כותרות TheMarker >
  ';

  תקציר (הבלוג) מיחזור הוא מושג שאימצו הירוקים והשבויים שלהם. הם אנשים טובים בתחילת הדרך, הם לא הולכים עד הסוף: ניצול האשפה כולה.

  ארכיון

  תגובות (0)

  נא להתחבר כדי להגיב

  התחברות או הרשמה   

  סדר התגובות :
  ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
  /null/cdate#

  /null/text_64k_1#

  אין רשומות לתצוגה

  לימודי ליבה, שיטת השוברים

  0 תגובות   יום שני, 10/6/19, 12:38

  מכיוון שהמדינה אינה יכולה לכפות את מדיניות החינוך הממלכתי על מגזרים שנטועים חזק במסורת שלהם, כולל התנהגויות שנראות בתקשורת כ"הפליה גזעית";  ומכיוון שהמדינה כן מאפשרת לכל מיני ארגונים "נאורים" הקמת מסגרות חינוכיות טרנדיות במעמד ממלכתי; ומכיוון שהמדינה אינה חוזת עתידות, שיכולה לדעת מה בדיוק ייצא מהינוקא, או מהאברך (אב בחוכמה ורך בשנים) כשיגיע לבגרות – גיל 18. אני מציע:
  המדינה תחשב את תקציב החינוך לפי מטרותיו ותפיק עבור כל תלמיד בגיל חינוך חובה שוברים ללימוד המקצועות שהמדינה החליטה שהם יהיו סך כל השיעורים שצריכים לקבל תלמידי החינוך הממלכתי בישראל.
  הכנסת, באמצעות ועדת החינוך שלה, תהיה האחראית על סל המקצועות שאותם תממן המדינה.
  לקראת כל סוף שנת לימודים תיתן המדינה לכל הורה את השוברים שילדו זכאי להם בשנת הלימודים הקרובה. כל הורה יחליט באיזה מוסד חינוכי (גוף ממלכתי או פרטי, שקיבל אישור ממשלתי לנהל מסגרת חינוכיתׂ) יילמד ילדו, מי ייהנה מהתקציב בגין ילדו.
  כדי לעודד לימודי ליבה, יהיה ערך כל שובר במקצועות המועדפים האלה גדול בהרבה מערך שובר למקצוע "נחות", כך שבית הספר יוכל להשקיע באותם מקצועות ליבה יותר משאבים. לא תהיה אפשרות לסחור בשוברים. מי שלא ישתמש בהם – ויתר על חלק מתקציב המוסד. יהיה מותר לצבור שוברים, כדי ללמד, בבוא הזמן המתאים, אותם מקצועות.
  הנהלת המוסד החינוכי תהיה ריבונית בניהול, לפי תנאי הרישיון, כשבאחריותה להשיג את התקציבים החסרים לה כדי לעמוד בהם.
  כדי להיות בטוחים שהמוסדות שאינם מקדישים שעות לימוד במקצועות הליבה אכן מכינים את תלמידיהם לקראת חיים מעשיים ואקדמיים, ייערכו מבחני מעקב מבוקרים: אחת למספר שנים, באופן אקראי, כל מוסד כזה יהיה חייב ללמד לפחות כיתה אורגנית אחת בשנת הלימודים האחרונה שלה במסלול הלימודים (כיתות ו', ט', י"ב או ח', י"ב) את כל מקצועות הליבה באופן מוגבר. אם התלמידים ישיגו תוצאות שאינן נופלות מהישגי תלמידים בגילם במוסדות הרגילים, תהיה זו הוכחה שהמוסד הזה ראוי ללמד ולחנך את הדור הצעיר. תהיה זו הוכחה לעליונות הלימוד ללמידה על טחינת חומר לאורך שנים רבות.         

  דרג את התוכן: