כותרות TheMarker >
  ';

  אזוטריקה מיוונית esoterikos פנימי שבצנעה

  חלק מהתאוריות אינו כדי לספק תשובות. היעד הוא כדי למלא חלל/חסר. הכתיבה מושקעת כדי לתת לקורא חומר בסיס לאחוז בו, אולי כלים או משהו בכיוון "האחר". מדע ברובו מסיק מעולם החומר וכבודו במקומו מונח.
  כאן מדובר בהגות מעולם העל חומר. דהיינו האנרגיות המובילות ואשר שם הכל מתחיל, משפיע וגורם לדברים לקרות..

  0

  הגיון פרק 2. אומרים שהכל נדבק לנשמה ולמעלה עושים לנו סדר (סרט נע להמונים..? מה ההגיון?)

  27 תגובות   יום חמישי, 27/6/19, 20:17

   כמו אחרים גם אני תוהה בנעלם, בנסתר ושוב בקול רם.. כהקדמה וכבסיס אשתף את משל השכל הישר, משל ההגיון הבריא התואם כל אדם (איש בדעתו יחיה).

  איש עמל עובד בשטחו החקלאי, ברפתות הבוציות, אל מגפיו נדבק מין הרפש. בסוף היום כשהוא מגיע אל ביתו, לפני שהוא נכנס אל ביתו וכמובן מאליו, הוא חולץ את מגפיו הבוציות ומשאירן בחוץ. זאת כדי שלא לערבב דבר בשיאנו הדבר ולא לזהם.. בעולם החומר, עולם של מטה, גם אצל רפתן יש וצריך סדר והפרדה הגיונית בין אקולוגיות..

   

  =  אומרים שמעשים רעים, חובות שליליים, חטאים של עולם החומר, העולם הקטן והקטנוני של כאן. לא נמחקים והם נשארים לנו כחובות הדבוקות אל הנשמה.

   אומרים שכאשר אדם מת ונשמתו עולה מעלה אל "השמיים" אל עולם של על חומר, עולם האנרגיות. אז גם כל רישומי הזיכרון השליליים, הגסים, הארציים שהצטברו כחובות הדבוקות באותה נשמה. גם החובות הכבדים הלא סגורים האלה, עולים אל "השמיים" ומקבלים למעלה אי שם מחסה, אחסנת חינם לכל החובות, לכל הפסולת ועובש המעשים השליליים האחרים אשר לא כופרו ועד לגלגול הבא..


  =גם אומרים שכאשר יש גלגול, דהיינו לידה מחדש. חזרה מחדש אל עולם החומר. אז גם המצבור הגס של חטאי העבר, הדבוקות שאוחסנו "למעלה”, גם החובות וכזנב יורדים מטה ביחד עם הנשמה ולצורכי תיקון.

  יעני, הנשמה היורדת, המתמחזרת, החדשה מתגלגלת מטה ועכשיו קודם צריכה וכדרך טבע (הזוי) לשאת על גבה ולעבר עתידה החדש גם חובות עבר, חובות עובש, רעלים אשר לא קשורים לגלגול החדש..


  =הנושא לא מסתדר לי.. זה מזכיר לי פסיכולוגיה אנושית בירוקרטית בזבזנית חסרת סדר. מעקפים גמישים אשר אולי מקורם באינטרסים של שליטה בהמונים.. חול בעניים.

  המשהו אשר לא מסתדר לי הוא שאלוהים, או אינטליגנציית הבריאה, או המהנדס הראשי בשמיים, או כל כוח או כל אינטליגנציה שלטת אחרת של מעלה, לא יסכימו שמלמטה יתגלגלו יתמחזרו מעלה אל מה שנקרא טוהר מלכות שמיים, עם טונות של חטאים ובוץ מזהם במגפיים. כל זה בערבות של תקווה, הנחה, הבטחה, או השערה אנושית הפכפכה ודביקה שחובות העבר יתוקנו מתי שהוא "בעתיד”……הללויה..

   

  זאת פסיכולוגיה ארצית אנושית גמישה אשר הינה רק עוד מעקף. זה טבעו של האדם ועל פי טבעו הוא מייצר לעצמו משמעויות תיאורים אליבי וסיפורים התומכים בחוקי אפסנאות חינם הזויים ומיותרים. עבודה בעניים.


  =בפועל ולמיטב הבנתי, תהייתי, מדובר כאן בערבוב של אקולוגיות שונות. ערבוב של ממדים, חומר ועל חומר. מצבי צבירה ועולמות שונים אשר הערבוב בהם כמוהו כערבוב מים ושמן.

   

  עם המוות רישומי הזיכרון, רישומי מצבורי המעשים הטובים של האדם, טוהרם ומשקלם הסגולי כמוהו כגז אציל. "קל כנוצה" אשר צף, מצטרף, מרחף, מתמגנט ומתמחזר אל הממד הבא.

   

  מנגד, עם המוות מצבורי הרישומים השליליים הארציים הגסים המחוספסים והכבדים נשארים כאן במימד של מטה (כמשל האיכר והמגפיים) נשארים מחוץ לתמונה.


  =סיפורים זה סיפורים, אבל ההיגיון שלי אומר. גם כשבאים לחתונה, לא באים עם בגדי עבודה ומגפיים בוציות.  

  כנ"ל גם אל השמיים לא עולים עם היסטוריה פרועה, פסולה ברמה של מכנסי עבודה ומגפיים בוציות מהרפת. משהו כאן לא מסתדר לי.

    

  =יש לזכור שהכול כאן על הפלנטה מתקיים בזכות חוק טבע שנקרא מחזוריות.


  "הניחוש" שלי הוא שכאשר אדם נולד, מתמחזר, מתגלגל מחדש, הוא מופיע לכאן טהור נקי וצח כנוצה ועם הזדמנות חדשה וללא מודעות כל שהיא אל עברו. הוא מתחיל חדש וללא עומס של שאריות עובש משפיעות ומזהמות.

  !!כמובן איכויות רישומי הזיכרון החיוביים שהאדם המתגלגל צבר מגלגול קודם נשארים כפיקדון מצטבר על שמו אי שם למעלה בבנק החיים.


  טונות הרישומים השליליים מתנדפים ונספגים כיתומים חסרי בית, חסרי זהות ומודעות אל חלל האטמוספרה שמסביבנו. משם משפיעים עצמם ותכונותיהם על הסביבה, על כולנו (השפעות על פי ס. הוקינג).

    אגב. אגו הינו פיקציה כבדה, מגפיים. מורכבותו הינה רישומי היסטוריה  כבדה , שלילית, מחוספסת, ביקורתית, תחרותית, שופטת ומתנצחת. כל רישומי הזיכרון ממשפחת האגו נשארים כאן כמגפי בוץ כבדים.

   

  זיהום אוויר לא נובע רק ממכוניות. גם לחשיבת האדם יש פה גדול בדבר (ס. הוקינג). 

   

  כחילוני אני מכבד את המושג אלוהים וגם טוב שיש את הדבר המשפיע הזה, את האינטליגנציה, את האמונה והכוח המרתיע למי שבאמונתו צריך בו כמשענת…..


  כשצפוף לי, אני לא מהסס ומנסה לחשוב גם אל מחוץ לקופסה. הערכה והשוואה..

   

  מוות? אני לא מפחד, כשאני יפגוש בו אני יקבל אותו עם חיוך ענק של שובע ותודה.     

  איש בתהייתו יחיהקריצה.

  תודה על תשומת הלב והסבלנות.

  דרג את התוכן:

   תגובות (26)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS

   .

   ''

     אתמול 15:45

   את הנפש והנשמה דבר לא יכול להעכיר, הם מאוחדים עם המקור ואינם משתנים. מה שקורה זה שיש גם נפשות (SOULS) החוזרים לנצח עם משא של דברים שלא הושלמו ועם משא של דברים שנעשו בדרך בחירה בצד האחר, לא בצד המוסרי ולא בדרך הערכית בה אמורים היו להתגשם. חזרה לחיים אלו חוזרים הסוג שלא בחר בצד הערכי כאשר הניצוץ מתפצל לשניים כדי שבשני גופים אולי יצליחו להתגבר על הקלקול ויגשימו את הערכים לפיהם יש להגשים את המטלות שלהם בעולם הזה (אלא אם התעללו בחיות וחוזרים בגלגול כאותה חיה). הסיבה שיש עדיין ריבוי נולדים על פני ריבוי המסיימים את משימתם היא זאת מאז ומתמיד. יש מי שמגיעים כשליחים. אם הגשימו הם חוזרים ולא מתפצלים לשתי נפשות בשני גופים. אם לא השלימו גם הם מתפצלים. הם לא באים לכפר על קלקול אלא להגשים משימות. . זאת שזוכרת. שבת שלום.

    

   יקרה.  

   תודה על הביקור, הדעת והתגובה. כשפה או סיפור מכובד הציון שלך בתגובה אלי הוא 10 בטריטוריה משנית של משמעויות.. אבל עדין (ובהתנצלות) כל מילה מוקפת בעומס של חיזוקים אשר הינם רק עוד משמעויות ובלבד. את אשת השפה וההשכלה. אני לא.. אבל עדיין, לך, לכם אין הגדרה למילת הבסיס הראשונית הכי מדוברת בעולם.

   מילה הינה מזון, מידע מוצפן. מילה ללא הגדרה היא עקומה ונוטה ואינה הגדרה. כאשר בונים מבנה, עסק, בית, על בסיס חסר הגדרה זה עקום. אי לכך כל מה שיצמח מעליו גם הוא יהיה עקום.


   אני רק ילד קטן השואל שאלת תם ברורה אשר גם טיפש יכול להבין.

   אולי מישהו יגיד לעדר אשר אני חלק ממנו מה ההגדרה למושג נשמה?

   אני מבקש הגדרה, תמצית מכובדת בת שורה אחת כנהוג בהגדרה.. אני לא מבקש בלילי פולקלור מילים מקודשות מעורבלות וחסרות הגדרה.. דהיינו שוב, משמעויות בנות מילים על מילים ועוד ספרים אשר הינם בידור נאה, יפה, ספרותי ותרבותי.

    

   אני כחלק מהעדר רוצה לדעת. למה עד היום ובשום מקום בעולם אין לנשמה הגדרה כולל אצלך. מילותייך דברייך נאים..

    אבל גבירתי, אני מצטער: כבר בבסיס...

   SOUL זה לא נפש. זאת המשמעות שלך ושל מובילים אחרים. כל השנים את וחברייך טועים ובגדול (אבל זה לא חשוב, הרי אף אחד לא מבין..).

   SOUL  זה נשמה.  SPIRIT זה רוח.

   לי אין כישרון ספרותי. אבל אני יודע שמילה כגון נשמה ואין לה הגדרה ועד שיהיה לה, הינה מילת פולקלור מניפולטיבית חסרת ערך סגולי.

   הגיע הזמן שמישהו בכם יעיין בהגיון החומר הנחשף ולא במעטפת הקרטון.

   אינני מתכחש אל המושג או לקיומו. הטיעון שלי הוא כנגד כל משמעויות הפולקלור ממבו ג’מבו שהודבקו על מילה חפה.

   עם הנשמה אנו כן נולדים ומין הרגע הראשון הנשמה מתפקדת 100% . כל השאר זה משמעויות ובהתאם למצב ואינטרס. מילה פלסטיק מניפולטיבי, גמיש, פוליטיקלי קורקט.


   עם הנפש לא נולדים והגדרתה שונה. הנפש הינה כלי הנבנה מסך רישומי הניסיון, תאי הזיכרון המצטברים של האדם. למצבור הזה קוראים גוף אסטראלי. אדם מאומן יכול גם לחוות בו ציפה…


   אימפריות זרחו וגם שקעו בחסות המילה נשמה.. על הדם הרב שנשפך בדרך ועד היום בחסות המילה איני נכנס.

    

   אף אחד לא יכול לעקם (עם משמעויות עקרות יד שניה) את המושג נשמה. בפועל הוא מעקם רק את עצמו...

   אמרתי. אני לא מחלק תשובות. אני מספק כל חומר למחשבה, ויש לי. אני גם מסייע, גם מספק למתעניין את החומר והלבנים. אבל לא את התוצאה, את התוצאה, התשובה הוא יקבל בהתאם להשקעה……(ההשקעה כאן כבדה כי מלפני כן האדם צריך לפשוט מעליו את כל הבול שיט).

   אדם רוצה וחושק אל דעת סמויה, אך לא מבין שדעת לא תצטרף אליו אלא עם כן הוא עשה, השקיע, נתן ותרם את הדרך של הדעת עצמה (לא שלו).. דעת לא מתגלית מעצמה ובגלל שרוצים..

    

   אסתי, סיימת עם המילים: זאת שזוכרת... אז שימי את הקלפים על השולחן.

   גם אני זוכר אותך, ראיתי אותך בהרצאה. שאלתי מי זאת ואמרו לי..

   אז גם אני מכיר אותך אבל לא מזיכרון אלא מעומק הידיעה והדעת..

    

   תודה על התגובה.

     19/7/19 15:45:
   את הנפש והנשמה דבר לא יכול להעכיר, הם מאוחדים עם המקור ואינם משתנים. מה שקורה זה שיש גם נפשות (SOULS) החוזרים לנצח עם משא של דברים שלא הושלמו ועם משא של דברים שנעשו בדרך בחירה בצד האחר, לא בצד המוסרי ולא בדרך הערכית בה אמורים היו להתגשם. חזרה לחיים אלו חוזרים הסוג שלא בחר בצד הערכי כאשר הניצוץ מתפצל לשניים כדי שבשני גופים אולי יצליחו להתגבר על הקלקול ויגשימו את הערכים לפיהם יש להגשים את המטלות שלהם בעולם הזה (אלא אם התעללו בחיות וחוזרים בגלגול כאותה חיה). הסיבה שיש עדיין ריבוי נולדים על פני ריבוי המסיימים את משימתם היא זאת מאז ומתמיד. יש מי שמגיעים כשליחים. אם הגשימו הם חוזרים ולא מתפצלים לשתי נפשות בשני גופים. אם לא השלימו גם הם מתפצלים. הם לא באים לכפר על קלקול אלא להגשים משימות. . זאת שזוכרת. שבת שלום

   .

   ''

     אתמול 13:49:

   גם אתה עדיין לא הגדרת נשמה 

   בתור אחד שמקדש הגדרות

   מצפה ממך להגדיר בקצרה את המושגים הבאים:

   הגדרה

   נשמה

   אנרגיה

   .

   .

   אלמונית יקרה. כולם רוצים קצר ומוכן לבליעה.

   =נשמה..? את רוצה ממני הגדרה לנשמה? לא נעים, מציע שקודם תבדקי את כל הדתות, הכתות וניו- אייג’. אני בדקתי. למה אין..? הם הכוח. במידה והם לא רוצים שנדע אז מדוע שאני יסכן את עצמי..? עד לפני 200 שנה אנשים בעלי חשיבה עצמית היו נתלים על עמוד בכיכר העיר.

    

    אצלי בעמוד הראשי כתוב בפירוש וחד משמעי. אני לא נותן תשובות.. אני רק מספק חומר למחשבה, קצות חוט וכו’. אני מספק את החומר והלבנים. את המלט, החול והחצץ. את הסיוע.. מה שהאחר יחליט, יעשה ויבנה זאת תהייה ההגדרה, התוצאה, התשובה של החיים שלו. מי שרוצה לדעת צריך גם לדעת לעשות את הדרך של הדעת אשר אינה נמכרת בדוכני ספרים..

   =הגדרה..? הינה תיאור לשוני מדויק וממצה של מושג, רעיון או משמעות של מונח. בהגדרה אנו מספקים תשובה לשאלה מה זה..? משמעות אינה הגדרה!!

   =אנרגיה..? הינה החשמל שבאוויר העוטף בנו. בתוך החשמל הזה יש כיסים, דהיינו תרכיזים שונים של אין ספור סוגי אנרגיות אחרות ושונות.. זה חשמל וגם זה חשמל. אז מה ההבדל? ההבדל הוא שהחשמל שבאוויר הוא חשמל סטטי.. הכיסים אשר באוויר גם הם חשמל, אבל הם חשמל אחר, הם חשמל מגנטי הסופח אליו נתונים (תאי זיכרון, היסטוריה, גם הגות וכו’).

   כל דבר משאיר מאחריו חותם. הכל נרשם ומשאיר מאחריו תאי זיכרון המצטברים אי שם למעלה בכיסים ולסוגם... על זה אמר ס. הוקינג. גם וכאשר אדם לפני 4,000 שנים ישב במערה והגה. הגותו לא נעלמה והתפוגגה. כל החשיבה, כל תאי הזיכרון הנוצרים ומכילים את מהות החשיבה, הן משאירות מאחריהן חותם המצטבר בכיסים שונים.. בטבע אין בזבוז.

   גם ובנוסף כל ההיסטוריה של הפלנטה אצורה בספריות, כיסים. תמציות אלה נקראות בעגה האזוטרית הספרייה האקשית………... תחפשי במילון ולא תקבלי הגדרה. את תקבלי רק משמעויות והשערות. אבל לא את הגדרה למושג “הנפוץ” באין ספור סימני שאלה, מה זה............ את זה אמר בכיר המדענים ס. הוקינג בכנס מדענים. אני רק משתף מדבריו. בכוונתי רק לייצר הבנות הספוגות בהגיון מדעי..

   .

   .

    

   ''

     9/7/19 20:09:
   ההגדרה שנתתי היא נכונה ומדוייקת.
    הבנתך עקמומית ומתחמקת

   אינך מבין נכון את מהות ההגדרה

   ואינך מוכן לקבל את אופיה של הנשמה

   .

   .

    

   אלמונית. תתעוררי. לבנתיים את תקועה והמעורבות האישית נוטפת ממך. העקמומיות היא בך. לך עדין אין הגדרה למושג. לך יש רק מיליון משמעויות וזה לא הגדרה.. נשמה הינה כלי מוגדר ועצמאי. לנשמה אין אופי. לכן אני לא מוכן לקבל.. נשמה אינה פועלת מתוך אופי. גם כליות ולב לא וכו’. אלו הם מערכות עצמאיות וכמובן שונות ועם תפקוד שונה ואין חיבור בניהם. הדבר הקיים בהם זה הרמוניה. נשמה הינה כלי ספציפי מוגדר ועם תפקיד ספציפי מוגדר. במקביל, הנשמה אינה הכלי אשר דרכו אפשר לבחור עם מי להתחתן. זה תפקיד של כלי אחר, של הרגש. את חושבת כותבת ומתאימה עצמך ולוקחת צד מתוך אופנה ופוזה. אני לא שם. אז היכן ברצינות אצלי יש התחמקות?

   .

   את אפילו לא מודעת ומתכחשת (מטעמי נוחיות) לפרוש המילולי של המושג הגדרה. הגדרה זה שורה אחת וממנה נובעים הדברים. לא כמו מיליוני המילים שהודבקו על הנשמה ואשר הינן רק ערמות של משמעויות מחזוריות המתחזות להגדרה,

   אינטרסים Man made . אוכל להמונים, שיהיו עסוקים עם הניגודים הנובעים מחסר הגדרה.

   את מסתתרת מאחרי המילה הכי מדוברת בעולם נשמה. אבל בבסיס של המילה עדין אין לך הגדרה. כי זה עדיף לא לדעת, כדי שאפשר יהיה לפזר טונות של מלל, מניפולציות. לקשט מושג חסר הגדרה ולטעון בצדקנות שהמלל הרב הוא הגדרה. זה הזוי.. שפה או מילה חסרת הגדרה זה אוויר פרוץ למשמעויות ומניפולציות.

   קראי שוב את עמוד המסך שלי. כתוב שאני לא מספק תשובות. אני מספק רק חומר למחשבה, קצה החוט, חומרי הגלם, חומר ולבנים, רעיון לתשובה, סיוע להבנה ויצירה ובניית התשובה בעצמך ומתוך ההגדרה שלה ולא מתוך עצמך Man made

   .

   .

    

    

    

    

     12/7/19 18:20:

   צטט: אזוטריקה-יומן לימוד אישי 2019-07-12 12:32:20

   .

    

   ''

     9/7/19 20:09:
   ההגדרה שנתתי היא נכונה ומדוייקת.
   .
   .
   למיטב הבנתי (היגיון), דבר מדוייק חייב להיות עם הגדרה מדוייקת ואשר מדייקת במהות הנסתרת.
   הגדרה מדוייקת הינה משפט של שורה ואשר ממנה כבסיס ומקור אפשר להמשיך..
   מילה ללא הגדרה אינה מילה והיא פרוצה למניפולציות. ראי דתות.
   "הגדרה" הנובעת ושופעת מתקצירים של אלפי ספרים (משמעויות, אוכל להמונים) אינה הגדרה.
   זה רק מתן עוד משמעות לאוסף משמעויות האין ספור. זה לא הגדרה.
   נושא זה צריך להיות מאורגן אל פוסט.
   תודה על המענה.
   המילה הכי מדוברת בעולם ואין לה הגדרה. למה..?
   .

   הבנתך עקמומית ומתחמקת

   אינך מבין נכון את מהות ההגדרה

   ואינך מוכן לקבל את אופיה של הנשמה

   .

    

   ''

     9/7/19 20:09:
   ההגדרה שנתתי היא נכונה ומדוייקת.
   .
   .
   למיטב הבנתי (היגיון), דבר מדוייק חייב להיות עם הגדרה מדוייקת ואשר מדייקת במהות הנסתרת.
   הגדרה מדוייקת הינה משפט של שורה ואשר ממנה כבסיס ומקור אפשר להמשיך..
   מילה ללא הגדרה אינה מילה והיא פרוצה למניפולציות. ראי דתות.
   "הגדרה" הנובעת ושופעת מתקצירים של אלפי ספרים (משמעויות, אוכל להמונים) אינה הגדרה.
   זה רק מתן עוד משמעות לאוסף משמעויות האין ספור. זה לא הגדרה.
   נושא זה צריך להיות מאורגן אל פוסט.
   תודה על המענה.
   המילה הכי מדוברת בעולם ואין לה הגדרה. למה..?
   .
     9/7/19 20:09:
   ההגדרה שנתתי היא נכונה ומדוייקת.

   .

   .

   ''

     29/6/19 20:35:

   :

   "עד היום ובשום שפה או דת או ספר, אין למילה הזאת הגדרה בסיסית המבוססת על מהות" - ביקשת הגדרה.  

   נשמה במהותה היא אנרגיה אלוהית נצחית היא אנרגיה כן, אך לא אלוהית, בעלת מאפיינים פסיכולוגיים לנשמה אין שום מאפיינים פסיכולוגיים (אמונות) גם באמונות לנשמה אין שום קשר, עיבוד נתוני אמונות נעשה במרכז הרגש אשר לובשת גוף, כדי לחדד את תקפותן של האמונות הללו בעולם החומר (הוא העולם שאנו חיים בו.

    

   תסי לחשוב על המילים, על הגדרה האומרת.. המנצחת על התזמורת ניראה מה נוסחה זאת אומרת לך. רב הנסתר על הנגלה.   איש חכם אמר.

   סוס הוא סוס. אנחנו יכולים לראות את הסוס ולתאר אותו.

   אבל את הסוסיות עצמה אנחנו לא יכולים לראות או לדעת.. 


   ספר רוחני, או גורו מעלה משפט עם המילה נשמה, מוסיף כמה מילים יפות ומסיים את המשפט עם המילה נפש. סטודנט נודניק שואל לפשר ערבוב המילים.. הגורו משיב ומעולם של משמעויות גמישות, שמדובר במילים נרדפות. כל זה בזמן שבבסיס ובמקור לכל מילה יש הגדרה נפרדת משלה. אין אפשרות ומקום לערבב בין הגדרות. גם אין אפשרות לספח ולהדביק משמעויות מלטפות ומרדימות.

    

   מתנצל בפני מיליוני הספרים. על המלל שנטען וכל שאר הנטען בתפזורת על הנשמה. המלל הוא מכובד אבל רק על פי הסדר הספרותי והמילולי המוביל והנשען רק על משמעויות ובלבד. עדיין המלל עצמו אינו ההגדרה. זה פולקלור.

   כשלעצמה "ומכבודה" של המילה נשמה ובגמישותה הנוטה היא גם יכולה לתת משמעויות וייצוג לא נכון למלל אחר.. הן לחיוב והן לשלילה ותמיד גם תהיה “צודקת”. הגדרה לא יכולה להיות גמישה נוטה ומורכבת ממיליון מילים.. הגדרה הינה תרכיז מלל חד משמעי, שורה אחת. מהבנת השורה המלל הקצר נולד דבר יציב ותומך מתחיל כל דבר. הגדרה הינה המלל המתאר את המהות, האנרגיה ובשורה אחת.


   לתגובתך אז בוודאי שנשמה במהותה הינה אנרגיה, על חומר. אבל מה היא המהות הפנימית של הנשמה או האנרגיה? מה היא המהות אשר ממנה נוצרת הגדרה? אין.. יש ים של משמעויות מרדימות ובשפע.

    

   הנשמה לא קובעת עם רינה תתחתן עם שלמה. את זה עושה מרכז הרגש.

   תפקיד הנשמה בהגדרתה הינו סטנדרטים.

   הנשמה הינה רק חלק אחד ממערך שלם של תפקידים מוגדרים עצמאיים הפועלים בגוף האדם ובנפרד אך בהרמוניה.. אי אפשר שכל דבר לא ידוע יהיה אפשר לעוות אותו עם משמעויות בלבד. היכן ההגדרה.

   מילה מוגדרת (נשמה) לא יכולה לייצג מניפולציות, כיתובה לא מאפשר סתירות.

   מילה אשר אין בה הגדרה היא מילה פרוצה למניפולציות, למשמעויות.

   מילה ללא הגדרה יכולה להכתיב סטנדרטים של שפיכות דמים ובהפוך על הפוך.

    

   המין האנושי לדורותיו עמעם, הרדים בחסות המילה הכי מדוברת אך "משום מה" היא חסרת הגדרה. במקביל ובחסות המילה רצחו "כביכול בצדק" עמים ואוכלוסיות אשר חשבו אחרת.. מילה הנותנת חסות וכוח לשפיכות דמים ומצד שני מייצגת יעני שלום להמונים מאולפים.........

   מילה או שפה ללא הגדרה ברורה וחד משמעית. אינה מילה ואינה שפה כי היא חשופה למניפולציות מילוליות והינה הפקר. אפשר לראות מסביב.

   בגלל זה אני לא אדם אהוד. כי אני לא הולך בתלם. מסרב למשמעויות ומניפולטיביות מהאוויר. אני לא הולך בתלם ומסרב למשמעויות אוויר Man made

   העליתי חומר למחשבה והצגתי בפוסט תרכיז של היגיון פשוט ומנומק. כך יהיה גם בפוסט הבא אשר בו אני שוב מעלה היגיון, תרכיז. מנמק וכנגד פולקלור גמיש אשר אפשר גם לקלל בו וגם לברך בו ובחסות מילה אשר אין בה את תכונת הפיצול..


   עוד משהו קטן, פצפון.

   הגורו מדבר ומתחיל את המשפט עם המילה הילה. מוסיף כמה מילים ומסיים את המשפט עם המילה אורה. שוב הסטודנט הנודניק קם ושואל לפשר הערבוב במילים. גם כאן הגורו מטיף ואומר במילותיו ומשמעויותיו המקודשות שמדובר במילים נרדפות, זהות. זאת בזמן שגם כאן המילים אינן נרדפות, לכל מילה יש הגדרה חד משמעית משלה ואשר על הדרך גם מנומקת, דהיינו.. הילה הינה קרינה חשמלית המוקרנת מהגוף הפיזי אל מרחק ממוצע של כ-10 ס"מ. קרינה זאת אינה אקטיבית או מגנטית הספחת אליה נתונים...

   במקביל המילה אורה הינה קרינה מגנטית הזורחת מהגוף הפיזי ולמרחק של קצות הידיים, או האצבעות במשיכת הידיים לצדדים. סגולתה המגנטית מאפשרת לה להכיל נתונים.

   תכולת מעטפת האורה הינה שרתים המכילים את סך כל רישומי תאי הזיכרון שאדם רוכש במהלך חיו. כאשר אנו חושבים, הנתונים מגיעים ממקבצי השרתים החיים באורה.. זה כמו המחשב בבית. הוא לא מחזיק את הנתונים. הוא מקבל אותם בתקשורת מין השרתים ובמהירות האור.

    

   הפוסט הבא גם הוא יהיה בנושא.

   תודה על הביקור.

     7/7/19 02:00:

   "עד היום ובשום שפה או דת או ספר, אין למילה הזאת הגדרה בסיסית המבוססת על מהות" - ביקשת הגדרה.

   נשמה במהותה היא אנרגיה אלוהית נצחית, בעלת מאפיינים פסיכולוגיים (אמונות), אשר לובשת גוף, כדי לחדד את תקפותן של האמונות הללו בעולם החומר (הוא העולם שאנו חיים בו.

   .

   אני לא כותב או מצטט מספרים. לא מעתיק מויקיפדיה ומציף מסכים. מספיק לי ממוצע פוסט לחודש. אני כותב את מה שאחרים לפני אמרו (בשקט).. אני לא גאון אשר יכול להמציא, לטעון מעצמי בנ"ל, או מאמונה עיוורת. שאלתי, העלתי לקוראים נושא אשר בתוכנו יש גם היגיון של חומר למחשבה.

   איש בהבנתו יחיה.

    

   ''

     29/6/19 20:35

    

    ברשותך, ציטוט מהבלוג אצלך בפוסט האחרון: "וגם אז, ההוכחה התבססה על הנחות של עולם מצומצם או נקודת זמן מסוימת. מרביתם הגדול של האמונות שלנו, לא הוכחו בצורה מחושבת, אבל אנחנו בכל זאת מאמינים בהם”

   אוהב את המילים וכערך סגולי, משקלם כהגדרה. תגובה לעומק למילים הנ"ל תשותף בפוסט הבא אשר יציג היגיון (פרק ג’) כנגד משמעויות.


   המשמעויות, ההנחות שאנו לפעמים נותנים לדברים או למילים חשובות, הן נוטות כי הן (במכוון) אינן נובעות מהגדרה. לשם אני חותר בכתיבתי. החתירה שלי מתחילה מהבסיס מהגדרה כגון המושג הנפוץ נשמה. עד היום ובשום שפה או דת או ספר, אין למילה הזאת הגדרה בסיסית המבוססת על מהות. יש הרבה משמעויות (יד שנייה), מילים וספרים והכל אמת, טוב, יפה, מלטף, מרגיע ומרדים.. אבל למילה עצמה, למושג נשמה עדיין אין הגדרה. למה יש רק משמעויות? מילה המדוברת ביותר הנשמה ועדיין אין לה הגדרה. למה..?

    

   עד לפני מאתיים שנה, אזוטריקה הייתה מנוצלת בלעדית ותחת כפייה ובשימוש רע של דתות ומושלים. כאשר אדם "לא מוסמך” שאל או דיבר מילה מהדברים שאני כותב. היו תולים אותו בכיכר העיר ואת המשפחה שלו מוכרים לעבדים. כיום זה השתנה.

   אני עדיין כמו ילד אשר שואל ושואל, רוצה לדעת, כף לי. יגעת מצאת תאמין.

   מקווה להתראות בפוסט הבא.

   .

   .

   שטוטית

     היום 20:08:

   מעניין. תודה ושבוע טוב.

    

   שלום.

   תודה לך על הביקור וההתעניינות.

   .

   מכבית- coach לכתיבה

     היום 19:12:

   אינלי מושג ירוק. אבל דוגלת בירוק. ב"אקולוגי" תרתי -משמע. כלומר, אל תעשה לחברך את ששנוא עליך, סובלנות וסבלנות. תודה על הפוסט ושבוע טוב.

    

   מכבית שלום.

   אין צורך לכתוב בירוק כדי להיות ירוק.

   לנושא האקולוגיה, אצלי הינה ערך עליון ומוביל אשר גם חייב להיות מאוזן.

   אני חושב, שאקולוגיה תמיד נמצאת אצלי ברקע כאיכות מחבקת ומחובקת.

   היצמדות אל דרך וגישה ומבלי לדשדש, כן, בוודאי.

   סבלנות וסובלנות? בוודאי שכן, אבל עד גבול מסוים.. לא בכל מחיר.

   תודה על התגובה.

   .

   גילהסטחי

     היום 12:16:

   איכות הסביבה וזיהום הסביבה מושפעים לא רק מהפסולת הפיזית שאנשים זורקים, אלא גם מהמחשבות, המילים שמבטאים, האנרגיות הרעות והעין הצרה. וכמו שביום כיפורים לא מכפרים על כל העוונות וגזר הדין להירשם בספר החיים או המתים, אני מאמינה שאם יש העולם הבא אז בית הדין של מעלה מוחל או לא בהתאם לכמות הליכלוך שהצטברה על הנשמה.(כי יש לכלוכים שאי אפשר לזרוק או לטאטא).

    

   גילה יקרה.

   למיטב הבנתי בשמיים אין צורך בניהול פנקסים (ספרי מוות, חיים). זה פולקלור, אוכל לקהל רעב. זאת פסיכולוגיה בירוקרטית אנושית וכדי להרדים. פולקלור.

   גן עדן גיהינום? זאת הבעיה? אז לדעתי גיהינום זה כאן.

   מכניקת הבריאה היא "פשוטה”. אדם יכול לעשות כרצונו.. חופש. אבל לכל מעשה יש רישום, תא זיכרון מצטבר (משם גם מתנהלת מחשבה). גם מדען אמר את זה.

   לכל מחשבה, עשייה יש גם משקל סגולי מצטבר משלה. מעשים חיוביים משקלם הסגולי הוא רך, זך, עדין, גז אציל. עקב תכונתם הנעימה והקלה, הם, רישום תכונותיהם, עם המוות צפים "מעלה" ומתמגנטים אל המדף, אל המצבור, אל הפיקדון הפרטי האישי והאציל אשר הצטבר למשמרת מגלגולי עבר. חז"ל ובמשל אמרו, הפנקס פתוח והיד רושמת.

   מנגד, כל מצבורי רישומי העשייה השלילית אשר משקלם הסגולי הוא ארצי, כבד, קשה, גס ומחוספס ברמת גיהינום (גיהינום זה כאן).. כל הפסולת וזיהום האוויר המילולי, המחשבתי, כל החומר הגס הזה, רישומו נשאר כאן באקולוגיה של מטה כמגפיים ואיכותם הסגולית מתפזרים ומתמוססים אל אנרגיה שלילית חסרת זהות, מזהמת מרעילה ומשפיעה עלינו, לראיה האקולוגיה החברתית.. אני לא אמרתי את זה, כך אמר ס. הוקינג. הוא גם היה הראשון שאמר שזיהום אוויר הוא לא רק ממכוניות.

   כל אדם באשר הוא, נתון להשפעות. השאלה היא לאיזה מהם הוא פתוח..

   עם המוות, הציפה,ההפרדות וההתפרקות. כל רישום ועל פי הסדר שלו חוזר אל המקום אשר ממנו הוא זרח. לטבע יש את המכניקה שלה ובטבע יש היגיון.

   תודה על התגובה.

    

   sari10

     היום 13:26:   עמנואל, תהיות ומחשבות מעניינות. תודה לך. 

   כמובן שאין באמת לדעת בוודאות. את צודקת, לכן נאמר איש בדעתו, בהשקעת חירותו והבנתו בנושא החיים יחיה (כל עוד ואין נזק לסביבה).
   זה עניין של תחושה, עניין של אמונה. ללא ספק. זה כמו ששימי אמר, הבלתי נתפס..
   הבנתי את כיוון המחשבה שלך שלא נכנסים עם הלכלוך הביתה.

   אני סבורה שאנחנו כאן כדי ללמוד שיעורים, להתקדם ולהתפתח. בוודאי.

   מי שלא ממש לומד, ממשיך ברוע למשל, יצטרך בפעם הבאה אבל מחדש, ללא גרורות, הזדמנות חדשה כדי..

   להתמודד שוב כדי לצמוח ולהתפתח בכיוון חיובי. מתאים לי כמו כפפה. תודה על הביקור וההתייחסות.

    

   חיוש *

     אתמול 9:34: עמ* נואל חברי היקר

   היה מרתק לקרוא, מסתבר שאתה לא לבד עם כל התהיות האלו

   אומרים שהרב נסתר מן הגלוי, ואולי בזכות זה או בגלל זה

   אנשים מתנהלים כמו שהם מתנהלים

   אדם שאין בו מצפון ואינו מאמין בעונש שיבוא עליו אחרי מותו

   לא יעשה חשבון וינהג בצורה שלילית לסביבה, ואצלו הרוע יפרוץ.

   באופן כללי אני אישית טוענת שהאלוהים נמצא בכל אחד מאיתנו

   והוא קול המצפון.

   כשאלוהים שווה למצפון - ינהג על פי הכללים של החברה ובאופן כללי לפי החוקים

   בעשרת הדברות

   אנסה להסביר את עצמי - אחד שיש בו מצפון / אלוהים

   לעניות דעתי לא ירצח,

   יאהב את האדם שמולו כאת עצמו ולא יפגע בו נפשית וגופנית. לא ישקר ועוד ירקות....

   העניין הזה שהאדם אחרי מותו עומד על כף המאזניים לטובה או לרעה

   וכמו שכתוב בתורה נשלח לגיהנום או לגן העדן - זאת אומרת שהוא מרצה את עונשו

   או זוכה לחיי נצח בגן העדן

   שמעתי את התיאוריה הזו שאדם חוזר בגילגול חדש כדי לתקן את מעשיו

   לפעמים אני שואלת את עצמי - האם כשאני מדברת אל הוריי שניפטרו האם הם שומעים אותי?

   האם יכולים לעזור או להכווין? וזה שאומרים שביום האזכרה הנשמה שלהם נמצאת ליד הקבר

   אז איך זה שמצד אחד הנשמה מרחפת ומצפה לביקור? ובד בבד הנשמה חוזרת בגילגול חדש?

   וכניראה שאנחנו נינהג איש איש לפי אמונתו והשקפת עולמו

   אני אישית עוד אמשיך לדבר עם הוריי שכבר מזמן לא איתנו.... אם זה לא יועיל לבטח זה לא יזיק

   אך האמונה הופכת את זה למשהו מועיל - זו דעתי האישית

   שמחתי להגיע לביקור אצלך ולהעלות תהיות משל עצמי (-:

   * כוכב אהבה ושבת טובה

    

   שלום חיושק'ה.

   אני יגיב בנושא ביקור בבית קברות. אמר ס. הוקינג. כאשר אדם יושב במערה והוגה. הגותו משאירה מאחריה את רישומה כתא זיכרון הפורח ממנו אל אי שם….. למשל כאשר הוא חושב על ילדיו תאי הזיכרון נעים ובמהירות האור נדבקים אל ילדיו, ולא חשוב היכן הם. כנ"ל כל הגות מתמגנטת אל מצבור כתובת החשיבה.. המכניקה פשוטה. מילה שלילית על אחר זה לשון הרע. למה..? כי "נוכחות המהות האנרגיה המושלכת נדבקת" אל האחר.

    

   כל הסיפורים על הנשמה הם משמעויות בתפזורת. אני עדין לא ראיתי הגדרה שאומרת מה זה נשמה ובשורה אחת.. ספרים מילים יפות וסדנאות יש בשפע.

   כשאדם עומד ליד הקבר נשמה לא נמצאת שם (לנשמה אין זהות, יש לה, היה לה תפקיד שכבר הסתיים ביום המוות).

   אני יקצר.. כל חשיבה חיובית בשם של המת, מגיעה "אליו" (בטבע אין בזבוז אמר איינשטיין). אבל זה לא אליו אישית כי הוא כבר איננו. המלל החיובי אשר יש לו כתובת מתמגנט, מצטרף אל חיסכון “התמיד” אל רישומי מעשיו החיוביים המצטברים (ההיסטוריה האצילה) המאוחסנים אי שם בשמיים, תחת השם שלו במחסן החיים על איזה "מדף”.

   לדיבורים על המת, לטקסים יש חשיבות נסתרת.

   יש עוד הרבה הסברים לעוד הרבה דברים.. ההכל זה היגיון.... אני משתדל שלא לתת תשובות מין המוכן. אני מספק את את חומרי הגלם למחשבה ובהתאם לתוצאות תהיה התשובה.. 

   לא הכול זה ממבו ג’מבו.. חיוש, תודה על התגובהחיוך

     29/6/19 20:35:

   הנשמה מתגלגלת מחדש בבשר, לא רק כדי לחוות מחזור חיים חדש, אלא בעיקר כדי להגשים ולממש את אהבת היצירה שבתוכה. בעולם החומר, היא מקבלת הזדמנות ליצור חוויות חדשות אבל גם ובעיקר, מקבלת הזדמנות לבחור. הרבה הזדמנויות לבחור.

   מכיוון שהבחירה היא קודם כל בחירה אמונית, חוויות החיים בגלגול הנוכחי, מאפשרת לבחון את אמונותיה מזווית חדשה - של גוף חדש, בצביר חדש, בתנאים אחרים מהקודמים. 

   תחת המעטה הזה, מתבצעת הטמרה. ז"א יש אפשרות ללמידה. 

   כדי שתתרחש למידה ברמה הנשמתית, יש משמעות לחוויות החיים שנצברו בגלגולים הקודמים. חוויות גבוהות ונמוכות כאחד.

   הן אלה שעיצבו את האמונות הקודמות, ואותה התמרה מתרחשת ביחס אליהם ולכן הן עולות, נשמרות ואפשר לגשת אליהן וללמוד מהן.

    

   יש משמעות גם להתחלה מחדש - לאפשרות ללבוש בשר מתוך זכות וזהר. לאפשר לנשמה לבחון את אמונותיה ויכולת היצירה שבה, מ- scratch. ולכן בסיום 10 גלגולים, היא תרד עם דיסק נקי :)

     29/6/19 20:08:
   מעניין. תודה ושבוע טוב.
   אינלי מושג ירוק. אבל דוגלת בירוק. ב"אקולוגי" תרתי -משמע. כלומר, אל תעשה לחברך את ששנוא עליך, סובלנות וסבלנות. תודה על הפוסט ושבוע טוב.

   .

   .

   bonbonyetta

     היום 23:10:     בכל מה שכתבת יש הגיון, והדברים מדברים אלי.

   אך ברם אולם, מקננת בי הרגשה עמומה מזה הרבה שנים שיש דברים מעבר לתובנות הללו.

   שאדם מגיע חזרה לעולם, בגלגול הבא, אולי כצח משלג מבחינת מעשים טובים או חטאים, אך משקלם של אלה אינו נעלם, עדיין קשור אליו, ועדיין נותן סיבה טובה לדברים רבים שקורים לו בחיים, עם קשרים לגלגולים קודמים.

    

   שלום סמדר.

   למיטב הבנתי, כאשר אדם נולד הוא מחובר רק אל חבל הטבור. מעבר לזה הוא לא מחובר או מקושר אל כלום. לכן אצלי בטיעונים האלה אין הגיון. בלידה הכל חדש וטהור. כל הסיפורים המקובלים, העממיים, המקבצים קהל ומבדרים זה בסדר. נכון, גם מזה למדים. השאלה מה למדים? אבל עדיין אצלי ברקע התודעה, לידה בטבע הינה התחלה חדשה ללא גרורות.

   לעניין הפולקלור הצבעוני והמשכנע אני מקשיב, מכבד אבל לא נכנס. לא יודע, הרבה לא מסתדר לי. הכל אמת אבל דעותיי שונות בתיאורים ובמשמעויות המוצגות..

   אני גם לא מאמין במושגים נס, מזל, קסם. גם לא בקלפים, קפה או כף יד. מרחבים אלו הינם מילים מלטפות מבית היוצר של האנושות. תוצר של אינטואיציה ואינטליגנציה אנושית. של שכל היודע איך לייצר אשליה כאמת. יש מאין. טריקים....

   גם הודיני, גם אורי גלר זה טריקים, אינטליגנציה ואינטואיציה אשר יודעת לעקוף ואנו לא מבחינים בטריק. כך זה גם בדתות..

   הצגות של אנשים אשר נולדו ביפן ופתאום מדברים טורקית. יתכן וזה נס. אני לא יודע. אבל מדעתי זה עדיין לא נס. כי במקביל ידוע בהרבה מקרים שזה היה רק עוד טריק משכנע ומקרב לבבות. מישהו בכלל בודק? כל דת שבט קבוצה ומשפחה על הפלנטה והמניפולציות שלה.    

   shimenben

     היום 22:08: ההקדמה היתה סבבה. הרעיון מעניין... אין שום דבר רע בקצת אמונה, זהו המקום שבנאדם מרים את עצמו בשעת משבר. לגבי המוות הוא ממש לא יאכזב אותי, אני יודע בוודאות שהוא יגיע, ומאותו רגע זה כבר לא תלוי בי... ב"מורה נבוכים" כתוב שנשמה היא גלגל, ומשם הרבה מסיקים שזה הגלגול. (אינני כולל אותך בתוכם). אני לא בטוח במאה אחוז שהרמב"ם באמת התכוון לזה כפשוטו אלא המשיל כדרך התנאים (או הנביאים לפניו) בעזרת חפץ כי להסביר משהו שהוא גדול יותר, בלתי נתפש. נכון מאד, איש באמונתו יחיה.

   שימי שלום. מבין את דבריך.. להסביר "בעזרת חפץ” כדי להסביר משהו שהוא גדול יותר, בלתי נתפש.  מאוד קשה להסביר בעזרת השפה היומית השוטפת של עולם החומר של מטה. את המכניקה של עולם העל חומר של מעלה. את הבלתי נתפס וכיצד זה עובד.. דהיינו לתאר עולם של אנרגיה אשר הינה אינטליגנציה, לתאר את המכניקה המפגשים והמעברים הדקים בנושא האינטליגנציה אשר מעליך, מעלינו (כגון הנשמה) ולשדרג מטה את הבלתי נתפס. לשדרג את המידע של האנרגיה אל מלל והגיון של עולם החומר ואל שפת הקהל..  צריך גם את "החפץ" כמו שאמרו חכמים. אני רק משתדל.

     29/6/19 12:16:
   איכות הסביבה וזיהום הסביבה מושפעים לא רק מהפסולת הפיזית שאנשים זורקים, אלא גם מהמחשבות, המילים שמבטאים, האנרגיות הרעות והעין הצרה. וכמו שביום כיפורים לא מכפרים על כל העוונות וגזר הדין להירשם בספר החיים או המתים, אני מאמינה שאם יש העולם הבא אז בית הדין של מעלה מוחל או לא בהתאם לכמות הליכלוך שהצטברה על הנשמה.(כי יש לכלוכים שאי אפשר לזרוק או לטאטא).
     28/6/19 13:26:

   עמנואל,
   תהיות ומחשבות מעניינות.
   כמובן שאין באמת לדעת בוודאות.
   זה עניין של תחושה, עניין של אמונה.


   הבנתי את כיוון המחשבה שלך שלא נכנסים עם הלכלוך הביתה.

   אני סבורה שאנחנו כאן כדי ללמוד שיעורים, להתקדם ולהתפתח.

   מי שלא ממש לומד, ממשיך ברוע למשל, יצטרך בפעם הבאה

   להתמודד שוב כדי לצמוח ולהתפתח בכיוון חיובי.

     28/6/19 09:34:

   עמנואל חברי היקר

   היה מרתק לקרוא, מסתבר שאתה לא לבד עם כל התהיות האלו

   אומרים שהרב נסתר מן הגלוי, ואולי בזכות זה או בגלל זה

   אנשים מתנהלים כמו שהם מתנהלים

   אדם שאין בו מצפון ואינו מאמין בעונש שיבוא עליו אחרי מותו - 

   לא יעשה חשבון וינהג בצורה שלילית לסביבה, ואצלו הרוע יפרוץ.

   באופן כללי אני אישית טוענת שהאלוהים נמצא בכל אחד מאיתנו

   והוא קול המצפון.

   כשאלוהים שווה למצפון - ינהג על פי הכללים של החברה ובאופן כללי לפי החוקים

   בעשרת הדברות

   אנסה להסביר את עצמי - אחד שיש בו מצפון / אלוהים

   לעניות דעתי לא ירצח,

   יאהב את האדם שמולו כאת עצמו ולא יפגע בו נפשית וגופנית. לא ישקר ועוד ירקות....

   העניין הזה שהאדם אחרי מותו עומד על כף המאזניים לטובה או לרעה

   וכמו שכתוב בתורה נשלח לגיהנום או לגן העדן - זאת אומרת שהוא מרצה את עונשו

   או זוכה לחיי נצח בגן העדן, 

   שמעתי את התיאוריה הזו שאדם חוזר בגילגול חדש כדי לתקן את מעשיו

   לפעמים אני שואלת את עצמי - האם כשאני מדברת אל הוריי שניפטרו האם הם שומעים אותי?

   האם יכולים לעזור או להכווין? וזה שאומרים שביום האזכרה הנשמה שלהם נמצאת ליד הקבר

   אז איך זה שמצד אחד הנשמה מרחפת ומצפה לביקור? ובד בבד הנשמה חוזרת בגילגול חדש?

   וכניראה שאנחנו נינהג איש איש לפי אמונתו והשקפת עולמו

   אני אישית עוד אמשיך לדבר עם הוריי שכבר מזמן לא איתנו.... אם זה לא יועיל לבטח זה לא יזיק

   אך האמונה הופכת את זה למשהו מועיל - זו דעתי האישית

   שמחתי להגיע לביקור אצלך ולהעלות תהיות משל עצמי (-:

   * כוכב אהבה ושבת טובה

     27/6/19 23:10:

   *

    

   בכל מה שכתבת יש הגיון, והדברים מדברים אלי.

   אך ברם אולם, מקננת בי הרגשה עמומה מזה הרבה שנים שיש דברים מעבר לתובנות הללו.

   שאדם מגיע חזרה לעולם, בגלגול הבא, אולי כצח משלג מבחינת מעשים טובים או חטאים, אך משקלם של אלה אינו נעלם, עדיין קשור אליו, ועדיין נותן סיבה טובה לדברים רבים שקורים לו בחיים, עם קשרים לגלגולים קודמים.

   ''

   מתוך עתון הארץ 8.1.17

     27/6/19 22:08:

   ההקדמה היתה סבבה. הרעיון מעניין... אין שום דבר רע בקצת אמונה, זהו המקום שבנאדם מרים את עצמו בשעת משבר. לגבי המוות הוא ממש לא יאכזב אותי, אני יודע בוודאות שהוא יגיע, ומאותו רגע זה כבר לא תלוי בי... ב"מורה נבוכים" כתוב שנשמה היא גלגל, ומשם הרבה מסיקים שזה הגלגול. (אינני כולל אותך בתוכם). אני לא בטוח במאה אחוז שהרמב"ם באמת התכוון לזה כפשוטו אלא המשיל כדרך התנאים (או הנביאים לפניו) בעזרת חפץ כי להסביר משהו שהוא גדול יותר, בלתי נתפש.

    

   נכון מאד, איש באמונתו יחיה.