כותרות TheMarker >
  ';

  סגידה לאמנות ולחוכמה


  אם אתם צופים ערוץ 2 - תיכנסו
  ותיכוו בעצמכם - אבל זאת באמת תהיו התאכזרות מצידי לאנשים כמוכם.

  מגזין תרבות לאמנות המיועד לאנשים חושבים

  אזהרה. אנחנו קצת עילגים ולכן מבקשים לנסות להתרכז במהותם של הדברים.
  אם תתאמצו קצת, אולי ייצא לכם טוב מזה.

  השאר ידובר בדברי ימי הבלוג.

  פוסטים סאטירים הם כאלו ואין לייחס להם כוונות.  מייל לשליחת חומרים:
  dormatic100@gmail.com

  ארכיון

  0

  'לאחותי' תערוכת ההתרמה השנתית של עמותת "אחותי - למען נשים בישראל"

  1 תגובות   יום רביעי, 4/9/19, 16:14

  למעלה מ- 70 אמניות ואמנים בהם סיגלית לנדאו, מרים כבסה, ורדי כהנא, דוד עדיקא, עילית אזולאי, אליהו אריק בוקובזה, גלעד אופיר, נורית ירדן, ליאב מזרחי, ורד ניסים, מירב הימן ואילת כרמי, יציגו עבודות מסוגי מדיה מגוונים שיועמדו למכירה בחלל הגלריה בימי המכירה המרוכזים שיתקיימו במהלך 12-14 בספטמבר.

   

  פתיחה: יום חמישי, 12/9/19 החל מהשעה 19:00 נעילה: 26/9/2019

   

  שעות פתיחה: חמישי 20:00 - 23:00, שישי 11:00-  16:00 שבת 20:00 - 23:00  

  גלריה מנשר, דוד חכמי 18, תל אביב 

   

   

  תנועת "אחותי-למען נשים בישראל", מהתנועות הפמיניסטיות הבולטות והמובילות בארץ, תקיים לראשונה תערוכת התרמה שנתית שתיפתח ב- 12 בספטמבר בגלריה מנשר בתל אביב. למעלה מ- 70 אמניות ואמנים בהם סיגלית לנדאו, מרים כבסה, ורדי כהנא, עילית אזולאי, אליהו אריק בוקובזה, גלעד אופיר, נורית ירדן, ליאב מזרחי, ורד ניסים, מירב הימן ואילת כרמי, יציגו עבודות מסוגי מדיה מגוונים שיועמדו למכירה בחלל הגלריה בימי המכירה המרוכזים שיתקיימו במהלך 12-14 בספטמבר.

  כל העבודות יוצעו בשתי קטגוריות מחיר 1500 ₪ או 3000 ₪.  25% מהרווחים יועברו לאמניות ולאמנים והיתר ייתרם למען פעילות התנועה.  

   

  התערוכה 'לאחותי' מציגה אוסף יצירות מגוון ונרחב, שמזמן הצצה עכשווית ולא היררכית על האמנות הישראלית. התערוכה משלבת עבודות של אמניות ואמנים מבוססים הפועלים בשדה האמנות כבר עשרות שנים, לעבודות של אמניות ואמנים הנמצאים בתחילת דרכם האמנותית; רבים מהם בעלי זיקה והיכרות עמוקה עם תנועת "אחותי – למען נשים בישראל" שחרטה על דגלה את חוסר ההיררכיה כגישה בסיסית, וכבר קרוב לעשרים שנים פורצת צעד אחר צעד את קירות הבטון ומאפשרת את  הנראות, ההנכחה והניידות החברתית, התרבותית והכלכלית של מגוון הקהילות בישראל.

   

  שפת האם של האמניות והאמנים בתערוכה אינה אחידה. לחלקם זיכרונות בעברית לצד ערבית, אחרות חולמות ברוסית או באנגלית, ויש מי שחקוקה בה האמהרית. מהלך עקרוני זה, היה קריטריון משמעותי בבחירתם, ונועד לייצג תמהיל של אמנות המשקפת קולות וגוונים שונים של החברה הישראלית.

   

  הקו האוצרותי שהותווה לתערוכה הינו סינרגי ומתבסס על הקולות שעולים מהשטח ונמצאים בו. האמניות והאמנים הוזמנו להציע עבודות במגוון נושאים, חלקם תרמו עבודות העולות בקנה אחד עם עקרונותיה של תנועת "אחותי". אף שאין מדובר בתערוכה תמאטית, ניכר כי בבסיס התערוכה ניצבת אג'נדה פמיניסטית, ששמה דגש על אלו שאינן חלק מההגמוניה ואשר דורשת שוויון לכל.

   

  רבות מן העבודות בתערוכה עוסקות בפוליטיקה מגדרית ושוזרות היבטים של זהות, סטריאוטיפים תרבותיים ותפיסות מגדריות, בין המקומי והאוניברסלי. 

   

  האמניות מירב הימן ואילת כרמי מציגות בתערוכה צילום מתוך 'שביל ישראל' (2018), פרויקט הווידיאו המשותף ורחב ההיקף שלהן שזכה להדים בתערוכה "הזדמנות אחרונה לראות" שהוצגה לאחרונה במוזיאון פתח תקוה לאמנות (אוצרות: דרורית גור אריה ואיזבל בורז'ואה). הפרויקט, הבוחן את הקשר הטעון עם אדמת הארץ מבעד לטקס החניכה העכשווי של הליכה בשביל ישראל, מתאר מסע קבוצתי הכרוך במאמץ גופני רב לאורך השביל. המסע הסיזיפי, שההתקדמות בו נעשית על ידי מתקנים משונים המונעים את מגע כפות הרגליים עם הקרקע, מעלה על הדעת טקסי חניכה גבריים וצבאיים של סיבולת גופנית ונפשית, אלא שבשיירה הפולחנית נוכחות בעיקר נשים בגילים שונים הנדמות לכוהנות או לוחמות הנוטלות חלק בצעדת מחאה.

   

  יהלום שחור סדרת התצלומים של האמן איציק בדש, מציגה את השחקנית רונית אלקבץ, שהייתה חברתו הקרובה במשך שנים. התצלומים צולמו ב- 2005 במצלמת פולרואיד ונדפסו מחדש לרגל התערוכה. על מנת לשמור על האותנטיות של הפורמט ובה בעת להעביר את העצמה והקסם של אלקבץ, בחר בדש להדפיס את הסדרה בגודלה המקורי על גבי לוחות אלומיניום המדגישים את הקונטרסט ואת הדרמה בצילום. בשש השנים האחרונות לחייה שימשה אלקבץ כנשיאת " אחותי – למען נשים בישראל".

   

  גלביה חסידית (2006, צילום) הוא פרויקט של האמנית הרב תחומית ומעצבת האופנה אורית פרייליך, אותו צילם עבורה האמן והצלם דוד עדיקא. בעבודתה, מדגימה האמנית את הרעיון שבגד אחד יכול להכיל צלליות של תרבויות אתניות שונות. פרייליך בוחנת מונחים אופנתיים כשקיפות ואלסטיות מול נוקשות ואחידות דוגמטית באמצעות כסות שבה משולבים סממנים יהודיים מזרח אירופיים ואוריינטליים ארכיטיפיים. הגלבייה של פרייליך מכליאה את השטריימל והקפוטה האשכנזיים עם הגלבייה מתרבות המזרח התיכון לכדי אובייקט אחד – באמצעותו היא בוחנת תפיסות וסוגיות של זהות, אתניות ולאומיות ואת המתח ביניהן.  הגלבייה שלה כוללת גם טלאי צהוב, אות הקלון שיועד ליהודים והוצמד לאובייקט כמעין לוגו המושאל מעולם האופנה וסמן זהות באמצעותו היא מעלה את השאלה בדבר תוויות שמצמידות אומות לאומות אחרות.

   

   

  עבודתה המרהיבה של סיגלית לנדאו 'כלת המלח' ( 2017, הדפס משי), היא תצלום מתוך סדרה של שמונה תצלומים המציגים את שמלת הכלה החסידית שהוטבעה על ידי האמנית במי ים המלח לפני מספר שנים. השמלה השחורה, אשר הוכנה כהעתק מדויק של השמלה ששימשה את חנה רובינא ב'הדיבוק', הפכה ב'מי המלח' ללבנה ומפריט לבוש לאובייקט מונומנטאלי הנושא עמו שכבות של זמן וזיכרון. בעודה שקועה במי ים המלח, תועדה השמלה על ידי הצלם יותם פרום ובסוף התהליך נוצרה סדרה בת שמונה עבודות וההדפסים הוגדלו לגודל האמיתי של השמלה המקורית. השמלה נטולת הגוף, מהדהדת דמויות נשים אייקוניות, בין מציאות למיתולוגיה, חנה רובינא, לאה מהדיבוק ואשת לוט שהפכה לנציב מלח. 

   

  עוד יוצע למכירה רישום בעט ובצבעי מים של האמן עידו מיכאלי מתוך הפרויקט 'פנתר שחור ברח מגן החיות בברונקס' (2016, רפידוגרף וצבעי מים על נייר כותנה). זהו אחד מרישומי ההכנה של פרויקט רחב ממדים זה אשר כולל שטיח קיר מסוג גובלן עשוי בעבודת יד ווידיאו. שטיחי קיר מסוג טפטין (tapestry) מאפיינים את בתי המלוכה האירופאית ולרוב מתארים סצנות צייד. הפרויקט מתבסס על כתבה שהתפרסמה בניו-יורק טיימס ב-1902, ומשתמש במדיום האריסטוקראטי, כדי לספר את סיפורו של הגיבור השחור שנמלט מגן החיות, הצליח לחמוק מהמשטרה, קפץ לנהר הברונקס וברח אל החופש. הפרויקט הוזמן והוצג ע״י האגודה היהודית אמריקאית להיסטוריה בניו יורק, ומוצג בימים אלה בתערוכה  בארטפורט.   

   

  יצירתה של דורית מגידור, מדיאה ( קולאז' דיגיטלי, 2015) עוסקת במדיאה, הדמות המיתולוגית שהפכה סמל לנקמה רצחנית, שלא פוסחת אפילו על פרי בטנה. באיוריה לטרגדיה היוונית, כדרכה מוציאה דורית מגידור את האיור מהטריטוריה הטריוויאלית שלו. בעזרת שימוש בקולאז' דיגיטלי ששם דגש על טקסטורות, ועל ידי מטמורפוזה הדרגתית מאישה לייצור כלאיים חייתי, היא גורמת לנו לחשוב על התהליך שעברה הגיבורה ועל הסטיגמות שהודבקו לה כאישה.

   

  תנועת "אחותי – למען נשים בישראל" שתציין בקרוב 20 שנות פעילות, עוסקת בקידום נשים וקהילות מודרות בישראל במגוון נושאים בהם: תעסוקה וכלכלה, רווחה, קורת גג ודיור ציבורי, רב תרבותיות, חינוך, מאבק נגד גזענות, סקסיזם והדרה מרובה. כלל הפרויקטים של תנועת אחותי כרוכים זה בזה לכדי יצירת קהילת נשים בין-תרבותית, המוציאה מהכוח אל הפועל מהלכים לשינוי חברתי אפקטיבי בחיי הכלכלה, התרבות והפוליטיקה בישראל. התנועה, בראשות שולה קשת, משתפת פעולה עם נשים שאינן נכללות בהגמוניה החברתית, ממגוון אתני ולאומי, ושמה דגש על התעצמות כלכלית, השכלתית, חברתית ותרבותית של נשים מודרות ועל יצירת שותפות ערכית ומעשית ביניהן. 

   

   

  אוצרת: יערה רז חקלאי

   

  משתתפים:

  סיגלית לנדאו, מיכל היימן, גלעד אופיר, ליאור גריידי, אשרף פואח'רי, ליאב מזרחי, מרים כבסה, עודד ידעיה, עילית אזולאי, נורית ירדן, אליהו אריק בוקובזה, מירב הימן ואיילת כרמי, מיכל שמיר, נטע הררי נבון, אורית רף, ד"ר זמירה פורן ציון,

  אתי אברג'יל,עידו מיכאלי, נחמה גולן, בותינה אבו מלחם, מיכל בראור  מיקה בר, יעל מאירי,  ורד ניסים, אפרת חכימי,

  מרב סודאי, אסתר כהן, אלכס קורבטוב, איציק בדש, דנה דרויש, אמירה זיאן, חוה ראוכר, חיה גרץ רן, פרוין שמואלי בוכניק, עדן דסטה, מורן קליגר, אנדי ארנוביץ, טליה רז, אילה צור, יבגניה נוביקובה, מיכאל ליאני, אורית פרייליך ודוד עדיקא,

  פאינה פייגין, דורית מגידור, יאנה גורליק, יובל אצילי, דייב יעקב, ללי כץ, ג'ני רפלסון, אילן כרמי, לידה שרת מסד,

  שושנה צ'חנובסקי, נטע בכרך, מיכה שמחון,  מירי דוידוביץ, יעל בלבן, שי יחזקאלי, שולה קשת, רתם רשף, משה רואס,

  דותן מורנו, אביטל בר און איזקוב, ענבל אגוז, אנה פרומצ'נקו, מורן כהן, נטע אלקיים, להלי פרילינג, נאוה ט. ברזני, קרן ענבי, ורדי כהנא, גבריאלה קליין.

   

   

  פתיחה: יום חמישי, 12/9/19 החל מהשעה 19:00 נעילה: 26/9/2019

  היצירות יוצעו למכירה בימים חמישי 12/9 - שבת 14/9 

  שעות פתיחה: חמישי 20:00 - 23:00, שישי 11:00-  16:00 שבת 20:00 - 23:00  

  גלריה מנשר, דוד חכמי 18, תל אביב

   

   

  25% מרווחי המכירה יועברו לאמנים והיתר ייתרם למען פעילות תנועת "אחותי – למען נשים בישראל"

   

  דרג את התוכן:

   תגובות (1)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     5/9/19 18:26:
   מפעל חשוב ואני מקווה כי יישא פרי לו מייחלים כולנו. בהצלחה!

   פרופיל

   סופר העתיד (שיר שגינטר גראס כתב לי)