כותרות TheMarker >
  ';

  חי צומח דומם , מדבר .

  \"הכאב הזה קבוע\", ו \"התשוקה לכל כיוון אותי הורסת\" ,יהיו הפנסים לאורם אכתוב .

  הסיפור הקשה של נועה אסמן – הכרה ברגישות לקרינה

  0 תגובות   יום שלישי, 4/6/19, 21:23

  4.6.2019

  לכ' שר הבריאות ורוה"מ

     מר בנימין נתניהו 

         שלום רב.

   

  הנדון: הסיפור הקשה של נועה אסמן – הכרה ברגישות לקרינה

   

       היום, ביום שלישי, תעלה נועה אסמן על מטוס, ותעזוב את הארץ. נועה היא גיורת שעלתה לארץ מאהבה גדולה, מתחושת שליחות ומאמונה דתית. נועה היא אחת מיני רבים, בקהילת הרגישים לקרינה (בארץ ובעולם), שהפו לרגישים באמצע החיים כתוצאה מחשיפה לקרינה. כמו כולנו, ניסתה נועה להתגונן מעודף הקרינה הסובב את חיינו בעידן הזה (ע"י הימנעות ואמצעי מיגון מגוונים), והצליחה לשרוד למרות סבלה, עד לאירוע הקשה לפני כחודשיים, שבו נתקעה עם הרכב בסמוך לקריית הממשלה בירושלים, החשופה לקרינה משמעותית מאנטנות סלולריות.

   

      נועה החלה להרגיש מצוקה קשה כתוצאה מהקרינה, וכמובן שהייתה מנועה מלהשתמש בסלולרי, בשל רגישותה. מצוקתה התבטאה בתחושת נימול, סחרחורת,  דופק מואץ ולחץ דם גבוה, ולבסוף התעלפה והגיע כמעט לאבדן הכרה. עובר אורח סייע לה להזמין אמבולנס ולהגיע לבית החולים. לא עזרו לה שום בקשות תחנונים  והסברים לצוות הרפואי, שלא יתקרבו אליה עם סלולרים, עגלות המשדרות וויי-פיי, אוזניות בלוטות', וכל מחוללי הקרינה שעובדי בית החולים נושאים על עצמם. היחס אליה לווה בהתעלמות, זילזול והשפלה, ולבסוף נאלצה להימלט לחדר השירותים למצוא מפלט מהסביבה המוקרנת. מצב זה  נובע מכך שגורמי הרפואה אינם מכירים את הרגישים לקרינה, ואינם יודעים שאסור להם לשהות בסביבה מוקרנת, או להתקרב אליהם עם ציוד מקרין. אי-הכרה זו מונחית ומשתלשלת  מהדרגים הגבוהים בממסד הרפואי.

   

     נועה נכנסה למצב קשה, וזאת, בנוסף לקשיי הפרנסה המצריכה נסיעות בדרכים החשופות לקרינה, והתמודדות עם אנשים המשתמשים בציוד מקרין. נועה הבינה שלאור אי ההכרה בארץ בתופעת הרגישות לקרינה, אין סיכוי שמצבה יוכל להיות נסבל בשנים הקרובות, ובשל כך, החליטה בלב שבור ובצער עמוק, לעזוב את הארץ.

   

     "רגישות לקרינה" או "אי סבילות לקרינה", מוכרת באופן חלקי על ידי קהילת הרפואה והמדע הבין לאומית, אולם אין עדיין הסכמה כוללת על הגורמים והסיבות להופעת התסמינים. ברוב המקרים רופאים מנסים לטפל בסימפטומים של רגישות לקרינה על ידי משככי כאבים ומדכאי מערכת העצבים. בשנים האחרונות נערכו מחקרים חדשים המתאפיינים בביצוע בדיקות רפואיות אובייקטיביות לנבדק, המגבשים אט אט את ההבנה המדעית כי רגישות לקרינה היא תופעה אמיתית הנגרמת מחשיפה לקרינה.

   

     בשנים האחרונות, ככל שמתקדם הדיון המדעי בנושא וככל שמתרבות ההוכחות כי קרינה בלתי מייננת מזיקה לבריאות, יותר ויותר גופים ובתי משפט בעולם מכירים ברגישות לקרינה, בסבל של הרגישים, בקשיים ובנכות הנגרמת להם, ובקרינה - כגורם לרגישות. (בעוד הגדרת ארגון הבריאות העולמית מכירה בסבלם של הרגישים,  אך ללא הכרה בקרינה כגורם להם). אוכל לבקשת כב' לספק מידע מורחב על התופעה, וניתן גם לקרוא על כך באתר עמותת "רגישות לקרינה - ישראל".

   

     כבר ב2002, הזהיר ארגון הבריאות העולמי הורים לילדים, כי מוטב להם להגביל את ילדיהם בשימוש בטלפונים סלולריים. את האזהרה השמיעה גב' גרו הארלם ברונדטלנד, מנכלי"ת הארגון, לשעבר ראש ממשלת נובגיה, שהצהירה על עצמה כרגישה לקרינה.

   

     בארץ מספרם של הרגישים אינו ידוע, והוא נאמד בלמעלה מ800 אלף איש, רובם בדרגה קלה. הרופאים בארץ אינם מכירים מקרוב את התופעה (אני אישית מכיר כמה רופאים שהם בעצמם רגישים). למרות ניסיונות הידברות ממושכים, הממסד הרפואי מתעלם הן מהרגישים והן מהתופעה, וחלק מבכיריו (שלא אנקוב בשמותם  למרות שהבושה יפה להם) אף מתייחסים לתופעה בזילזול. ניתן להבין שחברות הסלולר ימנעו מהכרה בתופעה, היות והדבר מנוגד לרווחתם הכלכלית, אולם מהממסד הרפואי יש לצפות ליושרה מקצועית.

   

     בעולם, התופעה מוכרת מאוד, וידועים גם מצבים שבהם רגישים בדרגה גבוהה נאלצים לעזוב את הציביליזציה, ולחפש מקום מפלט במקומות מופחתי קרינה, כמו בצרפת למשל, ששם הוקם כפר מבודד לפליטי קרינה. אנו מכירים את סיפורה המפורסם של עו"ד דפנה טכובר, שנאלצה להימלט מהארץ, את סיפורו של אחד ממפתחי נוקיה, ועוד.

     בתקופה זו, מתחילים להכניס לארץ את התשתית  לדור החמישי של הסלולר, (מבלי שנבדקה בטיחות השימוש בו). עידן זה יהיה כרוך בריבוי אנטנות ובריבוי חשיפה סביבתית לקרינה, ומספרם של הרגישים יגדל בהתאמה.  

  ''

     אנחנו מבקשים שתפעל למען קהילת הרגישים, ותגרום לממסד הרפואי לצאת מקיבעונו, ולהכיר בתופעה ובסבל והנכות הנלווים אליה, כפי שכבר בשנת 2000 הכירה לשכת השרים של המדינות הנורדיות (Norway, Finland, Sweden and Denmark ) ברגישות לקרינה כגורם לנכות, כלומר כמחלה המשפיעה על אורח החיים ומגבילה אותם. יתכן, שאם תצליח להניא את מערכות הממשל שיכירו בנו ויתמכו בנו, יום יבוא ונועה תוכל לשוב אלינו.

   

                                                           בברכה

                                                        מני בן אריה

   

  מכותבים: ..................

  דרג את התוכן:

   תגובות (0)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   אין רשומות לתצוגה

   ארכיון

   פרופיל

   too many ideaes
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין