כותרות TheMarker >
  ';

  אז אני אלך לקצה העולם

  המסע הרגלי לסנטיאגו דה קומפוסטלה ולקצה העולם

  0

  עוד שבוע / טור שבועי, עדיין נסיוני

  20 תגובות   יום ראשון, 3/11/19, 17:59

   

   

  גבר הולך לאיבוד

  שבוע הולך ושבוע בא והתרגשנו כולנו בשבוע החולף מערב ההוקרה המתוכנן לשלמה ארצי שיזם הרב פיהרר, ושבמסגרתו ביקש הרב הנכבד שלא תושמע שירת נשים.  מיד קפצו כמה זמרים, בצדק רב לדעתי, ואמרו: בלי זמרות הליווי שלנו אנחנו לא באים. אנחנו לא משתפים פעולה עם הדרה והדתה וכיוצא בזה מילים מוזרות.  מהצד השני – מהומת אלוהים:  הרי פיהרר, כידוע לכולם הוא צדיק גדול ואם הצדיק הגדול מבקש, אז מה זה כבר להגיד לנשים שיסתמו קצת וישבו בשקט וככה נוכל למלא בקשה צנועה של צדיק. נו באמת.  

  אז זהו שזה לא כל כך פשוט. העניין מורכב מן הסתם הרבה יותר.  נתחיל עם הדבר הפשוט יחסית – סוגיית ה"קול באישה".  בדקתי קצת את העניין המוזר הזה ומסתבר כי כל הדיונים ההלכתיים בנושא זה מבוססים על משפט אחד שנאמר על ידי האמורא שמואל בבבל בסביבות 220 לספה”נ., שבדיון בנושא אמירת קריאת שמע במקומות לא צנועים אמר: "קול באשה ערווה, שנאמר [שיר השירים ב’:י”ד] “כי קולך ערב ומראך נאווה”.  זהו. ומכאן כל הבלגן.  גם בין המקפידים לא ברור אם כוונתו של אותו שמואל הייתה שקול אשה הכוונה בדיבור או בשירה.  כך שייתכן ובכלל הכוונה הייתה דיבור נשי הוא לא צנוע.  יתר על כן, לא ברור כיום אם מדובר בקטע הלכתי הכולל פסק הלכה או קטע אגדתי המתאר סיפור. 

  בקיצור – גם אם מתייחסים ברצינות לדברי החז"לניקים, הרי גם הם לא סגורים בנושא ובוודאי שלא קבעו פסק כלשהו.

  לעניינו אנו ולימינו אנו – כמה הזוי אפשר להיות ? ובשם איזה דת מישהו מחליט ששירת נשים זה ערווה ? איזה טמטום פרימיטיבי זה ? ואיזו גסות רוח זה להשוות את השירה עם מה שיש לנשותינו, בנותנו ואחיותינו בין הרגליים ?  כאילו לא עברו 1800 שנה. אין בושה ?

  מה כן, במסגרת תהליכי ההדתה (סליחה אבל שוב אני משתמש במילה המעצבנת הזו) האינטנסיביים נכנסו לחברה הישראלית כמה "הלכות" עתיקות שבכוח מנסות לכפות עלינו אורח חיים קפדני שבספק רב מתאים למאה השלישית לספירה שלא נדבר על המאה העשרים ואחת.

   

  ועכשיו לסוגיה רגישה, כשגם כאן אני רוצה קצת לצאת מהקונפורמיזם.  ידוע ומקובל שהרב פיהרר צדיק גדול.  כתבתי את זה כבר בהתחלה.  הוא היועץ הרפואי הטוב ביותר בארץ, מחזיק קשרים עם מיטב הרופאים בארץ ובעולם ומי שיש לו בעיה רצינית פונה אליו ומקבל ייעוץ, הפניה, מילה טובה ופתרון סביר לבעיה.  אם כל כך טוב אז איפה הבעיה ?

  הבעיה היא שלא מדובר באיש סתרים שבעצמו מנהל את כל הטוב הזה.  העמותה של פיהרר, "עזרא למרפא" היא מנגנון גדול, אפילו גדול מאד שלמעשה מתפקד כמשרד בריאות פרטי לאנשים שיודעים להגיע אליו ולשים תרומה.  למעשה זהו ציר מקביל למשרד הבריאות ולשרותי הבריאות שאנחנו אמורים לקבל מהמדינה.  כל רופא שמחשיב את עצמו דואג להיות ברשימות "הנכונות", לקבל הפניות ישירות מהרב פיהרר כי זה כדאי לכולם.  פיהרר מחזיק בקשר ישיר לסגן שר הבריאות ליצמן וביחד הם אחראים לפתרונות בריאות של מי שמצליחים להגיע לכבוד הרב.  השיטה עובדת והקופה רושמת.  בינתיים ידוע (כתבות שונות בעיתון גלובס, בעיקר מה-24 יולי 2016) כי המנגנון הגדול של עמותת פיהרר שרוי בהפסדים תמידיים (בניגוד לתקנון העמותות) ורק הוצאות יחסי הציבור של העמותה עומדות על סדר גודל של 1.6 מיליון שקלים. אני חוזר: רק יחסי הציבור.  בקיצור – חסד שמולו מפעל מלא אינטרסים וכספים גדולים.  השכר הגבוה ביותר בעמותה, של מנהל מוסד שיקומי עומד על 20 אלף ש"ח בחודש,  סביר למדי, אבל הנהג של פיהרר זוכה ל- 100אלף ש"ח בחודש.  למה ? אין לי מושג.

  עכשיו, אחרי שקצת התעמקתי בעובדות, נגיע לרובד הנוסף בפרשה.  האם הרב הנכבד, שכל המדינה שוחרת לפתחו, כי לכל אחד יכול להיות קרוב חולה, יקבע לנו סטנדרטים מוסריים, חברתיים ותרבותיים לפי אמות מידה מיושנות ולא ברורות.  מעשית,  במצב ההזוי שהמדינה נמצאת בו – כנראה שכן.  תכלס,  נראה לי עקום ולא ראוי לחלוטין.

   

  זהו, אז לסיכום שלמה ארצי יזכה למחווה נטולת נשים בגלל פרשנות לא ברורה לדברים של אמורא מהמאה השלישית ולטובת עמותה שמנהלת את מערכת הבריאות במדינה. אהבתיה.

   

  הרצח המתועב

  כל רצח הוא מתועב,  אבל רצח רבין יש בו ייחודיות והוא עולה בתיעובו על רבים אחרים.  את הסיבות אני לא צריך למנות.  מי שקורא את השורות האלה יודע אותן היטב.  וכמו שעון שווייצרי – כשבועיים לפני יום הזיכרון לרצח שוב עולות מכיוון ההזיה הימנית קריאות לשחרר את הרוצח ושוב עולות ספיקות לגבי איך היה הרצח בדיוק, האם מחזית או מאחור, האם הוא ירה או מישהו אחר, האם יש פה קונספירציה כמוה טרם ידענו ועוד ועוד – שיא גועל נפש וקיא ורפש המתגוללים בתקשורת הכתובה והאלקטרונית.  ולא משנה שהרוצח הודה ולבושתנו התגאה במעשה ולא משנה שהכל צולם והוסרט ולא משנה שרובנו הגדול זוכר כל צעד שנעשה באותו לילה ולא משנה שכמות העדים שראתה את בן העוולה עושה את המעשה היא גדולה ועצומה.  לא משנה כל זה.  תמיד יבוא אדם אלים, גס רוח, מפיץ שנאה  ומטנף ברבים שיסביר שלא הימין רצח ולא הרבנים הסיתו והכל זה בעצם עלילה של השמאל.

   

  אין לי פתרון לתופעות האלה.  אנחנו פשוט  צריכים לחכות לזה כל שנה סביב ה25 באוקטובר, כשבוע לפני מועד הזיכרון הממלכתי, להסתכל בראי ולכעוס על עצמנו שהתופעה הזו עוד קיימת.

   

   

  החיים קשים

  הבשורה החדשה לאנושות היא לא פיתוח רפואי מדהים, לא חללית שתגלה כוכבים חדשים, לא פיצוח תיאוריה חדשה בפיזיקה ואפילו לא איזה פריט לבוש שיעשה אותי רזה וצעיר. לא. כל זה לא מענין.  השינוי הגדול לאנושות יבוא מזה שנוותר על שתיה בקשי פלסטיק וככה נציל את העולם.

  אז ככה,  אני לא בעד טינופת עולמית והררי פלסטיק שסותמים את האוקיאנוסים. לא.  אני מתנגד נחרץ לכלי אוכל מפלסטיק ומעדיף לשטוף כלים על פני כלים חד פעמיים, אבל צריך להיות רציניים ולהודות. כל כלי הפלסטיק בעולם ובטח ובטח כל הקשים, מלכלים ומזהמים את כדור הארץ הרבה הרבה פחות ממטוסי הסילון שלא יפסיקו לטוס, ממיכליות הענק שמעבירות לנו נפט מנקודה לנקודה ומהנפט הזה שמאפשר למכוניות לנסוע.  הפתרון הזה של להפסיק להשתמש בקשים זה באמת לתת אספירין לחולה סרטן, אז מספיק עם השטויות.  אגב, אני אישית שותה בלי קשית כי אני לא מבין למה אני צריך למצוץ נוזלים דרך צינור, אבל אם רוב האנשים נהנים מהמציצה הזו – אז שיהנו ומספיק עם השטויות.

  ועוד לא אמרתי אף מילה על גרטה...

   

  זהבי לא עצבני

  ערן זהבי שבר השבוע את שיא הכיבושים בתולדות הליגה הסינית.  דפק 29 חתיכות בשער היריבות במשך עונה אחת ושבר שיא מקומי.  לפי השמועות הרוויח על השיא הזה 2 מיליון דולר + 20 אלף שהוא מקבל בשוטף על כל שער.  כיף לו. פלא שהוא לא עצבני ?

   

  הפעם חפרתי. אתם לא חייבים לקרוא עד הסוף

  מה Couch Potato

   

  Image result for couch potato

  דרג את התוכן:

   תגובות (20)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     אתמול 18:15:
   לעצבן ראשית - אנחנו מסכימים במרבית הנקודות. לגבי השם פירר או פיהרר, נו מה לעשות, ככה קוראים למנהיג בגרמנית ונתקענו עם הביטוי המזעע הזה... הבעיה שלי היא שאדם פרטי הוא כנראה הפונקציונר המשמעותי ביותר במערכת הבריאות הישראלית. כמה שהוא חיובי, ואין ספק בתרומתו, הרי יש כאן עיוות. אבל כנראה נמשיך לחיות ככה. ביתר הנושאים - אין לי מה להוסיף.
     11/11/19 17:29:

   לגבי כבוד הרב - הדבר המטריד ביותר הוא למה הוא לא מחליף את השם למען השם (פיהרר???). אין לי ספק שמדובר באיש חסד וכוונותיו טובות. מעדות אישית אוכל לספר שבעת מצוקה (מחלת סרטן של אימי) שוכנעתי להתקשר למספר שלו. אחרי המתנה ארוכה, קיבלתי מענה מוקלט להתקשר ביום זה וזה בשעה זאת וזאת. ביום ובשעה היעודה התקשרתי ושוב חזר הריטואל על עצמו. כך ניסיתי במשך כמה שבועות עד שאימי הלכה לעולמה.

    

   הסיפור המצחיק הזה כמובן לא לוקח גרם של קרדיט מהאיש הטוב הזה שבאמת עזר להרבה אנשים. אבל אני מסכים אתך שזה מאוד עקום שמי שנזקק לסעד רפואי יהיה תלוי במאן דהו שיש לו קשרים בעולם הרפואה.

    

   לגבי שירת נשים... מי שהולך מספר דורות אחורה יגלה שבזמנו זה לא היה מקובל ואפילו אסור שאשה תלמד (בטח ובטח שלא תלמד שיעורי תורה). הסבא רבה שלי שהיה מה שנקרא מסורתי, הסתכל בתימהון על בנותיו שלמדו הנהלת חשבונות ופלט "מי ירצה להתחתן אתכן"? מהצד השני למרות שהדבר לא פשוט, צריך לדעת לכבד מנהג של מישהו אחר גם אם אתה לא מסכים לו. מה שקורה בפועל הוא שאנו מכניסים כל חילוקי דעות לקונטקסט של מלחמת תרבות. מה שזה יוצר בפועל הוא שכל צר מתבצר בדעותיו ומשכנע את עצמו למה רק הוא צודק והאחר טועה. כאשר מורידים את הסד של מלחמת התרבות הרבה יותר קל להקשיב לשכנע ולהשתכנע מהיריב.

    

   לגבי הקונספירציות על רצח רבין - גם לי יש אחת. ראשית התאוריה הראשית (יש יותר מאחת), גורסת שהשב"ק החליף את הכדורים של יגאל עמיר בכדורי סרק, אבל ירו בו בעצמם באופן ניסתר במכונית.יעני הם רצו להרוג אותו, החליפו את הכדורים של האיש שעמד להתנקש בו לכדורי סרק, וכאשר כולם היו בטוחים שירו בו הם ירו בו בעצמם. בשביל להעלות תאוריית קונסיפרציה כזאת (או להאמין בה) אדם צריך לכרות אונה. התאוריה שלי שחסידי התאוריה (ויש רבים כאלו) כלל לא מוטרדים מהרצח, להפך אם זה היה תלוי בהם הם היו נותנים ליגאל עמיר פרס בטחון ישראל. העניין הוא שאין להם את השלד המוסרי, לשלם על האשם. לכן הם מגלגלים אותו על מישהו אחר (ואם ניתן על השמאל). ברוח דבריו של אליהו הנביא אפשר לומר הרצחת - וגם האשמת את האחר.

    

   לגבי הפלסטיק - לא מזמן היה בפרזנטציה של חברת סטרט אפ שמייצרת פלסטיק מתכלה (אפשר לתכנן לו את אורך החיים). נדמה לי ששם נמצא העתיד של הפלסטיק.

    

   לגבי זהבי - נחמד לגלות שגם אנחנו מייצאים משהו לסין.

     10/11/19 22:50:

   צטט: רונית אברהם 2019-11-10 21:34:32

   שמחה שכתבת על ההדתה. מרגיז השדברים עוברים כאילו כלום. לעומת זאת, עם הכסף של הנשים או של חילונים להבדיל, אין בכלל בעיה.

    

    

   זה עוד כלום לעומת ההדתה במערכת החינוך, רק ששם אני לא ממש מבין ועדיין לא כתבתי על זה

     10/11/19 21:34:
   שמחה שכתבת על ההדתה. מרגיז השדברים עוברים כאילו כלום. לעומת זאת, עם הכסף של הנשים או של חילונים להבדיל, אין בכלל בעיה.
     8/11/19 23:04:

   צטט: מכבית- coach לכתיבה 2019-11-08 18:33:16

   וואחאד טור שבועי! תודה. עניין ה"קול באשה " וגו' תפח לממדים קולוסאליים בעת האחרונה. רבנים היו במשפחתי הקרובה ולא עסקו בעניין הלזה, נהפוך הוא.

    

   כן, מנסה לכתוב קצת דיעות ובודק מה התהודה לזה.  נראה איך ולאן יתגלגל הסיפור. המשך ביום ראשון

   וואחאד טור שבועי! תודה. עניין ה"קול באשה " וגו' תפח לממדים קולוסאליים בעת האחרונה. רבנים היו במשפחתי הקרובה ולא עסקו בעניין הלזה, נהפוך הוא.
     8/11/19 11:22:

   צטט: * חיוש * 2019-11-07 19:37:21

   יורם חברי היקר

   מעניין לקרוא את הטור השבועי שלך

   הקטעים שהבאת מעוררים מחשבה / רצון לקיים דיון / ומוסיף מידע

   לגבי הרב פירר - היות וערב ההתרמה עוזר לאנשים רבים (גם לחילוניים)

   וקבעו שהאירוע פרטי - אפשר היה להתגמש ולזרום עם אמונתו של הרב,

   לפי מה שהבנתי הרב פירר בכלל ביטל את האירוע בגלל כל הבלגן סביבו.

   אישית - הרבה הלכות נקבעו לפני הרבה שנים, שלדעתי לא מתאימים לצו הזמן בדורנו

   בגלל אלו - אני מודה שאני חילונית גאה ( אני לא אוכלת חזיר ושאר דברים לא כשרים)

   ובמחשבה מעמיקה אני מקיימת את כל עשרת הדיברות בדרכי שלי

   ובנשמתי יותר יהודייה מהרבה דתיים חובשי כיפות וציציות .

   לגבי הכלים החד פעמיים והקשיות - בהמון הומור -

   אני אשמח אם הבן שלי יארח אותי בביתו ויכבד אותי   בכלים  שהם לא חד פעמיים

   ולגבי ערן - לא בדיוק הבנתי איזה שיא הוא שבר - ואם הצליח לו - באופן כללי שיבושם לו

   * כוכב אהבה ותודה על השיתוף    חיוש  יקרה, תודה למלים החמות ולהתעניינות.  שיהיה סוף שבוע מבורך

     7/11/19 19:37:

   יורם חברי היקר

   מעניין לקרוא את הטור השבועי שלך

   הקטעים שהבאת מעוררים מחשבה / רצון לקיים דיון / ומוסיף מידע

   לגבי הרב פירר - היות וערב ההתרמה עוזר לאנשים רבים (גם לחילוניים)

   וקבעו שהאירוע פרטי - אפשר היה להתגמש ולזרום עם אמונתו של הרב,

   לפי מה שהבנתי הרב פירר בכלל ביטל את האירוע בגלל כל הבלגן סביבו.

   אישית - הרבה הלכות נקבעו לפני הרבה שנים, שלדעתי לא מתאימים לצו הזמן בדורנו

   בגלל אלו - אני מודה שאני חילונית גאה ( אני לא אוכלת חזיר ושאר דברים לא כשרים)

   ובמחשבה מעמיקה אני מקיימת את כל עשרת הדיברות בדרכי שלי

   ובנשמתי יותר יהודייה מהרבה דתיים חובשי כיפות וציציות .

   לגבי הכלים החד פעמיים והקשיות - בהמון הומור -

   אני אשמח אם הבן שלי יארח אותי בביתו ויכבד אותי   בכלים  שהם לא חד פעמיים

   ולגבי ערן - לא בדיוק הבנתי איזה שיא הוא שבר - ואם הצליח לו - באופן כללי שיבושם לו

   * כוכב אהבה ותודה על השיתוף 
     6/11/19 12:45:

   צטט: קלועת צמה 2019-11-05 16:30:10

   אתה כותב מעניין ומוקפד וברור. תמשיך כך!

    

   אני מסמיק ! נבוך

     5/11/19 16:30:
   אתה כותב מעניין ומוקפד וברור. תמשיך כך!
     4/11/19 21:24:

   צטט: גילהסטחי 2019-11-04 18:36:43

   הכתיבה שלך נהדרת כמו תמיד - קולחת ומתובלת בהומור שמייפה את הפוליטיקה.

    

   אני מסמיק?  נבוך

     4/11/19 21:23:

   צטט: דוקטורלאה 2019-11-04 18:19:15

   לא אכנס לפרטי הקטעים שהבאת. אתה עוסק באקטואליה ומסתייע ברקע הקשור אליה. זה מעניק לקורא מידע שהוא יכול להיעזר בו ולהבין את המתנהל בחיי היום-יום. נראה לי שזו דרך חיובית והקורא צריך להיות אסיר תודה לקטעים שאתה מביא כאן.

    

    

   תודה למלים הטובות. זה עוזר

     4/11/19 18:36:
   הכתיבה שלך נהדרת כמו תמיד - קולחת ומתובלת בהומור שמייפה את הפוליטיקה.
     4/11/19 18:19:
   לא אכנס לפרטי הקטעים שהבאת. אתה עוסק באקטואליה ומסתייע ברקע הקשור אליה. זה מעניק לקורא מידע שהוא יכול להיעזר בו ולהבין את המתנהל בחיי היום-יום. נראה לי שזו דרך חיובית והקורא צריך להיות אסיר תודה לקטעים שאתה מביא כאן.
     4/11/19 15:15:

   צטט: Vered C 2019-11-04 09:21:26

   טוב, אני קצת משוחדת כי הרב פירר הציל את חיי לפני 25 שנה וכל מה שאני חושבת הבעתי בפוסט זועם במיוחד :) אני בטוחה שאתה לא רוצה להיות הנהג של הרב פירר שבמקרה הטוב ישן ארבע שעות בלילה כי כל הזמן הוא בנסיעות לבתי חולים, בנסיעות לרופאים, חולים, וכל מי שצריך עזרה. האמן לי. ראיתי אותו אצלי בחדר בבית החולים גם בשתיים לפנות בוקר. אז שירוויח גם מאתיים אלף. העיקר שיהיה לרב איך להגיע לחולים ולעזור להם ובגלל לא מזיז לי מי ישיר במופע ההתרמה. חוץ מזה אני לא טיפוס ירוק במיוחד ומודה שיש לי מה לשפר. יצחק רבין- געגועים לאיש ודרכו. לצערי אין מי שימשיך את דרכו. וערן זהבי ? מי שמוכשר ומוכיח את עצמו- סחטיין.

    

    

   ורד יקרה, ברור שמי שהרב פיהרר סייע להציל את חייו מוקיר לו תודה ענקית וחש כלפיו חובה גדולה. זה טבעי ומתחייב.  מנגד, איך נוצר מצב שאדם פרטי מרכז כל כך הרבה כוח בתחום קריטי במדינה ולמעשה קובע גורלות.  למה כל זה לא מנוהל בצורה מסודרת על ידי גורם ממלכתי או ציבורי.  ולגבי שירת הנשים - ניסיתי לתאר את הגיחוך בטענה הזו ובשם איזו שטות קובעים לנו פה אמות מוסר ודרכי התנהגות עקומים. גם אם פיהרר הנכבד מבקש, נראה לי פשוט לא נכון

     4/11/19 09:21:
   טוב, אני קצת משוחדת כי הרב פירר הציל את חיי לפני 25 שנה וכל מה שאני חושבת הבעתי בפוסט זועם במיוחד :) אני בטוחה שאתה לא רוצה להיות הנהג של הרב פירר שבמקרה הטוב ישן ארבע שעות בלילה כי כל הזמן הוא בנסיעות לבתי חולים, בנסיעות לרופאים, חולים, וכל מי שצריך עזרה. האמן לי. ראיתי אותו אצלי בחדר בבית החולים גם בשתיים לפנות בוקר. אז שירוויח גם מאתיים אלף. העיקר שיהיה לרב איך להגיע לחולים ולעזור להם ובגלל לא מזיז לי מי ישיר במופע ההתרמה. חוץ מזה אני לא טיפוס ירוק במיוחד ומודה שיש לי מה לשפר. יצחק רבין- געגועים לאיש ודרכו. לצערי אין מי שימשיך את דרכו. וערן זהבי ? מי שמוכשר ומוכיח את עצמו- סחטיין.
     4/11/19 00:04:

   צטט: shimenben 2019-11-03 22:08:48

   ראשית כל, יש שירת נשים של אולפנת בהר"ן, ועוד אולפנות, ודווקא בשירה שלהן יש משהו מלאכי טהור, ובכלל לא מחרמן/-: למה שלמה ארצי הסכים לתנאי הזה? זכדי לסכם את הנושא הזה, הייתי אומר- צריכה להיות הפרדת דת ומדינה ויפה שעה אחת קודם! זה רצח שתוכנן בקפדנות, כולם זוכרים. כל שנה קמים כאלו שמנסים להפוך את זה לאיזו מזימה שמאלנית, מסיבה אחת פשוטה כי הם/ כל הימין הקיצוני שהיה אחראי להסתה ולרצח לא פחות מהרוצח- לא לקח עליו אף פעם את האחריות או עשה באמת חשבון נפש. אז אני לא מתפלא שהם מאמצים לעצמם את "הרצחת וגם ירשת" הייתי רוצה לומר כמה דברים ירוקים פה, אבל חבל על המאמץ כשהכלכלה נאו ליברלית השלטת מתנהגת באופן של אחרי המבול.

    

   בשני הנושאים הראשונים נראה לי שבגדול אנחנו מסכימים.  לגבי הדברים הירוקים, דווקא מעניין מה שיש'ך להגיד

     4/11/19 00:02:

   צטט: תכשיט 2019-11-03 19:26:33

   קראתי עד הסוף..:))

    

   זה מצוין, אחרת איך היית יודעת שלא חייבים לקרא עד הסוף? קריצה

     3/11/19 22:08:
   ראשית כל, יש שירת נשים של אולפנת בהר"ן, ועוד אולפנות, ודווקא בשירה שלהן יש משהו מלאכי טהור, ובכלל לא מחרמן/-: למה שלמה ארצי הסכים לתנאי הזה? זכדי לסכם את הנושא הזה, הייתי אומר- צריכה להיות הפרדת דת ומדינה ויפה שעה אחת קודם! זה רצח שתוכנן בקפדנות, כולם זוכרים. כל שנה קמים כאלו שמנסים להפוך את זה לאיזו מזימה שמאלנית, מסיבה אחת פשוטה כי הם/ כל הימין הקיצוני שהיה אחראי להסתה ולרצח לא פחות מהרוצח- לא לקח עליו אף פעם את האחריות או עשה באמת חשבון נפש. אז אני לא מתפלא שהם מאמצים לעצמם את "הרצחת וגם ירשת" הייתי רוצה לומר כמה דברים ירוקים פה, אבל חבל על המאמץ כשהכלכלה נאו ליברלית השלטת מתנהגת באופן של אחרי המבול.
     3/11/19 19:26:
   קראתי עד הסוף..:))

   ארכיון