כותרות TheMarker >
  ';

  הגירוש מגן-עדן

  ידוע שעיקר האמונה היהודית נעוץ בקיום עולם הבא על כל הנגזר ממנו: גן-עדן, גהינום... מי שעושה מצוות, קונה לו לאחר 120 מקום טוב בגן-עדן, ואבוי למי שעושה רע ומה שמצפה לו בעולם הבא... מאידך, רואה האמונה היהודית בעולם הזה כפרוזדור, היינו כמעבר זמני שמשמש את האדם לתקן בו את מידותיו ולקנות בהם את חייו האמיתיים והנצחיים בעולם הבא.

  אם כן, "עולם הזה" הוא מרחב "החיים הזמניים" של האדם, "עולם הבא" הוא מרחב "החיים הנצחיים", כאשר "המוות" (הסתלקות האדם מהעולם הזה) מפריד בין שני העולמות. זו כאמור עיקר האמונה של הדת היהודית ושל עוד דתות; ומי שכופר בעיקרים האלה - כופר בעיקר.

  נכנסנו כבר למאה ה-21, ימי הביניים מאחורינו. הדמוקרטיה היא בשורת העידן המודרני והביאה עימה את חופש הדעה והאמונה: כל אדם באמונתו יחיה... כלומר זה לא ביג דיל לכפור היום בקיום אלוהים או בקיום עולם הבא; אף אחד לא יעלה את הכופר על מוקד, ואפילו קיימת האפשרות להיות נאור וכופר וכשר ויהודי למהדרין; בחר באחת הקומבינציות, כולן תקניות.

  דווקא בגין הפתיחות הזאת, עלה קרנו של מוטיב ההגיון ומילא את מקומה של "האמונה העיוורת": אני מאמין כי אמונותי נגזרת מההגיון. גם הכופר לא נותר חייב והטעים את דבריו בהגיון ובשכל הישר.

  פירצה נפרצה בדת היהודית - קוננו חכמינו את העת החדשה והתקוממו על פיתחון הפה שניתן לכופרים בשם ההגיון וגרורותיו... אולם גם עליהם לא פסחה הפתיחות, ומוטיב ההגיון חדר גם לחדרי חדריהם. הם נזכרו לפתע שעיקרי הדת היהודית מבוססים גם הם על ההגיון ועל השכל הישר, ואם כן מדוע להשאירם חבויים בתוך ארבע אמות האמונה העיוורת! הבה נוציא את מוטיב ההגיון אל אוויר העולם ונראה אותו לכול! שכל העולם יידע על מה מבוססת האמונה היהודית, וכל יהודי יידע מהי דתו ועל איזה בסיס היא עומדת. מהפירצה המבורכת הזו יצאו ביאורים ודרשות עם ניחוח שונה המסבירים איך למה ועל מה... מהפירצה הזאת יצאו הרבה רבנים והצליחו בעזרת הקוד החדש של ההגיון לחדור אל מודעות האנשים ולדבר אליהם בגובה העיניים... זהו מקור המספר העצום של החוזרים בתשובה דווקא בעידן הפתיחות זה.

  מהפירצה הזאת יצא גדול המחזירים בתשובה הרב אמנון יצחק, נפתחו תחנות רדיו דתיות, ועידן האינטרנט נפל בזמן... ההגיון והשכל הישר יצאו לאוויר העולם לאחר שנים של מסתור. האור הצפון בדת היהודית יצא לדרך.

  מהפירצה הזאת ביקשתי גם אני להשקיף על דתי היהודית, על דת אימי ואבי ודת ילדי. פתחתי את תורתי, את תורת אימי ואבי ורבותי, ועמדתי על ההגיון והשכל הישר פנים אל פנים; שם ראיתי עד כמה מאסה התורה במושג האמונה העיוורת, ועד כמה ביקשה להרחיקנו מנגררותיו.

  אבל ראיתי שם דבר אחר הרחוק שנות אור מהאמונה היהודית המקובלת שגדלתי עליה אני ואבי ומורי ורבותי. ראיתי בפרוש שגן-העדן הוא היקום שאנו חיים בתוכו, ולא צריך למות בשביל להכנס אליו; נהפוך, מי שנשאר מחוץ לשערי הגן קורס ומת. כלומר, גם בתעודת הפטירה של משה רבינו נכתב- "הנ"ל נפטר כי יצא משערי גן-עדן בכוחות עצמו ולא הצליח להחזיק מעמד מעל ל-120 שנה בחוץ". גם אבותינו אברהם יצחק ויעקב נפטרו מהעולם מאותה הסיבה, ואת תעודת הפטירה הציגה התורה לעיני כל באופן המפורט והברור ביותר, למען נראה ונלמד ונפנים...

  פתחתי את התורה וראיתי עד כמה התרחקה היהדות מעיקרי הדת היהודית, דורות על דורות... כה התרחקנו מתורת משה בן עמרם. כה כפרנו בעיקרי הדת הזאת, לאורך דורות ודורות... במאמר להלן אני עתיד להביא את נוסח העיקרים כפי שהופיעו בתורת משה, שהוחלפו בטיפשות ובמצח נחושה על ידינו.

  תגובות (0)

  נא להתחבר כדי להגיב

  התחברות או הרשמה   

  סדר התגובות :
  ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
  /null/cdate#

  /null/text_64k_1#

  אין רשומות לתצוגה

  מקדיש לקדיש כוחנו עולה

  0 תגובות   יום חמישי, 24/10/19, 18:57

  מידי יום אני עושה את שחרית בבוקר ליד איש אחד שמתפלל מאוד יפה ושוטף ורק במשפט קצר בסוף הקדיש נתקע: "ורווח והצלה לנו ולכל עמו ישראל". פעם יוצא לו "וריח והצ'צ'ה לנו" פעם "ורוח וצ'צ'ה לנו" כל יום נתקע בוריאציה אחרת ומכריז עליה בקול רם, ובכלל הוא לא חייב להרים את הקול במשפט הזה אך מתעקש.

   

                                               Resultado de imagen para ‫קדיש‬‎

                                                                     קדיש דרבנן: לא מאמין לקדיש של בן עמי ואברמוביץ'


                                                             -       -       -

   

  גם היום שמעתי את "ורוח וצ'אצ'אה לנו" שלו ומשום מה חזרתי על המשפט בנוסח שלו- לא בקול רם שלא לעשות פדיחות "ורוח והצ'צ'ה לנו ולכל עמו ישראל". בנוסח המקורי "ורווח והצלה לנו ולכל עמו ישראל ואמרו אמן".

  היום ביציאה מבית הכנסת הלכתי עם המשפט הזה לדרך וחשבתי לי- אם הקדיש מדבר על עם ישראל מהי ההצלה שתצמח לעם הזה מהפלונטר הפוליטי שנקלע אליו? עם שלם נכנס לרחוב סתום הרמטית ללא מוצא. אז עוד בחירות ועוד בחירות ועוד בחירות... נו מה אז עד לאן. אתם חושבים שמשהו ישתנה בבחירות הבאות? אז אולי עוד אחוז וחצי יתעוררו ויצביעו אבל עדיין קיר ה-61 לא ייבקע, חסרים לימין עדיין 6 מנדטים הווה אומר כרבע מיליון פתקים בקלפי, וליברמן המאפיונר תפס רעיון נפלא: למה לי ללכת על ימין ושמאל, בוא נקבץ את שונאי היהדות לאגודה אחת והנה יש לנו מפלגה א-פוליטית בת רבע מיליון ישראלים ימניים ושמאליים כאחד. אקבר רעיון. וכך קטף הממזר לתמיד את שלוש/ארבע המנדטים מהימין החסרים להשלמת גוש-חוסם הטיפוסי ודחס עַם שלם לרחוב נצחי ללא מוצא. פלונטר נצחי.

  ואני חוזר איפא לקדיש שלי: "ורווח והצלה לנו ולכל עמו ישראל ואמרו אמן" - מה הרווח שיצמח לעם ישראל מהפלונטר הזה? איזה גלגל הצלה זורקים לנו חז"ל בקדיש? אני חושב שעליתי על הדבר הזה שהובטח לנו בקדיש. ורווח והצלה: הגיע הזמן שעם ישראל יציל את עצמו מהדיקטטורה הבלתי מוסוות בעליל ויחזור לדמוקרטיה האמיתית המשקפת את רצון הרוב: שינוי מהותי בשיטת הבחירות, כך שבבחירות הבאות תיווצר הכרעה שתביא לכינון ממשלה, ולדבר כזה יש סיכוי בהחלט אם הבחירות ייעשו בשני פתקים, אחד לראש הממשלה שיקבל את מירב הקולות להרכיב *ממשלה מקצועית*, ופתק שני למפלגות שירכיבו את הכנסת ותהיה ביכולתם להפיל את הממשלה עם 80 ח"כים או יותר.

  באופן זה לא נגיע למבוי סתום כי לא יתכן שאותם קולות שיעניקו רוב לראש ממשלה להרכיב ממשלה- יעניקו במקביל את קולם למספר ח"כים שיביעו את אי-אמונם בממשלה.

  בכל אופן ניתן לנבא כי השמאל יכשיל הצעה כזאת מתוך הכרתו כי לנציג הימין להרכבת ממשלה טכנוקרטית יתרון אלקטורלי טבעי על-פני עמיתו משמאל, ועל-כן אין מנוס ממשאל עם שיכריע בהצעה זו לפני שיערכו את הבחירות על פיה.

  אין בנמצא הצעה חלופית. ראש ממשלה שיקבל את המנדט שלו ישירות מהעם ולא יהיה תלוי בשום הסכם קואליציוני. הוא יקים ממשלה טכנוקרטית אפוליטית שאמנם ניתן להפילה ברוב מוחץ של 80 ח"כים אך שוב וכאמור קשה להעלות על הדעת שאותם קולות שהעניקו רוב לראש ממשלה- יעניקו במקביל את קולם ליותר מ-80 ח"כים שיביעו את אי-אמונם באותו ראש ממשלה. ולמה אני כל כך בטוח כי זה מה שיקרה בסוף? כי כך הבטיח לי האיש שמתפלל לידי בבית הכנסת, והוא חוזר על הבטחתו מידי יום ביומו: "ורוח וצ'אצ'אה לנו ולכל עמו ישראל" ואני מאמין לקדיש שלו יותר מהקדיש של בן עמי ואברמוביץ' שזכותם לא תגן עלינו ואמרו אמן.

  דרג את התוכן:

   ארכיון

   פרופיל

   אלברט שבות
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין