כותרות TheMarker >
  ';

  אקו אויל

  אקו אויל הינו מפעל מורשה המבצע טיפול בשפכים, טיפול בשפכים תעשייתיים ועוד. כמו כן, קולט ומטפל בשפכי תמלחות, וחומרים מסוכנים.

  מהו טיהור שפכים?

  0 תגובות   יום רביעי, 14/8/19, 15:56

  טיהור שפכים היא משימה חשובה מאוד שהתפקיד שלה היא להוציא את אותם חומרים מזהמים מהמים, אלו שלא מאפשרים לנו להשתמש בהם. החומרים הללו יכולים להיות חיידקים או כימיקלים שונים שמסוכנים לבני האדם, חלקם כמובן יהיו ביולוגיים כמו אורגניזמים קטנים. הטיהור עצמו יכול להתבצע בכמה שיטות כמו למשל טיפול אירובי או אנאירובי, ויש גם כמה סוגים מכונים שונים כמו אינטנסיבי או אקסטנסיבי. המים שמטוהרים נקראים מי קולחין ולמרות שהם לא יכולים לשמש לשתייה הם עדיין יכולים להיות שימושיים לצרכי תעשייה וחקלאות, ובאופן כללי הם פחות מזהמים מהשפכים.

  מכון טיהור אינטנסיבי

  מכוני טיהור שפכים אקו אויל מטהרים את המים בשלושה שלבים שנקראים שלב ראשוני, שניוני ושלישוני. הטיהור הראשוני יהיה על ידי סינון גס של השפכים. הסינון הזה יגרום לגרוסת שהיא חלקיקים כבדים שיש במי השפכים, לשקוע וכך יהיה ניתן להפריד אותם ביתר קלות משאר המים. כמו כן יש בשלב זה הרחקה של מוצקים מרחפים שישפר את איכות המים. השלב השניוני יהיה תהליך ביולוגי בו יפרקו את החומר האורגני שנמצא במים. בשלב זה תימשך הרחקת המוצקים המרחפים ויהיה שיקוע של הבוצה. הטיפול השלישוני יכלול טיפול נוסף למי הקולחין לצורך העלאת האיכות שלהם על ידי סילוק חנקן וזרחן.

  ''


  כיצד פועלים מכוני טיהור אלו?

  מכוני טיהור אינטנסיביים יפעלו על ידי שיטת הבוצה המשופעלת. שיטה זו אולי לא מוכרת לכם אך קל מאוד להבין אותה, היא מתבססת על הזרמת אוויר באופן מכני ובכמויות גדולות מאוד שבהם מתפתחת אוכלוסיית חיידקים. התרכובות האורגניות שמצויות בשפכים עוברות פירוק על ידי החיידקים השונים והם הופכים לביומסה או לגז שנפלט אחר כך לאטמוספירה. 

  מהם היתרונות והחסרונות של השיטה?

  • שיטת טיהור השפכים במכוני טיהור שפכים אינטנסיביים יכולים להיות יעילים מאוד בעיקר בגלל הפקת מי קולחין במהירות גבוהה יחסית מהמקובל במכוני אקסטנסיביים שעליהם נדבר בהמשך. 

  • למכוני טיהור שפכים אינטנסיביים יש גם חסרונות כמו למשל הרגישות הגבוהה לאיכות השפכים, הימצאותם של חומרים רעילים, ריכוז החומר האורגני שיהיה גבוה יחסית וגם הטמפ' ביחס לסביבה. כמו כן מכוני טיהור אלו נחשבים ליקרים יותר ומחייבים בקרה צמודה והפעלה מיומנת כולל שימוש בטכנולוגיה מתקדמת יותר.

  מהם מכוני טיהור אקסטנסיביים?

  מכוני טיהור אקסטנסיביים כוללים בריכות ייצוב אנ-אירוביות. עומק הבריכות הללו יהיה גדול יחסית לבריכות אחרות אך לצדן יהיו בריכות א-אירוביות רדודות יותר. בבריכות הללו מתפתחות במשך זמן מה אצות שתורמות חמצן למים וכך מביאות לפירוק החומרים האורגניים והמזהמים שנמצאים במים. בבריכות אלו יהיה עומס אורגני גבוה מאוד בשטח מאוד קטן ולעתים יהיה צורך להוסיף אוויר כדי שהתהליך יהיה טוב יותר. יש יתרונות וחסרונות לשיטה, כאשר היתרון הוא כמויות הבוצה הקטנות שנוצרות וההפעלה הפשוטה שלא דורשת כוח אדם מיומן. החסרונות הם איכות מי הקולחין שמתקבלים.

  מהם בריכות חמצון?

   

  בריכות חמצון הן למעשה מקווי מים מלאכותי שנוצר ביד אדם, ואליהם מתנקזים כל מי השפכים של יישובים קטנים. צריך להבין כי רוב השפכים שמטוהרים במכוני טיהור שפכים ובכלל רוב השפכים שיש במדינה יהיו תוצר של התעשייה ולא של המגזר הפרטי אך בבריכות חמצון מדובר בהיפך המוחלט. רוב המים אם לא כולם יהיו משימושים פרטיים כאשר שיטת טיהור זו הייתה הנפוצה ביותר בישראל בעבר , עד להקמתם של מכוני טיהור מהצפון ועד לדרום. תהליכי הטיהור שמתבצעים בבריכות הללו היו מתבססים על קשרי הגומלין בין אצות ירוקות לבין מיקרו אורגניזמים שמנצלים את החמצן שנוצר מהאצות כדי לפרק את החומר האורגני שיש בשפכים. 

  הפוסט פורסם ראשון בבלוג מדיום בתאריך 14.8.19

  https://medium.com/@ecooilonline/%D7%9E%D7%94%D7%95-%D7%98%D7%99%D7%94%D7%95%D7%A8-%D7%A9%D7%A4%D7%9B%D7%99%D7%9D-f076bf4f10d0

  דרג את התוכן:

   תגובות (0)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   אין רשומות לתצוגה

   תגובות אחרונות

   אין רשומות לתצוגה

   ארכיון

   פרופיל

   אקואויל
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין