כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  שמות והסיפורים מאחוריהם

  שמות מתארים לא פעם דרמה שארעה לפני שמקבל השם נולד/ה. שמות מיוחדים וחריגים מספרים סיפור. למשל אותה נס-יה שפגשתי במזכירות קיבוץ היתה נס עבור הוריה מאחר וכמעט לא נולדה. את החווייה שלהם חרטו בשמה לנצח. אספתי הרבה סיפורי שמות ואני מעונין לשמוע על עוד וללקט אותם לידיעת המתענינים באותם דרמות קטנות שקדמו לשמותיהם ושל אחרים. איני מתחייב לשמור את כולם ולי הזכות לערוך אותם בתאום עם השולח/ת. מקווה שנהנה כולנו מהבלוג

  0

  דמוקטטורה בישראל - מדוע ליברמן צודק !!

  1 תגובות   יום רביעי, 29/5/19, 07:43

  הדמוקרטיה שהומצאה ע"י היוונים בעת העתיקה מגדירה כלל הקיים בטבע, כאשר רוב בוחר בכיוון או דרך  אזי כל הקבוצה והעדר פונים לאותו כיוון.   בחברה האנושית הדמוקרטיה לבשה מספר צורות ואינה אחידה בהפעלתה.

   

  הרעיון היה שרוב המאוחד סביב נושא וערכים  ויבחר להגשים אותו יקבע לכל הקבוצה את עתידה באותו ענין. ההנחה היתה שהרוב ומסכים באופן הומוגני באותו ענין שנבחר.

   

  אולם בדמוקרטיה הישראלית יש ייצוג  יחסי לקבוצות שונות כתוצאה מזה אין רוב מוחלט גם לקבוצה הגדולה ביותר אלא רוב יחסי הטעון שתופי פעולה עם מפלגות קטנות ובינוניות. כל אחת מאוחדת סביב מצע שלה שאינו קשור בהכרח במצע של הקבוצה הגדולה ביותר.

   

  שיטה זו מעודדת פיצולים ומפלגות קטנות כדי להשיג השפעה על הקבוצה הגדולה.

  שיטה זו גם מעודדת שיתופי פעולה בין קבוצות מנוגדות ערכית זו לזו  ורק עבור התועלת של השליטה במשאבים.

   

  כתוצאה  מכך קבוצה קטנה של בוחרים יכולה לכפות את יעדיה על הקבוצה הגדולה שחייבת לשרוד במפה הפוליטית ועקב כך המיעוט משליט את דעותיו ומטרותיו על צבור גדול שלא בחר באותן מטרות וזה נוגד את המטרה הדמוקרטית.

  כאן האבסורד והכשל של הדמוקרטיה הישראלית שהפכה לדיקטטורה של מיעוט תחת הכסות של "רצון העם". הכשל הוא טרגי כי הופך את רוב העם לנשלט ע"י ערכים ומטרות שאינו מסכים להם ולא בחר בהם מה שמגביר את העדר ההזדהות עם המשטר ויעדי החברה ולכך השלכות קשות.

   

  אביגדור ליברמן (שם המשפחה משמעו  "איש חופש") מסיבות שלו גם מיגדריות הקשורות בקשיי גיור של עולים מרוסיה,החליט להילחם במצב זה. הוא מציב את חוק הגיוס רק כמטרה משנית למטרה העליונה עליה הצהירה בטור שכתב בידיעות אחרונות והיא, הפסקת עידוד הסקטור הדתי חרדי להסתגר בדלת אמותיו ולמנוע את התרחקותו מערכי החברה החילונית הפלורליסטית והסובלנית.

  מטרה זו היא ראויה לשמש מצע לכל מפלגת שמאל ומרכז ללא קשר ליעדיה המדיניים.

  המשך התבדלות חרדית קצונית הוא איום על החיים במדינת ישראל ומקרב את היום של פצול המדינה לשתי חברות נבדלות לחלוטין .

   

  עבור מהלך זה מגיע לליברמן כל הכבוד, לא משנה מה תהיה תוצאות מדיניותו. ועל מנהיגי השמאל ללמוד ממנו. החברה בישראל צריכה למצוא תשובות לפצולים המתמשכים במפה הפוליטית שלא מיטיבים עם אף צד ו מחלישים אותה.

  דרג את התוכן:

   ארכיון

   פרופיל

   יואלאמת
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין