כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  האולימפיאדה שלי

  שלח את המיץ

  9 תגובות   יום שני, 29/7/19, 20:14

  זהו הקיץ שמוציא את המיץ מהאנשים, לא תמיד אלו מיצים חיובים. לפעמים, אפילו כאן, בוונקובר, אחת הפנינות הנדירות של יופי ושלווה על הפלנטה האלימה שלנו, אפילו כאן לפעמים יוצאים מיצים משונים מבני האדם בחודשי הקיץ. אוגוסט כבר מתדפק על הדלת, גם בעיר הגשם הקרירה השמש עושה שמות בגופות של בני האדם והמיצים נוזלים בשפע. עם כל הצער שבדבר, לא כולנו בני טובים, ולפעמים החום, הטבע, המרחבים העצומים ורוח החופש מוציאים מאתנו מיצים משונים.

   

  **

  כוכבי החודש הם ללא ספק שני החברים, קם מקלאוד וברייר שמגלסקי מהעיירה פורט אלברני, שבצפון האי וונקובר. שני חברי התיכון עבדו בשנה החולפת בסניף של וול מארט והחליטו לצאת ולעשות כסף גדול בעיר וויטהורס, יוקון. משהו השתבש בדרך שלהם מזרחה. זה לקח למשטרה הפדרלית כמה ימים לחבר את פיסות המידע אבל כרגע התמונה העולה מהמרדף המתוקשר אחרי הצמד היא כזאת: הם עזבו את פורט אלברני ביום שישי ה 12 ליולי. שלושה ימים מאוחר יותר, בכביש 97 לאלסקה הם נתקלו בלוקאס פאולר וצ'יינה דייזס, שני תיירים צעירים עם רכב תקוע שחיכו לחילוץ בצד הכביש. השניים נרצחו ללא סיבה נראית לעין ונפתחה חקירה. ב 19 ביולי קיבלה המשטרה ידיעה על רכב בוער ליד גשר בכביש 37, שני ק"מ מהרכב השרוף נמצאה גופה שזוהתה מאוחר יותר כלאונרד דייק, מרצה לבוטניקה מאוניברסיטת בי.סי שאהב לצאת למסעות מחקר בעומק הפרובינציה. המשטרה פרסמה תמונות שונות של צמד הרוצחים שנעו מזרחה דרך אלברטה לססקאצ'ואן ולבסוף לעיירה הקטנה גילם, במניטובה. משם הם המשיכו כנראה ברכבת או כלי שיט לעיירה יורק לנדינג, לשם הוקפצו כוחות גדולים של צבא ומשטרה בחיפוש אחרי השניים. המצוד ריתק את קנדה אל מסכי הטלוויזיה. בארה"ב השכנה רציחות כאלה קורות על בסיס שבועי, רק השבוע נרצחו שלושה אנשים בפסטיבל אוכל בגילרוי, קליפורניה. אבל בקנדה השלווה, זהו סיפור יוצא דופן של שני נערים שהקיץ הוציא מהם את המיץ הלא נכון. זה לא יגמר בטוב. https://www.cbc.ca/news/canada/manitoba/rcmp-searching-york-landing-man-for-b-c-fugitives-1.5228418

   

  **

  עוד סיפור מטורף מהקיץ הזה הגיע מהאי וונקובר, ניק מייג'ור, מדריך אמנויות לחימה בן 21 מהעיירה פרקסוויל, נהג בג'יפ שלו בחודש מאי כאשר עטלף קטן התיישב על כף ידו. ניק לא זכר  את המפגש הזה, העטלף לא השאיר עליו שום סימן. אבל המגע הקצר בין השניים החדיר לדמו של ניק ווריאציה קטלנית של נגיף הכלבת, אחרי שישה שבועות של דגירה החלו להופיע בגופו תסמיני המחלה. הרופאים בבית החולים סנט פול בוונקובר ניסו לטפל בנפיחות שהתפתחה בראשו ובעמוד השדרה אבל הם לא הצליחו לאבחן את המחלה, מצבו של מייג'ור התדרדר במהירות עד שהוא נפטר בשבת 13 ליולי בבית החולים. חברים ומשפחתו של ניק מייג'ור הקימו קרן תמיכה במשפחה האבלה, אחרי מותו המפתיע של הצעיר המבטיח, במה שהפך להיות המוות הראשון בפרובינציה מכלבת מאז 2003, והראשון מנשיקת עטלף מאז 1986. באמת קיץ מוזר לאללה.

  https://vancouversun.com/news/local-news/bat-flew-into-hand-of-b-c-man-who-died-of-rabies-infection  

   

  **

  מה שכן, אנחנו עסוקים עד מעל הראש, תעשיית הקולנוע המקומית בוונקובר רותחת ואחרי שיא ההפקות של השנה היוצאת (3.4 מיליארד דולר) נראה שגם השנה הדרישות לבידור ממשיכות לגדול. כולם מפיקים בוונקובר, החל מהאולפנים הגדולים : דיסני, וורנר, פוקס, ופארמונט. ערוצי טלוויזיה אמריקאים כמו הולמרק, איפקס, וטיים לייף, וגם השחקנים החדשים בשוק: נטפליקס, אמזון ואפל טי.וי, כולם כאן. התרחבות התעשייה מצריכה עוד ועוד כוח אדם, מה שמביא אנשים פחות מוכרים למנהלי המחלקות. כך נולד הסיפור הפלילי המרתק של השנה בתעשייה שלנו. חברת אמזון הגישה תביעה לבית המשפט בוונקובר נגד שלושה עובדים במחלקת הנה"ח של הסדרה "האיש בטירה הרמה" על מעילה בסכום של 900 אלף דולר. "האיש בטירה הרמה" היא סדרת מקור של אמזון ע"פ רומן היסטוריה אלטרנטיבית של פיליפ ק. דייק. הסדרה מתרחשת בארה"ב אחרי שהיא הפסידה במלחמת העולם השנייה לכוחות הברית, כאשר החצי המזרחי נשלט ע"י גרמניה הנאצית והחצי המערבי נשלט ע"י יפן. זוהי הפקת יוקרה של אמזון, מסובכת להפליא אבל מעניינת, לפי הביקורות. מסתבר שבמשרדי ההפקה בברנבי, יצרו שלושה עובדים היסטוריה אלטרנטיבית משלהם. מרק בוריה, אריק הרס, והארי סת'רלנד פתחו חשבונות בנק עם שמות של ספקים מזויפים והוציאו קרוב למיליון דולר מחברת ההפקה באמצעות חשבוניות שווא. ע"פ כתב האישום שלושת הגברים, שגם ניהלו קשר רומנטי בינם, נמלטו עם הכסף למקסיקו והם מסתתרים שם בזהות בדויה, לוגמים מיצים וחיים במציאות אלטרנטיבית, לפחות עד שהזרוע הארוכה של אמזון תמצא אותם.

  https://biv.com/article/2019/06/production-company-suing-former-man-high-castle-accountant-who-allegedly-absconded  

   

  **

  הסרט הכי מדובר של הקיץ הוא "היו זמנים בהוליווד" החדש של קווינטן טרנטינו, סרטו התשיעי של הבמאי שנחשב לאחד מגאוני הדור של תעשיית הקולנוע עוסק קודם כל באנשים שנמצאים במצב של שינוי, וזה קצת אירוני, כי טרנטינו עצמו נמצא כאן בתהליך של שינוי ומעבר בקריירה, "היו זמנים" הוא הסרט הראשון שלו בלי מפיק העל הגאון – מפלצת הארווי ווינשטיין, האיש שהמציא ובנה את טרנטינו. כוכב הסרט הוא ריק דלטון (ליאו דה קפריו) שמגלם דמות שמאוד מזכירה את קלינט איסטווד. בפברואר 69' מוצא עצמו דלטון כשהקריירה שלו בנסיגה, סדרת מערבוני הטלוויזיה בכיכובו הורדה מהמסך, והוא מתדרדר לככב בתור "האיש הרע" בתוכניות של כוכבים צעירים ממנו. חברו הטוב ביותר והנהג האישי שלו הוא הפעלולן, קליף בות' (בראד פיט) לשעבר גיבור מלחמה ודמות לא אהובה בתעשיית הקולנוע כי שמו הולך לפניו בתור מי "שרצח את אשתו ויצא חף מפשע", השניים מבלים בשתייה מאסיבית וגמיעה אינסופית של סיגריות (תעשיית הטבק והאלכוהול תרמה מין הסתם לא מעט לתקציב הסרט). שני החברים המעוכים חוטפים חום כאשר אל הבית שלידם נכנסים לגור הבמאי הפולני רומן פולנסקי ואשתו - הכוכבת – הכי – לוהטת – בעיר שרון טייט (מרגו רובי בתפקיד שרובו ויזואלי), שניים שגם נמצאים בשינוי, הם כרגע הבון טון של הוליווד. בצד השני של השכונה מתמקמת קהילת היפים בראשותו של צ'רלס מנסון בתוך אולפן סרטי מערבונים נטוש. לאורך שעתיים וארבעים וחמש דקות טרנטינו טווה סיפור המשלב בין הדיירים השונים ברחוב צ'ילו דרייב. כמו ב"ממזרים חסרי כבוד" ו"ד'ג'אנגו", טרנטינו לא חייב כלום לאמת ההיסטורית, הוא בעיקר עושה כאן מחווה יקרה (90 מיליון דולר) לתעשיית הבידור של ילדותו. התקציב לא הלך כאן רק על הקאסט המפואר, טרנטינו משתיל בטכנולוגית "מסך ירוק" את הכוכב שלו בתוך סרטים ישנים ("הבריחה הגדולה") ותוכניות טלוויזיה מהתקופה. כמו תמיד הקלף החזק של טרנטינו היא אלימות גרפית חסרת גבולות ומעצורים, כי יודע איכר נפש בהמתו, אבל עם עלייתו של הסרט לאקרנים בצפון אמריקה השאלה הגדולה היא, האם הוא עדיין יכול לשבור קופות בקיץ שכולו גיבורי על וסרטי פרנצ'ייז. הסרט האחרון שלו עם הארווי, "שמונת השנואים", השאיר שורת רווח נמוכה (עשרה מיליון דולר) בשוק האמריקאי, ורק בעזרת השווקים הזרים הסרט עשה קופה משמעותית. לא פלא שראש חטיבת הסרטים של סוני, טום רות'מן, אמר בראיון ללוס אנג'לס טיימס "אם זה לא יעבוד הכל יפול על הראש שלי". גם טרנטינו, למרות שבע דקות של מחיאות כפים בפסטיבל קאן, אמר שבהחלט ייתכן שהוא לא יעשה סרט עשירי, "אולי הגיע הזמן שלי לעבור לתיאטרון". לכן, ההמלצה היא כן ללכת לראות, למרות הדיאלוגים הארוכים מדי שחוזרים על עצמם, למרות לא מעט סצנות שלא מקדמות את העלילה, ולמרות שאין כאן רגע אחד של צמרמורת או לחלוחית בעיניים. עדיין מדובר במספר סיפורים מעניין וייחודי עם חזון ויזואלי מרשים ופס קול מופלא. וכן, גם הפטיש הידוע שלו לכפות רגליים של נשים מככב כאן בענק. אז אמנם צריך לפנות חצי יום בשביל להתארגן על הסרט הזה, עדיין מחכה לכם חוויה קולנועית מבדרת, במיוחד אם אתם מחובבי הז'אנר. 7 / 10

  ''

   

   

  **

  אוגוסט עמוס לעייפה באירועים עם הרבה מיץ. סוף השבוע הראשון של אוגוסט הוא יום בי.סי יום חופש מחוזי שבמרכזו עומד מצעד הגאווה השנתי של וונקובר שמביא אליו למעלה מחצי מיליון אורחים מכל רחבי צפון אמריקה. בשלישי והרביעי לחודש פסטיבל יפן ברח' פאואל בדרום מזרח העיר. מרכז פרץ לתרבות יהודית מקיים בשבוע הראשון של אוגוסט פסטיבל משלו המוקדש לתרבות היהודית של דרום אמריקה (Festival Judio). פסטיבל הבלוז השנתי של ברנבי (10 לאוגוסט) באגם הצבי (דיר לייק). השייט השנתי של ה JNF ב 15 לאוגוסט נמכר כולו, רשימת ההמתנה עדיין פתוחה. במוצ"ש 17 לאוגוסט הופעת אורח של וויין רוני והדי.סי יונייטד בבי.סי פלייס נגד הוונקובר וויטקאפס שעוברים עוד עונה קשה. ב 20 לחודש הפיקניק השנתי של הכולל ביחד עם אתר החדשות YOSSILINKS בחוף קיטסילאנו. המהדורה ה 119 של יריד הקיץ השנתי PNE יוצאת לדרך מה 17 לאוגוסט עד ל 2 לספטמבר, כמו תמיד שלל מופעים, תצוגות, דוכני מכירה, מתקני שעשועים וקונצרטים של מוזיקה עם הסטיקס, יו.בי 40, זי.זי טופ, סמוקי רובינסון ואחרים. פסטיבל המוזיקה של מערב וונקובר (16 – 18) בחוף אמבלסייד. המוישה האוס המתחדש מארח פיקניק בחוף יריחו, ביום חמישי (22) החל משש בערב. באתר הפדרציה החלה מכירת הכרטיסים לערב פתיחת הקמפיין השנתי, בין האורחים השנה, יצחק בוז'י הרצוג, רבי בראין שטראוס מיוסטון, טקסס, היזמית הצעירה ריסה אליסון קופר וד"ר גיליאן פרסנר מהקבינט הלאומי למנהיגות יהודית צעירה. יום שני, תשיעי לספטמבר, בפלייהאוס (רח' המילטון 600) כרטיסים כאן:  https://www.jewishvancouver.com/fedtalks2019

   

  **

  החיים נעים במסלול פחות או יותר קבוע עכשיו, וונקובר עדיין יקרה וקשה לחיות בה, בחודשי הקיץ גדודי התיירים מסתירים את הקרירות האורבנית המנוכרת האמיתית של תושבי הצפון. לכן, את הימים החמים צריך לנצל עד כמה שניתן, והחודש אני שוב שמח לארח קרובי משפחה שבאים מסיר הלחץ המהביל של המזרח התיכון, מה שמבטיח כמה שבועות של נחמה ללב העייף של האזרח הבינלאומי. אם יש משהו שלמדנו בחודשים האחרונים הוא שעבודה רצופה ועקבית באה על חשבון דברים אחרים, כך שגם אם יש מספיק מיץ בבית, השמיכה תמיד תהיה קצרה באחד הצדדים. איכשהו יוצא שהמוזיקאי דאלאס גרין, שמופיע תחת שם הבמה "העיר והצבע", יודע לכתוב שירים שמתארים את החיים, כמעט אחד לאחד. "העיר והצבע" יופיעו בקוליסאום של וונקובר בתחילת נובמבר, והוא בטוח יבצע את "זרים" הלהיט הנוכחי שלו שמוביל בטבלאות המצעדים. "כי אנחנו זרים בארץ הזו, עם כל כך הרבה עוד לגלות, אולי נחזור להיות ביחד, כדי ללמוד איך באמת חיים?". קיץ נפלא לכם אנשים יקרים, קרובים ורחוקים. רק מיצים טובים.

  ''

  דרג את התוכן:

   תגובות (9)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     2/8/19 17:27:

   צטט: א ח א ב 2019-08-02 15:08:30

   טובים המיצים ..:) שבת שלום וקיץ משובח.

   לבריאות! תודה חבר...ולחיים!

     2/8/19 15:08:
   טובים המיצים ..:) שבת שלום וקיץ משובח.
     2/8/19 15:08:
   טובים המיצים ..:) שבת שלום וקיץ משובח.
     1/8/19 17:20:

   צטט: באבא יאגה 2019-08-01 14:50:59

   עם כל המיצים האלה, אשאר בבית עם מיץ תפוחים

   גם בריא וגם בטוח! אוגוסט קל חברה!

     1/8/19 14:50:
   עם כל המיצים האלה, אשאר בבית עם מיץ תפוחים
     30/7/19 16:03:

   צטט: מכבית- coach לכתיבה 2019-07-30 11:31:01

   תודה. לאור החלק הראשון - נזכרתי בטרילוגיה "נערה עם קעקוע דרקון" של טיב לרסון השוודי ז"ל, מומלץ. ו...הספרים יותר מהסרט).

   בהחלט קלאסיקה! תודה לך מכבית

   תודה. לאור החלק הראשון - נזכרתי בטרילוגיה "נערה עם קעקוע דרקון" של טיב לרסון השוודי ז"ל, מומלץ. ו...הספרים יותר מהסרט).
     30/7/19 00:57:

   צטט: Odi123 2019-07-29 21:44:20

   Nice work

   Thank you

     29/7/19 21:44:
   Nice work

   ארכיון

   פרופיל

   sbhsport
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין