כותרות TheMarker >
  ';

  הגירוש מגן-עדן

  ידוע שעיקר האמונה היהודית נעוץ בקיום עולם הבא על כל הנגזר ממנו: גן-עדן, גהינום... מי שעושה מצוות, קונה לו לאחר 120 מקום טוב בגן-עדן, ואבוי למי שעושה רע ומה שמצפה לו בעולם הבא... מאידך, רואה האמונה היהודית בעולם הזה כפרוזדור, היינו כמעבר זמני שמשמש את האדם לתקן בו את מידותיו ולקנות בהם את חייו האמיתיים והנצחיים בעולם הבא.

  אם כן, "עולם הזה" הוא מרחב "החיים הזמניים" של האדם, "עולם הבא" הוא מרחב "החיים הנצחיים", כאשר "המוות" (הסתלקות האדם מהעולם הזה) מפריד בין שני העולמות. זו כאמור עיקר האמונה של הדת היהודית ושל עוד דתות; ומי שכופר בעיקרים האלה - כופר בעיקר.

  נכנסנו כבר למאה ה-21, ימי הביניים מאחורינו. הדמוקרטיה היא בשורת העידן המודרני והביאה עימה את חופש הדעה והאמונה: כל אדם באמונתו יחיה... כלומר זה לא ביג דיל לכפור היום בקיום אלוהים או בקיום עולם הבא; אף אחד לא יעלה את הכופר על מוקד, ואפילו קיימת האפשרות להיות נאור וכופר וכשר ויהודי למהדרין; בחר באחת הקומבינציות, כולן תקניות.

  דווקא בגין הפתיחות הזאת, עלה קרנו של מוטיב ההגיון ומילא את מקומה של "האמונה העיוורת": אני מאמין כי אמונותי נגזרת מההגיון. גם הכופר לא נותר חייב והטעים את דבריו בהגיון ובשכל הישר.

  פירצה נפרצה בדת היהודית - קוננו חכמינו את העת החדשה והתקוממו על פיתחון הפה שניתן לכופרים בשם ההגיון וגרורותיו... אולם גם עליהם לא פסחה הפתיחות, ומוטיב ההגיון חדר גם לחדרי חדריהם. הם נזכרו לפתע שעיקרי הדת היהודית מבוססים גם הם על ההגיון ועל השכל הישר, ואם כן מדוע להשאירם חבויים בתוך ארבע אמות האמונה העיוורת! הבה נוציא את מוטיב ההגיון אל אוויר העולם ונראה אותו לכול! שכל העולם יידע על מה מבוססת האמונה היהודית, וכל יהודי יידע מהי דתו ועל איזה בסיס היא עומדת. מהפירצה המבורכת הזו יצאו ביאורים ודרשות עם ניחוח שונה המסבירים איך למה ועל מה... מהפירצה הזאת יצאו הרבה רבנים והצליחו בעזרת הקוד החדש של ההגיון לחדור אל מודעות האנשים ולדבר אליהם בגובה העיניים... זהו מקור המספר העצום של החוזרים בתשובה דווקא בעידן הפתיחות זה.

  מהפירצה הזאת יצא גדול המחזירים בתשובה הרב אמנון יצחק, נפתחו תחנות רדיו דתיות, ועידן האינטרנט נפל בזמן... ההגיון והשכל הישר יצאו לאוויר העולם לאחר שנים של מסתור. האור הצפון בדת היהודית יצא לדרך.

  מהפירצה הזאת ביקשתי גם אני להשקיף על דתי היהודית, על דת אימי ואבי ודת ילדי. פתחתי את תורתי, את תורת אימי ואבי ורבותי, ועמדתי על ההגיון והשכל הישר פנים אל פנים; שם ראיתי עד כמה מאסה התורה במושג האמונה העיוורת, ועד כמה ביקשה להרחיקנו מנגררותיו.

  אבל ראיתי שם דבר אחר הרחוק שנות אור מהאמונה היהודית המקובלת שגדלתי עליה אני ואבי ומורי ורבותי. ראיתי בפרוש שגן-העדן הוא היקום שאנו חיים בתוכו, ולא צריך למות בשביל להכנס אליו; נהפוך, מי שנשאר מחוץ לשערי הגן קורס ומת. כלומר, גם בתעודת הפטירה של משה רבינו נכתב- "הנ"ל נפטר כי יצא משערי גן-עדן בכוחות עצמו ולא הצליח להחזיק מעמד מעל ל-120 שנה בחוץ". גם אבותינו אברהם יצחק ויעקב נפטרו מהעולם מאותה הסיבה, ואת תעודת הפטירה הציגה התורה לעיני כל באופן המפורט והברור ביותר, למען נראה ונלמד ונפנים...

  פתחתי את התורה וראיתי עד כמה התרחקה היהדות מעיקרי הדת היהודית, דורות על דורות... כה התרחקנו מתורת משה בן עמרם. כה כפרנו בעיקרי הדת הזאת, לאורך דורות ודורות... במאמר להלן אני עתיד להביא את נוסח העיקרים כפי שהופיעו בתורת משה, שהוחלפו בטיפשות ובמצח נחושה על ידינו.

  תגובות (0)

  נא להתחבר כדי להגיב

  התחברות או הרשמה   

  סדר התגובות :
  ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
  /null/cdate#

  /null/text_64k_1#

  אין רשומות לתצוגה

  בקצרה ללא מורא: דעת יחיד - הדלפות

  0 תגובות   יום שלישי, 29/10/19, 18:40

                                       Resultado de imagen para ‫הדלפות‬‎

                                       משטרה ופרקליטות הפועלים בשירות המאפיה

                                             -          -          -

                                                                

   

  תארו לכם גנב אחד מתייצב מזה שנתיים ומידי יום ביומו בעשר בבוקר במאפיית אבולעפיה ביפו מצויד באקדח ושודד את הלקוח השלישי העומד בתור, לא השני- השלישי, למה? לך תדע, החישוב שלו. המשטרה במרחק 100 מטרים מאבולעפיה מקבלת מידי יום מהאזרחים הנשדדים תלונות בנידון אך מחליטה לא לחקור, לא לנקוף אצבע ואף לא מנסה למנוע את השוד למחרת שיודעת בדיוק מתי ואיפה ייעשה, למה? לך תדע, החישוב שלה.

   

  תארו לכם פדופיל אחד עומד מידי בוקר ב-7:45 בפינת יוספטל בפ"ת ואונס את הילדה הראשונה שחולפת בפינה בדרכה אל ביה"ס, ואף כאן המשטרה המודעת לדבר ומקבלת מזה 3 שנים תלונות יומיומיות על הנעשה לא נוקפת אצבע ולא מנסה להגן על הילדות ולתפוס את הפדופיל האמיץ שמבצע את זממו לאור היום, למה? לך תדע, החישוב שלה.

   

  תגידו לי בכל הרצינות הראויה מה ההבדל בין שני המקרים שלעיל לבין עבירת ההדלפות הממוקדות, המתבצעת מידי ערב בערבו באותה שעה אותו מקום על-ידי אותם הקרימינלים הניזונים מאותו המקור, והמשטרה והפרקליטות המודעים לדבר לא נוקפים אצבע ולא מנסים להגן על החוק ולתפוס את פורעי החוק האמיצים שמבצעים את זממם לאור המצלמות. למה? לך תדע, החישוב שלהם.

   

  הלכה למעשה אין שום הבדל בין כל הקייסים שלעיל, אבל אני אגיד מה המשותף ביניהם. כל אדם בעל שכל ישר יסיק דבר אחד: משטרה שלא שולחת שוטר לתפוס את הגנב של אבולעפיה ואת הסוטה של פינת יוספטל ואת הקרימינלים של הטלוויזיה היא משטרה הפועלת בשירות המאפיה. לא צריך להתחבט ולהתלבט בשאלת החישובים והכוונות; צריך לפנות למלך בפשטות: אתה מאפיונר עירום בלי בגדים.

  דרג את התוכן:

   ארכיון

   פרופיל

   אלברט שבות
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין