כותרות TheMarker >
  ';

  אוהבת לחיות

  הבלוג עוסק בהמלצות בתחום הקולינריה, לייף סטייל ותיירות, המלצות אישיות, ביקורת מסעדות ועוד..

  0

  פסטיבל האור 2019

  0 תגובות   יום רביעי, 19/6/19, 18:36

  "ירושלים של זהב, ושל נחושת ושל אור.."


  בין התאריכים 26.06.19-04.07.19 (כ"ג בסיון – א' בתמוז) יתקיים ברחבי העיר העתיקה בירושלים, זו השנה ה11, פסטיבל האור 2019 - האירוע הבינלאומי הגדול והמרתק בתחום אמנות האור!


  ''

   

  הפסטיבל הינו הגדול מאי פעם המתקיים בסימן הפצת האור, חיבור בין אנשים, שבירת חומות ויצירת אחדות, ומזמין את המבקרים לחוויה רב חושית מרתקת, אשר משאירה את הצופים נרגשים ממשחקי האור והצבעים במרחב הציבורי המוכר.


  ''''''

   

  הקהל יוזמן להשתתף בחוויה וליהנות  מיצירות אומנות אור חדשות וטכנולוגיות שהתפתחו בשנה האחרונה בעולם,  לאורך שלושה מסלולים ברחבי העיר העתיקה.


  המסלולים יובילו את המבקרים לעולם שבו האור בורא יצירה חדשה בכל ערב מחדש. שלושת המסלולים הצבעוניים המתחברים זה לזה, מזמינים את הקהל ליהנות מכל יצירות האומנות המוארות, להשתתף בהפעלתן ולרקוד לצלילי ה- VJ במסיבה רב-חושית מהפנטת הממזגת צלילים ואורות לאורך כל שעות הפסטיבל, על גבי חומות העיר .


  ''

  הפסטיבל השנה , יהיה בסימן 'להפיץ את האור' ויבטא את הרצון לחוויה משותפת והדדית, חוצת מגזרים ודתות, השוברת את החומות ויוצרת אחדות בין כולם.

  פסטיבל האור יציע לקהל המבקרים, כ- 30 יצירות אומנות וטכנולוגיות חדשות של אמנים מובילים מהארץ ומהעולם, אשר ישתרעו על פני העיר העתיקה:

   

  ה-VJ Visual Jockey, מסיבת ענק רב- חושית , מיצג ויזואלי ואקוסטי המשלב סגנונות שונים, צבעים וקולות למופע לייב מהפנט על גבי חומות העיר העתיקה, הקרנה אינטראקטיבית המתרגמת את תנועות הקהל לתמונת אור אבסטרקטית,  15 עמודי אור קמאים  וקולונועיים יוצרים מסך אחד הנראה מופרד לרסיסים ומאפשר לקהל לעבור בין השברים, 25 מנסרות אינטראקטיביות מסתובבות שמפיצות אור למרחקים, מזרקת המוריסטאן הופכת לנווה מדבר, אלפי מראות ומיליוני השתקפויות במסיבת מראות שבמרכזה כדור דיסקו מואר וגדול, מבנה מתנפח המוסיף רקמה חדשה לבניין ישן, מכונות זעירות ודגמים אופטיים של ציוד מעבדה, מוצרי חשמל וציוד חשמלי הנעים במהירויות שונות ויוצרים סיפור מהפנט של אור וצל במערת צדקיהו, מבנה בגובה 10 מטר המציג את המגוון האנושי של העיר העתיקה ויוצר את "המסה המופלאה" של ירושלים, מיצג אינטראקטיבי המאפשר לקהל הרחב לנגן בפסנתר ולראות כיצד צליל הופך לאור, עבודת אור סולארית המציגה אלף צנצנות  מחוברות לנורות הנטענות באופן סולארי המחברת בין קהילות שונות בעולם, פסלים בגובה 7 מטרים ההופכים לזיקוקים עם רדת הערב, הקרנת המילים "אור ירושלים" בשער הברוסקאים עושה שימוש בגופן "ערברית" ומשלב בתוכו את שתי השפות.

   

  פרוט המיצגים בפסטיבל אור ירושלים

  המסלול הכחול עוטף את חומות העיר, מתחיל בכיכר צה"ל, יורד לשער יפו דרך גן הבונים לשער ציון ואל שער האשפות.

  בין מיצגי האור במסלול זה:

  שביל אור בכיכר צה"ל- מיצג מרשים של AVS, עמודי אור קולנועיים יוצרים מסך אחד גדול אשר מציגים ממרחק תמונה גדולה. העבודה מתפרקת לחלקים, מה שמאפשר למבקרים לעבור בין השברים ולהצטרף לאנימציות האור והצבע.

  ''

  להפיץ את האור על גבי חומות העיר העתיקה- עבודת ה- VJ, המתקיימת בתוך המועדונים הסגורים, יצאה בגדול אל החלל האורבני של העיר העתיקה ומזמינה אתכם למסיבה רב חושית. בכל ערב ינגנו בשער יפו שלושה אומני vj מהעולם ויציגו את יצירותיהם על גבי חומות העיר. VJ ארי דיקייר (פולין), VJ אלסטרוימן (ברזיל), VJ EPS (רוסיה), VJ סווטה רייניש (אוקראינה), VJ טז'אווסי משראם (הודו).

  פריזמטיקה בשער יפו- עבודה של RAW Design בשיתוף עם Atromic3 ממונטריאול קנדה, העבודה מורכבת ממנסרות אינטראקטיביות מסתובבות השופכות אור וריצודים צבעוניים יוצאי דופן בקרבתן. סיבוב המנסרות ע"י הקהל, מאפשר לכוון את ההשתקפויות לכיוונים שונים ולהפיץ אותו הלאה.

  MIRROR בגן הבונים- עבודתו של גיל טייכמן שלוקח את הקהל לעולם עוטף וייחודי של אלפי מראות, קרני אור מצטלבות ומיליוני השתקפויות וכדור דיסקו ענק ומואר במסיבת מראות בגן הבונים.

  ''

  השתקפויות של מציאות- צוות מראה מסרביה המורכב מחמישה אמני רחוב הלבושים בחליפות עבודת יד מרתקות המורכבות מאלפי מראות מיניאטוריות המביאות חזיון ויזואלי יוצא דופן אל הפסטיבל.

  ''

  אור בכל מקום- מיצג מרהיב של קבוצת אומני אור מצרפת שיוצג בשביל הדורמיציון, אלף צנצנות מחוברות לנורות הנטענות באופן סולארי במהלך היום. על כל צנצנת מציור ציור מקהילה שונה בעולם ויחד נוצרת עבודת אומנות אחת משותפת המוארת בכוח השמש בלבד. גיוס הכוח הסולארי של השמש בפעולה קסומה ופואטית במיצג מינימליסטי וחזק.

   ''''

  בית האור שיוצג במנזר הדורמיציון – קולקטיב האומנים מוינה כיסה את חזית המנזר בציורי אור השופכים אמנות, אדריכלות, חלומות ודמיון על המבנה.

  ''

  משוטט בחלל בשער ציון- עבודתו של אומנית האור ג'ול עובד מהופליי, שיצרה חלל של אור במרחב האורבני ומזמינה אתכם לבקר בו. דמות מסתורית ומעניינת מקיפה את עצמה בתנועות מעגליות של שרביט קסמים היוצר מרקמים וציורים במרחב הגורמים לקסם בחלל.

  ''

  נבגים חשמליים במעלה השלום – עבודתו של אומן האור אברם סנטה-קרוז "Liquid PXL" מארה"ב, שיצר פסלי אור ההופכים לזיקוקים עם רדת הערב. העבודה משתלבת בנוף הירושלמי ובבתי התושבים של שכונת סילואן הסמוכה ויוצרת תמונה רגעית של קסם בערבי הפסטיבל.

  הרהורים במעלה השלום - עבודתו של אומן האור גאורג אייש מאוסטריה, הבזקי אור חזקים מוקרנים מעל המערות היסטוריות ותצורות הסלע, מה שגורם להן להופיע ולהיעלם עם הזמן. הבזקי האור נעים בהתאם למהירות המבקרים, סורקים, מתגלים, מאירים, מתחבאים ומופיעים שוב.

  ''

  שרבוט במעלה השלום –עבודתו של אומן האור אנגוס מויר מניו זילנד, שיצר מיצג מפתיע ומשתנה תמידית של צינורות ניאון דיגיטליים שלצידם פוסעים המבקרים. שינויי הצבע של ים הצינורות מאפשרים למבקרים לחוות את המיצג באמצעות בחינה שלו מזוויות שונות לאורך המסלול. שיקוף מופשט של העולם הרב תרבותי והמגוון שאנו חיים בו.

  ''

  אורה של ירושלים בשער הבורסקאים – עבודתה של לירון לביא-טורקניץ וצוות פסטיבל האורהקרנה על שער הבורסקאים העושה שימוש בגופן מיוחד "ערברית", שעוצב על ידי לירון, המשלב בתוכו שתי שפות באופן המאפשר לדוברי ודוברות עברית וערבית לקרוא את אותה המילה.

  פרחי חצוצרה במעלה השלום – עבודתם של אמיגו&אמיגו וסטודיו אוטיס מאוסטרליה. 27 פרחים מוארים שעוצבו בהשראת גרמופון עתיק, יוצרים שדה אינטראקטיבי שצבעיו נשלטים ע"י הקהל. מצאו את המפתחות האינטראקטיביים של החצוצרות כדי לגרום לפרחים המותאמים לכל מפתח להשמיע צליל ולשנות את תבנית האור שלהם.

  ''''''

  מפתחות האור – עבודתו של אומן האור ההולנדי MR.Beam שתוצג במרכז דוידסון. מיצג אינטראקטיבי המאפשר לקהל הרחב נגינה בפסנתר כאשר כל צליל הופך לאור. כל קליד בפסנתר מחובר לאור בסביבה האורבנית של הפנסתר וכך ניתן לנגן וליצור במקביל, סימפוניה צבעונית של אורות.

  המסלול האדום דרך שער יפו אל שוק הסוחרים, מזרקת המוריסטאן והרובע הנוצרי.

  בין מיצגי האור שיופיעו במסלול זה:

  להירגע ולשחרר ברחבת שער יפו הפנימיתעבודתם של מריה אלמנה ונסטור רובין וסטודיו קימאטיקה מבריטניה. העבודה מתרגמת את תנועות האנשים לתמונת אור אבסטרקטית והופכת אותם לנשוא העבודה. גלאי תנועה המכוונים אל המבקרים, מעבירים את הנתונים אל המחשב ודרך המקרנים מוצגת פרשנות קסומה של התנועה שנקלטה בגלאים.

  המנהרת המוארת ברחוב המוריסטאן- עבודתם של האחים נג'יב מישראל, הסמטאות והמנהרות של אזור השוק הופכות בן רגע למנהרת אור המספקת פרשנות חדשה לפיתולים ולקמרונות של האדריכלות העתיקה. הקשתות הישנות מקבלות אליהן מבנה קשתי ארעי של אנימציות LED מרהיבות.

  נווה מדבר של אור בכיכר המוריסטאן- מזרקת המוריסטאן הופכת לנווה מדבר של אור. מיצג של תלמידי תיכון עין גדי בהנחיית המעצבים: בועז מנשרי,יוחאי עלוש, ואור בן נפלא ובתמיכת מפעל עין גל. עשרות קנים ופרחי מדבר מוארים עוטפים את המזרקה העתיקה והופכים אותה למקור מים ממקום אחר לחלוטין.

  לבחור ברוך ברחוב סנט פרנסיס – עבודתו של אומן האור ראלף ווסטרהוף מהולנד. ההולוגרמות התעשייתיות אולי נראות גדולות וחזקות אבל בפועל הן מורכבות מ-99% אוויר. כדי להבין אותן, אסור לנו לסמוך על הדרך הרגילה בה אנו מביטים על העולם אלא להיות פעילים, לחקור, להסיק מסקנות ולהיות שותפים ליצירה, לקחת את החלקים המובנים מאליהם ולהשלים אותם במוחנו אל התמונה המשתנה תמידית.

  קריאה למשאלה ברחוב קאזא נובה- עבודתו של אומן האור תאוריז מצרפת. מיצג וידאו אינטראקטיבי של עולם דמיוני ומסקרן של לוכד משאלות. המבקרים יוכלו לגשת אל לוכד המשאלות וללחוש משאלה שלאחר מכן תהפוך לממשית באמצעות אור המופיע ומתפתח בתוך ההקרנה בחזית המבנה.

  אינפלקטורה ברחוב השער החדש – עבודתו של אומן האור אלכסנדר חייצקי מיגרן אנדריסיאן מישראל, שיצר מבנה מתנפח זמני החורג מהגדרות הזמן המקובלות והפרשנויות הרגילות של אדריכלות. המבנה המתנפח שצמח בן לילה הוסיף רקמת אור חדשה לבנין הישן וממזג לתוכו עבר, הווה ועתיד.

  ''

  המסלול הירוק חובק את חומות העיר מכיכר צה"ל עד שער שכם ומערת צדקיהו.

  בין מיצגי האור במסלול זה:

  נספג באור בכיכר השער החדש- עבודתה של גלי מאי לוקאס מבריטניה. עבודה ביקורתית המציגה שלוש דמויות היושבות אחת ליד השניה, על ספסל ובידיהן טלפונים חכמים: ראשיהם כפופים, אצבעותיהם מחליקות ומקישות ופניהם מרצדות לאורם של המסכים.

   ''

  גופם נוכח אך מוחם נפקד. האור הבוקע ממכשירי הטלפון הוא האור היחיד בעבודה ומרמז לסגידה שלנו לאל החדש, הטלפונים הסלולאריים.

  עמלץ לבן ברחוב הצנחנים- עבודתו של אומן האור ניב שפרן. מיצג קינטי המציג כריש שוחה באוויר, נע בתנועות עדינות ומשנה את צבעיו בהתאם למוזיקה הנלווית. המיצג, מעודד את הצופים בו להקיף את הכריש, להתמקד בו ולאבד את המיקוד, ולחוות את צורתו התלת ממדית מזווית שונות תוך עדי תנועת השחייה ותנועת המבקרים סביבו.

  ''

  פנס רחוב ברחוב הצנחנים – עבודתם של אמני האור רעיה ואריאל פרומקין. פנס רחוב קסום מוביל את המבקרים בעקבות אירועים מההיסטוריה של ירושלים. באמצעות שימוש בטכנולוגיית מסך ירוק.

  ''

  הכדורגלנים ברחוב הצנחנים – עבודתו של אומן האור רמי ברון מצרפת. מיצג המציג סצינה במשחק כדורגל באמצעות נורות LED.

  מחוץ לקוים ברחוב הצנחנים – עבודתם של "Mad Rhizome production". מבנה מודולרי המורכב מ- 450 מטרים של נורות LED היוצרות צורות גיאומטריות מופשטות, אנימציות האור שנוצרו בעקבות הכוריאוגרפיה של אור מגיבות ומתרחבות, זורמות לכל הכיוונים, יוצרות ומפרקות את החלל שסביבן.

  ''

  שערי האור השער שכם- עבודתם של ליכטאפט מאוסטריה. מסע של אור וצורות על שער שכם. אלמנטים מיסטיים ומיתולוגיים שזורים בתבניות וצורות ויוצרים סביבה סוריאליסטית.

  גן התמנון במערת צדקיהו- עבודתם של RaumZeitPiraten מגרמניה. מכונות זעירות ודגמים אופטיים של ציוד מעבדה, מוצרי חשמל וציוד חשמלי הנעים במהירויות שונות ויוצרים סיפור מהפנט של אור וצל במערת צדקיהו. הכלאה פואטית בין משל המערה של אפלטון ליצורים אורקוליים אוטונומיים בעידן פוסט אפוקליפטי.

   

  הפסטיבל יתקיים בין התאריכים 26.06-04.07 (למעט שישי) בין השעות 20:00-23:00  / במוצאי שבת עד שעה 24:00 

  הפסטיבל מיועד לכל הגילאים- הכניסה חופשית

  ''

   

  הפסטיבל מתקיים ביוזמת משרד ירושלים והמורשת, עיריית ירושלים, הרשות לפיתוח ירושלים ומורשת, ובניהול והפקת החברה העירונית אריאל.

   

  הפסטיבל בניהולם האומנותי של מירב איתן וגסטון צהר.

   

  למידע נוסף  www.itraveljerusalem.com 

  אתר האינטרנט של הפסטיבל www.lightinjerusalem.org.il

   

   


  דרג את התוכן:

   תגובות (0)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   אין רשומות לתצוגה

   ארכיון

   פרופיל

   יולילביא
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין