כותרות TheMarker >
  ';

  נהג מונית

  טור דה ישראל 140-הרכבת של ליברמן יצאה לדרך בעוד האחרים תקועים ומתקוטטים בתחנה ועל הממלכתיות הישראלית הקורסת ועוד

  0 תגובות   יום ראשון, 16/6/19, 01:19

  פאינה קירנבאום, פעם חברת כנסת בולטת ב"ישראל ביתנו" עד שנחשדה בהיותה חלק מרכזי מאד בפרשת השחיתות המפלגתית הידועה בשם "פרשת ישראל ביתנו", פרשה שממנה באורח תמוה לא נחקר אפילו פעם אחת ראש המפלגה הכול יכול אביגדור ליברמן, גילתה לפני כמה שנים בפורום סגור את התכנית ה"סודית של אביגדור ליברמן" לכבוש את ראשות ממשלת ישראל", אחרי בחירות 2015-"ע"פ החוק בישראל, לא ראש המפלגה הגדול ביותר הוא שחייב להרכיב את הממשלה בישראל. תכננו ליצור בלוק מפלגתי אחרי הבחירות עם "יש עתיד" של יאיר לפיד ועם "כולנו" של  משה כחלון. לצערנו, מפלגתי, "ישראל ביתנו" קיבלה הרבה פחות מנדטים ממה שצפו לנו הסקרים ולכן, התכנית הזו לא יצאה אל הפועל !

     מי שחושב שאביגדור ליברמן וויתר על תכניתו לכבוש את לשכת ראש ממשל ת ישראל, חי בקוטב הדרומי מנותק מהעולם הפוליטי הישראלי. מי שחושב שבראש מעייניו של ליברמן נמצאים זכויות האזרח הישראלי החילוני למשל, שיסע לירושלים ויבדוק לעומק מדוע ליברמן תמך בכל כוחו בבחירתו של משה ליאון לראשות עירית ירושלים, בתמיכה מסיבית של כל ראשי ורבני ומנהיגי הציבור הדתי על חשבון מועמד חילוני למהדרין ,עופר ברקוביץ ! אביגדור רואה רק את ליברמן ומטרת העל שלו, לכבוש את ראשות ממשלת ישראל ! הוא כנראה הגיע למסקנה שזה עכשיו או לעולם לא ! עשרים שנה ליברמן חותר ,בראש מפלגה אותה הקים וניהל בצלמו ובדמותו ,דהיינו שלטון יחיד ללא מיצרים ומי שקצת מרים ראש או צובר ותק, מורחק לאלתר, אך מסביב מתחילים לקום יורשים לשלטונו של בנימין נתניהו (גדעון סער, אילת שקד, ישראל כץ ועוד) וליברמן הבין כי הגיע הזמן לקפוץ למים הקרים עם כל הסיכונים הכרוכים בכך ! אחרי שהיה קרוב לשש שנים שר- החוץ וקרוב לשנתיים ימים שר- הביטחון של מדינת ישראל , שני תפקידים בהם לא השאיר חותמת מיוחדת כי לא כל מגה פוליטיקאי כמו ליברמן למשל הוא גם מדינאי מוביל ופורץ דרך, ליברמן חושב שהגיע זמנו לכבוש את הפסגה !

     בצעדים קטנים אך מדודים ומחושבים היטב ,בניגוד למה שחלק מהפרשנים חושבים ,ליברמן מחשב את דרכו הפוליטית בבחירות הקרובות שיסתיימו ,בדרך זו או אחרת בבחירתו, לפחות לשנתיים הראשונות לראש-ממשלת ישראל ע"י רוב חברי הכנסת ! בעוד ששיירי מפלגת העבודה נאבקים אלו באלו מי יוביל את המפלגה לעוד כישלון ידוע מראש, בעוד במרץ מעמדה של יושבת הראש מתערער, ויש לא מעט מועמדים יחסית הרוצים לכבוש את ראשות התנועה (ניצן הורוביץ, מוסי רז ועיסואי פרג', מיכל רוזין ועוד), ובימין הקטטות בתוך  ובין המפלגות ,קטטות אידיאולוגיות ,פוליטיות ואישיות נערכות במלוא עוזן, וגם בכחול/לבן לא שקט ורגוע, לפחות מתחת לפני השטח (ערעור על הרוטאציה בין גנץ ללפיד), הרכבת המחושבת של ליברמן המשוחרר מכל אתגר פנים מפלגתי ,ארדואן יכול ללמוד ממנו כיצד לנהל מפלגה של איש אחד ללא ערעור מיותר, יצאה לדרכה!

    וזו התכנית הגדולה של ליברמן לכבוש את ראשות ממשלת ישראל כבר אחרי הבחירות הקרובות בעוד קצת למעלה משלושה חודשים ! ליברמן יחבור ליאיר לפיד, עוד שליט יחיד ללא ערעור במפלגתו, והם ישאירו אבק לגנץ, אשכנזי וחבורתו ! קרוב לוודאי שלפיד שכן חייב לפחות למישהו אחד במפלגתו, עופר שלח, יצרף אותו לשלישיה המובילה ויחדיו, ליברמן, לפיד ושלח יסכמו ביניהם על ניהול המדינה ביום שאחרי נתניהו ! ליברמן, המנוסה משלושתם כשר באין ספור משרדים כולל משרד הביטחון ןמרד החוץ, יהיה הראשון ברוטאציה בינו לבין לפיד בראשדות הממשלה ויחד עם עופר שלח שיובטח לו להגשים את חלומו הגדול ןלהיות שר- הביטחון,(לפיד, שר- החוץ וממלא מקום מלא מלא של ראש- הממשלה), ידהרו לניהול המדינה ! ליברמן ינסה לשכנע את חבריו שהליכוד,אחרי שנתניהו לא יוכל להקים את הממשלה הבאה, ינסה להדיח אותו ואז ,לפלות חלקים ממנו יצטרפו לממשלה, כל חלק שאנשי כחול/לבן (ללא הנמסיס הגדול של ליברמן, בוגי יעלון שאולי יחזור אחרי עידן נתניהו וינסה לכבוש את ראשות המפלגה) ואני בטוחל שליברמן, שיש לו בסך- הכל יחסים טובים עם החרדים בכלל ועם אריה דרעי בפרט, יחזיר יצרף אותם לקואליציה ! אצל ליברמן, אין שום עקרונות מקודשים ! העקרון היחיד שמנחה אותו ועל פיו הוא פועל ויפעל-ליברמן, בכל מחיר לראשות הממשלה הבאה ! רק לפני כמה חודשים הצהיר ליברמן כי "ממשלת אחדות לאומית היא ממשלת שיתוק לאומי") פתאום מצהיר שהוא יפעל אחרי הבחירות הקרובות למען... הקמת ממשלת אחדות לאומית ! ליברמן הצהיר ש"גנץ יקים ממשלה רק עם דובי הקוטה"- ליברמן מתכוון , כנראה יחד עם לפיד להזיז ב"עדנית, את גנץ מהדרך וכאמור, להערכתי, להתחבר ללפיד בבלוק פוליטי/טכני כזה או אחר כל הדרך לראשות הממשלה הבאה, אולי ברוטאציה עם יאיר לפיד ! זו התכני הגדולה של ליברמן שאותה הוא הולך להגשים השבועות הקרובים, צעד מדוד אחרי צעד מדוד ומחושב פוליטי להפליא וכל השאר הם רעשי רקע 1 כמובן שדרכו של ליברמן רצופה בסיכויים אך גם בסיכונים פוליטיים רבים, מולו ניצבים לא מעט כרישים פוליטיים מימין ומשמאל רבים אך אין לי ספק שזו תכניתו ! הרכבת הליברמנית יצאה לדרך ואם מימין לא יתעשתו, יפסיקו לריב, ימשיכו למתוח ביקורת בצדק על נתניהו אך בלי לקחת את האפשרות שהם עלולים לשפוך את המים עם התינוק, ובעוד שגם משמאל וגם במרכז עדיין לא יודעיחם מי נגד מי, בכאוס הפוליטי הזה, ליברמן הופר מחוב, יחד עפ יאיר לפיד כבר יצאו לדרך המחושבת שלהם ויתכן מאד שבאמצע חודש ספטמבר, הרבה מאד שחקנים פוליטייים עלולים לגלות שהם איחרו את הרכבת ולמרבית ההפתעה(?!), ליברמן עם שניים וחצי מנדטים, יכבוש את ראשות ממשלת ישראל בשיתוף פעולה עם יאיר לפיד ולכל השחקנים האחרים, מהימין ומהשמאל המתון יעמדו לפני ברירה- להשאר מיובשים באופוזיציה חסרת תכלית או לעלות ,גם אם בתנאים לא נוחים, ולהצטרף לרכבת השלטון ! לשם חותר אביגדור וזה הקרב הפוליטי הגדול ביותר של חייו ולשם כך ,הוא יפעיל את כל המיומנויות הפוליטיות(הרבות מאד שלו) ! האם יצליח ???

     והשבוע פרשו מהחיים הפוליטיים מנהיג מפלגת העבודה אבי גבאי שראה עצמו מתמודד על רשות הממשלה ובסופו של יום לא נבחר אפילו כראש האופוזיציה וכמעט נכנס לממשלה כגלגל בממשלת נתניהו ,מהלך שלא צלח לבסוף ! גם מספר שניים במפלגת העבודה הצוללת ,האלוף במילואים טל רוסו ששוריין בצמרת המפלגה, נכנס לכנסת, הציץ ונפגע ומיהר להרים דגל לבן ולברוח משדה המערכה הפוליטי ! לדעתי, מעשה לא הגון ועוד עובדה המוכיחה כי בניגוד למי שחי בסרט וחושב שהחיים הם כמו ריאלטי בטלוויזיה שבה כוכבים נולדים וממריאים בתוך שבועות מאלמוניות מוחלטת למרכז תשומת הלב התקשורתית ,לפחות במדורים ובתכניות מסויימות בתקשורת המסחרית, לאוו דווקא האיכותיים ביותר... החיים מסובכים יותר, יש לא מעט רגעים ושימים וש/בועות וגם חודשים נוצצים פחות ומי שלמרות כל עברו הצבאי, העסקי התקשורתי או אחר המפואר, לא מוכן להכנס כטירון למערכת הפוליטית על כל נכרוך בכך, יכשל בגדול ! רק מי שמבין שהוא מגיע למערכת הפוליטית כטירון ועליו ללמוד ולהתנהג כטירון, עשוי לבלוט ולהצליח ולהשפיע במידה כזו או אחרת ! דוגמא בולטת- שלי יחימוביץ !

    כוכבים פוליטיים ,בעיקר בשמאל הישראלי שלא יודע איך לצאת מהשפל הציבורי העמוק בו הוא נמצא בציבוריות הישראלי, ברובה כמובן בשנים האחרונות (אולי במקום להמליך ולשחוט "מנהיגים" בקצב מסחרר, יחשבו שם על דרך מדינית /ביטחונית מותאמת למציאות המדינית הפוליטית והאזורית ולא ידבקו בתכניות מדיניות כמו "אוסלו ג'" שמרבית הציבור הישראלי מבין שהיא מוליכה לקטסטרופה) ממשיכים להיוולד . הכוכב התורן הוא האלוף במילואים יאיר גולן. בזמנו , אחרי ההתבטאות המפורסמת והלא מוצלחת שלו ביום השואה על "זיהוי תהליכים", כתבתי עליו כאן רשומה על התבטאותו והשלכותיה ("העם עם הגולן !?").  בכל מקרה, יאיר גולן מתייצב על קו הזינוק הפוליטי ומרבה להתבטא ! בתחילת השבוע , תקף בחריפות את הסטיריקאן ליאור שליין בחריפות על התבטאויותיו החוזרות ונשנות נגד כל סממן יהודי בחיים הציבוריים להלן "הדתה"
   בלשונו של החילוני האדוק שטיין. "אידיוט" קרה לו גולן וטען כי זלזלול במסורת היהודית היא זלזול ביסודות הרוחניים והמוסריים של מדינת היהודים . הפעם לדעתי גולן צודק ! מעניין אגב יהיה לראות את יחסיהם של גולן, אם יתמקם בצמרת מפלגת העבודה וחברת כנסת בולטת במפלגה וחברתו לחיים של ליאור שליין, מירב מיכאלי .   יאיר גולן באותו נאום אף העניק חיבוק פומבי חם לחרדים ש"הם בסך הכל האחים שלי"! גם כאן הוא צודק אבל בהסתייגות קטנה/ גדולה שלי- בשנים האחרונות החרדים בישראל מתרחקים מאד ממרכז ההוייה הישראלית, מסרבים לשתף עימה פעולה, ,חלקם מחרימים בשקט או באלימות סימנים ממלכתיים כולל חיילי צה"ל ושירות צבאי ומכרסמים כירסום עמוק והרסני בממלכתיות הישראלית ! יאיר גולן כמו כל הפוליטיקאים הישראלים מימין ומשמאל חייבים להתייצב נגד מגמה מסוכנת זו ! הכרסוך החרדי בממלכתיות הישראלית עלולה להיות מסוכנת עד כדי סיכון קיומי ! לא פחות לדעתי ! נעשה ניסיון פוליטי כזה של איחוד בין ימין למרכז מתון נגד ההתבדלות החרדית- "ברית האחים הפוליטית" ביו נפתלי בנט ליאיר לפיד אחרי בחירות 2013, ברית שלא צלחה וחבל ! ולא שאני חושב שאביגדור ליברמן הוא הכתובת בנושא- לא פוליטיקאי ציני ורואה רק את טובת עצמו ולא את טובת הכלל ממטר ! בשעת הצורך, כמו בבחירות לעירית ירושלים, הוא יתחבר למנהיגי הציבור החרדי, גם הקיצוניים שבהן ללא מילימטר של נקיפות מצפון !

       ואם דנים על כרסום מסוכן בממלכתיות הישראלית, השבוע פורסם כי עירית ת"א לא צעניק יותר לבוגרי מערכת החינוך שלה את הספר "אלטנוילנד" של חוזה הציונות בנימין זאב הרצל, ובמקומו תצייד את בוגרי מערכת החינוך בעיר העברית הראשונה,"בירת התרבות והעסקים של ישראל" בספרו של עמוס עוז "שלום לקנאים"-ובו טקסטים נלהבים בעד מדינה פלשתינאית. נלהבים מאד ומופרכים המציאות לדעתי ! זאת "על מנת שבוגרינו ילמדו את הדעות הפוליטיות השונות בחברה הישראלית" כך לדברי ראשי העיר ! כמיטב המסורת הדמוקרטית , והפלוראליזים האקדמאי, יחולק גם ספר פרי עטו של הוגה דעות "ימני"? מה פתאום ! תל-אביב-עיר הסובלנות רק עבור צד אחד במפה הפוליטית הישראלית המבטלת את הענקת הספר של חוזה מדינת ישראל ! בושה גדולה ! מעניין שהעניין כבר בשקט ! מדוע ? גם הרצל וחזונו הפכו לעניין של ימין ושמאל בחברה הישראלית ? עד לאן נגיע ??? תל0אביב תיהפך רשמית לעיר העברית הפוסט ציונית הראשונה ???

      תומכי בנימין נתניהו, בהמשך לקרבות הפנימיים בימין הישראלי של פוסט בחירות 2019 וערב בחירות 2019 מועד ב' , מגינים על מדיניותו הרופסת מול הטרור הנמשך מרצועת עזה נגד יישובי ואזרחי דרום ישראל ,ולא רק כפי שנכחנו בחודשים האחרונים, למה צריך לספוג ולהכיל מצב ביטחוני לא פשוט טקטי בדרום על-מנת להוביל לניצחון מדיני אסטרטגי בנושא יהודה ושומרון, חיזוק הקשרים עם העולם הערבי המתון, מצרים בראש וראשונה ומלחמה בלתי פוסקת מול איראן בחזית הצפון . הכול נכון אלא שמתברר שההפסד הטקטי בדרום עלול להפוך להפסד אסטרטגי חמור-נטישת תושבים רבים את האזור המוכה בטרור על בסיס שבועי כמעט, פגיעה כלכלית קשה( בשבוע האחרון פורסם כי מפעל "אינטל" שוקל לעזוב את קרית-גת המטווחת בקסאמים בכל סבב-מכה כלכית אנושה ולא רק לדרום) ועוד ! עד מתי יפנים נתניהו הזהיר, בצדק, כי הגבול נחצה ואין מנוס אלא מלפעול ביד קשה על-מנת למנוע מפולת טקטית/אסטרטגית בדרום שתקרין על המצב הביטחוני האסטרטגי של מדינת ישראל ? וכיצד עושים זאת" קשה ולא פשוט וגם ליאיר לפיד ולאביגדור ליברמן שהיה שם וגם לבני גנץ וגבי אשכנזי אין פתרונות קסם מה שגורם ליאוש לא פשוט אצל תושבי הדרום ולא רק הם ! עד מתי ??

      וקצת על ספורט או יותר נכון, על הבלופים בספורט הישראלי, ליתר דיוק בענף הכדורגל הישראלי שממשיך להתבוסס בעצמו, בבינוניות ומטה שלו ורחוק מהישגים של ממש ! בשבוע שעבר ,במסגרת משחק רשמי, נבחרת ישראל בכדורגל ניצחה במשחק רשמי את נבחרתה הרשמית של נבחרת לטביה 3:0 כאשר את כל שלושת השערים מבקיע הכוכב הישראלי ערן זהבי . חלק מפרשני הספורט הישראלי התרגשו מאד וכינו את זהבי כ"כגדול הכדורגלנים הישראלים בכל הזמנים"! אלא ששלושה ימים מאוחר יותר, במשחק מול קבוצה ברמה יותר גבה, פולין, נבחרת ישראל חטפה תבוסה (4:0) וזהבי ה"כוכב הגדול" לא הורגש במשחק ! זהבי עושה חיל, דהיינו, עושה הרבה כסף בליגה הסינית שם הוא משחק בקבוצה בינונית מינוס בליגת הכדורגל הסינית החלשה מאד שלא מעוררת כלל עניין בקרב הקהל הסיני שלא פוקד את המגרשים ! זהבי , שעל כול שער שהוא מבקיע בסין מקבל ע"פ הפרסומים עשרים אלף דולארים בנוסף לסכומים האדירים שהוא מקבל ע"פ החוזה לא אכפת. גם בשבת האחרונה זהבי כבש שלישייה במדי קבוצתו (שישים אלף דולארים) אך קבוצתו הפסידה ! זהבי צוחק כל הדרך אל הבנק ! הבעיה היא שהכסף הגדול שהוא מרוויח סינוור את עיניהם של חלק מפרשני הכדורגל הישראלי שרואים בו את השחקן הישראלי הגדול בכל הזמנים ! ממש לא!! אבל מה אכפת לו-האגו שלו  וחשוב מכך, חשבון הבנק הגדול של זהבי תופח בגדול כל שבוע וזה העיקר בשבילו! הניצחון, בעידן המסחרי בספורט העולמי הפך מזמן מעיקר למשני ,העיקר- הכסף הגדול  שספורטאים, כולל ספורטאים בינוניים למדי מרוויחים !שיבושם לו !

     ומי שעוד עובד על האוהדים שלו הוא בעלי בית"ר ירושלים משה חוגג .אני לא מתייחס להחתמתו של השחקן בעל השם הנפיץ באוזני חלק מאוהדי בית"ר ("לה פמילייה", מוחמד עלי שנשבע בכל הקדוש לו שהוא נוצרי אמיתי מבטן ולידה ולא מוסלמי חלילה-חטא גדול ובל יכופר בעיני ואוזני אותם אוהדים קנאים ("בית"ר טהורה לעד") שחוגג הצליח לכוף אותם גם באיומים (תביעה בסך מיליון ₪ למי שהשמיץ אותו, את חוגג בפומבי ברשתות החברתיות) זה בסדר גמור מבחינתי  ! התבוננתי בפרסומות הרבות שחוגג מפרסם בתקשורת המכוונת לפחות ובו הוא קורא לאוהדי בית"ר לרכוש מנויים לעונה הבאה ! בפרסומות נראים שני כוכבי כדורגל, אחד לשעבר לשעבר ואחד לשעבר טרי, אלי אוחנה יו"ר הקבוצה הבית"רית והשנייה, ככב העל יוסי בניו שפרש ממשחק פעיל לפני שנייה, לבושים במדי שף ו"מבשלים" עונה גדולה לקבוצה המפוארת שדשדשה מאד בעונה האחרונה ולא הצליחה להעפיל אפילו לפליי אוף העליון ולהיות בין שש הקבוצות המובילות בכדורגל הישראלי שהפגין בעונה האחרונה פרט ללופה בהלתי מעורערת , מכבי ת"א , עונה חלשה למדי ! העניין הוא שאלי אוחנה, שחקן עבר גדול, היה בשנים האחרונות מאמן בינוני ומטה, כולל בבית"ר ירושלים ! הוא הגיע לנהל את הקבוצה ולהיות הפנים היפות שלה (תרתי משמע...) בעידן אלי טביב שהורשע בעבירה פלילית ומכוח התקנון נאלץ לסגת לאחור ולהסתתר מאחורי גבו של אלי אוחנה . הבעלים החדשים של בית"ר, אמשה חוגג ניסה להפוך את אוחנה למעין מנהל מקצועי, אלא שלאוחנה מניות בכישלון הבית"רי בעונה האחרונה והוא אף הצהיר שאינו רוצה להיות מעורב בשום אופן בניהול המקצועי ובקבלת ההחלטות המקצועיות בקבוצה ! ויוסי, ילד מוצלח שלי, שלא אימן ולו דקה אחת אפילו לא קבוצת ילדים, הוקפץ להיות המנהל המקצועי כל יכול והקובע בלעדית של בית"ר ירושלים ! לא ברור על סמך מה ! מה הערך המוסף שמביא איתו בן עיון כמנהל המקצועי של קבוצה מפוארת כבית"ר ירושלים ??? בן עיון הבטיח כי בזכות "קשריו" יביא מאמן זר מצויין (מספרד) אבל בסוף התמקם בעמדת המאמן רוני לוי שפרט להישג גדול לפני עשרים שנים של שלוש אליפויות במכבי חיפה, היה מאמן בינוני ללא הישגים בכל הקבוצות שאימן מאז כולל עונה וחצי בבית"ר! כיצד הוא , המאמן המנוסה יסתדר עם המנהל המקצועי חסר כל הניסיון בניהול ואימון מקצועי יוסי בן עיון ? פיצוץ ביניהם הוא בלתי נמנע במוקדם או במאוחר ! ולהציג לפני האוהדים את אלי אוחנה,מאמן כושל ויוסי בן עיון, מנהל מקצועי חף מכל ניסיון באימון שני המובילים שיוליכו את בית"ר ירושלים לעונה גדולה ? ניסיון של משה חוגג לגנוב את דעת האוהדים ! האם יצליח ?

     לא שאצל הירוקים מהכרמל המצב טוב יותר ! החגיגות האדירות על ה"הישג" של זכיית מכבי חיפה במקום השני בתום עונה בינונית ומטה נרגעו מהבר מאד ובצדק, ממכבי חיפה יש ציפיות מקצועיות שונות מקבוצה בינונית כמו רעננה או קריית-שמונה עם כל הכבוד, ואז התברר כי המאמן הבינוני למדי מרקו בלבול, לא יכול להחזיר מקצועית את מכבי חיפה לימיה הגדולים ! אין רכש כלשהו, העניינים מדשדשים ערב פתיחת העונה החדשה וכניסה למעגל המשחקים באירופה והמצב נראה מאייש ! לא פלא שהאוהדים הירוקים  קוראים לחרם רכישת מנויים! והבעלים יענקלה שחר מתנהל בנושא בניחותא, במובן השלילי של המילה ולא קולט או מסרב לקלוט שהמצב מסביב השתנה ואם לא יתאפס וידאג לחזק את הירוקים ברכש משמעותי, עוד עונה, שמינית ברציפו צפוייה להיות מנת חלקם של האוהדים הירוקים המתוסכלים ששכחו מזמן כיצד נראית ומשחקת קבוצת צמרת שרוצה ולצריכה להיאבק על כל התארים בכדורגל הישראלי וחבל !

     הקיץ הישראלי כבר כאן, חום ולחות והשנה נוספה עוד מכה קשה-מערכת בחירות שנייה בתך כמה חודשים ! כמה הציבור הישראלי העייף יכול לספוג ומי ישלם את מחיר המכה הזו לקראת סוף קיץ 2019 בבחירות הכלליות בשבעה עשר ספטמבר הקרוב ??

                    

                            שבוע טוב ונעים ככל האפשר !

  דרג את התוכן:

   תגובות (0)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   אין רשומות לתצוגה

   ארכיון

   פרופיל

   נהג מונית
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין