כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  הגירוש מגן-עדן

  ידוע שעיקר האמונה היהודית נעוץ בקיום עולם הבא על כל הנגזר ממנו: גן-עדן, גהינום... מי שעושה מצוות, קונה לו לאחר 120 מקום טוב בגן-עדן, ואבוי למי שעושה רע ומה שמצפה לו בעולם הבא... מאידך, רואה האמונה היהודית בעולם הזה כפרוזדור, היינו כמעבר זמני שמשמש את האדם לתקן בו את מידותיו ולקנות בהם את חייו האמיתיים והנצחיים בעולם הבא.

  אם כן, "עולם הזה" הוא מרחב "החיים הזמניים" של האדם, "עולם הבא" הוא מרחב "החיים הנצחיים", כאשר "המוות" (הסתלקות האדם מהעולם הזה) מפריד בין שני העולמות. זו כאמור עיקר האמונה של הדת היהודית ושל עוד דתות; ומי שכופר בעיקרים האלה - כופר בעיקר.

  נכנסנו כבר למאה ה-21, ימי הביניים מאחורינו. הדמוקרטיה היא בשורת העידן המודרני והביאה עימה את חופש הדעה והאמונה: כל אדם באמונתו יחיה... כלומר זה לא ביג דיל לכפור היום בקיום אלוהים או בקיום עולם הבא; אף אחד לא יעלה את הכופר על מוקד, ואפילו קיימת האפשרות להיות נאור וכופר וכשר ויהודי למהדרין; בחר באחת הקומבינציות, כולן תקניות.

  דווקא בגין הפתיחות הזאת, עלה קרנו של מוטיב ההגיון ומילא את מקומה של "האמונה העיוורת": אני מאמין כי אמונותי נגזרת מההגיון. גם הכופר לא נותר חייב והטעים את דבריו בהגיון ובשכל הישר.

  פירצה נפרצה בדת היהודית - קוננו חכמינו את העת החדשה והתקוממו על פיתחון הפה שניתן לכופרים בשם ההגיון וגרורותיו... אולם גם עליהם לא פסחה הפתיחות, ומוטיב ההגיון חדר גם לחדרי חדריהם. הם נזכרו לפתע שעיקרי הדת היהודית מבוססים גם הם על ההגיון ועל השכל הישר, ואם כן מדוע להשאירם חבויים בתוך ארבע אמות האמונה העיוורת! הבה נוציא את מוטיב ההגיון אל אוויר העולם ונראה אותו לכול! שכל העולם יידע על מה מבוססת האמונה היהודית, וכל יהודי יידע מהי דתו ועל איזה בסיס היא עומדת. מהפירצה המבורכת הזו יצאו ביאורים ודרשות עם ניחוח שונה המסבירים איך למה ועל מה... מהפירצה הזאת יצאו הרבה רבנים והצליחו בעזרת הקוד החדש של ההגיון לחדור אל מודעות האנשים ולדבר אליהם בגובה העיניים... זהו מקור המספר העצום של החוזרים בתשובה דווקא בעידן הפתיחות זה.

  מהפירצה הזאת יצא גדול המחזירים בתשובה הרב אמנון יצחק, נפתחו תחנות רדיו דתיות, ועידן האינטרנט נפל בזמן... ההגיון והשכל הישר יצאו לאוויר העולם לאחר שנים של מסתור. האור הצפון בדת היהודית יצא לדרך.

  מהפירצה הזאת ביקשתי גם אני להשקיף על דתי היהודית, על דת אימי ואבי ודת ילדי. פתחתי את תורתי, את תורת אימי ואבי ורבותי, ועמדתי על ההגיון והשכל הישר פנים אל פנים; שם ראיתי עד כמה מאסה התורה במושג האמונה העיוורת, ועד כמה ביקשה להרחיקנו מנגררותיו.

  אבל ראיתי שם דבר אחר הרחוק שנות אור מהאמונה היהודית המקובלת שגדלתי עליה אני ואבי ומורי ורבותי. ראיתי בפרוש שגן-העדן הוא היקום שאנו חיים בתוכו, ולא צריך למות בשביל להכנס אליו; נהפוך, מי שנשאר מחוץ לשערי הגן קורס ומת. כלומר, גם בתעודת הפטירה של משה רבינו נכתב- "הנ"ל נפטר כי יצא משערי גן-עדן בכוחות עצמו ולא הצליח להחזיק מעמד מעל ל-120 שנה בחוץ". גם אבותינו אברהם יצחק ויעקב נפטרו מהעולם מאותה הסיבה, ואת תעודת הפטירה הציגה התורה לעיני כל באופן המפורט והברור ביותר, למען נראה ונלמד ונפנים...

  פתחתי את התורה וראיתי עד כמה התרחקה היהדות מעיקרי הדת היהודית, דורות על דורות... כה התרחקנו מתורת משה בן עמרם. כה כפרנו בעיקרי הדת הזאת, לאורך דורות ודורות... במאמר להלן אני עתיד להביא את נוסח העיקרים כפי שהופיעו בתורת משה, שהוחלפו בטיפשות ובמצח נחושה על ידינו.

  תגובות (0)

  נא להתחבר כדי להגיב

  התחברות או הרשמה   

  סדר התגובות :
  ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
  /null/cdate#

  /null/text_64k_1#

  אין רשומות לתצוגה

  גברותי ורבותי: אנו בורחים מעצמנו נא להדק חגורות

  0 תגובות   יום חמישי, 6/6/19, 20:46

  בסופו של יום הבעיה שלנו היא עם עצמנו לא עם האויב . אנו יכולים לפתור את הבעיה שלנו עם האויב להלחם בו ולנצחו, אנו יותר חזקים וקשוחים ממנו . השאלה אם אני הישראלי בנוי לתוצאות מלחמת חורמה כזאת והכוונה לא למלחמה נגד האויב כי אם למלחמה שהעולם יפתח נגדנו בגללו: אני הישראלי לדעתכם בנוי למלחמה הזאת? מוכן לקבל על עצמי את תוצאותיה?

                             

  ''

  גברותי ורבותי, אנו בורחים מעצמנו וממריאים ליעד בלתי נודע, נא להדק חגורות

                                      -           -           -

   

   

  כאשר נורים על ישראל 500 טילים זה נקרא מלחמה ואנו נבין את זאת במוקדם או מאוחר ונחזיר מלחמה, ובמלחמה שכולנו מבינים ומתכוונים אליה- לא מקישים בגג ואני שואל אותכם: האם להערכתכם העם היושב בציון יעמוד במלחמה הבינלאומית שתוכרז עליו מאומות העולם כתוצאה משורה בת אלפי הרוגים ערבים? גינויים, החרמות, אולי אפילו מארה"ב ולבטח מאירופה, זה ישפיע על הכלכלה שלנו, על רמת החיים, אתם חושבים כי הישראלים בני היום בנויים לזה? מוכנים להקרבה כזו ואפילו הימניים שבוחרים היום בליכוד.

   

  אם להתחיל מהסיכום הייתי מציין בשורה האחרונה: אנו בורחים מעצמנו רבותי. אני רוצה לשאול אותכם שאלה: מי עושה את מי- המנהיג עושה את האומה או האומה עושה את המנהיג. בשביל שתבינו לאן אני חותר אספר לכם משהו קטן מכאן מפנמה. בשלהי המאה שחלפה הקימו סוף סוף בפנמה בית כנסת חדש ומפואר בנוסף על הקיים זאת כי הקהילה גדלה. מי שעמד אז בראש הקהילה היה הרב הראשי ציון לוי ז"ל ששלט ממש ביד רמה.

   

  באו יום אחד נציגי הקהילה ואמרו לו: רבנו, מי שמינית לתפקיד רב בית הכנסת החדש לא כל כך מתאים לתפקיד ובלשון המעטה. לציין כי ביהכ"ס החדש ניצב בשכונה יהודית עשירה, רוב היהודים שגרו בסביבה נמנו על העשירון העליון והמפונק- הנובורישים שלא נולדו עם כסף כי אם עשו את כספם בשנים של הגנרל המושחת נורייגה, כאשר מקצוע הלבנת הכספים היה מכובד ומבוקש. הייתה תחרות בין הנובורישים השכונתיים: מי יותר מיישם את ה-'שופוני יא נאס' כהלכתו, למי יש אוטו יותר מפואר בית יותר גדול וגם מאהבת יותר יפה. בקיצור זה היה הרקע של הקהילה והרב ציון לוי ענה לשואליו: הרב הבלתי ראוי בעיניכם שמיניתי לבית הכנסת החדש הוא הרב המתאים ביותר לאורחי ביהכ"ס; אין מתאים ממנו.

   

  אנו בורחים מעצמנו גברותי ורבותי. הבעיה היא איתנו, עם הדי.אנ.איי שלנו שסטה מן הדרך בנקודת זמן מסוימת ומשם המשיך להתפתח ולאבד גובה וזהות. המנהיגות שלנו ומוסדותנו לא במקרה מנוהלים בידי חסרי-זנב שגם נתניהו נמנה עליהם. תשימו את אהרונסון בראש המדינה אתם חושבים שמשהו ישתנה? אתם חושבים שבן-גוריון בגין או אשכול יכלו לעמוד היום בראש המדינה להנהיגה? לא יהיה להם אוויר לנשום האמינו לי, הם ימותו מחנק. אנחנו מדברים על ימין ושמאל אבל האמת אין היום בישראל ימין ושמאל כולם בשעת מבחן היינו הך, גם אהרונסון היה מבקש מגבאי להצטרף לממשלה בראשותו אחרת לא תהיה לו ממשלה. עקרונות לא בבית-ספרנו.

   

  אינני יודע אם ישנה אנטיביוטיקה למחלה שלנו, אבל אם נרצה לתקן משהו מהסטייה שממנה התפתחה מחלתנו הארורה ולהתחיל לעלות על אם הדרך- צריך להחליף את שיטת השלטון ולעבור מיד לממשלה מקצועית טכנוקרטית, אותה ירכיב אדם שנבחר הוא ודרכו ישירות על-ידי העם וידיו לא יהיו כבולות בשום הסכם קואלציוני. כך נקנה לנו 'כיוון' ולא משנה לנו עכשיו איזה כיוון זה, גם הכיוון הגרוע ביותר נקרא כיוון ועדיף על דרך חד סטרית ללא שום יעד שמוליכה אותנו לאנשהו ביקום.

                                      


  דרג את התוכן:

   ארכיון

   פרופיל

   אלברט שבות
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין