כותרות TheMarker >
  ';

  שמות והסיפורים מאחוריהם

  שמות מתארים לא פעם דרמה שארעה לפני שמקבל השם נולד/ה. שמות מיוחדים וחריגים מספרים סיפור. למשל אותה נס-יה שפגשתי במזכירות קיבוץ היתה נס עבור הוריה מאחר וכמעט לא נולדה. את החווייה שלהם חרטו בשמה לנצח. אספתי הרבה סיפורי שמות ואני מעונין לשמוע על עוד וללקט אותם לידיעת המתענינים באותם דרמות קטנות שקדמו לשמותיהם ושל אחרים. איני מתחייב לשמור את כולם ולי הזכות לערוך אותם בתאום עם השולח/ת. מקווה שנהנה כולנו מהבלוג

  0

  מה קרה לליכוד - האם אין צדיק אחד בסדום??

  0 תגובות   יום שבת, 13/7/19, 13:12

  אחת התופעות המדהימות בכל הפרשה של בחירות חוזרות שנראית כמו מרדף כלפי אדם אחד בלבד ביבי נתניהו ,היא העמדה של קהל תומכיו בליכוד הגרעיני, אותו ליכוד שיסודו במפלגת החרות, (נצר להוד והדר מורשת ז'בוטנסקי ) ושתמכה בבגין לחתום על הסכם השלום עם מצרים. 

   

  להלן בסיס לההשוואה של האבסורד.  

  במשטר הסובייטי תחת סטלין ויורשיו, היה צפוי כל מתנגד של המשטר מפגין או מוחה, (היום גם תחת פוטין) למאסר עם עינויים, אשפוז בבית חולים פסיכיאטרי עם טפולים סדיסטיים, הגליה למחנות עבודה בסיביר במינוס 30 מעלות עם סיכוי קלוש לחזור וסבל למשפחתו.  

  בכל זאת שוב ושוב קמו אנשים שטענו כי המשטר לא הוגן עם אזרחיו, מתעלל, ומקפח, תוך סיכון חייהם. נראה כי האמת כוחה אף גובר על הרצון לחיות בכל מחיר והיא תנבע שוב ושוב משליחיה הנבחרים גם אם הסתכנו עקב  כך. גם בגרמניה הנאצית ובפולין הכבושה היו אזרחים שהחביאו יהודים ודאגו להגן עליהם תוך סיכון חייהם.

  גם כאן האמת הפנימית גברה על שקרי וכזבי התעמולה האנטי יהודית המפלצתית והרגש ההומני ניצח והציל.

   

  ואילו היום, כאשר ברור בעליל לכל אדם שלו מודעתו כי מעשיו של ביבי נתניהו טעונים בדיקה צבורית, כאשר הכלכלה נמסרה לטייקונים שגוזרים קופונים מעסקי צוללות בין היתר, ובבתי חולים המצב של החולים ותקני הצוות הרפואי משווע,  שעור עוני בין ילדי ישראל הוא בין הגבוהים עולם, יהדות ארה"ב מתרחקת בצעדי ענק מהתמיכה בישראל שזה אסון בפני עצמו, וכל פטריוט שהקדיש את חייו לבטחון ישראל מכונה  "סמולן" קרי בוגד, אף אדם בליכוד לא מעז לקום ולומר בגלוי כי המצב לא תקין.  אף חבר ליכוד לא מעז לקום ולומר ושלביבי וממשלתו אחריות למצב שנוצר ועליהם לפנות מקום לנבחרי צבור אחרים שיתקנו את הנזקים שנגרמו ולמנוע את הישנותם של מעשים כפי שנעשו, ואלו אשר בחלקם הגדול אף לא ידוע לציבור, ושיש לחדול ממלחמת הסתה שגובלת  במלחמת אחים..

   

  האם זה סביר שבין כל מאות אלפי חברי הליכוד שאינם חרדים שפוטים של רב ומועצת חכמים אין אחד עם מחשבה חילונית דמוקרטית ויושרה? ממה אותם חברי ליכוד חוששים? מהגליה לסיביר? מאשפוז כפוי ?מחיסול שקט בלילה? מה???

   

  הרי במדינתנו אין עדיין תגובות פיזיות אלימות (חוץ מאוהדי ביתר ירושלים) למי שקורא לתקינות והגינות של השלטון. עדיין מותר לערער על סמכות של מנהיגות קלוקלת שמביאה נזק ללא תקדים לחברה הישראלית ועתידה.

  ואם החשש הוא מחרם  חברתי, אז ממי החשש? מאותם שתומכים כעיוורים במנהיגות בלי יכולת אבחנה בין טוב ורע.? זה ממש לא הפסד לאבד את תמיכתם, זו מצווה להתרחק מאותם מחרימים ומסיתים שפוטים.

   

  חברי ליכוד יקרים, היכן אותו "לוט מסדום" ישר ואמיץ שיקום ויאמר בגלוי ובאומץ שהנהגת הליכוד הנוכחית מזיקה למדינה ולליכוד ושאין להשלים עם כ

  מי האמיץ והישר יקום ויקרא כי יש לחזור אל חברה הישראלית דמוקרטית מאוחדת ושיש לחזור להכלה, איחוד שורות ולתקינות ממשל כלפי כל אזרחיו.

   

  התיצבות חברי ליכוד כנגד הנהגת הליכוד המאוחד עם דתיים קצוניים שוחרי סקילה וחוקי תורה קדמוניים הינה שליחות לכולנו !      עשו זאת למענכם ולמען ילדינו, כולנו אחים, שונים, "סמולנים" ושוחרי חופש דמוקרטי ושוויוניות. 

  דרג את התוכן:

   ארכיון

   פרופיל

   יואלאמת
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין