כותרות TheMarker >
  ';

  הגירוש מגן-עדן

  ידוע שעיקר האמונה היהודית נעוץ בקיום עולם הבא על כל הנגזר ממנו: גן-עדן, גהינום... מי שעושה מצוות, קונה לו לאחר 120 מקום טוב בגן-עדן, ואבוי למי שעושה רע ומה שמצפה לו בעולם הבא... מאידך, רואה האמונה היהודית בעולם הזה כפרוזדור, היינו כמעבר זמני שמשמש את האדם לתקן בו את מידותיו ולקנות בהם את חייו האמיתיים והנצחיים בעולם הבא.

  אם כן, "עולם הזה" הוא מרחב "החיים הזמניים" של האדם, "עולם הבא" הוא מרחב "החיים הנצחיים", כאשר "המוות" (הסתלקות האדם מהעולם הזה) מפריד בין שני העולמות. זו כאמור עיקר האמונה של הדת היהודית ושל עוד דתות; ומי שכופר בעיקרים האלה - כופר בעיקר.

  נכנסנו כבר למאה ה-21, ימי הביניים מאחורינו. הדמוקרטיה היא בשורת העידן המודרני והביאה עימה את חופש הדעה והאמונה: כל אדם באמונתו יחיה... כלומר זה לא ביג דיל לכפור היום בקיום אלוהים או בקיום עולם הבא; אף אחד לא יעלה את הכופר על מוקד, ואפילו קיימת האפשרות להיות נאור וכופר וכשר ויהודי למהדרין; בחר באחת הקומבינציות, כולן תקניות.

  דווקא בגין הפתיחות הזאת, עלה קרנו של מוטיב ההגיון ומילא את מקומה של "האמונה העיוורת": אני מאמין כי אמונותי נגזרת מההגיון. גם הכופר לא נותר חייב והטעים את דבריו בהגיון ובשכל הישר.

  פירצה נפרצה בדת היהודית - קוננו חכמינו את העת החדשה והתקוממו על פיתחון הפה שניתן לכופרים בשם ההגיון וגרורותיו... אולם גם עליהם לא פסחה הפתיחות, ומוטיב ההגיון חדר גם לחדרי חדריהם. הם נזכרו לפתע שעיקרי הדת היהודית מבוססים גם הם על ההגיון ועל השכל הישר, ואם כן מדוע להשאירם חבויים בתוך ארבע אמות האמונה העיוורת! הבה נוציא את מוטיב ההגיון אל אוויר העולם ונראה אותו לכול! שכל העולם יידע על מה מבוססת האמונה היהודית, וכל יהודי יידע מהי דתו ועל איזה בסיס היא עומדת. מהפירצה המבורכת הזו יצאו ביאורים ודרשות עם ניחוח שונה המסבירים איך למה ועל מה... מהפירצה הזאת יצאו הרבה רבנים והצליחו בעזרת הקוד החדש של ההגיון לחדור אל מודעות האנשים ולדבר אליהם בגובה העיניים... זהו מקור המספר העצום של החוזרים בתשובה דווקא בעידן הפתיחות זה.

  מהפירצה הזאת יצא גדול המחזירים בתשובה הרב אמנון יצחק, נפתחו תחנות רדיו דתיות, ועידן האינטרנט נפל בזמן... ההגיון והשכל הישר יצאו לאוויר העולם לאחר שנים של מסתור. האור הצפון בדת היהודית יצא לדרך.

  מהפירצה הזאת ביקשתי גם אני להשקיף על דתי היהודית, על דת אימי ואבי ודת ילדי. פתחתי את תורתי, את תורת אימי ואבי ורבותי, ועמדתי על ההגיון והשכל הישר פנים אל פנים; שם ראיתי עד כמה מאסה התורה במושג האמונה העיוורת, ועד כמה ביקשה להרחיקנו מנגררותיו.

  אבל ראיתי שם דבר אחר הרחוק שנות אור מהאמונה היהודית המקובלת שגדלתי עליה אני ואבי ומורי ורבותי. ראיתי בפרוש שגן-העדן הוא היקום שאנו חיים בתוכו, ולא צריך למות בשביל להכנס אליו; נהפוך, מי שנשאר מחוץ לשערי הגן קורס ומת. כלומר, גם בתעודת הפטירה של משה רבינו נכתב- "הנ"ל נפטר כי יצא משערי גן-עדן בכוחות עצמו ולא הצליח להחזיק מעמד מעל ל-120 שנה בחוץ". גם אבותינו אברהם יצחק ויעקב נפטרו מהעולם מאותה הסיבה, ואת תעודת הפטירה הציגה התורה לעיני כל באופן המפורט והברור ביותר, למען נראה ונלמד ונפנים...

  פתחתי את התורה וראיתי עד כמה התרחקה היהדות מעיקרי הדת היהודית, דורות על דורות... כה התרחקנו מתורת משה בן עמרם. כה כפרנו בעיקרי הדת הזאת, לאורך דורות ודורות... במאמר להלן אני עתיד להביא את נוסח העיקרים כפי שהופיעו בתורת משה, שהוחלפו בטיפשות ובמצח נחושה על ידינו.

  תגובות (0)

  נא להתחבר כדי להגיב

  התחברות או הרשמה   

  סדר התגובות :
  ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
  /null/cdate#

  /null/text_64k_1#

  אין רשומות לתצוגה

  אסון צ'רנוביל שלנו

  0 תגובות   יום שלישי, 18/6/19, 16:45

  האחיזה האבסולוטית של המשטר הרוסי הרודני באזרח הייתה טוטליטרית, מופשטת דווקא, אפילו לא ניסו להסתירה או לזייף אותה.

   

     

  ''

               מכתב תשובה מבית המשפט העליון

                            -              -              -

   

   

  שבועיים לאחר הבחירות האחרונות כתבתי את המאמר בקישור. במאמר עסקתי בנקודה הזאת: התקשורת דיווחה על זיופים בקנה מידה גדולים במגזר הערבי עד כדי שיו"ר ועדת הבחירות השופט מלצר פנה ליועמ"ש ולמ"מ המפכ"ל בבקשה להורות לאלתר על פתיחת חקירה, לאחר שהוצגו בפניו ראיות לזיופים, בעיקר במגזר הערבי. הראיות הצביעו על שיעורי הצבעה חריגים, הצבעת בוחרים כמה פעמים וספירת קולות בוחרים שכלל לא הגיעו לקלפי. "רוב ההתרחשויות והדיווחים מצדיקים פתיחה של חקירות פליליות" כתב השופט מלצר בבקשתו למשטרה וליועמ"ש והוסיף: "ראוי כי המשטרה תרכז את כל החומרים הנוגעים בדבר ובהנחיית גורמי הפרקליטות תבחן זאת".

   

  לציין כי בכל מערכת בחירות בעבר היו זיופים ותמיד נפתחו חקירות פליליות אבל איש לא יזכור אותן, כי תוצאות החקירה לא היו אמורות לשנות במאומה את חלוקת המנדטים. לא כן בבחירות לכנסת ה-21. גם מאות או עשרות קולות עשויים היו לשנות את כל המפה הפוליטית העומדת ותלויה על חודו של קול.

   

  מפלגת רע"מ למשל קיבלה במגזר הערבי 143,666 קולות וזכתה ב- 4 מנדטים, בעוד מפלגת הימין החדש קיבלה 138,598 קולות והיו חסרים לה 1,454 קולות בשביל להיכנס לכנסת ה-21 ולשנות את המפה הפוליטית מקצה לקצה. כלומר תזוזה הכי קטנה בספירת הקולות היה בכוחה לשנות את תוצאות הבחירות ולהרכיב ממשלה מבלי להזדקק לליברמן.

  עד כאן הכל טוב ויפה, היו זיופים קשים במגזר הערבי, היו"ר היה מודע להם ולהשפעתם הגורלית בבחירות דנן, והוא ביקש לחקור אותם ופנה לכתובות הנכונות ואף פרסם את תוכן פנייתו. אולם בדיווח של אתר ווינט על פניית מלצר ליועמ"ש ולמ"מ המפכ"ל לחקור את החשד לזיופים בקלפיות, הסתתר משפט קצר אחד מפיו של מלצר שמשך את תשומת ליבי וזה לשונו:

   

  "עוד ביקש מלצר כי מחליפו יעודכן בממצאי החקירה עד שלושה חודשים ממועד פתיחתה".


  כלומר הוא נתן 3 חודשים למשטרה להמיס באופן רשמי את החקירה ולהצניע אותה, ובמקביל החליט לפרסם את תוצאות הבחירות מבלי להתחשב בתוצאות החקירה והשפעתה על חלוקת המנדטים הגורלית העומדת ותלויה על חודו של קול, על-אף שכל אזרחי ישראל ממתינים לתוצאות החקירה לראות אם השפיעה עליהם ושינתה להם את סדר היום! ישנם מספר מנדטים באוויר שאמורים לעבור לצד הימני או השמאלי של המפה וזה תלוי ועומד בתוצאות החקירה והכל עומד על חודו של קול. אם רע"מ תיפסל או חלק מקולותיה יפסלו כתוצאה מהזיופים שמלצר הצביע עליהם ולימד כי "מצדיקים המה חקירה פלילית"- אזי הרבה מאוד דברים עשויים להשתנות; החוקרים עם נחקריהם לא אמורים לישון עד אשר תסתיים החקירה שעיני כל ישראל נשואות לתוצאותיה. אבל מלצר התעקש לתת לחקירה אישור השתהות רשמי של 3 חודשים ולתייגה כחקירה רגילה מן המניין ושיודיעו למחליפו על תוצאותיה. במקביל הוא הציג בפני עם ישראל את תוצאות הבחירות וספירת 'האמת'.

   

  יש כאן, תסכימו איתי, בעיה אתית קשה ומעליה מרחפת בעיה לאומית עוד יותר קשה; זה היה נושא המאמר שכתבתי. יואב יצחק שאת הבלוג שלי מפרסם באתרו דחה את פרסום המאמר. להערכתי הוא חשש לפתוח עימות חזיתי עם העליון שישפיע על עתיד אתרו שהמדור המשפטי נושא הדגל שלו. בלית ברירה פניתי לאתר 'ישראל שלנו' שאישרו את קבלת המאמר אך התמהמהו באישור פרסומו. הבנתי מזאת כי אף הם חוששים להתעסק חזיתית עם העליון ולהתעמת איתו. בינתיים החלטתי לפנות למבקר המדינה ולשלוח לו את תוכן המאמר כתלונה דחופה על חשד להטיית הבחירות לא פחות! אישור לפנייתי, אגב, לא קיבלתי עד היום.

   

  פניתי במקביל לעליון וביקשתי ליידע אותו על מאמר שבכוונתי לפרסמו בישראל היום. במאמר, ציינתי, ראיות פורנזיות של הטיית תוצאות הבחירות על-ידי יו"ר ועדת הבחירות המרכזית מלצר, היועמ"ש ומ"מ מפכ"ל המשטרה. הראיות, הוספתי, מצביעות על מעורבות שלושת המכובדים בהטיית הבחירות, פשוטו כמשמעו. ביקשתי איפא ליידע, טרם הפרסום, את שלושת המכובדים על אודות הראיות נגדם שהועלו במאמר ולבקש כמתבקש את תגובתם שאדאג לפרסמן לצד המאמר.

   

  על הפנייה זו קיבלתי את התשובה להלן. תמונה מקורית מצורפת.

   

  ''

  מכתב תשובה מבית המשפט העליון

   

  "הריני לאשר כי מכתבך שבנדון נתקבל בבית המשפט העליון והובא לעיונו של המשנה לנשיאת בית המשפט העליון, השופט ח' מלצר בימים אלה. השופט מלצר העיר כי יש באמור ובנטען בדברים משום הוצאת לשון הרע".

  יש כאן איפא איום מפורש: מי שמפרסם את המאמר הזה עשוי לעמוד בפני תביעת לשון הרע, והתובע, לא פחות, הוא המשנה לנשיאת העליון שופט העליון חנן מלצר. סכום תביעה כזו יוערך מן הסתם במיליוני שקלים – ערך שמו הטוב של שופט עליון. ואני שואל: מי יסכן את כספו ויניחו על קרן הצבי של תביעת לשון הרע משופט בית המשפט העליון. למי יש סיכוי בתביעה כזו? תשאלו את לורי שם טוב. מה הסיכוי המתמטי להימצאות השופט שיזרוק את שופט העליון מלצר מכל המדרגות וידחה את תביעתו. לומר את האמת יש סיכוי כזה אך קלוש בהחלט. לכן דחה יואב יצחק את המאמר ובסופו של יום גם 'ישראל היום' לא פרסם אותו; לא יודע אם רכזת פניות הציבור של העליון דאגה לשלוח את העתק מכתב האיום למערכת ישראל היום וגם לא דאגתי לברר.

   

  אתמול תהה איש אחד ושמו נחום שחף, מדען פיזיקאי ועיתונאי שזכה בפרס משרד המדע והטכנולוגיה על 'יצירתיות מדעית'. הוא ניסח את תהייתו בפוסט שפרסם בדף שלו בפייסבוק בזה הלשון:  "מישהו יכול להסביר לי מדוע מלצר יו"ר ועדת הבחירות לא יעמוד לדין? מדוע שופט המשמש כמשנה לנשיאת ביהמ"ש העליון ושעל פי התחקיר שפירסם קלמן ליבסקינד במעריב: שיקר, טייח, בדה ראיות, נתן יד לזיוף תוצאות הבחירות לא יועף מתפקידו? ולמה למרות כל אלו מלצר מונה שוב כיו"ר הועדה לבחירות החדשות? האם בישראל שופטים מעל לחוק?"

   

  על תהייתו זו הגבתי אתמול: "כי מלצר נמצא בצד של הכוח ולא ניתן להתמודד איתו לא משפטית לא ערכית ולא כוחנית. אתה נחום איש מדע ומחר אביא לך את הראייה המדעית לקביעתי. זה קובץ שנמצא במחשב שבמשרד שלי והיום אני מחוץ למשרד". התכוונתי להעתק הפנייה שקיבלתי מרכזת פניות הציבור של העליון. כך נולד המאמר הזה.

   

  מדוע מלצר בחר לאיים על מאמרי ולא על מאמר ליבסקינד במעריב? פשוט מאוד, כי ליבסקינד צעק בחצי פה כי המלך עירום (נישל את הליכוד ממנדט ונתנו ליהדות התורה) אולי מתוך ניסיון כי לטובתו ולטובת עיתונו אין למתוח את החוט עד סופו, ואילו אני צעקתי בפה מלא כי המלך שלפנינו עירום הוא ומסקנתי חידדה את הבדלי הצבע וקווי המתאר של בגדי המלך: מלצר היטה את תוצאות הבחירות.

   

  צפיתי השבוע בסדרה טלוויזיונית מצויינת בת 5 פרקים על אסון צ'רנוביל, האסון האקולוגי החמור ביותר של המאה ה-20 שהתרחש בסוף אפריל 1986 בעיר צ'רנוביל האוקראינית שהייתה אז חלק מבריה"מ. הפרק המסכם האחרון עסק במשפט שנערך לשלושת האשמים הישירים בפיצוץ הכור הגרעיני. מי שעמד מאחורי המשפט היה המשטר הסובייטי שהכתיב את המשימה הלאומית לכל עמו לאמר: להסתיר את ממדי האסון מפני אזרחי ברה"מ ומפני העולם. האסון על-פי הסדרה יכל להימנע כי בחדר הבקרה של הכור היו 2 טכנאים שהזהירו את הממונה עליהם מפני האסון אך לא היה להם סיכוי ולא פתח פה, פשוט אין.

   

  מדען סובייטי בכיר שניסה במהלך עדותו במשפט להזהיר מפני 36 אסונות דומים, כי לבריה"מ היו באותה תקופה 36 כורי אטום, והוא טען מדעית כי הפגם הבטיחותי שגרם בסופו של יום לאסון הגרעיני נמצא בכל אחד מיתר 36 הכורים. וגם לו לא היה שום סיכוי ולא פתחון פה. מפקד הק.ג.ב נזף במדען הזה על חוצפתו 'להגיד למשטר מה לעשות' ואמר לו בזילזול: עומדת בפני האפשרות להרוג אותך כאן ועכשיו או להשאירך בחיים ומן הסתם החלטתי להשאירך בחיים כי למעשה שתי האפשרויות היינו הך, גם כאיש חי לא יהיה למוצא פיך ערך או כתובת.

   

  האחיזה האבסולוטית של המשטר הרוסי הרודני באזרח הייתה טוטליטרית, מופשטת דווקא, אפילו לא ניסו להסתירה או לזייף אותה. אותה אחיזה אבסולוטית הזכירה לי את אחיזת האוליגרכיה המשפטית בהגה הישראלי בארצנו. הם כבר לא מנסים להסתיר לזייף או לנמק.


  דרג את התוכן:

   ארכיון

   פרופיל

   אלברט שבות
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין