כותרות TheMarker >
  ';
  0

  בחירות 2019 ב' - על בחירות ודקויות

  0 תגובות   יום ראשון, 4/8/19, 16:12

  טוב, אז נתחיל בסבב הקלישאות שכולם חייבים להגיד בכל פוסט בחירות בנושא בימים אלו;

   


  • אלו בחירות מיותרות

  • אלו בחירות משעממות

  • הן קריטיות למדינת ישראל

  • כהאניסטים בכנסת אמא'לה

  • ערבים בכנסת אמא'לה 2 

  • חייבים שמאל חזק

  • חייבים ימין חזק

  • ספוילר: נתניהו יהיה ראש ממשלה

   

  יופי. עכשיו לחלק המעניין. 

   

  ♦ איילת המבולבלת

   

  כפי שכולנו יודעים, איילת שקד נבחרה להנהיג את הימין החדש במקום נפתלי בנט. זו הייתה פשרה כיוון שלא הסכימו לה להנהיג בראש ''איחוד מפלגות הימין'' (המפד''ל) בגלל שאישה בראש מפלגה דתית זו תועבה. לכן, שקד ויתרה והלכה לחבר הנפש שלה, בנט, בבקשה שיתן לה להנהיג כפי שחולמת שנים. בנט מאפשר לה, וזו הולכת אל פרץ וסמוטריץ' בבקשה להתאחד - ולהיות במקום הראשון. כך שבאופן כזה או אחר, יש אישה שעומדת בראש המפלגה הציונית דתית היחידה בכנסת. אבל היי! אל תבהלו! זה רק ''בלוק טכני''. הדתיים חלילה לא מצביעים לאישה, אלא מצביעים למפלגה שהתאחדה עם האישה. והחילונים חלילה לא מצביעים לסמוטריץ', אלא לאישה שנאלצה להתאחד עם סמוטריץ'.

   

  יש רק פתק אחד, חברים. וכמו שיש רק פתק אחד, אתם יודעים מה עוד יש? רק שמלה אחת! 

   

  שימו לב לבגד ששקד לבשה כהודיעה על האיחוד עם מפלגת המפד''ל;

   

  רפי פרץ, בצלאל סמוטריץ', נפתלי בנט ואיילת שקד מכריזים על איחוד מפלגות הימין / צילום: דוברות הבית היהודי, יח

   

   

  וואו! איזה יופי של שמלה! אין ספק ששקד יודעת להקפיד על לבוש צנוע, מתון, כמעט ניתן להגיד שמרני, לצד חבריה הדתיים. אבל נו, זה לא אומר כלום. 

   

  זה במיוחד לא היה אומר כלום אם היא לא הייתה לבושה באופן הבא שבוע לפני; 

   

  Image result for ‫איילת שקד הימין החדש‬‎

   

  אוי אברוך!

   

  מכנסיים? חליפה?! איך היא מעזה, האישה הזו?! איזה מזל שהיא תיקנה את הטעות. 

   

  איילת שקד אולי אישה בראש המפלגה, אבל היי, לכל הפחות עכשיו היא אישה עם שמלה.

   

   

  ליברמן - מתי תדע כבר לשמור סוד?

   

  ''

   

   

  משום מה הסרטון הבא לא מראה נקודה מאוד בעייתית, אבל אתמול, כשצפיתי ב''פגוש את העיתונות'' עם רינה מצליח, איווט פורסם בראיון חסר מעצורים. כרגיל, הוא אומר את מה שהוא תמיד אומר - הוא לא שמאל, הוא ימין; הוא לא בוגד בנתניהו, הוא מגן על המדינה מחרדים; הוא לא שונא את ביבי, הוא שונא את ההסכמים הקואלציוניים שלו; וכן הלאה.

   

  ליברמן מפתיע במערכת הבחירות הזו, כיוון שהוא מביע המון איכפתיות, אותנטיות, 'ביצים' ודברי טעם שלא ראינו ממנו עד כה, לפחות לא אני, בשנים האחרונות. ליברמן באמת מאמין במה שהוא אומר. בעוד ביבי ושאר חבריו טוענים שהוא פועל מתוך אינטרסים אישיים, אני דווקא מאמין לליברמן. גם אני לא רוצה מדינת הלכה. גם אני, לפני שבכלל איכפת לי ממשלת שמאל או ימין, אני פוחד שהמדינה תהיה מדינה של חובשי כיפות מאשר של כובשי הרים.

   

  [אני מעדיף, כרגע, כמצב חירום, את ליברמן כמתווה לחץ הגורם לממשלת אחדות בכוח, מאשר לתת לממשלת ימין הרסנית לעשות את שלה. בואו, חברים, עוד מעט יכריחו אתכם ללכת עם כיפה ברחובות, ואם אתם רוצים ללכת בלי ציציות או שטריימל תיאלצו ''לעשות את זה בבית שלכם ולא במרחב הציבורי''. זה השיח כיום; הגדרה מחודשת של מה נכון ''לכולם'' ומה נכון לאינדיבידואל. זה השיח שנעשה אפילו על נישואין גאים, תחב''צ בשבת וכל שאר הנושאים המטריפים. (לעזאזל, מי מתחתן במרחב הציבורי? מי מתחתן באמצע הרחוב? נשמע מגניב)]

   

  אבל ליברמן אמר בראיון הזה דבר מדאיג, שיתכן שלא היה צריך להגיד. הקטע משום מה לא מצויין בסרטון. ליברמן טען שהתקשר אליו שר מהליכוד והתנצל על ההשמצות. ליברמן טען שכל אנשי הליכוד מצווים בבלפוריאדה לדבר כנגד ליברמן כחלק מהקמפיין. מי שמעז לא להגיד מילה נגד ליברמן חוטף צרחות וטרור מחברי הבלפוריאדה. ליברמן מרחיב וטוען שכל היועצי תקשורת וחבריו של ביבי צופים כעת בתכנית וחושבים איך לקחת את דבריו של ליברמן ולעוות אותם בצורה שתהפוך אותו לאיש שמאל. להפתעתו, לא חולפת דקה, וזה אשכרה קורה - תוך כדי שידור חי הליכוד מחזיר תשובה ואומר -

   

  ''ליברמן - המרצע יצא מן השק. הוא רוצה להיות ראש ממשלה ברוטציה עם בני גנץ. לכן עושה כל מה שעושה. מקווים שכל מצביעינו יבינו שליברמן הוא איש שמאל ושמי שרוצה ממשלת ימין עליו להצביע לליכוד גדול בראשות בנימין נתניהו''

   

  אוקיי, וואו. מה שליברמן אומר ממש מדאיג. ידעתי שליברמן דובר אמת, אבל בראיון הזה, ליברמן לא סתם דובר אמת - הוא אשכרה חוזה את העתיד. רינה מצליח בעצמה עומדת בהלם מול הציטוט ותוהה, ''אבל הוא לא אמר את זה'', בשיא תמימותה. אביגדור מחייך בחיוך מנצח ומשיב לה, ''ממתי זה משנה מה אני אומר?''. זה היה רגע גדול.

   

  אבל מה שקרה כאן הרבה יותר גדול ממה שמתארים. איווט, למעשה, טוען שהחבר'ה של הליכוד לא כולם רובוטים חסרי דעה או הגיון שהולכים אחרי ביבי. אני הייתי בטוח שהליכודיאדה מתנפלת על איווט כתוצאה של חוסר מחשבה; אטימות; חוסר דעה פוליטית אמתית. הייתי בטוח שהם מרצון ומחופשיות הולכים ומטנפים את הפה נגד ליברמן, ושהם לא זקוקים לשום גוף לוחץ או מאיים בכדי לעשות זאת. אבל ליברמן אומר כאן דבר חדש שלא חשבתי עליו - חברי הליכוד לא מטומטמים, הם לא מפיצים מסרים בלי לחשוב. הם נאלצים לעשות זאת. הם מאויימים לעשות זאת. הם חייבים לעשות זאת. 

   

  מה שאנחנו רואים זה פעולה ישירה של הגיון אנטי-דמוקרטי במהותו. בעוד אנחנו שומעים על מחלוקות במפלגות השמאל אין סוף בין ההנהגה לסגל השותף, כאן אנחנו רואים מיני-דיקטטורה מפלגתית. ראש הממשלה מצווה, כולם עושים. אבל מי שיעז לעשות אחרת - ראשו יכרת. ''יחטוף בבלפור''. מה זה אומר בעצם? יכול להיות שהם פשוט... מ-פ-ח-ד-י-ם?

   

  ''

   

  בראיון עם ח''כ דוד ביטן, מול ח''כ אלי אבידר, פרץ מולו אלי אבידר באמירה מטלטלת - ''אתם נהפכתם להיות נרקומנים של שלטון''. 

   

  הויכוח לא הגיוני מיסודו; הוא מעוות את המציאות. ביטן מנסה להציג תמונה לפיה כחול-לבן בחרו להוציא את העם לבחירות, ואילו הליכוד ניסו לעשות הכל בכדי למנוע כאלה. הבעיה היא עצם ההצבעה, שכן, הליכוד הצביעו בעד פיזור הכנסת, וחברי כחול-לבן הצביעו נגד. האם העם עד כדי כך טיפש בכדי להבין את ההגיון הפשוט הזה?

   

  כנראה שלפי ביטן, כן - כי הוא מוסיף חטא על פשע, ואף טוען שישנם חברי כנסת שהלכו ליו''ר הכנסת יולי אדלשטיין וביקשו ממנו לא להפריע לתהליך הבחירות מחדש.

   

  לא שמעתי על מפלגה שקיבלה 35 מנדטים, הישג חד פעמי וחסר תקדים, שתאפשר לעצמה לסכן אותו ולבחור בבחירות חוזרות. זה לא נשמע לי סביר. 

   

  אבל האמירה היותר מעניינת היא של ח''כ אלי אבידר, שאולי מתמצתת בפשטות את מהות הריב - ''אתם נהפכתם להיות נרקומנים של שלטון''.

   

  אמירה שנשמעת פשוטה, אבל אני מאמין בהפיכת הפשטות למורכב. נרקומן הוא אדם שמכור לסם כלשהו, ובשם הסם, מוכן לעשות הכל בכדי להשיג אותו. ברמה הכי פשוטה; לשקר לאבא שאתה הולך לסרט ובכסף לקנות גרם של סם כלשהו. השקר הוא מוחלט, אבל את השקר אפשר לסבן. אחת מהתכונות הבולטות והגדולות שנרקומנים מפתחים, הן תכונות פוליטיות. יכולת להפוך כל שקר לבעל הגיון. הסיבה היא שהצורך בסם משתלט על איזורים רציונאליים במוח ומפנה אותם כלפי איזורים אחרים; שיקולים כמו מוסר, או הגיון, או חשיבה מתוך רגש, אינם שיקול כשאתה נרקומן. 

  נרקומנים מפנים את הנקודות מחשבה הללו כלפי סיבון שקרים ועיוות תנאי המציאות. כלומר, גם אם ראו אותך קונה סם, אתה תמצא דרך יצירתית להסביר ש''קנית לחבר'' או ש''זה היה חד פעמי'' או ש''זה לא היה סם'' למרות שכל ההוכחות ברורות. אבל השקר כבר גמיש; נרקומנים הם אלופים בלתת פירושים חדשים למציאות, בצורה שאפילו למי שהיה עד לאירוע נשמע שהוא עצמו טעה. זה חלק מהכישרון הנרקומני, ומה שהופך אותם, בין היתר, לנרקומנים. 

   

  אז כן, זו לא סתם אמירה, זו אמירה שמביעה מציאות חמורה יותר ממה שכולנו דמיינו; נרקומנים לשלטון. אנשים מכורים לתחושת שלטון ואחיזה בהגה שהם מוכנים לשקר, לעוות את המציאות ואפילו ללכת נגד המוסר בכדי להשאר שם. זה ממש מזעזע כשמשתמשים בעולם הדימויים הזה. תודה אבידר.

   

   

  רק ביבי. 

   

  אם לרגע תהיתם או הטלתם ספק בדבריו של ליברמן, קבלו את ההודעה שהתקבלה ממש יום לאחר מכן. כמו שאמרנו - חברי הליכוד מוטלים בצד איומי אנשים מבלפור, שאם לא יפעלו לפי דרכו של ביבי יוטלו בפני סנקציות מסויימות (ליברמן).

   

  יום לאחר שליברמן מצהיר שישב עם מועמד מהימין שאינו ביבי; ובנוסף אליו חברי כחול לבן לא פוסלים ישיבה בליכוד, אלא עם ביבי; ויום לאחר שאפילו הימין החדש/מאוחד/וואטבר מצהיר שישב עם מועמד אחר מהליכוד שאינו ביבי ואינו פוסל זאת - חברי הליכוד יצאו בהצהרה שהם יתמכו אך, ורק, ובלבד, ביהוה-הקדוש-הבלתי-נלאה - ביבי.

   

  תמונה יכולה לכלול: ‏‏אדם אחד‏, ‏‏‏חליפה‏ ו‏תקריב‏‏‏‏

   

   

   

   

  וכך, חברים, נראית לה דיקטטורה. 

   

  קלישאות אחרונות;

   

  • הבחירות הבאות אינן על ''ימין'' או ''שמאל'', אלא על ''ביבי'' או ''לא ביבי''

  • הבחירות הבאות אינן על מבע פוליטי או הצע פוליטי, אלא מטרתן פרסונלית, לתמוך בביבי ישתבח שמו לעד

  • הבחירות הבאות נועדו להעניק חסינות לביבי מלשבת בכלא

  • הבחירות הבאות נועדו לתת מענקים ותגמולי ענק למתנחלים, לדתיים ולחרידים, בתנאי שישתפו פעולה עם האמנה הלא מוסרית של ביבי להפיק חסינות - זו בגלל שאף אחד ממפלגות השמאל לא היו מסכימות לכך

  • זה כל כך לא מעניין אף אחד, כי עם ישראל עדיין 'נרקומן של שלטון'. 

   

  בסופו של דבר, במציאות גמישה יותר, אנשים היו מבינים שביבי מאס בפוליטיקה. קשה לי להאמין שהוא רוצה להיות ראש ממשלה. קשה לי להאמין שבאמת איכפת לו. האינטרס שלו עכשיו הוא אינטרס בסיסי, השרדותי, כזה שמנותק מהמציאות הקיימת. הוא רוצה להגן על המשפחה שלו. להגן על הילדים שלו. לא לתת להם את הבושה והכאב באבא שהולך לכלא, או מואשם בפלילים. בסופו של דבר, אנחנו רחוקים מלדעת את האמת; כל פעם המשפט של ביבי הולך ונדחה, ונדחה, ונדחה, ואי אפשר לדעת.

   

  עכשיו, אנשים צריכים להבין את המחיר. אם ביבי לא ישפט, הוא פשוט יהפוך את המדינה למדינה בה אסור לשפוט אותו. הוא יעשה הכל כדי להתחמק ממשפט, ובצדק. אני לא רוצה לראות את ביבי הולך לכלא. כן. אני חושב שהוא עשה דברים רעים. אבל כולנו עושים דברים רעים. אני בטוח שביבי עשה דברים רעים כמו שאינספור מנהיגים לפניו, ובוודאי בעולם כולו, עשו ויעשו עוד בעתיד. לא מגיע לו ההאשמות הללו. גם אם מגיע לו; יאללה, נוותר לו. אני בהחלט חושב שהתקשורת התעללה בביבי ושיש סיי לאמירה שלו כשטוען לרדיפה.

   

  אבל הכוח שיש לו ביד, הוא כוח משמיד. צריך למצוא דרך יצירתית - להבטיח לביבי שלא יכנס לכלא, זיכוי מוחלט. רק אז הוא פשוט ירפה, ואני חותם לכם, הוא יעזוב את הפוליטיקה מרצונו באותה הדקה. ביבי לא רוצה להיות ראש ממשלה. הוא לא רוצה להרוס את המדינה. הוא פשוט לא רוצה שתהרסו לו את החיים. תתקנו את זה, והכל יסתדר. 

  ***

   

  מזמין אתכם לעקוב אחרי בטוויטר עבור עדכונים נוספים. 

  דרג את התוכן:

   תגובות (0)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   אין רשומות לתצוגה

   ארכיון