כותרות TheMarker >
  ';

  שמות והסיפורים מאחוריהם

  שמות מתארים לא פעם דרמה שארעה לפני שמקבל השם נולד/ה. שמות מיוחדים וחריגים מספרים סיפור. למשל אותה נס-יה שפגשתי במזכירות קיבוץ היתה נס עבור הוריה מאחר וכמעט לא נולדה. את החווייה שלהם חרטו בשמה לנצח. אספתי הרבה סיפורי שמות ואני מעונין לשמוע על עוד וללקט אותם לידיעת המתענינים באותם דרמות קטנות שקדמו לשמותיהם ושל אחרים. איני מתחייב לשמור את כולם ולי הזכות לערוך אותם בתאום עם השולח/ת. מקווה שנהנה כולנו מהבלוג

  0

  "בדרכה שלה" – תערוכת ציורים של עירית אפשטיין בזיכרון יעקב.

  0 תגובות   יום רביעי, 19/6/19, 20:38

   

  ב"גלרית הספרייה"  אשר בזכרון יעקב נפתחה תערוכת עבודות מסכמות תקופה , בשם "יופיו של הטבע". הציירת עירית אפשטיין שייכת למגזר האמנות בו פסעו לראשונה אלה שחוו אבדן אישי ואת עיבודו והמרתו לתנועה וצבע הפכו ליצירה. אולם דרכה של עירית אפשטיין היתה מעט שונה.  עירית תושבת זכרון יעקב כ 30 שנה הינה ילידת קיבוץ גזית אשר בגליל התחתון. הקיבוץ צופה מערבה אל הר תבור המשמש דימוי משמעותי בחלק מציוריה. רם ונישא ומושא לשאיפה להשגה וקירבה כפי ששאפה שנים רבות להתקרב אל אביה המיתולוגי שהיה אחד מעמודי התווך של הקיבוץ וחלק את רוב זמנו עם העבודה ציבורית. אל הר זה היא צעדה שוב ושוב בציוריה,  מחפשת ומוצאת נתיבים אליו ואל ליבו.

   

  ''

   

  רוב 30 שנותיה האחרונות עברה בזיכרון יעקב אליה עברה כשהיישוב היה כבר וותיק אך עדיין מושבה קטנה בחיתוליה, וביחד עם בעלה המנוח ברוך אפשטיין הקימו משפחה ועסקו באימון ובהדרכת תנועת הגוף כל אחד לפי שיטתו. ביחד תרמו להתפתחותו שלהישוב. העשייה הרבה נקטעה כאשר בעלה חלה במחלה ממאירה שכתוצאה ממנה נפטר. כל זאת לפני כ- 15 שנים.  לפני הסוף עירית עדיין האמינה שיחלים אותם פטירתו הכתיבה לה את בחירות  שעליה לעשות בהמשך הדרך, למענה ולמען בנותיה. בימי האבל וביקורי התנחומים ומבעד להבעות הצער ידעה בתוך תוכה כי היא לא תבחר באבל בהמשך דרכה בחיים אלא באופטימיות ובמעשים שישמחו אותה ויאירו את חייה וחיי משפחתה.


  ''

  היא התחברה לקבוצות מטיילות לטיולי טבע אותם אהבה ובמקביל טיפחה גינת פרחים שביקשה לשמר ולטפח. במקביל החלה לצייר במסגרת חוג הגמלאים ב"בית תשבי" במושבה ובו פגשה את מורתה  נאווה אייבל שהינה ציירת מחוננת בסגנון ההיפר-ריאליטי. ממנה קיבלה  את שיעורי הציור הראשונים והדרכה מכוונת. הסגנון המוקפד ומדויק התאים לאופייה המקפיד על בצוע מושלם ובמהרה זרמה לתוך עולם הציור כשהיא מציירת פורטרטים של בני משפחה, תמונות נוף ילדותה ומקומות בהם ביקרה ואותם זכרה. ככל שציירה והצליחה החלה להעז ולצייר נופים לא מוכרים, דמיוניים וגם לפשט נופים מוכרים. עירית מציירת באקריליק לעיתים מעבה את הצבע במשחת עיצוב.

   

  ''

  עירית משתמשת לסירוגין במכחולים ובשפכטל ומעת לעת מוסיפה חומרי עזר כמו חול ואבנים זעירות כדי ליצור מימד נוסף. יופיו של הטבע שולט בציוריה ושמחת הטבע מוטבעת בהם. ככל שהתמידה עברה מציורים קטנים לגדולים יותר ויותר וגם מהירות העיבוד הלכה וגברה והפכה לספונטנית ופחות ממושטרת והתוצאה מרהיבה. העבודות של עירית אפשטיין הן נצחון השמחה והאופטימיות וגם של התמדה ויסודיות בלתי מתפשרת של אוהבת טבע ואת החיים. העבודות מעטרות את קירות הספרייה העירונית שהיא מרכז תרבות רב תכליתי ומשכן ראוי למגוון העבודות המוצגות בה ונתלו באוצרות מתחשבת ואוהבת.


  התערוכה תתקיים עד חודש אוגוסט השנה ופתוחה לקהל בשעות הפתיחה של הספריה העירונית.


  כתב וערך יואל אמת yoelemet@bezeqint.net

   

  ''

  דרג את התוכן:

   ארכיון

   פרופיל

   יואלאמת
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין