כותרות TheMarker >
  ';

  פוסטים אחרונים

  ארכיון

  תגובות (2)

  נא להתחבר כדי להגיב

  התחברות או הרשמה   

  סדר התגובות :
  ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
  /null/cdate#

  /null/text_64k_1#

  RSS
    29/6/19 14:36:

  צטט: תנועת כמוך 2019-06-24 18:58:51

  שולח כוכב תודה על השיתוף המלמד

  .

  המון תודת תנעוה כמוך.

    24/6/19 18:58:
  שולח כוכב תודה על השיתוף המלמד
  0

  הליצן המחייך

  2 תגובות   יום שני, 24/6/19, 18:35

  הליצן המחייך

  http://cafe.themarker.com/image/3212693/

  האיום הגלובלי

  קטע

  'ובכן הליצן המחייך עם הטורבאן ויד ימינו ששבר כל כך הרבה לבבות של נשים, מתארחים אצלנו עדיין?' הנשיא העלה את השאלה הזו עם פתיחת הישיבה הראשונה, לאחר שובו מסיוריו בחופים המערבי והמזרחי. הוא עודכן לכל אורך סיוריו אודות מעשיהם מדי יום של שני האורחים ועוזריהם, אולם היה לו צורך עז להביע את השתוממותו; לא מעצם העקשנות של שני האיראנים, אלא מהמצב האבסורדי שבו הוא מצא עצמו. הוא זכר היטב את המאמצים שהוא הקדיש מיד לאחר בחירתו לקדנציה שניה ליצור מגע עם הליצן המחייך הזה, בעוד שעתה הוא לא יכול להיפטר ממנו.

  'מה עוד ניתן לעשות כדי לגרום לו להיעלב עמוקות מבלי להפריז כמובן ולחרוג מהמוסכמות?'

  'אנו לא יכולים להוסיף להתעלם מהם אדוני, אתה חייב לפגוש אותו ולהאזין למה שיש לו לומר.' סגן הנשיא הביע את דעתו על סמך ניסיונו הטרי, משתי פגישותיו לאחרונה עם הנשיא האיראני.

  'כפי שידוע לך אדוני ג'ף פגש בשניהם בפעם הראשונה, ובזריף בפעם השניה; כאשר האחרון ייצג את נשיאו הנעלב, אך אנחנו חייבים לשמוע מה יש להם לומר כעת. היו להם כמה פגישות עם השגריר שלהם במשרדו המוגן מההאזנה, והם לבטח התקשרו למנהיג העליון שלהם עבור הוראות חדשות.' שר ההגנה הזכיר לנשיא את מה שהוא לבטח כבר שכח.

  'כלומר אתה סבור שהם יבואו הפעם עם נעימה שונה לחלוטין, האם אני צודק?'

  'כן אדוני אנחנו עשויים לשמוע איומים מוסווים ברורים יותר הפעם, כגון הקיצוניים של קאסם סולמייני עומדים לתקוף את כוח המשימה הימי שלנו במפרץ הפרסי וכדומה.'

  'האם אתה מאמין באמת כי הם עומדים לתקוף את כוח המשימה של הצי החמישי שלנו? הרי שמענו איומים שכאלה החל משנת 2004, כאשר נושאת המטוסים שלנו ג'והן קנדי נכנסה למפרץ הפרסי ועגנה שם.'

  'אתה צודק בהחלט אדוני,' מיהר להתערב ראש הסי.אי.איי. 'אולם עד להסכם עם הרוסים על סוריה ואיראן האיומים הללו היו אומנם איומי סרק, אך לא הפעם... ואסור לנו לזלזל באיומים הזהים הללו בזמן הזה.'

  'אני לא מזלזל באיומים שלהם אבל אני יודע עם מי יש לנו עסק.' הנשיא מחה מרים את קולו. 'בכל מקרה לא פגשתי עדיין את הליצן המחייך, ולא שמעתי מהן בקשותיו; כך שאני מציע שנדון בנושא הזה לאחר שאפגוש בו, וכל זמן שהוא ממתין לפגישה אתי שום כלום לא יקרה שם.'

  'ישנם גם נושאים אחרים שראוי שנקדיש להם מחשבות...' העז שר ההגנה לקטוע את הדממה המתוחה שהשתררה לפתע, ומלאה את חלל הספרייה.

  'אוקי בואו נעשה את זה בשבוע הבא באותו יום בעשר בבוקר עם כל הבחורים הקשורים לעניין, לאחר שאפגוש בליצן המחייך ונדון בתוצאות המפגש עמו.' פסק הנשיא, קם על רגליו ויצא מאולם הספרייה.

   

  תוך פחות מארבעים ושמונה שעות התקיימה פגישה פורמלית בין הנשיא וחבר יועציו, לבין הנציגים האיראניים בחדר המפות.

  לאחר כרבע שעה של הליך הכרות הדדית בלתי פורמלי על משקאות קלים וחטיפים, מעין מסיבת קוקטייל קלה; התיישבו שתי קבוצות האישים זו מול זו, משני צידי השולחן הארוך.

  'לכל אורך הסיורים שלי בחופים המערבי והמזרחי,' פתח הנשיא את הישיבה עם האיראנים. 'עודכנתי אודות הפגישות שלכם עם סגן הנשיא ואודות הדרישות המסוימות שלך מר רוחאני. האם מותר לי לדעת מה הדחיפות הזו ולמה בכלל כעת?'

  'התשובה פשוטה מאוד.' רוחאני השיב בנימה של חוסר סבלנות, תוך התעלמות מהעלבון הגלוי מצד הנשיא האמריקאי. הוא לא חייך ואף לא טרח להציג עצמו כרגוע ונעים סבר, כפי שהשתדל בדרך כלל במגעיו עם זרים, ללא קשר למי הם או או מעמדם. 'אנו חתמו על הסכם ההבנות ביחס לקידום האנרגיה הגרעינית שלנו, חדשנו את היחסים הדיפלומטיים עמכם ועם האירופים מזה זמן רב; הסנקציות המגבילות שנכפו עלינו הוסרו, ולכן אין לכם כל סיבה נוספת להחזיק בצי החמישי שלכם במים הטריטוריאליים שלנו.'

  'הצי החמישי שלנו בים האדום, באוקיינוס ההודי, בים סין אחראי ליציבות, ההגנה ולביטחון קווי הספנות בימים האלה. כמו כן הצי החמישי שלנו מגן גם עליכם באותה המידה.' ציין הנשיא בחיוך מתנשא.

  'יש לנו את הצי שלנו הכולל אוניות מלחמה שונות ואף צוללות. זה צי מודרני ולפיכך אנו מודים לך על הצעת ההגנה האדיבה מאוד שלך, אך אין לנו צורך בה.' רוחאני השיב בכעס, תוך כחכוך בגרונו בעצבנות. אולם מיד הוסיף לטעון. 'הנוכחות של נושאות המטוסים שלכם לפני חידוש היחסים הדיפלומטיים בין שתי מדינותינו, הייתה מתקבלת על הדעת ונסבלת, אך לא זה המצב עתה.'

  המשפט האחרון של רוחאני שינה את אווירת הפגישה הידידותית לכאורה, אשר הצוות האמריקאי ניסה מאוד לקיים ודממה התחוללה לפתע; עקב חשיפת האיום הנסתר במשפטו האחרון של רוחאני.

  'ומדוע לא ניתן לסבול את המצב כאשר נושאות המטוסים שלנו עוגנות במפרץ הפרסי מאז שנת 2004?' הנשיא הביע את השתוממותו קוטע את הדממה הקצרה שהתחוללה לפתע, במבט מחמיר בעוד סבר פניו מבטא את מתיחותו.

  'ההודעות של מפקד הצי החמישי אודות פעילות פרובוקטיבית מדי יום על ידי הקיצונים שלנו כנגד ספינותיו, בוודאי הגיעו לשולחנך. למרות שפעילות זו התמתנה מעט לאחר חתימת ההסכם וחיזוק עמדת הליברלים במדינתנו אותם אני מייצג בגאווה. אולם ההצלחה שלנו בשחרור סוריה עם תבוסת קבוצות הטרוריסטים השונות, העצימה את היוקרה של מנהיגי הקיצונים, והאיזון החל להתערער לא רק בארצנו אלא באזור כולו.'

  'כלומר אתה מאמין כי אם אנו נפנה את נושאות המטוסים ואוניות המלחמה שלנו מהמפרץ הפרסי יחזור האיזון השלו לקדמותו. האם אינך סבור כי מהלך כזה יגביר את כוחם והשפעתם של הקיצונים בארצך?' הנשיא תהה תוך הדגשת אי האמון בטיעוניו של רוחאני.

  'להפך הוא יגביר את השפעתם של הליברלים בארצי, ולכן נשלחתי לבקש את סיועך.' השינוי המהיר בדבריו של רוחאני מאיומים מוסווים להצגת דבריו כתלות ברצון הטוב של בני שיחו, ציננה מיד את האווירה.

  'אני חייב לדון בכך בנפרד עם המומחים לענייני ביטחון שלי ואשיב לך בתוך זמן קצר.' סיכם הנשיא את הפגישה בהבטחה מפורשת. 'אך מוטב שנאכל דבר-מה, אני מת מרעב.' הוא הוסיף בחיוך.

  © חיים קדמן יוני 2014 – כל הזכויות שמורות.

   

   

  דרג את התוכן: