כותרות TheMarker >
  ';

  פוסטים אחרונים

  ארכיון

  תגובות (0)

  נא להתחבר כדי להגיב

  התחברות או הרשמה   

  סדר התגובות :
  ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
  /null/cdate#

  /null/text_64k_1#

  אין רשומות לתצוגה

  0

  הצד האפל

  0 תגובות   יום שלישי, 18/6/19, 11:26

  http://cafe.themarker.com/image/3296256/

  הסיפור להלן מוקדש לכל הקליקות העוסקת בתרבות על גווניה במדינה הדמוקרטית שלנו.

   

  הצד האפל

   

  בשנת 2135 שגשגה קומונת מתנחלים בצד האפל של הלבנה. קומונה זו מנתה אלפים בודדים של יחידי סגולה, אשר מאסו בחיים משוללי תרבות נאורה בקרב העיר הסואנת בצד המואר של הלבנה.

  חייהם התנהלו למעשה באופן דומה לחלוטין לאורח החיים ב- לונטיקוויל (זה שמה של העיר/מדינה היחידה על הלבנה) הודות לקידום הטכנולוגי העצום במהלך המאה האחרונה.

  ענן התקשורת שהקיף את הלבנה עוד משנת 2025 כמו טבעות כוכב הלכת צדק, סיפק אטמוספירה וכמובן גם חמצן; אולם השינוי הייחודי היה שדרוג הדרגתי של הרובוטים המנהלים את התחזוקה, הניקיון וכל השירותים הנחוצים לקיום חיים נורמליים על כוכב מת כפי שהלבנה הייתה לפני ההתישבות עליה.

  ההגירה ההמונית החלה בשנת 2025 בזכות אותו קומץ חלוצים אמיצי לב, ומאז הלכה והתרחבה  האוכלוסיה בגלי הגירה רצופים מהעולם הישן, ובשנת 2125 מנתה אוכלוסיית העיר/מדינה כתריסר מיליון תושבים.

  החיים בלונטיקוויל ובצד האפל התנהלו בשוויון זכויות מוחלט, ההנהגה עסקה למעשה בהשגחה על ההתנהלות התקינה של הרובוטים ועל הפעילות התקינה של כל המרכזים הטכנו-אלקטרוניים שסיפקו את האפשרות לחיים תקינים על הלבנה; הן בלונטיקוויל והן בצד האפל שטרם זכה לכינוי הולם, מאחר והדיונים לקביעת הכינוי של הצד האפל טרם הסתיימו.

  מובן שדיונים אלה פגמו בחיים התרבותיים של קומונת המתנחלים במידה רבה, אולם לדאבוננו טרם הגיעו תושבי הצד האפל להסכמה לכינוי המתאים למושבתם הנאורה.

  פרישתם מלונטיקוויל הייתה מחויבת המציאות לדעתם, עקב חיים ריקים מתוכן וגדושים בהבלים; כגון משחקי מחשב מבוקר עד ערב, הימורים ומופעים שתאמו את המכנה המשותף הנמוך ביותר בלונטיקוויל. לאמצעים כמו כסף או סחר חליפין לא היה צורך בלונטיקוויל וגם לא בצד האפל. מאחר וכל צרכי התושבים כמו מזון, ביגוד, הנעלה סופקו על ידי הרובוטים.

  חיי התרבות התנהלו על ידי התושבים עצמם.

  בעשרים ואחד לחודש ינולון החודש הראשון בשנת 2136, הסתיים המשבר הקליל בצד האפל כאשר תושביו הסכימו פה אחד כי שם מושבתם יהיה סומברוויל. כמו כן נקבעה חוקה אשר הבדילה את התושבים הנאורים של הצד האפל ומנעה הצטרפות לקהלם מהצד המואר.

  מעתה ואילך התפנו התושבים המועטים של הצד האפל לעסוק בדיונים באולמי התרבות המרובים בסומברוויל בביקורות אודות המעט מזעיר הנעשה בלונטיקוויל, ובפולחן האישיות ליוצרים חסרי ההשראה של לונטיקוויל שרובם הלכו לעולמם, ואינם ראויים להיכלל בהיסטוריה האמנותית של הלבנה, בעוד בסומברוויל סגדו ליוצר בודד אשר האזין בדבקות לרחשי הלב של ההנהגה אשר קבעה את דעת הקהל באחידות דעים מוחלטת, ולאלפי מעריציו של אותו יוצר בודד לא היה ספק בנאמנותו לקונצזוס של מתנחלי הצד האפל.

  במחצית שנת 2136 התארגנה בלונטיקויל קבוצת תאבי תרבות מצומצמת, שקצה נפשם מהריקנות שפשטה בצד המואר של הלבנה. הם שלחו שלושה נציגים לסומברוויל להציג את שאיפתם להתקבל לקהילה הנאורה, ולהשתלב בחייה התרבותיים של סומברוויל. אולם לא רק שפני נציגי אותה קבוצת תאבי תרבות הושבו ריקם, הם גם זכו למטר של עלבונות וגורשו בבושת פנים בחזרה ללונטיקוויל.

  באחד הדיונים בקבוצה מצומצמת אחת של תושבי סומברוויל, הובעה חרטה על הגירוש האלים ווהמבזה של שלושת נציגי קבוצת תאבי התרבות מלונטיקוויל.

  מנהיג קבוצה מצומצמת זו  הצהיר על כוונתו לפנות להנהגת סומברוויל בהצעה לקלוט ללא הגבלה חוזרים בתשובה מלונטיקוויל, בתנאי שיצהירו מפורשות על בחירתם בחיי תרבות נאורה, הוא העלה את הצעתו להצבעה בפורום  של קבוצתו, והיא התקבלה על דעת רוב הנוכחים בדיון.

  אולם כאשר פנה מנהיג קבוצה זו להנהגה העליונה של סומברוויל ופירט את הצעתו, הוא נוכח בתדהמה כי הצעתו נדחתה פה אחד על ידי חברי ההנהגה העליונה של הצד האפל, והוא נדרש לקיים דיון מיוחד עם קבוצתו שבו הוא יכה על חטא ויודיע קבל עם ועדה על ביטול היוזמה הנלוזה של קבוצתו. הוא נאלץ כמובן לקבל את החלטת ההנהגה העליונה ואף נשבע אמונים שכך יעשה, בעודו עושה את דרכו אל מחוץ לאולם הדיונים .במסדרון המוביל לרציף התנועה האוטומטית לכל רחבי הצד האפל, חש אחריו המנהיג העליון הוא ולא  אחר, והחל להסביר לו את הסיבה לדחיית הצעת והיא כדלקמן: כציבור מצומצם של יחידי סגולה איננו יכולים להרשות את הצפתנו  בבורים חסרי הבנה אלמנטרית בתרבות ואמנות, שמוצאם מרקע של  ריקנות מוחלטת; ובכך ולגרום לפיחות הרה אסון ברמה התרבותית של האוכלוסייה הנאורה שלנו בצד האפל של  הלבנה.

   

  © חיים קדמן  מאי 2015 – כל הזכויות שמורות

   

  דרג את התוכן: