כותרות TheMarker >
  ';

  ציורי תנ"ך/ מאת: אהובה קליין.(c)

  ציורים המשמשים מדרשי תמונה לפסוקים בתנ"ך-
  הטכניקה: שמן על בד.
  שירה מקראית.
  * הציורים מוגנים בזכות יוצרים ואין להשתמש בהם בכל דרך שהיא.

  ציורי תנ"ך/ בלק כועס על בלעם/ ציירה: אהובה קליין (c)

  27 תגובות   יום חמישי, 11/7/19, 22:59

  Biblical paintings by Ahuva Klein- Balak is angry at Balaam

  "וַיִּחַר- אַף בָּלָק אֶל-בִּלְעָם, וַיִּסְפֹּק אֶת-כַּפָּיו; וַיֹּאמֶר בָּלָק אֶל-בִּלְעָם, לָקֹב אֹיְבַי קְרָאתִיךָ, וְהִנֵּה בֵּרַכְתָּ בָרֵךְ, זֶה שָׁלֹשׁ פְּעָמִים. וְעַתָּה, בְּרַח-לְךָ אֶל-מְקוֹמֶךָ"; 

   [במדבר  כ"ד,י]

   

   

   

   

  ''

   

  ציורי תנ"ך/ בלק- מלך מואב- כועס על בלעם/ ציירה: אהובה קליין (c)

   

  בלק ואכזבתו.

   שיר מאת: אהובה קליין ©

    ויהי היום בלק בן ציפור

    ריבוי ישראל  זומם לעצור 

    מביט בהם בקנאה ופחד

    כיצד   להצר  צעדיהם יחד.

   

    רותם את בלעם לפתרון

    בהכירו כי חד לשון

    פיו אוֹצָר - עתיר קללות

    כוחם להזיז הרים וגבעות.

   

   אך  בלעם מבטיח

   אלוקים אינו  זונח

   גם תמורת כסף וזהב

   אינו מקלל עם נאהב!

   

   ויספוק בלק כפיים

   כעסו נסק שמים

   הניס בלעם למקומו

   ה' הפר מזימתו.

  הערה: השיר בהשראת פרשת בלק [חומש במדבר]

   

   הרעיון מאחורי היצירה והשיר:

  פרשת בלק - מדוע נכשל בלק - בקללת ישראל?

  מאת: אהובה קליין.

   פרשה זו פותחת  בחששותיו של מלך מואב מפני  עוצמת עם ישראל:

  "וַיַּרְא בָּלָק, בֶּן-צִפּוֹר, אֵת כָּל-אֲשֶׁר-עָשָׂה יִשְׂרָאֵל, לָאֱמֹרִי.  וַיָּגָר מוֹאָב מִפְּנֵי הָעָם, מְאֹד--כִּי רַב-הוּא; וַיָּקָץ מוֹאָב, מִפְּנֵי בְּנֵי יִשְׂרָאֵל.  וַיֹּאמֶר מוֹאָב אֶל-זִקְנֵי מִדְיָן, עַתָּה יְלַחֲכוּ הַקָּהָל אֶת-כָּל- סְבִיבֹתֵינוּ, כִּלְחֹךְ הַשּׁוֹר, אֵת יֶרֶק הַשָּׂדֶה; וּבָלָק בֶּן-צִפּוֹר מֶלֶךְ לְמוֹאָב, בָּעֵת הַהִוא".[במדבר כ"ב, ב-ה]

   

  ''    

    ציורי תנ"ך/ בלק מלך מואב משקיף על עם ישראל/ציירה: אהובה קליין (c) [שמן על בד]    

   

   

  העלאת תמונות    

  ציורי תנ"ך/ בלק פונה אל המלאכים, טרם יציאתם לבלעם/ ציירה: אהובה קליין (c)

   

   

  ''    

  ציורי תנ"ך/ השליחים מגיעים אל  בלעם/ ציירה: אהובה קליין (c)


  כתגובה הוא שולח מלאכים אל בלעם- המשמש נביא בגויים- לקלל את עם ישראל,

  במהלך הפרשה- התורה מתארת שמטרת מלך מואב אינה מתגשמת ובלעם יצא מברך את ישראל ולא מקלל.

   תגובתו של בלק בן ציפור: כעס ואכזבה נוראה:

  "וַיִּחַר- אַף בָּלָק אֶל-בִּלְעָם, וַיִּסְפֹּק אֶת-כַּפָּיו; וַיֹּאמֶר בָּלָק אֶל-בִּלְעָם, לָקֹב אֹיְבַי קְרָאתִיךָ, וְהִנֵּה בֵּרַכְתָּ בָרֵךְ, זֶה שָׁלֹשׁ פְּעָמִים. וְעַתָּה, בְּרַח-לְךָ אֶל-מְקוֹמֶךָ; אָמַרְתִּי כַּבֵּד אֲכַבֶּדְךָ, וְהִנֵּה מְנָעֲךָ יְהוָה מִכָּבוֹד.  וַיֹּאמֶר בִּלְעָם, אֶל-בָּלָק:  הֲלֹא, גַּם אֶל-מַלְאָכֶיךָ אֲשֶׁר-שָׁלַחְתָּ אֵלַי--דִּבַּרְתִּי לֵאמֹר.  אִם- יִתֶּן- לִי בָלָק מְלֹא בֵיתוֹ, כֶּסֶף וְזָהָב--לֹא אוּכַל לַעֲבֹר אֶת-פִּי יְהוָה, לַעֲשׂוֹת טוֹבָה אוֹ רָעָה מִלִּבִּי:  אֲשֶׁר-יְדַבֵּר יְהוָה, אֹתוֹ אֲדַבֵּר". [במדבר  כ"ד, י'- י"ד]

   השאלות הן:

   א]  מיהו בלק בן ציפור- כיצד זכה למלוכה?

   ב]  ממה חשש מאד  בלק - מלך מואב?

   ג] מה הייתה תגובת מלך מואב לכישלון מטרותיו?

   תשובות.

   בלק זוכה למלוכה.

  הגאון רבי חיים סולובייצ'יק מבריסק מביע תימהון: כיצד בתחילת הפרשה אין הכתוב  מציג את בלק- כמלך מואב ,אלא מציין את שמו בלבד: "בָּלָק, בֶּן-צִפּוֹר"?

  תשובתו: אין זה מקרה כלל! בלק לא היה מזרע המלוכה במואב ולא התאים למלוכה מעוצמת סגולותיו האישיות-  אלא לאחר  הניצחונות הנפלאים של ישראל בעבר הירדן המזרחי - החליט בלק  לעיני  המואבים-לשמש כצופה המתייצב בשער ומתריע בפניהם - מהסכנה הצפויה להם   מפני ישראל החזקים והיות ונעשה מקטרג  ראשי על עם ישראל ובא בהצעות שונות כדי להפריע להצלחתם – לכן המואבים מינו אותו  למלך עליהם, הדבר היה רק משום  צורך השעה, כפי שהכתוב מדגיש:

  "וּבָלָק בֶּן-צִפּוֹר מֶלֶךְ לְמוֹאָב, בָּעֵת הַהִוא". אנשי מואב היו חדורי אמונה- שכשם שבלק מתריע בפניהם מסכנת ישראל- כך מסוגל הוא לחלץ אותם מאיום זה .

  רש"י מביא את דברי תנחומא: "והלוא מתחילה – נסיך היה שנאמר: אֶת-אֱוִי וְאֶת-רֶקֶם וְאֶת-צוּר וְאֶת-חוּר וְאֶת-רֶבַע, נְסִיכֵי סִיחוֹן, יֹשְׁבֵי הָאָרֶץ".  

  מתברר , שמשנהרג סיחון המליכו אותו תחתיו לצורך השעה. לא ברור , כיצד תנחומא מגיע למסקנה שבלק היה נסיך על פי פסוק זה, ישנם הסוברים: שצור- הוא למעשה- בלק.

   הרא"ם סבור: שבלק , היה מנסיכי סיחון.

  על פי הזוהר הקדוש[,בלק, קצו'] נאמר: בלק היה מבני בניו של יתרו, כפי הידוע, יתרו ובניו התגיירו ושרתה עליהם השכינה ובניו היו לומדים בלשכת הגזית, לעומתם בלק נטש את דרך אבותיו ,משראו זקני מואב ומדין- שהוא התרחק ממשפחתו החליטו להמליך אותו עליהם. [מתוך  ספר " מטה שמעון"]

  רבינו בחיי מעלה סברה מעניינת: "כי מן היום שראה את כל אשר עשה ישראל לאמורי, לא היה מחשיב עצמו למלך ומפני זה הזכירו הכתוב בשמו סתם ,לא בשם מלך"- במילים אחרות- הוא לא התנהג כמלך- כי מלך בכוחו לשלוט ולא לפחד- בכך שלא החשיב עצמו למלך- מוכיח שאין הוא מלך!

  חששותיו של בלק.

  בספר "כל אגדות ישראל" מסופר: כאשר בלק הבחין  בניצחונותיהם של ישראל- נגד האמורי, התחיל לפחד מפניהם, מיד שלח  שליחים  אל מדיין שהיה מסוכסך איתם והשלים איתם ונתן בפי השליחים לשאול: "הן בארצכם גדל משה ובוודאי אתם יודעים במה כוחו? עשו איתי חסד ותגלו לי את הסוד, אנשי מדין החזירו תשובה לבלק: כוחו של משה אך ורק בפיו, כאשר הוא קורא לאלוקיו- מיד נענה, כששמע זאת בלק החליט: אם אכן המדיינים צודקים, אשלח  לקרוא לבלעם בן בעור אשר גם הוא כוחו בפיו וכך יגבר הסיכוי שאנצח את ישראל.

  הרמב"ן סבור: כי  הטעם שמואב כל כך פחדו מישראל – בעבור שמואב היו מועטים-בגויים ,היות ולא היו עם קדמון בדומה לכנעני והאמורי, הם היו פוחדים מישראל- לפי שראו שהם מתרבים  בקצב  מהיר ובנוסף  הבחינו גם בכל הנסים שקרו להם ,ולמרות ששיערו שישראל לא ילכדו את ארצם - היות ורצו לעבור דרכם וגם שמעו את דברי ה'  לא להצר למואב, לכן  פנו אל זקני מדין  במסר שגם אם ישראל לא ילכדו את ארצם ,הרי הם עלולים להזיק להם כפי שנאמר: "עַתָּה יְלַחֲכוּ הַקָּהָל אֶת-כָּל - סְבִיבֹתֵינוּ, כִּלְחֹךְ הַשּׁוֹר, אֵת יֶרֶק הַשָּׂדֶה";

   רבינו בחיי מביא מדרש: "כל ראייתם של רשעים לפורענות" כשבלק ראה את ישראל מתרבים  -הביא את בלעם הרשע שבא לעקור אומה שלמה:

   דוגמאות לראייתם של רשעים:

  "וַיַּרְא, חָם אֲבִי כְנַעַן,.." [בראשית ט, כ"ב]

  "וַיִּרְאוּ אֹתָהּ שָׂרֵי פַרְעֹה" [בראשית י"ב, ט"ו]

  בספר "באר יעקב"  ראיתי הסבר יפה: בלק פחד ממה שעשה יעקב אבינו- ישראל סבא, שהיה איש אחד בלבד ומשפחתו היו עדיין מעטים ובכל זאת נצחו אומה שלמה! כפי שנאמר:

  "וַאֲנִי נָתַתִּי לְךָ, שְׁכֶם אַחַד--עַל-אַחֶיךָ:  אֲשֶׁר לָקַחְתִּי מִיַּד הָאֱמֹרִי, בְּחַרְבִּי וּבְקַשְׁתִּי" .את הפסוק הזה פירשו "בצלותי ובבעותי"- הכוונה שיעקב ניצח את אויביו בעזרת תפילתו.

  וכמו כן נאמר:" אַל־תִּֽירְאִי֙ תּוֹלַ֣עַת יַעֲקֹ֔ב מְתֵ֖י יִשְׂרָאֵ֑ל אֲנִ֤י עֲזַרְתִּיךְ֙ נְאֻם ־יְהֹוָ֔ה וְגֹאֲלֵ֖ךְ קְד֥וֹשׁ יִשְׂרָאֵֽל"

  על כך דרשו חז"ל: מה תולעת  זאת שאינה מכה את הארז, אלא בפיה – כך    אין לישראל אלא תפילה", בלק שם לב – שישראל מנצחים בכל  המלחמות באופן בלתי טבעי, הוא הבין שכוחם של ישראל בפיהם- לכן רצה לשכור את בלעם-שגם הוא כוחו בפיו"- כדי שיקלל אותם.

  תגובת  בלק לכישלונותיו לפגוע בישראל.

  "וַיִּחַר- אַף בָּלָק אֶל-בִּלְעָם, וַיִּסְפֹּק אֶת-כַּפָּיו; וַיֹּאמֶר בָּלָק אֶל-בִּלְעָם, לָקֹב אֹויְבַי קְרָאתִיךָ, וְהִנֵּה בֵּרַכְתָּ בָרֵךְ, זֶה שָׁלֹשׁ פְּעָמִים. וְעַתָּה, בְּרַח-לְךָ אֶל-מְקוֹמֶךָ";

   לפי ספר :"כל אגדות ישראל" בלק מאד כעס על בלעם שלא קילל את עם ישראל כפי שהוא ביקש ממנו,, בלעם הסביר לו:  כי רק מה שה' ישים בפיו- הוא יעשה!

   ענה לו בלק: אתה בעיני ה' – כחומר ביד היוצר.

   ענה לו בלעם: אני מדבר בשם  ה' ואתה יושב, לכן  אני מבקש ממך שתעמוד. שמא ה' יענישך ויכלה אותך. אז קם בלק על רגליו  ובלעם אמר לו: דע לך שאלוקים לא ינום ולא יישן ושומר על עם ישראל ללא הפסק. ענה לו בלק: אם אינך יכול לקלל את ישראל בגלל משה, קלל אותם בגלל יהושע, ענה לו בלעם: אל תזלזל גם ביהושע הוא מריע ותוקע  ויש בכוחו גם להפיל חומה.

  בלק מתאכזב מאד ושואל: האומנם אין עצה להשמיד את העם הזה שיצא  ממצרים? ענה לו בלעם: אל תאמר יצא ממצרים, אלא תגיד: ה' הוציא אותם ממצרים. העם הזה שונה מכל האומות בעולם, לפני צאתו למלחמות- הוא שואל את הכהן הגדול- המתבונן באורים  ותומים וכך עונה להם: המצליח דרכם או  לא?

  עונה לו בלעם: עם ישראל הוא  עם מיוחד שאין דומה לו, שם ה' תמיד שגור בפיו, מברך את ה'  כשיוצא מביתו ובשובו לביתו -לכן ה' תמיד מתבונן בעם ישראל, ומשגיח עליו וממילא לא ניתן לפגוע בו.

  "אֶ֕רֶץ אֲשֶׁר־ יְהֹוָ֥ה אֱלֹהֶ֖יךָ דֹּרֵ֣שׁ אֹתָ֑הּ תָּמִ֗יד עֵינֵ֨י יְהֹוָ֤ה אֱלֹהֶ֙יךָ֙ בָּ֔הּ מֵֽרֵשִׁית֙ הַשָּׁנָ֔ה וְעַ֖ד אַחֲרִ֥ית שָׁנָֽה"׃ [דברים י"א, י"ב]

  "נתיבות שלום" מסביר: היות ועם ישראל תמיד דבוקים בה'  שהוא מקור הברכה ,לכן אין אפשרות שיחולו עליהם קללות- ובכל שלושת המצבים- לא ניתן לפגוע בהם: כאשר עוסקים  בתאוות, ה' אינו נוטש אותם- אז אפילו כשחוטאים ה' איתם. ואם התרחקו  מה' - הקורבנות מכפרים עליהם ולכן לא שייך לקללם.

  ה"בית הלוי" הסביר את כעסו של בלק על ידי משל: אדם אחד הציע לחברו?: שיסתור על לחי רבו ותשובתו הייתה: לא אוכל לעשות כן, אדם אחר אמר לחברו : שירים אבן של מאה טון וישלם לו: חמישים ₪.

   למרות ששניהם השיבו תשובה זהה יש הבדל בין שתי הדוגמאות.

  הראשון היה יכול לסתור לרב, אלא  סירב לעשות כן מפאת מצפונו. אבל השני אפילו אם רוצה להרים את האבן הכבדה – אינו יכול.

  אם  המבקש  במקרה הראשון היה מגדיל את הסכום למיליון דולר בעד לסתור לרב על פניו- יתכן שהראשון כבר היה מוכן לעשות כך, אבל לגבי המקרה עם האבן, לא משנה כמה כסף יציעו לאיש- ממילא לא יוכל להרים את האבן- זה למעלה מכוחותיו.

  הנמשל: בלק חשב שאין בלעם יכול לקלל את ישראל בגלל  מצפונו עם זאת חשב שבמידה ויציע לו סכום רב יותר של ממון- בלעם יסכים לקלל, אבל כאשר ראה שאין בלעם מוכן  לקלל את עם ישראל, כעס.

  אך בלעם הסביר לו שגם אם יעניק לו סכומי  עתק, אין באפשרותו לקלל!

  לסיכום, לאור האמור לעיל, ניתן להסיק, כן אין יכולת לבן אנוש לנתק את עם ישראל מאלוקים בכל מצב- היות והם זוכים להגנה יומם ולילה ,כמו שנאמר:

  "הִנֵּה לֹא יָנוּם וְלֹא יִישָׁן שׁוֹמֵר יִשְׂרָאֵל". [תהלים, קכ"א, ד]

      

  עוד מיצירותיי לפרשה זו:


  העלאת תמונות    

   

   ציורי תנ"ך/ בלעם ואתונו/ ציירה: אהובה קליין(c) [שמן על בד]

  ''    

  ציורי תנ"ך/ בלעם ואתונו מול המלאך/ ציירה: אהובה קליין (c) [שמן על בד]    

  העלאת תמונות

  בלעם משקיף על אוהלי ישראל:" מה טובו אוהלך יעקב ומשכנותיך ישראל"/ ציירה: אהובה קליין (c)    

   

   

  ''

   

  ציורי תנ"ך/ עם ישראל כלביא/ציירה: אהובה קליין (c) [שמן על בד]

  ''    

  ציורי תנ"ך/ "הן--עם לבדד ישכון ובגויים לא יתחשב"/ ציירה: אהובה קליין (c)


  ההפטרה:
  מתוך: ספר מיכה:
   קטע מתוך ההפטרה: מיכה [פרק ה']

   "הִגִּיד לְךָ אָדָם, מַה-טּוֹב; וּמָה-יְהוָה דּוֹרֵשׁ מִמְּךָ, כִּי אִם-עֲשׂוֹת מִשְׁפָּט וְאַהֲבַת חֶסֶד, וְהַצְנֵעַ לֶכֶת, עִם-אֱלֹהֶיךָ". 

   

  שבת שלום ומבורך לכל עם ישראל- בכלל ובפרט ויהי רצון שנרבה אהבת חינם בתוך העם- ובא לציון גואל!

   

  * כל הזכויות שמורות לאהובה קליין על היצירות באתר (c)

  דרג את התוכן:

   תגובות (27)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     19/7/19 00:14:

   צטט: מכבית- coach לכתיבה 2019-07-16 09:34:05

   תודה (אין גבול לדמיונך היוצר, עונג משומר).
   מכבית היקרה.
   נשיקה
    תודה למילותייך הטובות והמשמחות.
    מאחלת לך: 
   המשך ימים טובים ונעימים-
    וכל טוב.
    בברכה
    אהובה.
     19/7/19 00:12:

   צטט: עמנב 2019-07-15 08:04:24

   תודה רבה, אהובה. ממש נהניתי מן הציורים ומן הפרשנויות שהבאת לפרשה. לאחרונה כתבתי מאמר על 3 נשים שכתבו עליהן שהומתו בידי אבותיהן. שתיים מהן, בת יפתח ואיפיגניה, הועלו לקורבן. בעיסוקי בבת יפתח נחשפתי לתלי הפרשנויות במהלך הדורות לאירוע הטרגי הזה בתנ"ך - הקרבת בת יפתח. כל טוב, עמוס.
   עמוס היקר.

   תודה לתגובתך היפה והמעניינת.
    מאחלת לך: אריכות ימים בטוב ובנעימים
   ותמשיך לכתוב ולנצל את כישרונך הנהדר.
    בברכה
    וכל טוב.
    אהובה.
     19/7/19 00:09:

   צטט: תכשיט 2019-07-14 19:33:02

   שבוע טוב יקירה...

   תכשיט היקרה.

   נשיקה

    תודה לברכה הנפלאה.

    תבורכי גם את בהמשך ימים טובים ושמחים.


    בברכה

    אהובה.

     19/7/19 00:04:

   צטט: עט סופר 2019-07-14 13:37:42

   מעולה ... מתחילתו ועד סופו...הפוך בה והפוך בה דכולא בה ...והציורים והשיר שהעלית בחריזה נהדרת...כפרפראות נפלאים...למדרשים הנחמדים מזהב ומפז רב ומתוקים מדבש ונפת צופים...ישר כח..
    עט סופר היקר.
    תודה, מקרב לב- למילותיך הטובות והמשמחות.
   תבורך בהמשך שבוע טוב ויצירתי
    ימים של אור ושמחה.
    בברכה
   ובשורות טובות
    אהובה.
   זו אגב, פרשיה מאתגרת במיוחד, בנוסף לכל, מאלה שכמה שחופרין בהן - לא ממצין.
     17/7/19 07:22:

   צטט: ברוךהלוי-סגל 2019-07-13 22:12:53

   אהובה היקרה מאוד מאוד,
   מי ידמה לך ומי ישווה לך
   באהבת ישראל ומורשתו
   מיני קדם?

   ניכרת בעליל אהבתך זו 

   בציוריך המופלאים 

   ובמילותיך החרוזות

   ביד אוהבת . 

   כה לחי ויישר כוח, 

   שבוע טוב ומבורך לך וליקיריך,

     בהוקרה ובהערצה,

         ב ר ו ך

    ברוך היקר מאד, מאד.


    תודה, מעומק הלב-

   לתגובה כה משמחת ומרגשת כאחד.

   תודה על הברכות הנהדרות.

   תבורך  יחד עם כל יקירך-

   בברכות וישועות-

   כחול אשר על שפת הים.

    המשך שבוע טוב ושמח.

    בברכה

    ובכבוד רב.

   , אהובה.

     17/7/19 07:16:

   צטט: דו-קוטבי 2019-07-13 17:59:21

   שירך מקסים כתמיד אהובה יקרה, וכמובן גם סקירת הפרשה. " "הִגִּיד לְךָ אָדָם, מַה-טּוֹב; וּמָה-יְהוָה דּוֹרֵשׁ מִמְּךָ, כִּי אִם-עֲשׂוֹת מִשְׁפָּט וְאַהֲבַת חֶסֶד, וְהַצְנֵעַ לֶכֶת, עִם-אֱלֹהֶיךָ". " -זה אחד הפסוקים האהובים עליי, משתדל לקיימו ודי מצליח.

   דו-קוטבי היקר.

    תודה למילותיך הטובות.
    שמחתי  על הפסוק החשוב שאתה מקיים בפועל.
    תמשיך ללכת מחיל אל חיל -
    ותזכה  בע"ה-לממש את  כל שאיפותיך בחיים-
    בטוב ובנעימים.
    כל טוב.
    בברכה
    אהובה.
     17/7/19 07:11:

   צטט: kimchid 2019-07-13 11:14:30

   תודה. שבת טובה.
   דניאל היקר.

    תודה לברכה הנפלאה.
    המשך שבוע טוב ויצירתי.

    בברכה
    אהובה.
     16/7/19 22:58:

    מרסיה היקרה.

   נשיקה

    תודה לדברייך הנהדרים.

    המשך שבוע טוב ויצירתי.


    בברכה

    אהובה.

     16/7/19 22:50:

   צטט: תנועת כמוך 2019-07-12 14:58:22

   אהובה יקרה

   כהרגלך את מפליאה במילותיך ובציוריך

   כל פעם אני לומד ממך

   שולח לך כוכב תודה

    

   דוד היקר.

    תודה מקרב  לב לתגובתך היפה.

    המשך שבוע נהדר ושמח.

    בברכה

    אהובה.

   תודה (אין גבול לדמיונך היוצר, עונג משומר).
     16/7/19 08:52:

   צטט: שטוטית 2019-07-12 13:20:50

   בזכות הטקסטים  שלך מאירי העיניים

   והציורים הנפלאים אהובה יקרה

   אני נזכרת שוב בפרשות השבוע המופלאות

    

   שבת שלום

   נשיקה

    

    שטוטית היקרה.

   נשיקה

    שימחת אותי מאד בתגובתך הנפלאה

   תודה רבה.

    המשך שבוע טוב ושמח.

    בברכה

    אהובה

     16/7/19 08:43:

   צטט: בדולח. 2019-07-12 11:08:19

   דבר אחד בטוח, השנאה מאחדת את כוחות הרוע. והנה בלעם ובלק שהיו שונאים זה לזה, התאחדו בשנאתם לישראל כדי להכחידם מעל פני תבל.

    בדולח היקר.

    תודה לתגובתך, אתה ודאי מתכוון לאחדות מואב ומדיין-

   שהתאחדו כנגד ישראל.

    המשך שבוע טוב

   ובשורות טובות.


   בברכה

    אהובה

     15/7/19 08:04:
   תודה רבה, אהובה. ממש נהניתי מן הציורים ומן הפרשנויות שהבאת לפרשה. לאחרונה כתבתי מאמר על 3 נשים שכתבו עליהן שהומתו בידי אבותיהן. שתיים מהן, בת יפתח ואיפיגניה, הועלו לקורבן. בעיסוקי בבת יפתח נחשפתי לתלי הפרשנויות במהלך הדורות לאירוע הטרגי הזה בתנ"ך - הקרבת בת יפתח. כל טוב, עמוס.
     14/7/19 19:33:
   שבוע טוב יקירה...
     14/7/19 13:37:
   מעולה ... מתחילתו ועד סופו...הפוך בה והפוך בה דכולא בה ...והציורים והשיר שהעלית בחריזה נהדרת...כפרפראות נפלאים...למדרשים הנחמדים מזהב ומפז רב ומתוקים מדבש ונפת צופים...ישר כח..
     13/7/19 22:12:

   אהובה היקרה מאוד מאוד,
   מי ידמה לך ומי ישווה לך
   באהבת ישראל ומורשתו
   מיני קדם?

   ניכרת בעליל אהבתך זו 

   בציוריך המופלאים 

   ובמילותיך החרוזות

   ביד אוהבת . 

   כה לחי ויישר כוח, 

   שבוע טוב ומבורך לך וליקיריך,

     בהוקרה ובהערצה,

         ב ר ו ך

     13/7/19 21:37:

   צטט: * חיוש * 2019-07-12 10:43:53

   אהובה האהובה נשיקה

   הפרשה הזו על בלעם והסירוב שלו למלך מואב מרגשת ועוצמתית

   כעסו של בלק על בלעם כמה גדול - כך הערצתי את סירובו של בלעם.

   עונג היה להתבונן בציורייך הנפלאים,

   לקרוא את שירך ואת ההסברים ברוח הפרשה הזו - לי הוסיפה ידע

   * כוכב אהבה והערצה, חיבוקים אוהבים ושבת טובה ומבורכת

   לך יקירה, לכל אהובייך ולכל בית ישראל

    *חיוש* היקרה.

   נשיקה

    תודה, מקרב לב, לתגובתך הנפלאה- כדרכך בקודש.

    שמחה שאהבת.

    שבוע טוב- לך ולכל יקירייך-

   שבוע של שמחה והצלחה- בכול, מכול, כול.

    בברכה

   באהבה וחיבוקים.

    אהובה.

     13/7/19 21:34:

   צטט: ~ ~ 2019-07-12 02:32:25

   אלוהים לא שייך רק לעם ישראל

   תודה על ההסברים

   ציורים מקסימים

   שבת שלום אהובה

    יקירה,

   נשיקה

    תודה עבור המילים הטובות, את בהחלט צודקת בדברייך:

   "אלוהים לא שייך רק לעם ישראל"

   נכון מאד, הוא שייך לכל העולם והברואים- היות והוא ברא את כולם.

    אלא עם ישראל- הוא עם נבחר מכל העמים בקדושתו- מהטעם שהסכים לקבל את התורה בהר סיני:

    כפי שהכתוב מציין:


    "וַיִּקַּח סֵפֶר הַבְּרִית, וַיִּקְרָא בְּאָזְנֵי הָעָם; וַיֹּאמְרוּ, כֹּל אֲשֶׁר-דִּבֶּר יְהוָה

   נַעֲשֶׂה וְנִשְׁמָע."

    [שמות, כ"ד, ז]

    שבוע טוב ובשורות טובות.

    בברכה

    אהובה.


      

     13/7/19 17:59:
   שירך מקסים כתמיד אהובה יקרה, וכמובן גם סקירת הפרשה. " "הִגִּיד לְךָ אָדָם, מַה-טּוֹב; וּמָה-יְהוָה דּוֹרֵשׁ מִמְּךָ, כִּי אִם-עֲשׂוֹת מִשְׁפָּט וְאַהֲבַת חֶסֶד, וְהַצְנֵעַ לֶכֶת, עִם-אֱלֹהֶיךָ". " -זה אחד הפסוקים האהובים עליי, משתדל לקיימו ודי מצליח.
     13/7/19 11:14:
   תודה. שבת טובה.
     13/7/19 09:34:
   תודה, אהובה היקרה על היצירות שלך ועל ההסברים. מאחלת לך שבוע מבורך :)
     12/7/19 14:58:

   אהובה יקרה

   כהרגלך את מפליאה במילותיך ובציוריך

   כל פעם אני לומד ממך

   שולח לך כוכב תודה

     12/7/19 13:20:

   בזכות הטקסטים  שלך מאירי העיניים

   והציורים הנפלאים אהובה יקרה

   אני נזכרת שוב בפרשות השבוע המופלאות

    

   שבת שלום

   נשיקה

     12/7/19 11:08:

   דבר אחד בטוח, השנאה מאחדת את כוחות הרוע. והנה בלעם ובלק שהיו שונאים זה לזה, התאחדו בשנאתם לישראל כדי להכחידם מעל פני תבל.

     12/7/19 10:43:

   אהובה האהובה נשיקה

   הפרשה הזו על בלעם והסירוב שלו למלך מואב מרגשת ועוצמתית

   כעסו של בלק על בלעם כמה גדול - כך הערצתי את סירובו של בלעם.

   עונג היה להתבונן בציורייך הנפלאים,

   לקרוא את שירך ואת ההסברים ברוח הפרשה הזו - לי הוסיפה ידע

   * כוכב אהבה והערצה, חיבוקים אוהבים ושבת טובה ומבורכת

   לך יקירה, לכל אהובייך ולכל בית ישראל

     12/7/19 02:32:

   אלוהים לא שייך רק לעם ישראל

   תודה על ההסברים

   ציורים מקסימים

   שבת שלום אהובה

   ארכיון

   פרופיל

   אהובהקליין
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין