כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  האולימפיאדה שלי

  עוד קיץ עבר

  8 תגובות   יום שני, 9/9/19, 06:15

  עוד קיץ הלך לו בשדות הירוקים שלנו, בזמן שבעולם סבלו מיולי החם ביותר בהיסטוריה, בוונקובר לא היה הקיץ הזה אפילו שבוע אחד רצוף של שמש. רק כמה ימים פה ושם. שום דבר מיוחד לכתוב עליו הביתה. הילדים הלכו כרגיל לקייטנה באי הקסום באוקיאנוס, הסבא וסבתא באו לבקר ובילו אתנו שבועיים אינטנסיביים של סיורים בכבישי הפרובינציה, הייתה חוויה מרגשת, כמו תמיד. השמועות על מצבה של המולדת ממשיכות להגיע לכאן ולעורר אנחות ודאגות בקרב המהגרים הוותיקים, בזמן שהחדשים, כמו תמיד, להוטים לספר "עד כמה המצב נורא". לאט לאט ככל שאנחנו שוקעים בנוחות הבורגנית אנו מזכירים יותר ויותר את נאמני השאה האיראני שמרוכזים בעיר צפון וונקובר שנמצאת מעבר למים של מפרץ בורארד. בכל פעם שאתה פוגש אחד מהם, הוא נאנח ומספר על הימים היפים ההם, בהם העולם היה נכנס ויוצא בשערי המדינה וטהראן הייתה כמו לונדון של העולם הישן. ככה נופלות מדינות, בתהליך איטי וכואב, עם איבוד ערכים ורעיונות משותפים וחוסר שוויון כלכלי בין החלקים השונים של האוכלוסייה. גם בקנדה יהיו השנה בחירות, אבל לא משנה מה תהיה התוצאה, הרעיונות והערכים המשותפים ימשיכו להישמר, מחזיקים לכם אצבעות שתעברו את החודש הבא בשלום.

  https://www.theguardian.com/us-news/2019/aug/31/israel-risks-becoming-fall-guy-in-donald-trump-war-with-iran   

      

  ** 

  אצלנו כמו תמיד, הדאגות הן אחרות. כאשר מגיעים אורחים תמיד לוקחים אותם לרובע המזרחי של הדאון טאון של וונקובר, שם עיר ההומלסים הגדולה ביותר במערב קנדה עם למעלה משלושת אלפים איש שמסתובבים ברחובות וסוחרים ברכוש גנוב וסמים. האזור שמוכר אצלנו בתור "ארבעת הבלוקים מהגיהינום" אחראי לשישים אחוזים מקריאות החירום למשטרה וכוחות ההצלה. בארבעת הבלוקים מתנקזים גם שישים אחוז מכל כספי תרומות הצדקה שנאספים בקנדה כולה במשך שנה. איך זה שבכל מערכת בחירות מבטיחים הפוליטיקאים לשים סוף לחסרי הבתים בוונקובר ועדיין "ארבעת הבלוקים מהגיהינום" ממשיכים לשגשג ולפרוח. התשובה היא שזו הפכה להיות סוג של "תעשיה" בעיר שאין בה שום תעשיה. מי שמכריז על עצמו בתור "מכור לסמים", מקבל חדר באחד מבתי המלון הישנים שנבנו בסמוך לנמל העירוני, שכר הדירה משולם ע"י משרד השיכון הממשלתי ישירות לבית המלון, הנרקומן מקבל מרשם לשלוש מנות תחליף (אדולן) ביום ודמי מחיה מינימליים. עכשיו כל מה שנשאר להם זה להתרוצץ במעגלים כל היום ולחפש מקורות הכנסה ותעסוקה נוספים. האנשים האלו באים מכל רחבי קנדה, כי במחוזות אחרים שולחים אותם אלינו כי בקלגרי או וויניפג אם אתה נרדם ברחוב אתה קופא למוות, בוונקובר, מקסימום תתעורר עם נזלת. עכשיו המשטרה העירונית מתלוננת שיש שם עליה באחזקה של נשק חם, אלו חדשות רעות, כי נשק חם יכול להגיע רק מארצות הברית, שם הכלכלה של טראמפ שולחת אלינו עוד ועוד אנשים נואשים שמקווים למצוא מקלט בקנדה. התחזית: גם אחרי הבחירות בקנדה, ב 21 לאוקטובר, שום דבר לא ישתנה שם. תעשיה זה חשוב.

  https://www.cbc.ca/news/canada/british-columbia/violent-crime-increasing-dtes-1.5273762  

  **

  המהדורה ה 38 של פסטיבל הסרטים הבינלאומי של וונקובר יוצאת לדרך ב 26 לספטמבר והפסטיבל ירוץ עד ה 11 לאוקטובר במסגרתו יוצגו למעלה מ 300 סרטים מכל העולם. נציגי ישראל בפסטיבל השנה הם: "עיניים שלי" (באנגלית Chained) של הבמאי ירון שני שעוסק בשוטר קשוח שעולמו האישי והמקצועי קורסים במקביל בעקבות תלונה נגדו למח"ש והריון כושל של אשתו. הסרט זכה בפרס הסרט הישראלי הטוב ביותר, השחקן הטוב ביותר (ערן נעים) ואהוב הקהל בפסטיבל הסרטים בירושלים. הוא יוקרן בוונקובר בבכורה צפון אמריקאית (יום א' 29.9 ב 6:15 בערב בכפר הבינלאומי (88 פנדר) באולם 10, וביום חמישי 3.10 ב 11:15 בבוקר באותו האולם). https://www.youtube.com/watch?v=X8rZbgU0gys

   

  "היום שאחרי לכתי" (The day after I’m gone) הוא דרמה משפחתית העוקבת אחרי וטרינר שהוא אב יחיד בעל קשיי תקשורת המנסה להתמודד עם ניסיון ההתאבדות של ביתו היחידה באמצעות מסע בנופי ים המלח וביקור אצל קרובי משפחה. זהו סרטו השני של נמרוד אלדר ("מנתק המים") בכיכובם של מנשה נוי וזוהר מידן והוא יוקרן בוונקובר בבכורה צפון אמריקאית אחרי שהוקרן בבכורה עולמית בפסטיבל ברלין. (יום א' 6.10 ב 6:30 בערב בואנסיטי (1181 סימור), וביום ב' 7.10 ב 11 בבוקר בכפר הבינלאומי אולם 9)

  https://www.youtube.com/watch?v=UkT3KSDQ0kw

   

  "מילים נרדפות" ( synonyms) הוא סרטו השלישי של הבמאי נדב לפיד והסרט הישראלי הראשון שזוכה בפרס דוב הזהב בפסטיבל ברלין היוקרתי. לפיד שבעבר הביא לנו את "השוטר" ו "הגננת" (שניהם הוקרנו בוונקובר והאחרון גם זכה לגירסה אמריקאית עם מגי גלנהיל), מביא עכשיו סיפור אישי יותר על בוגר צבא שמאס במציאות הישראלית ומהגר לפאריז בה הוא נשבע לא לדבר עברית, אבל המציאות בניכר טופחת על פניו. הסרט לא התקבל באהדה אצל חלק מהקהל הישראלי וגם אינו מועמד לפרס אופיר בקטגוריית הסרט הטוב ביותר, אבל אתם תשפטו בעצמכם. (יום ה' 3.10 ב 3 אחר הצהריים בפלייהאוס (600 המילטון) וביום ג' 8.10 ב 9:15 בערב בכפר הבינלאומי, אולם 9)

   

  ''

   

  נציג ישראלי נוסף הוא "רומנטיקה.קום" סרט קצר בעברית ורוסית מאת שי פלנר מבית הספר לקולנוע שבמכללת תל-חי. הסרט עוסק בנכד שמשכנע את סבא שלו לצאת לדייט כדי להוריד מעצמו את נטל הטיפול בקשיש הערירי. הסרט באורך 15 דקות יוקרן בוונקובר בבכורה עולמית במסגרת "סיפורים מודרנים מעולם של קונפליקטים" (שישי 4.10 ב 3 אחה"צ בכפר הבינלאומי, אולם 8, ויום ב' 7.10 ב 6 בערב באותו האולם). בהצלחה לכל המשתתפים. 

   

  **

  זאת ועוד, במוישה האוס של וונקובר מארחים מסיבה בסגנון "חתונה ישראלית", מוצ"ש 14.9 בארבע אחר הצהריים, עם די.ג'יי גיא חג'ג'. ב JCC של וונקובר יארחו את המפגש השנתי לנקלטים חדשים בעיר, ביום א' 15.9 כולל הרצאות היכרות קצרות עם ענייני חינוך, בנקאות, מיסים, בריאות וחיים יהודיים בוונקובר. החל מעשר בבוקר ועד אחת אחר הצהריים. ערב שירה בציבור עם מרים בני וחברים, ב JCC, ביום א', 22.9 החל משבע בערב ברוח החגים ושירים כבקשתך. מועדון ההיטק הישראלי VIT מארח ארוחת בוקר עם מקסין פאסברג, חברת מועצת המנהלים של אינטל, המפגש יערך במשרדי PWC  רחוב האו 250, חדר 1400, ביום שני (23 לספטמבר) בשעה שמונה בבוקר. מיזם הצעירים AXIS עם ערב על נטוורקינג בסביבה מקצועית בפאב הברוהול (בכפר האולימפי) ביום חמישי 26.9 ברבע לשש בערב. ארוחת ראש השנה של הכולל תערך בבית הכנסת שערי צדק ( אוק 3476) ביום א' (29.9) בשעה שבע בערב. נאחל שנה פורייה לכל הנושאים בעול העשייה הקהילתית.

   

  **

  באולם הרוג'רס ארינה יארחו את אלטון ג'ון לשלושה לילות (21, 22, 24) עוד לפני שעונת ההוקי יוצאת לדרך. מוריסי שהיה בסכסוך עם קנדה יותר מעשר שנים, הגיע איתנו להסכם שלום ויגיע לסדרת מופעים מחוף לחוף, הוא ינחת באורפיום של וונקובר לשני לילות (14, 15 לאוקטובר), ממש לפני הבחירות הפדרליות במדינה אבל מה לנו ולבריטים נפוחים ועשירים כקורח כאשר אנחנו יכולים להציג לפניכם את בוב מוזס, צמד אלקטרו-פופ שמגיע לנגן אצלכם בתל אביב. טום יואי וג'ימי וואלאנס, בנם של זוג מוזיקאים קנדים מפורסמים, למדו באותו התיכון בוונקובר אבל לא הכירו אחד את השני. הם נפגשו כעבור שנים בניו יורק והקימו הרכב חדש, השיר "קורעת אותי לגזרים" מתוך אלבום הבכורה שלהם "ימים עוברים לשווא" זכה בפרס הגראמי היוקרתי. השניים יופיעו בפארק הירקון בתל אביב ביום שני (14.10) במסגרת פסטיבל דיגיטל, אתם לא תצטערו שהלכתם לראות אותם. שנה טובה ומתוקה, חברות וחברים, רק דבש ורימונים והמון תודה שטסתם אתנו.

   

  ''

  דרג את התוכן:

   תגובות (8)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     24/9/19 15:29:

   צטט: באבא יאגה 2019-09-20 14:21:01

   "אצלנו כמו תמיד, הדאגות הן אחרות" - כמה טוב בוונקובר..הקרירה... תודה על הסקירה

   אבל מקבלים גם פרופורציות על הגנון בירושלים שלך....תודה שביקרת!

     24/9/19 15:28:

   צטט: מכבית- coach לכתיבה 2019-09-18 11:30:20

   תודה, כרגיל שופע. קצת מצחיק לקבל המלצה מקנדה על סרט של... שכן לשעבר (מילים נרדפות). שנה טובה

   בכיף, ולפעמים - כמו במקרה הסרט "אישה עובדת" - אנחנו נחשפים לסרטים ישראלים לפניכם. משונה, אבל אמיתי.

   שנה טובה ומתוקה גם לך. 

     20/9/19 14:21:
   "אצלנו כמו תמיד, הדאגות הן אחרות" - כמה טוב בוונקובר..הקרירה... תודה על הסקירה
   תודה, כרגיל שופע. קצת מצחיק לקבל המלצה מקנדה על סרט של... שכן לשעבר (מילים נרדפות). שנה טובה
     13/9/19 15:14:

   צטט: שטוטית 2019-09-13 12:08:55

   כייף לכם שכבר הקיץ עבר :)

   על כך חלוקות הדעות, אבל תמיד כיף לראותך. סופ"ש נעים חברה

     13/9/19 12:08:
   כייף לכם שכבר הקיץ עבר :)
     12/9/19 08:26:

   צטט: א ח א ב 2019-09-12 08:14:39

   בוקר טוב קנדה! דרישת שלום מהמולדת המצביעה עצמה לדעת!!

   תודה חבר, מקווה שהפעם אולי תצאו מהדעת, קצת שפיות קנדית לא תזיק. שיהיה בהצלחה. 

     12/9/19 08:14:
   בוקר טוב קנדה! דרישת שלום מהמולדת המצביעה עצמה לדעת!!

   ארכיון

   פרופיל

   sbhsport
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין