כותרות TheMarker >
  ';

  נהג מונית

  טור דה ישראל 139-על אביגדור ליברמן החף מכל אידיאולוגיה ומתנהג כאני ואפסי וישראל ביתי

  0 תגובות   יום ראשון, 2/6/19, 01:21

    אביגדור ליברמן השיג השבוע הישג אדיר בציבוריות הישראלית בכלל ובקרב הפוליטיקאים, הפרשנים והתקשורת. כולם, אבל כולם מימין ומשמאל, חרדים "דתיים לאומיים" ,מסורתיים וחילונים גמורים, עיתונאים "מקורבים" ועיתונאים רחוקים, עיתונאיים "אובייקטיביים" ועיתונאי חצר, כולם כולל כולם ללא כל יוצא מהכלל הסכימו פה אחד וללא נמנעים- אביגדור ליברמן היה ונשאר אביגדור ליברמן-פוליטיקאי כוחני, תאב שליטה וריכוזיות שחותר ללא לאות לכס ראש-ממשלת ישראל והמטרה אצו מקדשת את כל האמצעים ללא יוצא מהכלל!   "חוק הגיוס" ככתבו וכלשונו ללא שינוי של רבע פסיק הוא עץ שליברמן טיפס במכוון עליו ונאחז בענפיו עד תעבור הסערה ואיש לא יוכל להרכיב ממשלה בישראל, הכנסת שזה עתה נבחרה תעלם ותשקע ללא זכר ובחירות חדשות יפלו על עם ישראל ויבוא לציון גואל! אף אחד אבל אף אחד לא באמת האמין ומאמין לליברמן ש"מילה שלו היא מילה" ואם חוק הגיוס ככתבו וכלשונו ללא שינוי פסקי היה מתקבל, ליברמן היה מגיע על סיפוקו ,נכנס בראש גדוד ארבעת חבריו לסיעה בכנסת ומעניק לממשלת בנימין נתניהו החמישית את חמשת האצבעות האחרונות והמכריעות שיאפשרו את הקמתה ושבלעדיהן, אין ממשלה בישראל והכל מתפזרים אל ללא שוב עד יגע תחילת הסתיו הישראלי ואיתו בחירות שאולי יכריעו באופן חד משמעי מה רוצה ה"עם", הכרעה שלא התחדדה עד תום בבחירות האחרונות רק לפני כחודשיים, בפרוס האביב הישראלי! ועד אז יהיה חם ולוהט, לח מאד ולא נעים ולא רק האקלים הישראלי אלא האווירה ברחוב הישראלי בין בחירות לבחירות! למה?

  ''

      ליברמן ועל כך יש קונסנזוס מקיר לקיר, מרגיש כי הגיע אל פרקו ואם זה לא יהיה עכשיו, אז זה כבר לא יהיה בכלל ואין לו סבלנות לחכות להגיע ללשכת ראש-הממשלה, אפילו לא 48 שעות !הוא חיכה מספיק לטעמו ומעכשיו ,כך הוא מרגיש, כל  עיכוב רק ירחיק ממנו את הכיסא הנכסף אותו הוא רוצה לרשת בכל מחיר מבנימין נתניהו ! כי אם הוא, ליברמן, לא יפעל עכשיו בנחישות ובעקשנות, בבא היום, וכנראה, היום הזה נראה כבר באופק הקרוב, כאשר בנימין נתניהו יאלץ להיפרד מכיסאו בנסיבות כאלו ואחרות, כנראה ועל אף מאמציו העצומים לדחות את הקץ באלף ואחד דרכים, יהיו לא מעט טוענים לכתר הרבה יותר קרובים ונגישים לכס המלכות והם ימנעו מליברמן להגיע לשם בכל דרך! וההזדמנות להגיע לשם היא חד-פעמית ! וליברמן החליט  עכשיו לטפס את הטיפוס האחרון הקשה והמכריע מכל אל ראש הפירמידה כשהוא משליך או מנסה להשליך בכל הכוח ובכל מחיר את כל מי שמנסה וינסה לשים לו רגל ולהפיל אותו! ליברמן רוצה להקדים את כולם ולהיות הראשון והיחיד שיאחז בראש הפירמידה כאשר העומד בראש יאלץ לגלוש ממנה מטה ,באחת ,תוך שהוא בועט בכולם ומשליך את כולם מתחתיו ומחפש כל זיז בקיר הטיפוס החלקלק להיאחז בו בדרך למעלה ! ליברמן הגיע למסקנה כי זה עכשיו או לעולם לא ושכולם, אבל כולם יקפצו לו!

  ''

     ואיך מתנהל ליברמן בדרכו הפוליטית ארוכת השנים?- בדרך אחת ויחידה- ליברמן מוביל, ליברמן, ליברמן קובע ואי למי שימצמץ! ליברמן יצא לדרך פוליטית עצמאית אי שם לפני עשרים שנה בסוף שנות התשעים של המאה הקודמת ,אחרי שפטרונו הפוליטי הובס בבחירות לכנסת במאי 1999, ליברמן ייסד את מפלגת "ישראל ביתנו" והוא עומד מאז ולתמיד בראשה, הוא הפוסק והקובע הבלעדית מי יבוא בשעריה, מי יבחר מטעמה לכנסת ומי יכהן מטעמה בממשלה ועד מתי, ללא מתן דין וחשבון לאיש, כולל לא לנבחר! יצחק אהרונוביץ שכיהן מטעם מפלגתו של ליברמן בממשלות נתניהו כשר לביטחון פנים (2009-2015) נאלץ להיפרד מכיסאו ערב הבחירות ללא כל הסבר. אהרונוביץ התבטא בכנות בתקשורת לאמור "אביגדור ליברמן מינה אותי לתפקיד, הוא בלבד ולא אחר, אביגדור ליברמן החליט שמיציתי ואין לי ברירה אלא לקבל את הכרעתו הדמוקרטית..-  ליברמן נתן, ליברמן לקח, יהיה שמו של ליברמן מבורך ! ואהרונוביץ הוא אחד מתוך רשימה ארוכה ארוכה, חלקם מכובדים וראיים יותר- עוזי לנדאו, יאיר שמיר, אליעזר צ'יטה כהן,אורלי לוי אבוקסיס, ישראל חסון, דני איילון ועוד וחלקם ראויים פחות (בלשון המעטה) מאנסטסיה מיכאלי ועד פאינה קירשנבאום וסטס מיסז'ניקוב. ליברמן ממנה , משתמש ואח"כ מפטר בהינף ידכאשר חש שחבריו סיימו את תפקידם ואינם מביאים יותר תועלת במקרה הטוב ומזיקים מאד במקרה הפחות הטוב למטרה האחת והיחידה- למען אביגדור ליברמן בכל מצב ובכל החלטה!  ובמסיבת העיתונאים האחרונה לפני כמה ימים אחרי הפיזור החפוז של הכנסת ה21 אך זה נולדה, ליברמן בעומדו על רקע כרזה ענקית עם תמונתו בענק התלונן ש"נתניהו מטפח בליכוד פולחן אישיות!"... לציניות של ליברמן אין סוף מסתבר!


      ליברמן הוא פריק של שליטה במנגנונים ובאנשים שתמיד יהיו חייבים לו אחרי שדאג לשבץ אותם בעמדות ובג'ובים נחשקים. כך דאג למנות את מקורבו רמי כהן למנכ"ל משרד החקלאות עת כיהן שם השר יאיר שמיר מטעמו, כדי לפקח כנראה על עבודת השר, איש ישר וראוי אף לא בדיוק פוליטיקאי שרגיל לציית לדבר המלך (ולכן בתום קדנציה אחת, שמיר מצא עצמו מחוץ לכנסת...), וכך ליברמן הזיע קשות בשתי מערכות בחירות מקומיות לדאוג שמקורבו, רואה החשבון משה ליאון מגבעתיים יבחר לראש-עירית ירושלים, עיר עתירה תקציבם וג'ובים לחלק! האגדה האורבנית מספרת שליברמן דרש בשעתו למנתו את מקורבו לתפקיד ראש החברה לפיתוח מזרח ירושלים. ראש העיר דאז ניר ברקת סירב, כך ברקת עצמו אמר לתקשורת וליברמן כמו ליברמן החליט ללמד לקח את ראש-העיר הלא ממושמע. הוא ,בצירוף חלק מהחרדים הריצו את משה ליאון בבחירות לראשות עירית ירושלים באוקטובר 2013.ליאון, למרות המאמצים העצומים, דילים והקומבינות של ליברמן וחבריו החרדים, הפסיד לברקת ב-2013 אולם ליברמן וחבריו החרדיים לא ויתרו ובבחירות המקומיות האחרונות לראשות העיר, לפני כתשעה חודשים ליאון נבחר בסיבוב השני וגבר על המועמד שייצג את רוב הציבור החילוני בירושלים עופר ברקוביץ. ליברמן הוכיח שוב כי בראש מעייניו הוא טובת הציבור החילוני וכי הוא עומד כסלע איתן כנגד החרדים והאינטרסים הצרים שלהם ....  ממש לא! ליברמן הבטיח לראשי הציבור החרדי ,אדמ"וריו ורבניו הבטחות שונות בעיקר בנושא הקרוב לליבם, חוק הגיוס, גם מתוקף תפקידו כשר-הביטחון ויום אחרי שליאון ניצח, ליברמן, בצירוף מקרים נדיר , התפטר ממשרד-הביטחון! איזו מקריות מדהימה... ליברמן כבש את ראשות עירית ירושלים , השיג עוד מוקד של כוח והעריף כי מיצה את תפקידו כשר- הביטחון ! לא היה מפתיע לשמוע את השר יריב לוין שניהל את המו"מ הקואליציוני מטעם הליכוד בשבועות האחרונים, מספר כי אחד הדרישות שליברמן העלה במו"מ היה למנות מטעמו את השר לענייני ירושלים ו/או תיתנן לו לליברמן, זכות וטו על מיוני שר כזה ! אם כבר שליטה בירושלים אז שליטה עד הסוף , לא רק במישור המוניציפאלי אלא גם במישור הממלכתי. וכל זאת, על מנת להבטיח שכמה שיותר כסף וגו'בים בכירים יחולקו לנאמנים ויתגמלו אותם ושכולם ידעו למי הם חייבים  את משרתם החשובה והמתגמלת! עוד כוח ועוד שליטה ועוד נאמנים ללא תנאי-כך בונה ליברמן את כוחו הפוליטי!  דרישה לנאמנות וצייתנות מוחלטת למנהיג ללא כל עירעור-זוהי דרכו של ליברמן-מי שהולך בדרך הזו יתוגמל, עד גבול מסויים ואח"כ יושלך למד הדרך בעוד המנהיג האחד והיחיד ממשיך לדהור קדימה ומי שלא נוהג כך, בוודאי שיושלך כחפץ שאין לו ערך לצד הדרך ואם ינסה לקום ,יידרס ללא כל היסוס! זוהי דרכו של ליברמן לא כזאת מסתורית ואניגמטית כפי שניסו בסוף השבוע האחרון מיטב "פרשני" ישראל לצייר!

    בעוד דרך התנהלותו הפוליטית הכוחנית של ליברמן ברורה, הרי שהאידיאולוגיה שלו היא הרבה פחות בהירה ויציבה ! בדיוק להפך . הדרך היא לא דרך, מילה היא לא מילה וליברמן עבר התגלה כאופורטוניסט אידיאולוגי מוחלט המתאים את ה"אידיאולוגיה" שלו ואת השקפת עולמו הסדורה לכאורה למה שנוח ומתאים לו לא הסוס ומצמוץ! "מימיני נמצא רק קיר" אמר ליברמן לפני שנים רבות בניסיונו לתאר את השקפת עולמו. אלא שמאז זרמו מים רבים בסכר אסואן במצרים שאותו ליברמן איים להפציץ, בשיחה עם דיפלומטים זרים התחלית שנות האלפיים. בשנת 2008 בנאום בכנסת ליברמן דרש מהנשיא מוברק לבא לירושלים לביקור רשמי(דבר אותו מוברק נמנע מלעשות כל זמן תקופת כהונתו כנשיא מצרים) ואם לא, "שילך לכל הרוחות" כך ליברמן !  וכמובן ההבטחה הפומבית ש"כאשר אני אהיה שר- ביטחון, אם איסמעיל הניה ,מנהיג החמאס בעזה לא ישחרר את שבויינו, תוף 48 שעות אני אדאג לחסל אותו", הבטחה שנהפכה לבדיחה עצובה חודשים ארוכים אחרי שליברמן סיים כהונה בת שנתיים כשר-הביטחון בעוד הניה חי ,קיים ומטריד עדיין את מדינת ישראל ! בינתיים ליברמן מנסה כן לחסל פוליטית את ראש-ממשלת ישראל בניסיון לרשת אותו בכל מחיר !

  ''

       ב"כנס הרצליה" ב-2004 ליברמן ה"ימני" הפתיע את שומעיו כאשר הודיע כי יהיה מוכן לפנות שכונות ערביות בירושלים כמו עיסוויה(הצמודה להר-הצופים ולגבעה הצרפתית) ,ג'בל מוכבר (הצמודה לארמון הנציב ולטיילת "שרובר" המפורסמת) ועוד לידי הפלשתינאים- הצהרה שפירושה המעשי- חלוקת ירושלים.     ליברמן הוא בין התומכים הבולטים ברעיון של "חילופי שטחים" כאשר הוא ביו היזומים והדוחפים של הרעיון. ליברמן הציע למשל שכל אזור ואדי ערה המאוכלס בתושבים ערביים רבים, יועבר לריבונות המדינה הפלשתינאית תמורת  החלת ריבונות ישראלית בושי ההתיישבות הגדולים מעבר לקו הירוק כמו גוש עציון ואריאל. אלא שמספיק להתבונן במפה ולראות שבמקרה כזה, כביש 65 המחבר את מרכז הארץ עם הצפון והעובר בואדי ערה, ,יעבור בסמוך מאד לאותם כפרים ערביים שיהיו אליבא דליברמן בריבונות פלשתינאית. מי יבטיח את הביטחון בכביש הזה? אחרי הפיאסקו הביטחוני ברצועת עזה בתכנית ה"הינתקות" ובחוסר היכול לתת לה מענה ביטחוני הולם, כשגם ליברמן כשר-ביטחון אחראי לכך (האחראי הראשי הוא כמובן ראש-הממשלה בעזור האחרון בנימין נתניהו שלא יהיה ספק!) ברור שתכנית ליברמן לחילופי שטחים אולי יפה על הנייר, בעיקר בשל העיקרון שכמה שפחות ערבים יישארו בריבונות מדינת ישראל, אחרי הקמת המדינה הפלשתינאית והפוך, הוכח ,גם בעקבות אי היכולת להשתלט בפועל ולבלום את הישות הטרוריסטית ברצועת עזה, כי על-מנת להבטיח את הביטחון, ישראל חייבת להמשיך ולשלוט ביטחונית בכל השטחים שברשותה, כולל כל שטחי יו"ש ובוודאי בטחים שהיו בריבונות מדינת ישראל לפני 1967 גם באותם אזורים המאוכלסים בצפיפות באוכלוסייה ערבית כמעט באופן בלעדי. וכך ,עוד רעיון של ליברמן מתגלה כפלופ ועובדה שליברמן כמעט ולא מזכיר את תכניתו לחילופי השטחים והאוכלוסייה שלו בשנים האחרונות משנוכח לדעת שבפועל ני אינה ישימה ולא תביא יותר ביטחון לאזרחי ישראל. להפך !

     ואז ליברמן לגמרי מאמץ את תכנית השמאל ומצהיר כי קו הגבול העתידי בין מדינת ישראל למדינה הפלשתינאית העתידה לקום , "יעבור סמוך לכביש 6" ! ואיך יגנו על הכביש הזה? כמו שמגינים על דרום ישראל? מעניין!    בתקופת הנשיאות הראשונה של הנשיא האמריקאי אובמה, שרת החוץ שלו הילרי קלינטון החרימה בפועל את שר- החוץ הישראלי אביגדור ליברמן בגלל עמדותיו "הקיצוניות" לכאורה. בתקופת נשיאותו השנייה, אובמה מינה את ג'ון קרי לתפקיד מזכיר המדינה האמריקאי וליברמן היה נחוש להתקבל בוושינגטון הרשמית. מול תכניות השלום של אובמה וקרי, שהציעו בפועל נסיגה כמעט מלאה של ישראל לגבולות הרביעי ביוני 1967 וחלוקת ירושלים, בנימין נתניהו התפתל, קיבל ודחה, שר- הביטחון בוגי יעלון דחה בתוקף וכינה את קרי "משיחיסט של שלום" במובן הרע של "משיחיסט ודווקא אביגדור ליברמן ה"קיצוני" היה מוכן לאמץ פחות או יותר את "מתווה קרי". בדצמבר 2014 הכריז ליברמן בראיון בלי-צה"ל כי "אהיה מוכן לפנות את ביתי בנוקדים תמורת שלום ! אני פרגמטיסט וריאליסט בניגוד לנפתלי בנט המשיחיסט. באשר לג'ון קרי, אני חושב שהוא ידיד גדול של ישראל וגם אם יש בינינו חילוקי דעות מסויימים, אסור להפוך אותו לאנטישמי כמו שחלק מחברי עושים . אני נגד חשבונות אישיים והשתלחויות" הצהיר ליברמן עדין הנפש !ליברמן חזר והצהיר באותו ראיון על תמיכתו ב"שתי מדינות לשני עמים" והתמורה מוושינגטון להצהרות התמיכה והפיוס של שר- החוץ ה"קיצוני" הישראלי הגיעו מיד-"אנחנו מקבלים בברכה את דבריו של ליברמן".  ב-2016 ליברמן הציע כי ישראל מיוזמתה, " תכריז על הקפאת הבנייה בהתנחלויות המבודדות " ! אם בשלב כזה מוקדם ליברמן לא עומד בלחצים, מה היה קורה בהמשך ? לא צריך לנחש- בראיון רקע לפרשנית הפוליטית של "ידיעות אחרונות" סימה קדמון, ליברמן הצהיר כי "אם אהיה ראש-ממשלה, אגיע להסכם פרגמטי אזורי עם הערבים ו" שימו לב (!) " על אפם וחמתם של אנשי הימין הישראלי ה"קשה" והמתנחלים" ! ליברמן זכה גם למאמר מפנק ב"ניו יורק טיימס" שקבע כי "קצת קשה להכיר את שר- החוץ החדש ישן של מדינת ישראל. בימים אלו, ליברמן הפוגעני והביקורתי והבוטה שהבית הלבן נידה אותו, הופך לדיפלומט פייסני שחותר להסדר קבע עם הפלשתינאים!

  ועוד דוגמא לדיבורים הגבהים של ליברמן ומלחמתו הנחרצת הטרור ("ליברמן יודע ערבית) לבי המציאות בשטח. לפני כשנה בערך, בהיותו שר- הביטחון ,אישר ליברמן את "תכנית רמאלה" של צה"ל. צה"ל מזמן שכח, כנראה מתקופת "אוסלו" הלא עליזה, שתפקידו להיות צבא מנצח. (ואני מציע לקרוא את המאמר המצויין עם המסקנות המטרידות של הפרשן הצבאי הבכיר רון בן ישי שפורסם בסוף השבוע הזה באתר "ויינט",-"למה לא ננצח במלחמה הבאה"). צה"ל ,קבע כי בגל הטרור הפלשתינאי בשנים האחרונות, לא נטלו חלק מחבלים שמתגוררים בעיר רמאלה וסביבתה. לכן, מגיע לתושבים שם הקלות ופרסים כולל אישור תכניות מרחיקות לכת להרחבת העיר. ולאסתם הרחבה- חלק מהשכונות החדשות היו אמורות להיבנות בשטח C, שטח שהוא בשליטה אזרחית וצבאית מלאה של ישראל. או במילים אחרות, נסיגה ישראלית מלאה משטח C רק כפרס לשקט מתושבי רמאלה והסביבה ופרס על שהם לא יוצאים לרצוח יהודים. אפשר לקרוא לזה פרוטקשיין ? ליברמן בגיבוי נתניהו יש להדגיש, אימץ את תכנית הצבא, להרחבת שטח רמאלה, עיר שיש להזכיר, לא נמצאת בעומק איו"ש אלא שוכנת סמוך מאד בקו אווירי לאזור השרון ולערים גדולות כמו כפר-סבא ונתניה. ליברמן ונתניהו ידעו ששרי הקבינט המדיני שחייבים לאשר תכניות כאלו בעלות השלכות מדיניות /אסטרטגיות ארוכות טווח ובמקרה הזה בפועל, נסיגה חד-צדדית משטח שאמור להישאר בליטה ישראלית מלאה , הביאו לקבינט החלטה כללית ,לא ברורה ומטושטשת והציגו אותה כהחלטה טכנית חסרת משמעות מטעם המנהל הצבאי האזרחי. שרי הקבינט אישרו ! כעבור כחודשיים, כאשר פרטי ההחלטה דלפו לתקשורת, שרי הקבינט הופתעו לגלות שליברמן ונתניהו החליטו בפועל על נסיגה ישראלית חד-צדדית מאזור אסטרטגי כמו סביבות העיר רמאלה וממש נדהמו כאשר התבאר כי הם, שרי הקבינט בכבודם ובעצמם אישרו את ההחלטה פה אחד מבלי שהיה להם מושג, בכוונת מכוון, על מה מצביעים ומהם משמעויות ההחלטה ! פרצה סערה, בהובלת השרים בנט, ארדן וישראל כץ, ההחלטה בוטלה וליברמן הגיבור החזק במלחמה בטרור כמו גם נתניהו נאלצו לסגת מההחלטה השערורייתית ולבטל אותה וטוב שכך ! ליברמן חזק בדיבורים הרבה פחות בהובלתם בשטח גם כשיש בידו סמכויות אדירות כשר- ביטחון שצריחך להיות מוביל ומנהיג מדיניות ולא מובל ע"י צה"ל שקברניטיו מפחדים לנצח ולהכריע מלחמות  אין! ספק,אם ליברמן יגיע חלילה להגה השלטון, יהיה אריק שרון מספר 2!

   ליברמן ידע לדבר "ימנית" גבה אך ידע ל"העלם" בשעות הכרעה חשובות ! כך למשל, יצא בחריפות נגד עסקת שליט אך אישר למקורבו והר השני מטעם "ישראל ביתנו" השר יצחק אהרנוביץ להצביע בעד העסקה ,הבעייתית מאד לשחרור גלעד שליט. ליברמן היה באותה התבעה חשובה בחו"ל. אגב, השר השלישי מטעם המפלגה סטס מיסז'ניקוב לא הגיע לישיבת הממשלה המיוחדת שאישרה את עסקת שליט, לימים התברר כי בילה בצפון, בילוי שכלל שתיית אלכוהול מרובה ולא היה כשיר כלל להגיע ולהשתתף בדיון ובהצבעה...

  ''

     על טוהר המידות והחשדות לשחיתות של ליברמן נכתב רבות ואין מה להוסיף. כשהתפוצצה פרשת "ישראל ביתנו" והתברר שחברי כנסת ומקורבי המקורבים של ליברמן נחשדו ,ובימים אלו מתקיים משפטם, בחשדות חמורים של שחיתות כספית ושימוש לא נאות בתקציבים שהגיע מכוח הסכמים קואליציוניים למפלגה הזו, ליברמן, הכל יכול ש"אף אחד במפלגה שלו לא יכול להזיז את העיפרון מקצה השולחן לקצהו השני בלי אישורו" כהגדרתו של הפרשן רביב דרוקר, הצליח להרחיק את עצמו הרחק הרחק מהפרשה ואכן המשטרה בשום שלב בחקירה, לא זימנה אותו לחקירה ולא העלתה כנגדו שום חשד . אם כך המצב, כיצד ליברמן רוצה לנהל מדינה אם אינו יודע מה עושים המקורבים אליו ביותר ואנשי אמונו במפלגתו שלו ?

  ''

    ונחזור לליברמן הדואלי- הפרגמטיסט המדיני ביטחוני שהופך את עורו ונעשה לאידיאולוג קשוח לא בהקשר למציאות המדינית אסטרטגית של מדינת ישראל אלא בהתאם לצרכיו הפוליטיים האישיים ! שר- הביטחון ליברמן התייחס למצב הביטחוני המדרדר ברצועת עזה בדף הפייסבוק שלו באוגוסט2018 וכך כתב בגילוי לב ובאמץ יש לומר-" אנחנו פועלים בעוצמה וגם בחוכמה מול עזה. המטרה שלנו היא הפלת שלטון החמאס או שחמאס ישנה את עורו ויחזור בשאלה, קרי, יכיר בזכותה של מדינת ישראל להתקיים ויקבל את העקרון של "שיקום עזה תמורת פירוזה!" אנחנו יכולים לעשות זאת בשתי דרכים- האחת, הנחתת מהלומה צבאית קשה שמחריבה את עזה ,כובשים אותה מחדש ומשלמים מחיר כבד בחיי חיילינו. הדרך השנייה העדיפה מבחינתי" כך ליברמן באוגוסט 2018-" יצירת תנאים שבהם תושבי עזה מן השורה יפעלו לבד ויחליפו את שלטון החמאס בהנהגה פרגמטית שלעולם לא תהיה חובבת ציון, אך תעדיף את היתרונות של שיתוף פעולה כלכלי על פני חיכוך בלתי פוסק שהתוצאה שלו היא סבל מתמשך של רוב האוכלוסייה העזתית. העניין אפשרי אך לשם כך, יש צורך בכושר עמידה-היכולת שלנו להצלחה במאבק מול החמאס לטווח ארוך תלוייה לא מעט בנחישות, בהתמדה ובהבנה שזה לא יקרה מחר ולא מחרתיים אבל הרבה יותר מהר ממה שחושבים. אם נאמץ את הגישה הזאת, נצליח ! אם נעמוד עם סטופר ביד ונקטר-נכשל !" כך ליברמן בדברים ברורים ונחרצים ! נפתלי בנט אגב תקף את תכניתו זו של ליברמן (ובפועלצ גם של נתניהו) וטען כי היא "תשלום פרוטקשיין תמורת שקט שרק תדרדר את המצב..." מוכר ? אלא שליברמן עצמו, כעבור חודשיים בלבד, באוקטובר 2018, שעות ספורות אחרי שהצליח במשימתו להציב את משה ליאון מקורבו ועושה דברו בראשות עירית ירושלים, התנהג הפוך ממה שהטיף ברשומה שלו רק חודשיים קודם לכן, לא עמד בלחץ, לא גילה נחישות והתפטר בעוד הניה נשאר בשלטון בעזה... ליברמן הניח שהבחירות הכלליות יוקדמו ,בגלל מצוקותיו האישיות של בימין נתניהו, והוא כהרגלו, עשה את החשבון הפוליטי התועלתני הצר שלו, מה טוב ונכון לאביגדור ליברמן ולא מה טוב ונכון למדינת ישראל, ברח מאחריות והאשים את נתניהו לבדו באחריות למצב הביטחוני הבלתי נסבל בדרום !

  ''
  ''

     למי שהיו ספקות למניעים האמיתיים של ליברמן ודאגתו ה"כנה" לגיוס בני הישיבות כולם, לצה"ל, אכן, סוגיה חשובה מאד ומורכבת, אך לא יותר מתירוץ לליברמן להכשיל הקמת ממשלה ימנית בראשות נתניהו, הזכיר לנו בסוף השבוע פרשן "הארץ" אנשיל פפר במאמר מרתק ב"הארץ" (31/05/2019) כי "מלחמתו של ליברמן בחרדים היא זמנית, טקטית ואין בה טיפה אידיאולוגיה ! ליברמן זיהה את הכוח האלקטוראלי שבשנאת חרדים אך ביום שאחרי נתניהו, הוא לא יהסס לחזור ולשתף עימם פעולה! לפני כחצי שנה ,יחד עם אריה דרעי ומשה גפני, הוא התרוצץ בחצרות אדמ"ורים ורבנים לקושש קולות למען חברו, רואה החשבון מגבעתיים משה ליאון לראשות עירית ירושלים. הוא גם דאג שהרב האנס ברלנד יתמוך בליאון. יש לזכור שליאון זכה בראשות העיר וניצח את עופר ברקוביץ מועמד החילוניים אך סיעתו לא זכתה ולו במנדט אחד במועצה! "למישהו יש ספק שהתירוץ של ליברמן שמנע את הקמת ממשלתה ימנית כי "היא תהיה ממשלת הלכה " הוא אוטנטי? לאף אחד אין! 

  ''

      מכר טוב של ליברמן, ח"כ לשעבר אריה אלדד שבתחילת שנות האלפיים שיתף פעולה פוליטית עם ליברמן עד שדרכיהם נפרדו כי "לליברמן נמאס להיות במיעוט המפגין, בתקופת ההינתקות שהוא הצביע אומנם נגדה אך מיד אח"כ נעלם ולא נאבק נגדה בשטח ובכנסת", קבע במאמר שפרסם שבאתר שלו בסוף השבוע הפוליטי הסוער הזה כי "ליברמן הוא פוליטיקאי משובח! שום משקולת אידיאולוגית אינה מכבידה עליו! ליברמן נוקם ונוטר אבל כפוליטיקאי טוב, הוא יודע להגיש את נקמות קרות ולא ממהר לנקום!" בנימין נתניהו הרגיש השבוע את הנקמה הקרה של אביגדור ליברמן היטב ! ליברמן לא רק נקם, הוא רוצה, וכבר לא מהסס להצהיר זאת בגלוי, כי הוא רוצה אחרי הבחירות הבאות בספטמבר 2019 לרשת את בנימין נתניהו בראשות ממשלת ישראל 1 אין ספק שליברמן ,אם חלילה יצליח במשימתו זו, יישם מדיניות שמאל שבשמאל כפי שהוא הצהיר בלא מעט פעמים של גילוי לב ובמענה ללחצים חיצוניים ושום רעשי רקע אחרים שלו עכשיו, ערב בחירות, אסור שיטשטשו את העובדה הזו ! על הליכוד והעומד בראשו להדגיש זאת בפני בוחרי הימין הנבוכים והמבולבלים, וכן עליהם לנסות להחזיר את ליברמן לגודלו הטבעי הקטן מאד ולא לתת לו במה גדולה שלא מגיעה לו ושהוא יודע היטב, כפוליטיקאי ותיק, עתיר ניסיון ומאבקים, ערמומי חכם ומתוחכם מאד, שהאידיאולוגיה היחידה שלו היא טובתו ועוצמתו האישית בלבד, להוביל אותו ללשכת ראש הממשלה ! זזה יהיה אסון מבחינת הימין הישראלי ולטעמי מבחינת מדינת ישראל ! ראו הזהרנו !

                               יום ירושלים שמח,  שבוע טוב, רגוע ונעים ! 

   

  דרג את התוכן:

   תגובות (0)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   אין רשומות לתצוגה

   ארכיון

   פרופיל

   נהג מונית
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין