כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  שמות והסיפורים מאחוריהם

  שמות מתארים לא פעם דרמה שארעה לפני שמקבל השם נולד/ה. שמות מיוחדים וחריגים מספרים סיפור. למשל אותה נס-יה שפגשתי במזכירות קיבוץ היתה נס עבור הוריה מאחר וכמעט לא נולדה. את החווייה שלהם חרטו בשמה לנצח. אספתי הרבה סיפורי שמות ואני מעונין לשמוע על עוד וללקט אותם לידיעת המתענינים באותם דרמות קטנות שקדמו לשמותיהם ושל אחרים. איני מתחייב לשמור את כולם ולי הזכות לערוך אותם בתאום עם השולח/ת. מקווה שנהנה כולנו מהבלוג

  0

  מעברי סתיו – בתערוכה בהיכל אמנויות הבמה הרצליה.

  0 תגובות   יום שבת, 7/9/19, 10:26

   

  בתאריך  11.9.19 החלה בהרצליה התערוכה "סימני הסתיו" באוצרותן של - שלי רשקס ונילי ויצטום. מגוון העבודות ונושאיהן מתייחס לתופעת המעברים שהסתיו מביא עמו. בנגוד לאביב הפורץ בצבעים וריחות עזים ובאווירה רומנטית וחופש, הסתיו מתכנס אל אפרוריותו. אמנם לסתיו יש פריחות משלו והמבשר המוכר היא פריחת החצבים, גם עונת ההדרים מביאה עמה ריחות חדשים. אך עולם החי מתכנס לתדר של שימור, איסוף מזון לימי מחסור, הסתגרות במחילות ונדידת ציפורים שפוקדת גם את ארצנו, העצים בשלכת עוברים לשנת חלום עד האביב. יש באווירת הסתיו ניחוח של פרידה ממצב אחד לאחר ושונה ממנו. פרידה מהרגלי בילוי ולבוש, וגם חיזוק תחושה של "סתיו חייו" של כל מי שצופה אל עברו, מתבונן בדרכו ותוהה ולאן היא תוביל אותו.

   

  העבודות של האמנים , בין אם בצילום, ציור, אסמבלז' או קליגרפיה עוסקות בהיבטי המעברים של עונה זו ויש בהן משום "נגיעות של סתיו" כפי שקרא לשיריו המשורר נחום דורון. ריבוי הטכניקות  והביטויים האמנותיים מעשיר את מנעד ההיגדים ששורר בתערוכה זו ועקב המספר הרב של האמנים המשתתפים ניתן לדון כאן רק בחלקן.

   

  ''
    אמנית הקליגרפיה שולי פוסטן מציגה עבודות ציור השומרות על העקרון של אות – קו – וכתם. בשיטה זו שהיא יפנית במקורה, יש מקום בעבודות להיגד מילולי ושירי, לצבע וגוון וסימבול  גרפי  אשר משולבים לסיפור הרגע אותו האמנית חשה צורך להנציח. הציפורים הנודדות הן מחשבות שחלפו ותקוות דואות על גבי צירי הזמן החולף, בעבודה קיימת תחושת ריחוף כשחרור מכובד הארציות הכובלת.   גם בציורה "עלי שלכת" שהוא צבעוני נחבאות אותיות וספרות בין קווי המתאר של העלים מתעופפים וממריאים לחופש שהשלכת העניקה להם.


   

  ''
    גיורא רונן, צלם אמן, מתמקד בעולם המיקרו, הנמלים העסוקות במעבר דירה והצטיידות במזון, צילומו מתאר את פעולתן על הסביבה הגומלת ומאפשרת להם את ההתקיימות בעונת הגשמים הצפויה. יש בצילום המרהיב אווירת הישרדות עמלנית של יצורים שקדמו למין האנושי וכנראה ישרדו גם אחריו.

   

  ''
   האמנית נעמי רזינובסקי סלע מציגה עבודה  ממתכת המשלבת דימוי של אדמה ועלי שלכת עם קווי קונטור המדמים את קווי הרוחב של כדור הארץ ואת כוחות הטבע הסובבים אותו.

   

   

  ''
    העבודה של אפרת פוייר, "אהבה בסתיו"- עשויה מרשת מתכת צבועה +עלי נחושת מביאה דימוי ארוטי של חיבור בין הסתיו התוסס ופורח עתיר צבעים וריחות לבין החורף האפל המפרה וסוער כשילוב בלתי נמנע שלם והרמוני, וגם בתפיסה שכוח הבריאה של הטבע ושל האדם, אחד הוא.


  נחמה קרמס אמנית ציור באקריליק דמוי קולאז' מציגה בצבעים רכים, חום, קרם וכתום עבודה מורכבת, המפצלת את הדיון בתופעת הסתיו. כל קטע בעבודה מספר ספור אחר, חלקן מחובר לקטע  אחר של העבודה, חלקן עומד בפני עצמו כמספר סיפור אחר. העץ הנושא מתואר משורשיו ומקבל שיקוף למרכיביו, סיבה, תוצאה ואפקט סביב נושא האהבה, התאהבות, נשירתה וגם  עצה, DON'T FALL.

   

  ''

  התערוכה נתנה חופש לאמנים לומר בדרכם את תחושתם לגבי הסתיו האישי בו כל אחד שורה בו. העבודות מהורהרות באווירה של מעבר ושינוי שאינו מוגדר אך קיים בזמן מוכר. הסתיו אשר יהיה נמצא בתערוכה באמירות מגוונות המאפשרות התבוננות בדרכי ההתרשמות והבעה שונות ומגוונות ואף מנחות דרך.

   

  האמנים נוספים המשתתפים : שרה בולוטין, אסתר בר אל, מישל עברי, יורם גופר, דורית גנשר, רוזלין גראף, שלווה גרינברג, מיכל מאיה דרור, שרה דרייזיין, אנה הוברמן לזובסקי, גדליהו הורטיג, ניצה הכט רונית זיגל, מיקי טאנט, מיקי טיילור, נירה טסלר, שלמה טל, צביה ליכטיגשטיין, איסנה מאירוביץ, גינת לירן, יצחק ניר,קורין ספקטור, שולי פוסטן,  אווה קאופמן, דאנה קופרלי לרנפלד, נעמי רזינסקי סלע, רחל שני

   

  התערוכה תתקיים עד 29.9.19 ברחוב ז'בוטנסקי 15 הרצליה

   

  © כתב וערך יואל אמת   yoelemet@bezeqint.net

  דרג את התוכן:

   ארכיון

   פרופיל

   יואלאמת
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין