כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  ציורי תנ"ך/ מאת: אהובה קליין.(c)

  ציורים המשמשים מדרשי תמונה לפסוקים בתנ"ך-
  הטכניקה: שמן על בד.
  שירה מקראית.
  * הציורים מוגנים בזכות יוצרים ואין להשתמש בהם בכל דרך שהיא.

  ציורי תנ"ך/ משה מתפלל להשגת מנהיג ראוי לעם ישראל/ ציירה: אהובה קליין (c)

  20 תגובות   יום חמישי, 18/7/19, 23:15

  Biblical paintings by Ahuva Klein-Moshe prays for a Leader for the people of Israel

   

  "וַיְדַבֵּר מֹשֶׁה, אֶל-יְהוָה לֵאמֹר.  יִפְקֹד יְהוָה, אֱלֹהֵי הָרוּחֹת לְכָל-בָּשָׂר, אִישׁ, עַל-הָעֵדָה.   אֲשֶׁר-יֵצֵא לִפְנֵיהֶם, וַאֲשֶׁר יָבֹא לִפְנֵיהֶם, וַאֲשֶׁר יוֹצִיאֵם, וַאֲשֶׁר יְבִיאֵם; וְלֹא תִהְיֶה, עֲדַת יְהוָה, כַּצֹּאן, אֲשֶׁר אֵין-לָהֶם רֹעֶה"

  [במדבר כ"ז,,ט"ז- י"ח]

  .

  ''

   

  ציורי תנ"ך/ משה מתפלל לה' להשגת מנהיג ראוי לעם/ ציירה: אהובה קליין (c)

   

  תפילה להשגת מנהיג.

   שיר מאת: אהובה קליין ©

   

  משה ניצב על הסלעים

  נושא תפילה לאלוקים:

  יפקוד ה' אלוקי הרוחות

  מנהיג  לעדה -עתיר רגשות.

   

  כבגד המותאם לגוף

  יעטפם ברוֹךְ - ובצוף

  על אף היותם שונים

  בשרביטו חיש מתאחדים.

   

  יאזין ויקשיב לעם

  ירד לעומק דעתם

  רוחו   פועמת בליבו

  כאבם זורם בדמו.

   

  בראשם יצא  ויבוא

  כרועה נאמן לעדרו

  אהבה ירעיף כמים

  יזכה לברכת שמים.

   הערה: השיר בהשראת: פרשת פנחס [חומש במדבר]

  הרעיון מאחורי היצירה והשיר:

   

      

  פרשת פנחס -מדוע לא נבחרו בני משה למנהיגים?

  מאת: אהובה קליין.

   

  העלאת תמונות    

   

  ציורי תנ"ך/ משה מצווה לעלות על הר העברים/ציירה: אהובה קליין (c)[שמן על בד]

  ''    

  ציורי תנ"ך/ משה משקיף מהר העברים על ארץ ישראל/ ציירה: אהובה קליין[שמן  על בד](c)

      

  ''    

  ציורי תנ"ך/ בנות צלופחד/ ציירה: אהובה קליין (c) [שמן על בד]

   

  ''


   

  ציורי תנ"ך/ משה סומך את ידיו על יהושע/ ציירה: אהובה קליין (c)


      

  העלאת תמונות    

  ציורי תנ"ך/ יהושע ואנשי גבעון/ ציירה: אהובה קליין (c)

   

  העלאת תמונות    

      

  ציורי תנ"ך/ פנחס זוכה לברית שלום וכהונה/ ציירה: אהובה קליין(c) 

  [שמן על בד]

   

  ''    

      

   

  ציורי תנ"ך/ יוכבד וילדיה:משה, אהרון ומרים/ ציירה: אהובה קליין (c)

   
  "ושם אשת עמרם יוכבד בת לוי אשר  ילדה אותה ללוי במצרים -

  ותלד לעמרם את- אהרון ואת משה ואת מרים אחותם"


  [במדבר כ"ו,נ"ט]

      

   

   

  בפרשה זו: משה דורש מאלוקים- מנהיג לעם ישראל וזאת לאחר שהשלים עם העונש שלא יוכל להיכנס לארץ ישראל.

   וכך פונה משה אל אלוקים: "יִפְקֹד יְהוָה, אֱלֹהֵי הָרוּחֹת לְכָל-בָּשָׂר, אִישׁ, עַל-הָעֵדָה.  אֲשֶׁר-יֵצֵא לִפְנֵיהֶם, וַאֲשֶׁר יָבֹא לִפְנֵיהֶם, וַאֲשֶׁר יוֹצִיאֵם, וַאֲשֶׁר יְבִיאֵם; וְלֹא תִהְיֶה, עֲדַת יְהוָה, כַּצֹּאן, אֲשֶׁר אֵין-לָהֶם רֹעֶה". [במדבר כ"ז, ט"ו- י"ח]

  תשובת אלוקים אל משה: "קַח-לְךָ אֶת-יְהוֹשֻׁעַ בִּן-נוּן--אִישׁ, אֲשֶׁר-רוּחַ בּוֹ; וְסָמַכְתָּ אֶת-יָדְךָ, עָלָיו.  וְהַעֲמַדְתָּ אֹתוֹ, לִפְנֵי אֶלְעָזָר הַכֹּהֵן, וְלִפְנֵי, כָּל-הָעֵדָה; וְצִוִּיתָה אֹתוֹ, לְעֵינֵיהֶם. וְנָתַתָּה מֵהוֹדְךָ, עָלָיו--לְמַעַן יִשְׁמְעוּ, כָּל-עֲדַת בְּנֵי יִשְׂרָאֵל.  וְלִפְנֵי אֶלְעָזָר הַכֹּהֵן יַעֲמֹד, וְשָׁאַל לוֹ בְּמִשְׁפַּט הָאוּרִים לִפְנֵי יְהוָה:  עַל-פִּיו יֵצְאוּ וְעַל-פִּיו יָבֹאוּ, הוּא וְכָל-בְּנֵי-יִשְׂרָאֵל אִתּוֹ--וְכָל-הָעֵדָה". [שם כ"ז, י"ח- כ"ב]

  משה ממלא את ציווי ה':

  "וַיַּעַשׂ מֹשֶׁה, כַּאֲשֶׁר צִוָּה יְהוָה אֹתוֹ; וַיִּקַּח אֶת-יְהוֹשֻׁעַ, וַיַּעֲמִדֵהוּ לִפְנֵי אֶלְעָזָר הַכֹּהֵן, וְלִפְנֵי, כָּל-הָעֵדָה.  וַיִּסְמֹךְ אֶת-יָדָיו עָלָיו, וַיְצַוֵּהוּ, כַּאֲשֶׁר דִּבֶּר יְהוָה, בְּיַד-מֹשֶׁה". [שם, כ"ז, כ"ב-כ"ג]

  השאלות הן:

  א] איזה מנהיג - ביקש משה  מאלוקים?

  ב] מדוע לא נבחרו בני משה למנהיגים?

  תשובות.

  מנהיג על פי דרישת משה.

   רש"י סובר: ראוי היה שכאן תוזכר תפילתו של משה - בדבר רצונו להיכנס לארץ ישראל - להנחיל אותה לעם ,כפי שתפילתו  מוזכרת בחומש דברים

  [ ג, כ"ג- כ"ח]

  היות ששמע מפי ה' להעניק  נחלה בארץ לבנות צלפחד, אמר משה: הגיע הזמן שאבקש גם אני את זכויותיי על הארץ ושבניי ירשו את גדולתי, אמר לו אלוקים: לא כך אני חושב, אלא מי שיירש את מנהיגותך: הוא יהושע לפי שהיה משמש אותך ולא מש מהאוהל שלך ועל כך אמר החכם באדם - שלמה המלך:

  "נֹצֵר תְּאֵנָה יֹאכַל פִּרְיָהּ וְשֹׁמֵר אֲדֹנָיו יְכֻבָּד". [משלי ,כ"ז, י"ח]

  הכוונה לפי דברי הרלב"ג: כמו אדם השומר את התאנה –זוכה  לאכול את הפרי בעצמו ולא אחרים, כך זה השומר על אדוניו -יאכל הוא ממנו את הפרי הראוי לו  וסובר הרלב"ג- כי יש  כאן רמז לאדם המשליט את שיכלו על גופו ולא מאפשר לשאר כוחות הנפש לשלוט עליו -  במצב זה - יזכה לכבוד ולחכמה.

  כוונתו של משה במילים: "אֱלֹהֵי הָרוּחֹת לְכָל-בָּשָׂר": להגיד לה': ריבונו של עולם כמו שאתה מכיר ויודע- דעתו של כל פרט ופרט, ואין דומים האנשים זה לזה, מנה  להם מנהיג  שיגלה סבלנות לכל אדם ואדם ודעותיו.

  המנהיג חייב להיות פעיל ולא אחד שיושב בבית ושולח את הלוחמים לבדם למלחמה! ואכן כך נהג משה שנלחם כנגד סיחון ועוג מלך הבשן וכך נהג  גם יהושע כפי שמסופר- שבמהלך המלחמה בא אליו מלאך , כנאמר:

  "וַיְהִי בִּהְיוֹת יְהוֹשֻׁעַ בִּירִיחוֹ וַיִּשָּׂא עֵינָיו וַיַּרְא וְהִנֵּה אִישׁ עֹמֵד לְנֶגְדּוֹ וְחַרְבּוֹ שְׁלוּפָה בְּיָדוֹ וַיֵּלֶךְ יְהוֹשֻׁעַ אֵלָיו וַיֹּאמֶר לוֹ הֲלָנוּ אַתָּה אִם לְצָרֵינוּ". [יהושע ,ד, י"ג]. וכן נאמר גם על דוד המלך שלא ישב בעת מלחמה בביתו.

  "וְכָל יִשְׂרָאֵל וִיהוּדָה אֹהֵב אֶת דָּוִד כִּי הוּא יוֹצֵא וָבָא לִפְנֵיהֶם". [שמואל-א' ,י"ז, ט"ז]- כלומר יוצא בראש העם ונכנס בראש העם לשטח האויב.

  פירוש נוסף: אומר משה לאלוקים: אני מבקש, שלא תעשה לך-כדרך שאתה עושה לי שאיני זוכה להכניס את העם לארץ.

  הרב אביגדור הלוי נבנצל  מסביר: "אֱלֹהֵי הָרוּחֹת לְכָל-בָּשָׂר"   - משה מבקש מנהיג שיוכל ללכת כנגד הרוחות המגוונות בעם ישראל, שיהיה לו היכולת למצוא שפה משותפת עם לומדי התורה, בעלי מלאכה חיילים  וכדומה ואחד שהוא גם מפקד ויצא בראש העם ואומר בעת מלחמה לחייליו: "אחריי!  במצב זה המנהיג נקרא בשם: "נגיד" על העם- הכוונה שמושך אחריו את העם. הוא חייב להיות גם בעל  מעלה רוחנית, יוכל להוציא את העם בעת הצורך למלחמה  לא רק על ידי כישוריו בתכסיסי מלחמה, אלא בכוח זכויותיו הרוחניות. ואם קורה חלילה שהצבא נקלע למארב קשה,  אזי יהיה המנהיג מסוגל לחלצו בזכות מצוותיו ותורתו , המצב צריך להיות כה טוב שלא  תיווצר אווירה בה:

  "וְלֹא תִהְיֶה, עֲדַת יְהוָה, כַּצֹּאן, אֲשֶׁר אֵין-לָהֶם רֹעֶה".

   שואל כאן הרב אביגדור נבנצל: מדוע  לא נאמר: כצאן ללא רֹעֶה"?  זאת משום שאומנם יתכן  מצב שלעם  יש רועה , אך בפועל בכל זאת אין להם רועה! היות והוא חושב על עצמו ועל טובתו!

   דעת מקרא מסביר: משה מזכיר את התכונה:

  "אֱלֹהֵי הָרוּחֹת לְכָל-בָּשָׂר"   הזכיר משה את התכונה הזו של אלוקים היות ומדובר כאן במינוי מנהיג על עם ישראל והוא צריך להיות בעל שאר רוח כפי שנאמר על יהושע: "אִישׁ אֲשֶׁר רוּחַ בּוֹ"- הקב"ה היודע רוחם של בני אדם –שהם בשר ודם- יבחר איש אשר רוח בו.

  מדוע בני משה לא נבחרו למנהיגים.

  הרב אביגדור נבנצל [בספרו – "שיחות לספר במדבר"  שואל: וכי משה שידע לבקש מהקב"ה מנהיג מתאים לעם ישראל עם תכונות מתאימות וחשב שבניו –יורשיו יוכלו להתאים לתפקיד מכובד זה- טעה? ויבקש מנהיג שאין לו את הסגולות שהזכיר? אלא ניתן לשער שמשה ראה ברוח הנבואה וברוח החכמה  שבניו ראויים לתפקיד, ואם לא שניהם, לפחות אחד מהם. ומלבד זאת בניו היו ראויים למנהיגות- שהרי כל התפקידים לרוב- עוברים מאב לבן.

  דין זה חל על הכוהן הגדול וכן על המלך ועל משרת שר.- או הממונה על שואבי המים.

  הרמב"ם פוסק: "כל השררות וכל המינויים  שבישראל -ירושה  לבנו ולבן- בנו עד עולם, והוא שיהיה הבן ממלא  מקום אבותיו בחכמה וביראה" [מלבד כוהן משוח - מלחמה, שדינו יוצא מן הכלל- הלכות מלכים א', ז]

  למרות הבחנתו של משה-כי בניו ראויים לרשת את מנהיגותו- בקשתו נדחתה על ידי אלוקים. הייתכן שמשה –גדול הנביאים טעה באבחנתו?

  האמת היא: משה צדק, בניו בהחלט היו ברמה גבוהה והתאימו להנהיג את עם ישראל, אלא, למעשה, נמצא, מישהו מתאים יותר, אלוקים אומנם ראה שבניו של משה  בעלי כישורים של מנהיגות ,אך ישנו מישהו עולה עליהם בכישוריו והוא יהושע- הוא מסוגל להצליח יותר בתפקיד כה תובעני – יש לו כישורים מעולים במיוחד..

  מלכות- אדם יכול לרשת מדוד המלך, מהטעם: "שבשעה  שפוסקים גדולה לאדם-פוסקים לו ולזרעו עד סוף הדורות" [זבחים קב.]

  כהונה- האדם יכול לרשת מאהרון, פינחס,

  נחלה וממון- אדם יורש מקרובו.

  אך, תורה- לא ניתן  לרשת - אלא לעמול ולרכוש לבד! ומטעם זה נבחר יהושע, כנאמר במסכת אבות: "משֶׁה קִבֵּל תּוֹרָה מִסִּינַי, וּמְסָרָהּ לִיהוֹשֻׁעַ,..."

  רש"י מסביר: "שלא רצה למוסרה, אלא  למי שהיה ממית עצמו מנעוריו באוהלי חכמה".

  לפיכך, יהושע נחשב למקבל התורה הגדול ביותר והיות ועם ישראל מונהג על פי התורה - אין זה הגיוני שבני משה, גרשום ואליעזר יבחרו למנהיגים- בזמן שישנו אדם שקיבל תורה יותר מהם.

  יהושע היה: "אִישׁ, אֲשֶׁר-רוּחַ בּוֹ" אדם בעל הבנה ורגישות מיוחדת ,המצליח למצוא שפה משותפת עם  כל המגזרים. נאמר עליו: "וּמְשָׁרְתוֹ יְהוֹשֻׁעַ בִּן נוּן נַעַר לֹא יָמִישׁ מִתּוֹךְ הָאֹהֶל".[שמות ל"ג, י"א]- יהושע מוכן לבטל את כל עצמיותו -על מנת לקבל את התורה הקדושה וגם משמש כנער  משרת את משה- יהושע הוא נער התורה ולכן אדם בדרגתו ראוי להנהיג את עם ישראל!

  הוא מתאים כמנהיג- הן בגלל תכונותיו הרוחניות והן בניהול המלחמה ,כי יודע להוביל את עצמו באוהלה של תורה- אחד כזה ידע ללכת גם בראש העם והם אחריו.

  לסיכום, לאור האמור לעיל, משה המשמש דוגמא   כמנהיג הראוי לעם ישראל במדבר, מבקש  כעת מאלוקים מנהיג שילך בראש העם ,אומנם בני משה התאימו לשמש מנהיגים, אך אלוקים קבע כי יהושע  הוא ירש את משה וימשיך להנהיג את עם ישראל וינחיל להם את הארץ-  וכל זה  מפאת כישוריו המיוחדים - כדבר ה':

  "קַח-לְךָ אֶת-יְהוֹשֻׁעַ בִּן-נוּן--אִישׁ, אֲשֶׁר-רוּחַ בּוֹ"

      

  העלאת תמונות

   

  ציורי תנ"ך/ תקיעת שופר בראש השנה/ ציירה: אהובה קליין (c)

      

   

   

  העלאת תמונות

   


   ציורי תנ"ך/   
  "וּבַחֹדֶשׁ הַשְּׁבִיעִי בְּאֶחָד לַחֹדֶשׁ.
  ...  "יוֹם תְּרוּעָה" / ציירה: אהובה קליין (c)

  ההפטרה:

  מלכים-א,[י"ח- י"ט]

  קטע מתוך ההפטרה:
   
  "וְיַד-יְהוָה, הָיְתָה אֶל-אֵלִיָּהוּ, וַיְשַׁנֵּס, מָתְנָיו; וַיָּרָץ לִפְנֵי אַחְאָב, עַד-בֹּאֲכָה יִזְרְעֶאלָה......
    
  וַיִּשְׁכַּב, וַיִּישַׁן, תַּחַת, רֹתֶם אֶחָד; וְהִנֵּה-זֶה מַלְאָךְ נֹגֵעַ בּוֹ, וַיֹּאמֶר לוֹ קוּם אֱכוֹל.  וַיַּבֵּט, וְהִנֵּה מְרַאֲשֹׁתָיו עֻגַת רְצָפִים וְצַפַּחַת מָיִם; וַיֹּאכַל וַיֵּשְׁתְּ, וַיָּשָׁב וַיִּשְׁכָּב.  וַיָּשָׁב מַלְאַךְ יְהוָה שֵׁנִית וַיִּגַּע-בּוֹ, וַיֹּאמֶר קוּם אֱכֹל:  כִּי רַב מִמְּךָ, הַדָּרֶךְ".

      

  ''    


  ציורי תנ"ך/ אליהו הנביא בצל עץ הרותם במדבר/ ציירה: אהובה קליין(c) [שמן על בד]    

  שבת שלום ומבורך- לכל עם ישראל  היקר, יהי רצון שנתרחק מהמחלוקות ונזכה לאחדות  כל העם- כאיש אחד בלב אחד- כי כל ישראל אחים הם.

   

  בברכה,

  אהובה


  *כל הזכויות שמורות לאהובה קליין על היצירות באתר(c)


  דרג את התוכן:

   תגובות (20)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     24/7/19 00:27:

   צטט: ליריקה. 2019-07-23 13:15:44

   ציורים מרהיבים ודברי תורה וטעם. שילוב מנצח. תודה על מלאכתך המאירה.

   ליריקה היקרה.
   נשיקה
    תודה לדברייך הנהדרים.
    ברוכה תהיי תמיד.
    המשך שבוע טוב ושמח.
    בברכה
    אהובה.
     23/7/19 13:15:
   ציורים מרהיבים ודברי תורה וטעם. שילוב מנצח. תודה על מלאכתך המאירה.
     23/7/19 07:42:

   צטט: עט סופר 2019-07-21 21:44:42

   פוסט נפלא עשיר ומושקע...והמדרשים נפלאים ומחכימים...נכונים לכל זמן ולכל עת....וגם רלבנטיים מאוד לתקופתינו....הציורים מרהיבים ומדוייקים...משובבי נפש ומרחיבים את הדעת.... ישר כח על פעלך... ישלם יהוה, פעלך; ותהי משכרתך שלמה, אמן...!!
    עט סופר היקר.

   תודה, מקרב לב- לדבריך המיוחדים והנעלים.
    הכל בסייעתא דשמיא.
    תבורך בכל הברכות והישועות.
    המשך שבוע נפלא,
    מבורך ושמח.
    בברכה
    אהובה.

     23/7/19 07:39:

   צטט: ברוךהלוי-סגל 2019-07-20 22:00:45

   אהובה היקרה מאוד מאוד,

    

   כבגד המותאם לגוף

   עטפת ברוך ובעדנה

   את ציוריך המופלאים

   במחרוזת מילותיך

   ויצרת מיקשה אחת 

   ודברים אחדים 

   במכחול ובמקלדת, 

   באהבה הרעפת כמים

   ותזכי לברכת שמים.

    

   יישר-כח ושבוע טוב ומבורך

      לך וליקיריך

       בהוקרה ובהערצה,

              ב ר ו ך

    ברוך היקר, מאד, מאד.


    תודה, מעומק הלב -

    על דבריך הנפלאים והנשגבים.

    הכל- בסייעתא דשמיא,

    אני רק שליחה.

    תבורך אתה וכל יקירך:

    במיטב הברכות והישועות

     מאת- בורא עולם -

    כחול אשר על שפת הים.

    המשך שבוע -שמח ומאיר.

    בברכה

   ובכבוד רב.

    אהובה.

     23/7/19 07:33:

   צטט: תכשיט 2019-07-20 19:09:46

   שבוע מבורך לך והרבה מהטוב...
    תכשיט היקרה.
   נשיקה
    תודה לברכתך הנפלאה.
    המשך שבוע טוב ושמח.
    בברכה
    אהובה.
     23/7/19 07:32:

   צטט: * חיוש * 2019-07-20 10:01:53

   אהובה האהובה נשיקה

   עונג שבת לקרוא את שירך ואת ההסברים ולהתבונן בציורייך הנפלאים

   ברוח הפרשה.

   מרגש שלמרות שמשה לא זכה להיכנס לארץ ביקש מאלוהים רועה מתאים לעם ישראל

    זהו  מנהיג אמיתי !

   תודה לברכתך - אמן ואמן!

   * כוכב אהבה והערצה, חיבוקים אוהבים

   ושבת נהדרת לך יקירה ולכל אהובייך ולכל בית ישראל

   *חיוש* היקרה.

   נשיקה

    תודה, מקרב לב לתגובתך היפה.

    את  מיטיבה - כדרכך בקודש-

    לקרוא את הטקסט היטב ,

    להתבונן ביצירות ולהסיק מסקנות מחכימות.

     ברוכה תהיי תמיד- יחד עם כל יקירייך.

    תלכי מחיל אל חיל ותזכי  להמשך שבוע טוב ושמח.

     באהבה ובחיבוקים.

    אהובה.

    

     22/7/19 07:46:

   צטט: שטוטית 2019-07-19 11:50:01

   מֹשֶׁה רַבֵּנוּ המנהיג הדגוּל של עם ישראל  !

    

   פוסט נפלא, אהובה יקרה

   כתמיד, גם משכיל וגם מעשיר.

    

   שבת שלום

   נשיקהנשיקהנשיקה


   שטוטית היקרה.

   נשיקהנשיקהנשיקה

   תודה, מקרב לב- למילותייך הנפלאות.

    ברוכה תהיי תמיד.

    המשך שבוע טוב, נעים ויצירתי.

    בברכה

    אהובה.

     22/7/19 07:43:

   צטט: בדולח. 2019-07-19 10:13:26

   מנהיג אמיתי שרואה את צרכי עמו, ולא את צרכיו האישיים.
    בדולח היקר.

    תודה למילותיך החשובות.
    יהי רצון שאכן ,בע"ה ,נזכה למנהיג מסוג זה.
    המשך שבוע טוב ומבורך.

    בברכה
    אהובה.
     22/7/19 07:41:

   צטט: ~ ~ 2019-07-19 08:31:55

   העם זקוק למנהיג בעל תעוזה וחזון - במיוחד בימים אלה.

   ציורים מקסימים

   שבת שלום אהובה

    

   יקירה.

   נשיקה

    תודה לדברייך היפים והמחכימים.

     המשך שבוע טוב ושמח.

    בברכה

    אהובה.

     21/7/19 21:44:
   פוסט נפלא עשיר ומושקע...והמדרשים נפלאים ומחכימים...נכונים לכל זמן ולכל עת....וגם רלבנטיים מאוד לתקופתינו....הציורים מרהיבים ומדוייקים...משובבי נפש ומרחיבים את הדעת.... ישר כח על פעלך... ישלם יהוה, פעלך; ותהי משכרתך שלמה, אמן...!!
     21/7/19 09:01:

   צטט: תנועת כמוך 2019-07-19 05:55:26

   שולח כוכב תודה על הפוסט המושקע

   מכל מלמדי השכלתי

   סוף שבוע נפלא

    דוד היקר.

    תודה לדבריך המשמחים והנפלאים.

    שבוע טוב ובשורות טובות.

    בברכה

    אהובה.

     21/7/19 08:59:

   צטט: רונית אברהם 2019-07-18 23:23:55

   אהובה יקרה,

   תודה לך על פוסט עם רוח נבואה ותקווה.

   אמן כן יהי רצון, גם לימינו אנו.

   הלוואי שנזכה למנהיג כרועה הרועה את עדרו.

   אוהבת מאוד את ציורייך  המרהיבים, ואת שיעורי התנך איתך.

   תודה ושבת טובה ושלווה.

    

    רונית היקרה.נשיקה

    תודה לדברייך הטובים-

   "הַנֶּחֱמָדִים מִזָּהָב וּמִפַּז רָב

   וּמְתוּקִים מִדְּבַשׁ וְנֹפֶת צוּפִים".  

    שימחת אותי מאד.

    ברוכה תהיי תמיד יחד עם כל יקירייך

   ויהי רצון שנזכה כולנו -כאיש אחד בלב אחד-

   למנהיג טוב ונאמן לעם ישראל- דוגמת יהושע.

    בשורות טובות.

    בברכה

    אהובה.

     20/7/19 22:00:

   אהובה היקרה מאוד מאוד,

    

   כבגד המותאם לגוף

   עטפת ברוך ובעדנה

   את ציוריך המופלאים

   במחרוזת מילותיך

   ויצרת מיקשה אחת 

   ודברים אחדים 

   במכחול ובמקלדת, 

   באהבה הרעפת כמים

   ותזכי לברכת שמים.

    

   יישר-כח ושבוע טוב ומבורך

      לך וליקיריך

       בהוקרה ובהערצה,

              ב ר ו ך

     20/7/19 19:09:
   שבוע מבורך לך והרבה מהטוב...
     20/7/19 10:01:

   אהובה האהובה נשיקה

   עונג שבת לקרוא את שירך ואת ההסברים ולהתבונן בציורייך הנפלאים

   ברוח הפרשה.

   מרגש שלמרות שמשה לא זכה להיכנס לארץ ביקש מאלוהים רועה מתאים לעם ישראל

    זהו  מנהיג אמיתי !

   תודה לברכתך - אמן ואמן!

   * כוכב אהבה והערצה, חיבוקים אוהבים

   ושבת נהדרת לך יקירה ולכל אהובייך ולכל בית ישראל

     19/7/19 11:50:

   מֹשֶׁה רַבֵּנוּ המנהיג הדגוּל של עם ישראל  !

    

   פוסט נפלא, אהובה יקרה

   כתמיד, גם משכיל וגם מעשיר.

    

   שבת שלום

   נשיקהנשיקהנשיקה


     19/7/19 10:13:
   מנהיג אמיתי שרואה את צרכי עמו, ולא את צרכיו האישיים.
     19/7/19 08:31:

   העם זקוק למנהיג בעל תעוזה וחזון - במיוחד בימים אלה.

   ציורים מקסימים

   שבת שלום אהובה

     19/7/19 05:55:

   שולח כוכב תודה על הפוסט המושקע

   מכל מלמדי השכלתי

   סוף שבוע נפלא

     18/7/19 23:23:

   אהובה יקרה,

   תודה לך על פוסט עם רוח נבואה ותקווה.

   אמן כן יהי רצון, גם לימינו אנו.

   הלוואי שנזכה למנהיג כרועה הרועה את עדרו.

   אוהבת מאוד את ציורייך  המרהיבים, ואת שיעורי התנך איתך.

   תודה ושבת טובה ושלווה.

   ארכיון

   פרופיל

   אהובהקליין
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין