כותרות TheMarker >
  ';

  הכל לכדי...

  למר ק' נגרם צער קל כאשר מוסך על ידה כי לא יוכל להמשיך לכתוב לה... ומי יכתוב לקולנל? לא פלא שאורסון וולס הוא בעצם קוסם... חרמנות או נמות!

  0

  הטיפה

  7 תגובות   יום שלישי, 22/10/19, 23:40

  שלוותה, פנים, לילה.

  תסריטאי כושל מנסה לכתוב תסריט.

   

  בעצם מה אני מצפה מהשורה הזאת חוץ מלהשתגע. היה רעיון. אבל כמו לכל סופר נובה יש קריסה גרביטציונית. אז תיאורטית מתאפשרת נסיעה בזמן מהרגע שנכנסת לחור השחור ועד לרגע שיצאת ממנו חזרת לאותה נקודת זמן. טיפת המים עומדת באותה נקודה, אז הזמן נזיל במהירות, הטיפה מתרסקת, ומתנפצת על הרצפה. החוקר אונומטופיאה שבא לחקור את הטיפה שמו הלך לפניו כמגלה אקוויפרים. בטיפה שהתנפצה בשנייה, שעה, יום, חודש שנה, לפי מחקר המשקעים, והטופוגרפיה של העמק, היתה אמורה להכיל דוגמית עופרת שאותה ניתן יהיה לשכפל או בלשון ימינו אנו להדפיס. אותה עופרת בעלת ציפייה לשמצה עניינה מאד גם את הכוהנים, המכשפים ושאר שרלטנים שנצרכו לספק מענה לקהל מרעיתם מזה זמן רב, כנגד תולעת השמיר. המור והלבונה כפי שאמרו במאה הקודמת אינם מדיפים יעילות, בלשון המעטה שהיתה נהוגה באותה מאה לפני שהגיחה מרכבת האש של הפרעונים, אבל זה כבר סיפור אחר. בגלל שלא הטיבו לצפות שהיא תצליח להסתנן מכל כלי חרס, ומתכות מחוסמות, והיא כבר נפוצה והתרבתה, וכאמור במקום לעצור את תולעת השמיר, היא רק יצרה יותר חורבן, הרס ועיי מסכנות. ישבו החוקרים המקומיים, הכוהנים, והמכשפים לטכס עצה; אונומטופיאה נודה מן המעגל. ככה בעצם נוצרת היסטוריה של טעיות שחוזרת על עצמה, ומה שמשקף אותה כל פעם מחדש בלי נגיעת המדע, הוא הבינוניות.

   

  דרג את התוכן:

   תגובות (7)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS

   הטיעון שלי עם הדתות היה מכיוון של גנאי וברמז, בעדינות.. זה צמצום האיזון של היום ומין המצומצם אני מדבר. דתות הינן דבר ראשוני חשוב, לכן הן אצלי במשוואה אחת עם מדע. אבל לצערנו הם המושחתים המופקדים עבורנו על המוסר נכשלו מהצד שלהם.

   המדע לא יכול לבזבז את הזמן על מוסר שהוא אוויר אמונה ופולקלור. מוסר הינו התפקיד של דת. בכללי, לתקופה שלנו לעכשיו, גם אמרתי טוב שזה כך. למשל אני מרוצה בקטע שהם מחזירים בתשובה. נותנים לבני אדם לראשונה להרגיש אדם. יש אנשים טובים שאוספים חיות ויש כאלה טובים שאוספים בני אדם..

   במקביל יש הרבה בני אדם טובים.. בני אדם אשר מתוך לבם אומרים. אני מאמין שאלוהים מכוון אותנו.. אני ממקומי אומר שזה לא נכון….. מנגד, ובמקום לשאול למה? עדיף לטעות ולהגיד מתנשא, אגו.
   ילד לא יודע וגם הוא אדם טוב, לכן וכאדם טוב הילד שואל אבל איך..?
   אני מנצל את זכותי ושואל גם איך וגם למה..

   שלד "הבחישה בקדרה" גולש ומיותר, מטעה. מעוות מציף ומבלבל במלל חסר הגדרה דביק. גם נאמר בפוסט קנטרני בוחש, זאת חוצפה לדעת ולא "לפזר" לחבר’ה, לכן אני חוצפן (-:>
   איש באמונתו יחיה.

     24/10/19 23:15:

   עמנואל.
   לואי האחד עשר שלדעתי היה המבריק ביותר מבין כל מלכי צרפת, הצביע על בית הדפוס בפאריס, ואמר: "זה מה שיהרוג את הכנסייה" זה הרג? ומדוע לא?? כי אי אפשר להרוג שחיתות. אני הייתי תולה את מבטחי בבית המשפט בעניין המוסר. לא ששם לא מתגלות מעת לעת שחיתויות אבל כל מוסד מכובד ככס המשפט, צריך מדי פעם ניקוי אורוות.

    

   המדע מתבסס על דקויות, הרבה פעמים יוצא לכל בנאדם לנהל ויכוח סרק עם מישהו מולו שמתעלם מהדקויות.

   אתה יכול לדבר עם מישהו על אסטרופיזיקה והוא ידבר איתך על שדה חשמלי/ מגנטי- שזו פיזיקה למתחילים.

   אתה צודק שדיון כזה צריך להתחיל מאיזשהו רף.

   שימי.

   המדע לבד לא היה שורד בלי ההיבט המוסרי והמשלים שלו המופקד בידיים של דתות וטוב שזה כך.  

   אבל עדיין המדע וגם דתות לא יודעים הכל.. במקביל "הטיפשים"  או אלה אשר עושים עצמם טיפשים ומטעמי נוחיות. אלו המחזיקים את מפתחות ארגז הכלים בכיס, לא רוצים לדבר. למה..?


   אגב. אני הצגתי כאן פוסטים אשר בהם היו נימוקים מדעיים, אבל מדעני המקום לא התמודדו. עקפו מטעמי נוחיות.. הרבה יותר קל להשמיץ ולפגע בפני קהל רעב לאקשן, סרט חינם.

   ללא התייחסות עומק לטיעוניך המדעיים קדמת האדם "מתחמקת”,
   האיזון חייב ומתבקש. אבל אין איזון, יש התנצחויות ותחרותיות.

   תמצית המצב הוא שבשורה התחתונה, בני האדם כן יכלו לקבל ובכבוד תשובות לחלקים, למקטעים שהם ואחרים שואלים ומתוך רצון כנה לדעת.


   אבל רק אדם טיפש ישיב לעצלנות של בקשה גלויה וכנה אשר הינה רק רצון עז. דהיינו רק רצון עז ורק לתשובה אחת ובלבד.. רצון לתשובה אחת ובמשפט אחד ועל כווול החלקים והמרכיבים אשר בו ובפוזה אחת.. זאת חמדנות. 
   זאת נוסחת למידה של לוזרים ווכחניים (בריונים מילוליים), אשר כל מעיניהם הוא תחרותיות והתנצחויות הניזונות ונשענות על מילים חסרות הגדרה. נהנתנות של משמעויות גמישות לבחירה על פי מידה. אני לא נהנתן ולא תחרותי.

   לטעמי אתה שימי טוען מהגדרה, אבל "אסור" לטעון.. הגדרה הינה גנאי.


   שימי, המשמעויות הנזרקות לאוויר אינן מדע ואינן הגדרה, הן אינטואיציה, המפענח/ת ובונה "מגדל שלם" על סמך אוויר. הרי כל מליוני הספרים זה אינטואיציה. אבל אנשים ומטעמי נוחיות מתעלמים, כולל אתה.

   ריבוי קולות דעתני המוני, פלורליזם אינו ההגדרה שלי לחיים. בגלל עקשנות בדעותיי אי אפשר להצחיק ולהגיד שאני מתנשא, אגו (-:}

    

   מדע הינו מסמך, כלי מוגדר. ניו אייג’ אינו וזה בסדר. אין בו הגדרות אז מדברים בו עם ספרות יפה של שפת הגדרה, אך שוב מגישים וכופים כמו במרתף חקירות רק עוד משמעות נוספת כפויה יד שנייה. שוב קובעים ובמרמה עצמית (גם בריונות מילוליתשזאת הגדרה אבל שוב ועדיין זה רק עוד משמעות דתית כל שהיא.. תראה כמה אנרגיות ומליוני ספרים מוקדשים ומטיפים להזיות מתוקות כדי להעלים את המושג הגדרה. כל דת והמילות המקודשות שלה. מי שיגדיר יגדירו את הראש שלו בכיכר העיר, את המשפחה שלו ימכרו לעבדים.. זה הכוח של ידע וזה מה שהם עושים, המנהיגים שלנו. מה אכפת לי, אני לא בעובש התמונה, הקדרה השופעת בטיעונים תחרותיים ומתנצחים, פנאטיים וחסרי הגדרה..
   אום-שמוםחיוך איש בדעותיו יחיה.

   המסר של תגובה זאת אומר:

   אני יכול לתת לך תשובות לחלקים, למקטעים שאתה מעלה.
   אבל לא תשובה אחת על כל החלקים ובמשפט אחד. תודה.

     23/10/19 21:31:

   צטט: ת ה י ל ה 2019-10-23 18:05:41

   טיפה מרה

   וגם רעילה, רחמנא ליצלן(-:

    

     23/10/19 21:25:

   צטט: ~ ~ 2019-10-23 06:57:35

   כאילו שהמדע יודע או מספק את כל התשובות.....


   יש כאלה שמאמינים במדע

   ויש כאלה שמאמינים בתורה


   בשני המקרים המאמינים, מאמינים שיש משהו קבוע שלא ניתן לשינוי.

   זה נחמד להאמין באשליה עד שמתפכחים ממנה.


   הכל זמני.

    

   נכון מאד המדע לא מספק את כל התשובות אלא רק מה שהוא יודע, אין לו יומרות כאלו.

   אבל הוא לא יכול להיות קבוע כי הוא מתחדש כל רגע, והוא בעצם הקידמה, הטכנולוגיה, לטוב ולרע.

     23/10/19 18:05:
   טיפה מרה
     23/10/19 06:57:

   כאילו שהמדע יודע או מספק את כל התשובות.....


   יש כאלה שמאמינים במדע

   ויש כאלה שמאמינים בתורה


   בשני המקרים המאמינים, מאמינים שיש משהו קבוע שלא ניתן לשינוי.

   זה נחמד להאמין באשליה עד שמתפכחים ממנה.


   הכל זמני.

   ארכיון

   פרופיל

   shimenben
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין