כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  אתיקה אזרחית

  תכני הבלוג: דמוקרטיה, אתיקה, חברה, חינוך, היסטוריה, ערכים וספרות יפה

  0

  ספר בכל יום בשבוע הספר העברי: החיים השניים של אליס

  0 תגובות   יום חמישי, 13/6/19, 09:27

  החיים השניים של אליס/ מארק לוי

  סקירת ספרות: זהבה חן-טוריאל

   

  שבוע הספר העברי בכיכר רבין התחיל אתמול. לטובת המעמד החשוב הזה ממשיכה לסקור בכל יום ספר שמצאתי בו עניין מיוחד, המעורר אצלי חשיבה נוספת והמעניק לי תובנות חדשות.


  הפעם בחרתי לכתוב על ספר שתהליך הגילוי שלו גרם לי להתרגשות מיוחדת. באחד מימי החורף של חודש דצמבר 2013, נזרק לפתח ביתי העיתון הנפוץ במדינה שבתוכו היה מגולגל פלאייר של מבצע ספר החודש במחיר של 19.90 ₪. שם הספר היה "החיים השניים של אליס" מאת מארק לוי.


  תחושת בטן בלתי מוסברת, הובילה אותי  לרוץ לחנות הספרים, בה התקיים המבצע, ולרכוש את הספר ותוך כדי זה לחפש בגוגל מיהו הסופר החתום על הספר.


  החיפושים בגוגל הפתיעו אותי. מצאתי מידע רב על הסופר הצרפתי, שכל ספריו הם רבי מכר, אך יותר מכישרונותיו הספרותיים הפתיעה אותי הידיעה שיש לנו שורשים דומים ושנינו למעשה צאצאים דור שישי לאותו סבא רבא מיתולוגי מאיזמיר: נסים לוי ביירקלי. הגילוי המרעיש הזה התרחש במהלכו של מחקר שערכתי על אותו סבא רבא כאשר ראיתי את תמונותיו של מארק לוי על רקע מפעלי הבנייה של הסבא באיזמיר , כל המידע שאספתי התחיל לקבל משמעות.


  הרומן משובח, עלילה מרתקת וכתובה בטעם של פעם. הספר חובק מסע עולמי ומתאר אירועים היסטוריים מלונדון המופצצת מן האויר על ידי הנאצים והגורמת לטרגדיה משפחתית של הגיבורה ועד למסע הרפתקני בטורקיה. שוזר בסיפור העלילה תקופה היסטורית מהטבח הארמני בטורקיה ועד שנות החמישים של המאה העשרים. במהלך המסע נחשף סוד שאליס נושאת איתה שנים רבות.


  בישראל שינו את עיצוב הכריכה ושמו של הספר. הספר הראשון שהתפרסם כאן נשא את השם "המסע המוזר של מר דאלדרי". הספר בכריכתו לא תפס את הקוראים ואז הוחלט לפרסם את הספר תחת שם יותר אטרקטיבי עם כריכה בעיצוב אחר. שתי הגירסאות מובאות לפניכם בתמונות המצורפות.


  על הסבא הרבא המשותף שלי ושל מארק לוי כתבתי מאמר שכדאי לקרא: נסים לוי ביירקלי- הציוני מאיזמיר


  תוצאת תמונה עבור החיים השניים של אליס

   

  תוצאת תמונה עבור המסע המוזר של מר דארדלי

  דרג את התוכן:

   ארכיון

   פרופיל

   זהבהחן
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין