כותרות TheMarker >
  ';

  שמות והסיפורים מאחוריהם

  שמות מתארים לא פעם דרמה שארעה לפני שמקבל השם נולד/ה. שמות מיוחדים וחריגים מספרים סיפור. למשל אותה נס-יה שפגשתי במזכירות קיבוץ היתה נס עבור הוריה מאחר וכמעט לא נולדה. את החווייה שלהם חרטו בשמה לנצח. אספתי הרבה סיפורי שמות ואני מעונין לשמוע על עוד וללקט אותם לידיעת המתענינים באותם דרמות קטנות שקדמו לשמותיהם ושל אחרים. איני מתחייב לשמור את כולם ולי הזכות לערוך אותם בתאום עם השולח/ת. מקווה שנהנה כולנו מהבלוג

  0

  סיכול ממוקד של המדינה

  0 תגובות   יום רביעי, 13/11/19, 07:35

  המבצע היה מדויק, כירורגי, מתוכנן ומתוזמן לעילא, צודק, יעיל, רלוונטי,ממוקד,מתוקשר, מיוחצן, כל הכותרות מגיעות לו.

   

  אבל בשורה תחתונה הוא חשף את ערוותה של מדינתו הקטנה. אתמול חצי מדינה שותקה, היום שליש ממנה .

  הנזק לתעשיה ולמסחר מסתכם במאות מליוני ש"ח וזה עוד לא הסוף. האיש במותו מצליח לגרום לנזקים כפי שגרם בחייו.

   

  הפגיעות שלנו של חיינו ופעילותנו גלויה לעין כל, ואויבינו מקרוב ומרחוק מפיקים לקחים.  בעידן הטילים, אין עורף ואין חזית, להיפך העורף הוא המטרה. החזית היא בכל מקום וזו שאלה זמן מתי ארוץ לממ"ד שלי.

  תושבים מהדרום נוהרים לצפון, תחושת תסכול של הזנחה מצד המדינה עולה בקרב אלה שהאמינו במדינה כספקית בטחון  שוטף. אחרים שחיכו שיבנו להם מקלטים שהובטחו להם ע"י השלטון הקיים, ימשיכו לחכות. 

  הם בחרו בשלטון  שמנציח את המצב. 

   

  במקביל, השותפים הזוטרים הסחטנים של הקואליציה אשר תקום ממתינים בשקט לתורם לגבות את דמי החסות הקבועים שהם מקבלים מכל ממשלה. עבורם אין מלחמה מלבד הנצחת תרבות של עבר קדום וחוקים הזויים מול קדמת ההווה המאיים על עולמם. אנו נמשיך לממן אותם ואת שגרירי ההתנחלויות, עוסקי גזלת קרקעות וכריתת עצי זית עתיקים שבטעות גדלו בשטח מריבה וגם לחזות בחייליצה"ל  במרדף אחרי נוער גבעות שהיה יכול לתרום לשרות הלאומי במקום.

   

  בשמאל יטענו לחוסר צדק ואבדן הסיכוי לשלום שלא מעניין את ההנהגה הנוכחית ובדרום ימשיכו שפוטי מפלגת הליכוד לקלל ולגדף רמטכ"לים שיבואו לבקרם ולתארם כבוגדים. אותם  מגדפים  ומזלזלים הם השגרירים האמיתיים של תרבות ההסתה והפלגנות שהליכוד יסד. ובתוך זה הפרט הבודד חי ותוהה האם זה החזון והעתיד שהמדינה מציעה לו.

   

  להתראות בסיכול הממוקד הבא.

  דרג את התוכן:

   ארכיון

   פרופיל