כותרות TheMarker >
  ';

  חוק ו/אי סדר

  נתניהו כבר לא זכאי (לדחיית משפטו)

  1 תגובות   יום שני, 16/9/19, 16:01

   

   

  יותר מפעם אחת נטען נגד מר נתניהו, שהוא מנהל קמפיין של הסתה נגד ערבים, שמאלנים, הרשות השופטת, המשטרה, יו"ר ועדת הבחירות וחלק גדול מהציבור החילוני בישראל. למעשה אין מחלוקת בעניין, המחלוקת היא בשאלה אחרת, האם המסע הזה מוצדק או לא. אבל האמת היא שזה ממש לא משנה מה חושב מאן דהוא בעניין הזה. יש עוד סיבה מצויינת שלא לתמוך בבחירות האלה במחל, ולא באף מפלגה שמוכנה לשבת עם נתניהו כראש ממשלה.

   

  הסיבה שלא לתמוך בנתניהו היא, שאף אחד לא הפריע לנתניהו לצאת זכאי במשפטו, כבר מזמן. משפטו של יעקב נאמן ששבים ומזכירים אותו כאילו היה עדות מכרעת נגד הפרקליטות ובתי המשפט, נמשך פחות משנה וחצי. משפטו של נאשם שלטענתו לא היה כלום ולא יהיה כלום, יכול היה להימשך פחות או יותר, אותו משך זמן. גם אם המשפט היה נמשך פי שתיים, יכולנו להיות כבר, מאחוריו.

  המשפט הזה, הכלום נ' נתניהו, המשפט הזה, עדיין לא החל. נתניהו עושה כל שלאל ידו, כדי שלא יחל לעולם.

   

  אזי אמנם, עומדת לנתניהו חזקת החפות ואני ממש לא מציע לפגוע בה כהוא זה, אבל אין שום קשר בין חזקת החפות לעצם ההעמדה לדין. דבר לא מנע מנתניהו לעמוד לדין, חוץ מנתניהו ואוסף מלחכי הפנכה שהוא מפעיל.

   

  יותר מזה, כל מה שהיה על נתניהו לעשות, הוא לקבל החלטה אם הוא שומר על זכות השתיקה אם לאו. זו זכותו. הוא יכול היה לוותר על זכות השתיקה ולמסור לא רק לפרקליטות אלא לכולנו, גרסה של ממש בקשר לאישומים נגדו והוא יכול היה, לבחור לשתוק. הוא רשאי, גם כראש ממשלה, להחליט שהוא שותק. אדם אינו חייב לשים עצמו רשע וזו חובתה הגמורה והמוחלטת של התביעה, להביא די ראיות, מעבר לכל ספק סביר, שמי שנחשד ומואשם על ידה, אכן חייב לשאת באחריות פלילית.

  לכן, לנתניהו, גם כשהוא ראש הממשלה, הזכות לשתוק. לא לאמר דבר. לתת למשטרה ולפרקליטות ולבתי המשפט לעבוד. לסמוך עליהם, כפי שנדרש מכולנו, למרות שאנחנו ספקנים וביקורתיים. זו מערכת המשפט שלנו, והיא לא מושלמת, אבל גם אינה רקובה, מעבר לכל אפשרות לתיקון. לסמוך גם על עצמו ועל פרקליטיו המצויינים, שהוא ייצא זכאי בדין.

   

  אבל נתניהו, בחר אחרת. הוא לא מסר גרסא והוא גם בחר לדבר בלי סוף ועוד הוא בחר, גם לדחות בכל דרך אפשרית, את העמדתו לדין. בכך דחה נתניהו והוא ימשיך וידחה, את האפשרות, שהוא יזוכה.

   ואזכיר, לטענת נתניהו לא יהיה כלום, כי אין כלום. אם זה המקרה, הוא יכול היה כבר מזמן, לוותר על שימוע, לעמוד לדין ולצאת זכאי. הוא אפילו לא חייב היה להתפטר לו עשה כן. הוא יכול היה כראש ממשלה מכהן לצאת זכאי ולהתמודד לראשות הממשלה, שוב.


  אבל משחלפו כבר חודשים ארוכים מאז הסתיימה חקירת המשטרה, משהלכנו לבחירות ונתניהו לא הצליח להרכיב ממשלה אחרי אותן בחירות, הגיע הזמן לאמר, שנתניהו אכן עדיין בגדר זכאי מבחינת אחריותו הפלילית, אבל הוא אינו זכאי לכך שהציבור יעניק לו ארכה נוספת, לתחילת משפטו. זו הסיבה בגינה, אסור, פשוט אסור, להצביע לא מחל ולא לאף מפלגה שמוכנה שהוא יעמוד בראשות הממשלה.

   

  כי נתניהו בחר בדרך אחרת. הוא משתיק את כל גורמי הביקורת כולל היועץ המשפטי לממשלה שהוא עצמו מינה, הוא שלח את הבית היהודי ואת חברי סיעתו להשתלח בבית המשפט העליון, והוא שכר את טובי הפרקליטים כדי שישתמשו בכל תכסיס חוקי וכמעט חוקי, כדי לדחות את תחילת המשפט. צריך להיות תמים מאוד כדי להאמין שהוא עשה את כל זאת, רק כי הוא לא מאמין שיזכה למשפט הוגן. לו חשב כך, הוא היה כבר מזמן, עושה כל שביכולתו כדי למשל, ליזום חנינה כללית, הוא יכול היה לעשות שינוי אמיתי בחוק העונשין ובשיטות החקירה כאן, הוא יכול היה למשל, ליזום חוק יסוד שמבטיח את השיוויון בפני החוק כזכות יסוד. הוא לא עשה שום דבר מאלה. הוא בחר להשתיק אחרים.

   

  כי כדי להצדיק את המנעותו זו מלעמוד לדין, הוא חייב למצוא אשמים אחרים. מכאן, אשמים חוקרי המשטרה, מפכ"ל המשטרה, איתם ואחריהם, הפרקליטות, וכמובן, הרשות השופטת ובתי המשפט. כולם עד אחד, הפכו לשק חבטות בידיו של נתניהו ששב ומתרעם נגד קומץ מפגינים בפתח תקווה על שהם כביכול מנסים ללחוץ. על היועץ המשפטי לממשלה כאילו שהוא, נתניהו, ואין ספור מקורבים ופרקליטים, לא עשו כל מה שלאל ידם, כדי להשפיע על אותו יועץ, החל ממינויו ממש, דרך איומים מתמידים על הכפופים לו, דרך התערבות שר המשפטים הנבוב שלו, בהליכי מינוי פרקליט המדינה ושינוי פניה של הרשות השופטת על ידי שרת המשפטים הקודמת שנעזרה לשם כך, במי שהוא ככל הנראה, במקרה הטוב, סתם זנאי, קרי מי שהיה ראש לשכת עורכי הדין, מר אפריים נווה.

   

  נתניהו יודע היטב למה הוא בחר לנהוג כך. הוא בחר לעשות כן, לא בגלל חוליי המערכת הלא מושלמת שלנו, זו שמפלה לרעה ערבים, אבל הוא אינו ערבי, שמפלה שחורים, אבל הוא אינו שחור, שמפלה עניים, הוא ממש לא עני, ושמפלה גם נשים, והוא גם אינו אשה. (אגב, אלמלא הופלו נשים, נתניהו היה מורשע כבר ביחד עם רעייתו, אין דבר שהיא עשתה והוא לא שותף לו). נתניהו בחר לעשות כן, כי הוא יודע טוב מאוד, שהוא אשם, מבחינה ציבורית, ודאי שהוא אשם. הוא נהנתן חסר תקנה, ששומן בידי אילי הון במשך שנים, והיה עליו להתפטר כבר מזמן, אבל הוא בחר אחרת. וזו עוד סיבה, גם אם חסרות אחרות, וגם אם אתם מאלה שמאמינים, שרק הוא יכול להציל אותנו מהאיום האיראני או מתכנית השלום של טראמפ, שלא לבחור בו. שלא לאפשר בשנית, למי שאינו ראוי להיות ראש ממשלת מדינת היהודים, להמשיך ולהיאחז, בכס ראש הממשלה, כבקרנות המזבח.

   

  בעז ברזלי, עו"ד

  דרג את התוכן:

   תגובות (1)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     21/9/19 18:54:

   שולח כוכב תודה על השיתוף

   מוזמן לטעום מהקפה המהביל שלי

   ארכיון

   פרופיל

   boazlaw
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין