכר בימים עברו כשהייתי תלמיד בכיתה ד' בביה"ס היהודי בחלב. היה עלינו ללמוד בעל פה יצירות פואטיקה של משוררים ערבים מימי הביניים, כל שבוע יצירה חדשה, ארוכה, אכזרית, מילים ספרותיות נוקשות שאם תעלעל בכל העיתונים בערבית לא תמצא מילה אחת ממילות הפואטיקה הנוקשה שבידך; משהו מעין יצירות ביאליק שלנו.. הבעיה הייתה עם שמי הפרטי שמתחיל באות א' הראשונה בסדר האותיות בערבית, וכזה הייתי הראשון מתוך הרשימה לקרוא את הפואטיקה. איך הייתי מקנא ביוסף (يوسف) האחרון ברשימה בזכות ה-י' של שמו- האחרונה באלפבית הערבי.

   

  הטכניקה שלי לצרוב את הפואטיקה בראש הייתה ועודנה אותה הטכניקה של כל ילדי העולם: לחזור על המילים והמשפטים שוב ושוב עד שהמוח יצרוב אותן. היום לאחר שגדלתי בכמה שנים אני יודע כי המוח האנושי אינו בררן והדיסק שלו צורב כל דבר- גם אם המדובר בדבר שקר וכזב; התנאי היחיד שלו שתחזור על הדבר את מספר הפעמים הנדרש. כך ואם תחזור על שקר אינסוף פעמים סופך גם אתה להאמין לו. הוא הדין להטעיה בדיה לפברוק ולבלוף הגלוי ביותר: תחזור עליו אינספור פעמים- אוזני השומעים יתרגלו אליו וסופם להאמין בו. אף אתה תתהה ותפקפק: שמא הבלוף אמת ולא ידעתי. זו מאז ומתמיד הדרך להלבנת השקר באשר הוא.

   

  אל פלונטר ההרהור הזה נכנסתי כאשר נתקלתי במאמר מלומד שנכתב בעט מחודד במיוחד. בעליו היא אחת הפעילות החברתיות המוכרות וכותבת ברשת תחת שם העט גלי בת חורין (גב"ח). תמיד אמרתי כי אילו עוצמתה הייתה נחשפת לציבור הישראלי – סיכוייה להקים מפלגה ולהכנס לכנסת סבירים היו אף גדולים.   

   

  וגם המוח האנליטי שלה הלבין בדרך השינון האינסופי את אחד השקרים הגדולים מכולם; לא באשמתה כי אם באשמת אוזניה ששמעו את השקר אינספור פעמים והשלימו עימו; הלבינו אותו. כך מתוך מאמרה: "כאשר חצי עם לא מאמין לסמכותו של ראש הממשלה והחצי השני לסמכותם של מוסדות החוק והתקשורת – אין מה להתפלא שנוצר פילוג בעם שהוא פילוג אונטולוגי ממש". עניתי "זה בעצמו השקר האנטולוגי ההרסני גלי למרות ונוצר הרושם וכאילו יש פילוג בעם, אבל ממתי מיעוט שבמיעוט עושה פילוג? המיעוט השמאלני אותו מייצגת האג'נדה של התקשורת והפקידות האוליגרכית לא מייצרת אפילו מחלוקת, על איזה פילוג את מדברת! הרוב המוחלט בעם מאוחד בדעותיו ואין בו שום פילוג; זאת האמת הגדולה שהשקר השמאלני בניצוחה של התקשורת הפכו אותה על פניה".

   

  "לא יודעת" ענתה לי. "אין לי סטטיסטיקה. הבחירות האחרונות היו סביב שאלה אחת: ביבי או לא ביבי. איש משלושת הגנרלים המהוללים + הטר"ש לא היה מקבל מנדט אחד בפני עצמו. כל המנדטים הגיעו על בסיס הבטחה אחת: הם יתפסו את השלטון לא ביבי".

   

  "בראבו!" אמרתי לה. על זאת בדיוק אני מדבר. הרי לא יתכן שפילוג יהיה סביב אדם אחד ואפילו משה רבנו אין ביכולתו כדמות ליצור פילוג, זאת כי פילוג נוצר סביב רעיון, אידאה, תוכנית, אמונה... כיבוש לא כיבוש, שמאל ימין, יהודית או מדינת כל אזרחיה, על כל אלה שמור נא לי אלי הטוב. על כל אלה יכול להיווצר פילוג אמיתי בתוך העם וזה בעינו הדבר שאין לו קיום במציאות, הרוב המוחלט בעם מאוחד בדעותיו לגבי הרעיון הלאומי הגדול. הרוב המוחלט בעם מאמין בזכותו המלאה על ארץ ישראל ובטוח כי חזקתו על הארץ לא באה על חשבון הכיבוש של עם אחר. 

   

  כאן בנקודת הזמן הזו- ממש זו שאנו נמצאים בה, באה קבוצת חשיבה שמייצגת מיעוט בלתי משמעותי וראתה כי הדרך היחידה לקחת את שרביט השלטון שוב לידה הוא אם תצליח ליצור פילוג 'מדומה' שאין לו מקום במציאות ואין לו שום קשר לפילוג כהוא זה. וכך יצרו פילוג סביב דמות ושמה 'ביבי': אשם לא אשם. הם הצליחו לשחק ביוצרות, להפוך אותן על פניהן וגייסו למשימה את חבריהם האוליגרכים וקיבצו אותם מכל הפינות הנוצצות בחברה האוליגרכית המאמינה באמת ובתמים כי טוב לכולנו אם רק יחזיקו בשרביט השלטון.

   

  התקשורת הממוסדת חַבְרַה לאנשי מפתח בפרקליטות ובעליון שלא במקרה כולם חולקים את אותה האידאה המקורית ולא, לא השמאלנית כי אם 'תנו לנו רק להחזיק בשרביט השלטון וראו במו עיניכם כמה טוב יהיה לנו ולבנינו עד עולם', ויצרו ספק אמיתי סביב שאלת ביבי שהפכה אט אט לשאלה לאומית בלי שאיש ירגיש באבסורד שבדבר. האמתלה שלהם הייתה "אתה, ביבי, אינך יכול להפוך את התיק המשפטי נגדך לתיק לאומי ולסחוב עם שלם אחריך". כלומר הפכו את הפטנט שיצרו 'פילוג מדומה' כהגיג של ביבי והאשימו אותו ביצירתו – שאפו גדול על היצירתיות – בנוסף גייסו את כל משפחת ביבי בשביל להעצים ולהדגיש את הפילוג סביב האיש ביבי וכן יש להודות בהצלחתם, שרה נתניהו ובנה יאיר שהוכנסו מדלת לא דלת אל תיק הפילוג הלאומי, שיחקו לידי המתכננים בע"מ שהצליחו במשימה: מעל למיליון ישראלים חשבו כי ביבי אשם ונוצרה במה בדיונית לפילוג בעם: חצי בעד חומוס וחצי השני בעד קוסה מחשי, זה 'הפילוג הדמיוני' ששלושת הגנרלים והטר"ש הצליחו ליצור וכמעט הצליחו לקחת באמצעותו את מפתחות השלטון.

   

  לציין כי בחלוקת המנדטים בבחירות לכנסת ה-21 היה גם היה ייצוג אמיתי לאידאה של השמאל על-ידי שתי מפלגות-שמאל מובהקות: מפלגת העבודה ומר"צ. אשר על כן הם ענו על כל שאלה ותהייה מכל סוג אשר יהיה בשתי המילים הרציניות: "אנחנו המרכז" וכאילו בשתי מילות הקוד טמונות כל התשובות הלאומיות של ישראל כולל הביטחוניות והמדיניות שאינן סובלות דיחוי. ואולם ארשה לעצמי להקשות עליהם ולשאול: האם שאלתם את עצמכם כמה מ- 1,125,881 שהצביעו לכחול לבן שותפים לאידאה של השמאל, כמה מהם חושבים כי אנו כובשים בארצנו, כמה מהם מאמינים בזכותנו על ארצנו.

   

  בתשובה לשאלה הלאומית האחרונה טמון סוד 'הפילוג המדומה' שמראה כי הרוב המוחלט בעם מאוחד בדעותיו ואין בו שום פילוג; זו האמת לאמיתה שהשקר השמאלני בניצוחם של האוליגרכים ושל התקשורת הפכו אותה על פניה. קבוצה מצומצמת של אנשים הצליחה לחולל פילוג יֵֹש מֵאַיִן בתחבולה מצויינת, ועל זאת מגיע לה כתר התרמית של המאה.


  דרג את התוכן:

   ארכיון

   פרופיל

   אלברט שבות
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין