כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  שרית יוכפז: חדשות החיים היפים

  שמי שרית יוכפז עיתונאית צלמת ובלוגרית .
  על עצמי:

  כתבתי בעיתונות ארצית. מגזינים לנשים משפחה ונוער.הגשתי 10 שנים תוכנית -המלצות לטיולים תרבות וארועים ברדיו קול חי fm -93 .כותבת במקומונים. כותבת בלוג בסלונה "החיים הטובים בישראל "מאת: שרית יוכפז-sarityochpaz .
  יש לי 3 מגזינים -בלוגים בנושאים:
  "חדשות תיירות. תרבות מלונות ומסעדות."
  "החיים הטובים צרכנות ועיצוב. ".
  "חדשות יופי טיפוח אופנה וסטייל.". מאת שרית יוכפז. בעלת תעודת עיתונות ממשלתית ושל לשכת עיתונות בתל אביב. הכתבות שלי מקושרות לגוגל פלוס ויש לי צפיות רבות. כתבותי נכנסות בעמוד ראשון בגוגל. תחומי ענין: אוהבת את החיים הטובים. אוהבת לטייל בארץ ובעולם. אוהבת אנשים טובים.בעלי חיים. כלבים חתולים וסוסים.אוהבת ים. נופים קסומים . אופנה. הצגות סרטים ספרים ואופרות. אוהבת לסקר הצגות .תאטרון .סרטים ספרים. אופנה קוסמטיקה . עיצוב . נדל"ן . עסקים. מלונות .מסעדות וצרכנות. אני מוזמנת לסקר מסיבות עיתונאים ופרזנטציות . עובדת עם מיטב היח"צנים והדוברים . אוהבת לראיין אנשים ועוסקת להנאתי בהום סטיילינג .
  גדלתי 18 שנים כלבים. לצערי מתו מזקנה.
  למדתי רפואה אלטרנטיבית. איפור.תקשורת
  אני בוגרת אונברסיטת בר אילן. הייתי בעבר מורה .גרתי ברמת השרון . וכעת בתל אביב-בכיכר המדינה. אני נשואה . אמא לשתי בנות מקסימות. עינת סמואל עובדת בטלוויזיה ברשת. החתן טל סמואל מנהל את "אלה פרסום ויזמות" .
  והבת רונית יוכפז מעצבת פנים .
  אני מתנדבת למען צער בעלי חיים. שמירה איכות הסביבה .מועדון העיוורים ומתנדבת למשטרה "למשמר האזרחי-"אני מסייעת בסיורים ממונעים נהגת בניידת משטרתית .
  ב"דה מרקר קפה " - THE MARKER CAFE -אביא לכם קוראים יקרים פוסטים וכתבות חדשות על חיי עסקים .תיירות .מלונאות.מסעדות תרבות -ביקורת הצגות תאטרון וסרטים ותערוכות . חדשות אופנה קוסמטיקה וצרכנות וחדשות החיים הטובים והיפים
  בפיסבוק :sarit yochpaz {שרית יוכפז}
  מייל: sarit0404@yahoo.com

  מרוקו ביקור בבתי כנסת וקברי צדיקים מאת: שרית יוכפז.

  0 תגובות   יום חמישי, 19/9/19, 12:41

  המלצה לטיול למרוקו ביקור בבתי כנסת וקברי צדיקים מאת: שרית יוכפז.


  תוצאת תמונה עבור מרוקו- שרית יוכפז

   

  בתי כנסת ובתי קברות יהודים  במרוקו  מאת: שרית יוכפז

  עיר אוזאן Ouazzane  -נמצאת ליד רבאט   מומלץ לבקר בקברו של רבי עמרם בן דיוואן, אחד החשובים שבחכמי מרוקו. במתחם הקבר מתגוררים כמה שומרים מבוגרים, שמטפחים את המקום לטובת הקבוצות הרבות שמבקרות בו. מפתיע היה לשמוע את השפה העברית בפיהם.
  השומרים  במקום- יודעים עברית פתחו בפיוטים לזכות הצדיק, שאותם נהוג לומר בהילולות של רבנים חשובים.בבית הכנסת הסמוך,  שזורים בפרוכת שמותיהם של צדיקי מרוקו,
  ביניהם היו גם שמותיהם של רבי יצחק  ויעקוב אבוחצירא  

   

  פַס - העיר הדתית במדינה 

  לקראת ערב הגענו לפס, אחת הערים החשובות והמעניינות במרוקו. פס נחשבת לעיר הדתית ביותר במדינה, וגברים עטויי זקן מרובע נמצאים בה בשפע

   

   פס  עיר יפה. החל בשדרה הראשית של העיר שהאורות בה הזכירו לרבים את שדרות שאנז אליזה שבפריז, ועד לעיר העתיקה 

   

  ביקורנו בפס במלאח-Mellah - הרובע היהודי שבו נמצא גם בית הקברות היהודי. שני קברים חשובים במיוחד נמצאים:  קברו של רבי חיים אבן עטר וקברה של ללה סוליקא, מהצדיקות החשובות ביותר במסורת המרוקנית. 

   

  ללה סוליקא הייתה נערה יהודיה יפהפייה, שנרצחה  בנעוריה בגלל שסרבה  להתחתן עם בן המושל שחשק בה ורצה שתמיר את דתה. רצונה לשמור על זהותה היהודית עלתה לה בחייה, וקברה שימש במשך שנים רבות מקום עלייה לרגל לנשים מכל מרוקו, שפקדו את קברה בתפילה להצלחה, זיווג ובן זכר.מצבבת ללה
  סוליקה בבית הקברות היהודי  הפך לאגדה בקרב  כולם גם מוסלמים. גם אני בקרתי בשני קברים אלו והדלקתי נרות.

   

   . 


  תמונה יכולה לכלול: ‏‏אדם אחד‏, ‏‏‏‏לעמוד‏, ‏‏שמיים‏, ‏ציפור‏‏‏ ו‏פעילויות בחוץ‏‏‏‏

   ערים האימפראליות מרקש, פס, מקנס, ראבט וקזבלנקה. בכל עיר נחווה את המדינה – שוק החנויות המקורה והמלח – הרובע היהודי.

   

   קזבלנקה

   

  יצאנו לסיור בקזבלנקה, היא בירתה המסחרית והכלכלית של מרוקו.  כיכר מוחמד החמישי, בית המשפט המהודר, בית העירייה, בית הכנסת בית אל, כיכר האו”ם והשוק המקומי, סיירנו  ברובע ובטיילת היפה של העיר

  בקרנו

  במסגד חסן השני

  מקנס – פס

   נסענו למקנס עיר הבירה של מולאי איסמאיל בעבר, בקרנו ברובע היהודי (מלח) העתיק של העיר, תצפתנו על “תלמוד תורה” שהיה מרכז הרובע. המשכנו  בביקור בשער באב אל מנצור, כיכר ל’הדים”, שוק המתוקים והזיתים  ותצפתנו על  המוזיליאום של מולאי איסמעיל ישנו  במלון בפס.

   בקרנו

  ברובע היהודי

   

  יצאנו לסיור בעיר פס, תחילה תצפית פנורמית על העיר, מולנו 1200 שנות היסטוריה. סיירנו  במדינה (הרובע העתיק),בקרנו  בבתי מלאכה אוטנטיים של עיבוד עורות, כולל צביעה בבורות הצבע, בית מלאכה לביגוד מסורתי מרוקאי ובעלי מלאכה של כלי כסף ונחושת. נמשיך לבית העלמין היהודי השמור, שם בקרנו בקברה של הצדקת ללה סוליקה . הקבר של הצדיק יהודה בן  עטר


  תוצאת תמונה עבור מרוקו,תמונות שרית יוכפז

   

  הדלקתי נרות בקברו של  הצדיק-יהודה בן עטר וסוליקה


  תמונה יכולה לכלול: ‏‏‏‎Sarit Yochpaz‎‏‏, ‏‏מחייך‏, ‏‏פעילויות בחוץ‏‏‏‏

   

  המשכנו  בין סמטאותיו המפותלות של הרובע היהודי. { יש שמירה  של שוטרים על בתי הכנסת ובתי העלמין במרוקו .הגענו לרחבת ארמון המלך ששימש בעבר כבית ספר התיכון היהודי, “אליאנס”. בערב בילינו בערב פולקלור טיפוסי מרוקאי כולל מוסיקה וריקודים  וטקס חינה מסורתי.

   מרגש היה לבקר

  בבית עלמין היהודי

  פס – ראבט – מרקש


  נסיעה לרבאט, עיר הבירה של מרוקו ומקום מושבם של משרדי הממשלה, בית הפרלמנט וארמון המלך. בקרנו ברחבת ארמון המלך ובמוזוליאום שבנה חסן השני לזכר אביו מוחמד החמישי, ברחבת המסגד הגדול טור חסן ובקסבת אל אודיה תצפית יפה לעבר העיר סאלה הנמצאת בצדו השני מעבר לנהר בו – גרג. אחרי כן נסענו למרקש.

   מרתק היה  לבקר

  מגדל חסן   מוזוליאום של מוחמד ה- 5   בית עלמין היהודי

  מרקש


    טיילנו: במרקש, הפנינה אשר בהרי האטלס הגבוה, עיר המוקפת דקלים על רקע חומותיה ובתיה האדומים. נבקר בסמטאות המלאח שם חיים עדיין יהודים ונבקר בבית הכנסת. לגני הכותוביה . המסגד שהפך סימלה של העיר,  בקרנו בגני מנרה המוקפת עצי זית. מכאן  יצאנו  לבקר ולטייל במדינה של מרקש המשופעת שווקים תוססים, בקרנו בבית המרקחת והתבלינים של חסן פללי בשוק המפורסם ג’מע אל פנא בערב  יצאנו למופע מרהיב “אצל עלי” – מופע ססגוני – בשילוב של ריקודים, שירה, אקרובטיקה על סוסים ויריות באוויר, המופע כולל כיבוד קל ושתיה חמה.

   

  תמונה יכולה לכלול: ‏‏‏‏אדם אחד או יותר‏, ‏לילה‏‏ ו‏פעילויות בחוץ‏‏‏


  במסגד הכותוביה   ג’מע אל פנה

   


   בקרנו  בחוף האטלנטי: אסאווירה א’סווירה,

  אחת מערי החוף

  היפות שלאורך האוקיאנוס האטלנטי. א’סאווירה, ששמה העתיק מוגדור היא עיר נמל עתיקה שבתיה מסוידים לבן וכחול וידועה בתעשיית עץ הטוייה (ערער). בסמטאות העיר, בשווקיה, נראה את חומותיה והמלאח העתיק (עירו של הצדיק פינטו) .נמל הדייגים הציורי של העיר חזרנו למרקש למלוננו.

  בקרנו בעמק האוריקה – מרוקו אחד הטיולים  היפים  שלי טיילנו בנופים פראיים וירוקים  מסטיים  ובקברי צדיקים ובתי כנסת יהודים.

  ''

   

  מקום יפה בו בקרנו :הר הטובאקל


  יצאנו אל עמק האוריקה היפה והירוק, ממנו נשקפים הרי האטלס הגבוהים. הסיור התחיל במישורים ופונה ומטפס אל האטלס, דרך כפרים ברבריים, אל שוליו הצפוניים של האטלס. האזור רווי יובלים קטנים המעבירים כמויות מים רבות לנחל האוריקה. בתום הביקור חזרנו למרקש לקניות אחרונות באחד הקניונים. 


  בקרתי בבית כנסת “בית אל “-בקזבלנה . הרב הראשי במקום הרב פינטו. המלך מינה אותו לרב הראשי. כי   שהמלך היה חולה ועבר ניתוח הרב ברך אותו.  בקרנו  גם בבית כנסת אלעזמה.

  חיי היהודים   בסדר  במרוקו.  עובדים במסחר.  חקלאות. יש שמירה על בתי קברות ובתי כנסת. השוטרים אדיבים. אבדתי תיק עם כסף ופספורט השוטר מצא  ונתן לי היה אדיב להחזיר לי. וכך שבקשתי עזרה לחזור למלון ליוו אותנו.


  תמונה יכולה לכלול: ‏‏‏‎Sarit Yochpaz‎‏‏, ‏‏‏‏לעמוד‏, ‏עץ‏‏ ו‏פעילויות בחוץ‏‏‏‏


   בבתי כנסת יש שמירה של 2  שוטרים במהלך התפילה. וכך בבתי קברות יהודים.

  זו חוויה קסומה לבקר במרוקו- ניחוחות צבעים  מראות הכל  מיוחד.
  תוצאת תמונה עבור מרוקו צילומים שרית יוכפז

  יצאתי לטיול  מאורגן  עם גננות שנמצאות  בחיב”ה  . מדריכה נעמי קנינו  את הטיול מחברת איסתא  . המחיר היה סביר. והייתה חוויה קסומה .משתפת אותכם בחוויות  חברים וקוראים יקרים..
  מרוקו ביקור בבתי כנסת וקברי צדיקים מאת: שרית יוכפז. 
  מומלץ

   

  חדשות  החיים היפים .-מאת: שרית יוכפז

  דרג את התוכן:

   תגובות (0)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   אין רשומות לתצוגה

   ארכיון

   פרופיל

   שריתיוכפז0
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין