כותרות TheMarker >
  ';

  הגירוש מגן-עדן

  ידוע שעיקר האמונה היהודית נעוץ בקיום עולם הבא על כל הנגזר ממנו: גן-עדן, גהינום... מי שעושה מצוות, קונה לו לאחר 120 מקום טוב בגן-עדן, ואבוי למי שעושה רע ומה שמצפה לו בעולם הבא... מאידך, רואה האמונה היהודית בעולם הזה כפרוזדור, היינו כמעבר זמני שמשמש את האדם לתקן בו את מידותיו ולקנות בהם את חייו האמיתיים והנצחיים בעולם הבא.

  אם כן, "עולם הזה" הוא מרחב "החיים הזמניים" של האדם, "עולם הבא" הוא מרחב "החיים הנצחיים", כאשר "המוות" (הסתלקות האדם מהעולם הזה) מפריד בין שני העולמות. זו כאמור עיקר האמונה של הדת היהודית ושל עוד דתות; ומי שכופר בעיקרים האלה - כופר בעיקר.

  נכנסנו כבר למאה ה-21, ימי הביניים מאחורינו. הדמוקרטיה היא בשורת העידן המודרני והביאה עימה את חופש הדעה והאמונה: כל אדם באמונתו יחיה... כלומר זה לא ביג דיל לכפור היום בקיום אלוהים או בקיום עולם הבא; אף אחד לא יעלה את הכופר על מוקד, ואפילו קיימת האפשרות להיות נאור וכופר וכשר ויהודי למהדרין; בחר באחת הקומבינציות, כולן תקניות.

  דווקא בגין הפתיחות הזאת, עלה קרנו של מוטיב ההגיון ומילא את מקומה של "האמונה העיוורת": אני מאמין כי אמונותי נגזרת מההגיון. גם הכופר לא נותר חייב והטעים את דבריו בהגיון ובשכל הישר.

  פירצה נפרצה בדת היהודית - קוננו חכמינו את העת החדשה והתקוממו על פיתחון הפה שניתן לכופרים בשם ההגיון וגרורותיו... אולם גם עליהם לא פסחה הפתיחות, ומוטיב ההגיון חדר גם לחדרי חדריהם. הם נזכרו לפתע שעיקרי הדת היהודית מבוססים גם הם על ההגיון ועל השכל הישר, ואם כן מדוע להשאירם חבויים בתוך ארבע אמות האמונה העיוורת! הבה נוציא את מוטיב ההגיון אל אוויר העולם ונראה אותו לכול! שכל העולם יידע על מה מבוססת האמונה היהודית, וכל יהודי יידע מהי דתו ועל איזה בסיס היא עומדת. מהפירצה המבורכת הזו יצאו ביאורים ודרשות עם ניחוח שונה המסבירים איך למה ועל מה... מהפירצה הזאת יצאו הרבה רבנים והצליחו בעזרת הקוד החדש של ההגיון לחדור אל מודעות האנשים ולדבר אליהם בגובה העיניים... זהו מקור המספר העצום של החוזרים בתשובה דווקא בעידן הפתיחות זה.

  מהפירצה הזאת יצא גדול המחזירים בתשובה הרב אמנון יצחק, נפתחו תחנות רדיו דתיות, ועידן האינטרנט נפל בזמן... ההגיון והשכל הישר יצאו לאוויר העולם לאחר שנים של מסתור. האור הצפון בדת היהודית יצא לדרך.

  מהפירצה הזאת ביקשתי גם אני להשקיף על דתי היהודית, על דת אימי ואבי ודת ילדי. פתחתי את תורתי, את תורת אימי ואבי ורבותי, ועמדתי על ההגיון והשכל הישר פנים אל פנים; שם ראיתי עד כמה מאסה התורה במושג האמונה העיוורת, ועד כמה ביקשה להרחיקנו מנגררותיו.

  אבל ראיתי שם דבר אחר הרחוק שנות אור מהאמונה היהודית המקובלת שגדלתי עליה אני ואבי ומורי ורבותי. ראיתי בפרוש שגן-העדן הוא היקום שאנו חיים בתוכו, ולא צריך למות בשביל להכנס אליו; נהפוך, מי שנשאר מחוץ לשערי הגן קורס ומת. כלומר, גם בתעודת הפטירה של משה רבינו נכתב- "הנ"ל נפטר כי יצא משערי גן-עדן בכוחות עצמו ולא הצליח להחזיק מעמד מעל ל-120 שנה בחוץ". גם אבותינו אברהם יצחק ויעקב נפטרו מהעולם מאותה הסיבה, ואת תעודת הפטירה הציגה התורה לעיני כל באופן המפורט והברור ביותר, למען נראה ונלמד ונפנים...

  פתחתי את התורה וראיתי עד כמה התרחקה היהדות מעיקרי הדת היהודית, דורות על דורות... כה התרחקנו מתורת משה בן עמרם. כה כפרנו בעיקרי הדת הזאת, לאורך דורות ודורות... במאמר להלן אני עתיד להביא את נוסח העיקרים כפי שהופיעו בתורת משה, שהוחלפו בטיפשות ובמצח נחושה על ידינו.

  תגובות (1)

  נא להתחבר כדי להגיב

  התחברות או הרשמה   

  סדר התגובות :
  ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
  /null/cdate#

  /null/text_64k_1#

  RSS
    22/11/19 22:22:
  בית משפט יחליט.

  ללא כותרת

  1 תגובות   יום שישי , 22/11/19, 21:30

  שכל אחד ישים את הכותרת שלו

   

  האם ביבי אשם? אשם. האם הוא עשה עסקאות סיבוביות בשביל לקבל סיקור חיובי? עשה. האם קיבל מתנות שמפניות וסיגריות הוא ואשתו וכל אשר לו? קיבל. את זאת לא אני אומר כי אם משפטנים גדולים עם הוכחות הפרושות על-פני עשרות עמודי כתב אישום המגובה בראיות בתמלילי קלטות בחקירות ובעדי מדינה. ובכל זאת ישנם מיליוני אנשים בארץ שאינם מקבלים את אשמת נתניהו וזועקים בקול רם ברור וצרוד כי נתניהו נרדף ולא אשם. שנתניהו נקי כשלג. מיליוני אנשים, ואני מדייק, קמו היום בבוקר בתחושת מועקה בחוסר אונים משווע מהסוג שתוקף אותך כשאתה אנוס לשלם את הפרוטקשן החודשי לכנופייה שהעמידה אותך בפני אחד משניים: לשלם או לשלם. ואתה משלם. שום דבר לא עוזר גם לא המשטרה. השאלה מה קרה למיליוני האנשים האלה הם נפלו על הראש? ביבי אשם ואבו אבוה אשם הנה הראיות והקלטות והעדים. מליונים של יהודים חכמים וכשרים מתוכם משפטנים ועו"דים ומהנדסים, לא ביבים ובשום אופן בבונים.

   

  מה רצו להגיד המיליונים האלה? מה הם אומרים לעצמם, מה מסתודד בתוכם, איך הם מיישבים את האבסורד עצום המימדים הזה. הם מבקשים להביע משהו מאוד מורכב ומסועף אך משהו עוצר בעדם וכאילו התבקשו לנסח את אשר בליבם על-גב דף מלא מלא שכבר אין בו מקום ולו למילה. אני הולך להשיג עוד דף ריק ולכתוב עליו את אשר ביקשו לציין על הדף המלא. כן אני מתיימר להשלים את החסר ולכתוב את אשר בתוך תוכם.

   

  יש לי דף ריק ואני מתחיל את הסיפור מהסוף שלו, כלומר אני הולך לדלג על כל הראיות הקלטות התמלילים ועדי המדינה ולהמשיך מהנקודה בה נתניהו אכן קיבל מתנות שמפניות וסיגריות הוא אשתו וילדיו ועשה עסקאות סיבוביות בשביל לקבל סיקור חיובי בוואלה וידיעות. מכאן ואילך אני עומד להשתמש תדירות במונח 'הם' וכוונתי לאגף הפוליטי מנגד שמבקש משחר הימים לאגף בתנועה סיבובית את הימין ולקחת לידיו את השלטון חזרה. בדרך כלל עושים את האיגוף הזה באמצעים סטנדרטים פוליטיים כגון בכנסת מספסלי האופוזיציה ובמיוחד בתקופות הבחירות לכנסת, כל ארבע שנים מגיחה הזדמנות כזו לאיגוף.

   

  מטבע הדברים וכשאני מציין 'הם', אמורה להיות הכוונה לפוליטיקאים העוסקים בדבר, למחנה השמאל, אולם במקרה דנן המונח 'הם' אוצר בחובו מעגל הרבה יותר גדול שכולל גם את הפוליטיקאים גם נתח מהאליטה שביום מן הימים הייתה מקושרת בקשרים הדוקים לשלטון אך עם בוא הימין הקשרים הללו נותרו בלתי רלוונטים. אני קורא להם 'אליטה' כי לאמיתו של דבר, בשנותיה הראשונות של המדינה 'הם', המקושרים לשלטון, היו מנויים על השכבה החברתית המשובחת, הסלתה ושמנה של החברה כגון האקדמאים אנשי התקשורת העיתונאים המשפטנים ובמילה חדה צורמת אך אמיתית 'האשכנזים'. הימים חלפו וכור ההיתוך של הישראליות התיך את שכבות החברה והפך את כולנו ישראלים, גם הספרדי הלך לאקדמיה לצה"ל לפקולטת ההנדסה והמשפטים. אל תאמר עוד אשכנזי-ספרדי תאמר מעתה 'ישראלי'. ההיתוך עשה את שלו אך חלק לא מבוטל מעדת הסלתה ושמנה הקודמת סירב למסור את המפתחות לספרדי החדש, לישראלי החדש. הסירוב שלו עודנו נתלה בהגיון הישן 'אני טוב להם כי טוב מהם'. בן-גוריון הרהר פעם בקול רם כי יש מקום להוציא את זכות הבחירה מעולים 'מסוימים' עד אשר יפורקו מבערותם ויתערו בחברה.. מדהים להיווכח היום כי להגיון הזה עדיין אחיזה בחברה הישראלית, אחיזה העוברת מאב לבן ממשפטן למשפטן ומאיש תקשורת למשנהו. רק היום התברג 'עמית סגל' בחברת החדשות על תקן 'עלה תאנה ימני' שביכולתו לתרום לרייטינג לאחר שנים של פרשנות שמאלנית טהורה.

   

  מעגל השמאל איפא מקבץ בתוכו גם את הפוליטיקאים שזו עבודתם ומקור פרנסתם וגם את האליטה חדשה-ישנה שהעבירה מדור לדור את השאיפה לאחוז בשרביט השלטון מתוך ההגיון ישן-נושן ממנו מיאנה בתוקף להשתחרר: 'אני טוב להם כי טוב מהם'. והנה בסוף המאה שחלפה הפציע כוכבו של בנימין נתניהו והרחיק את שאיפתם.. הוא ואביו הפולני נראו בעיניהם כעשבים שוטים שגדלו בשדה האליטה אך נתלשו מתוכו. ישנם עוד הרבה 'עשבים שוטים' שבעוון הבגידה נעקרו בכוח הזרוע משדה האליטה והורחקו לתמידות ממנה. את אחד העקורים מכיר אישית הוא ההיסטוריון הצבאי ד"ר אורי מילשטיין שנודה מהאקדמיה כי נמצא אשם בעוון הבגידה בערך העליון של 'אני טוב להם כי טוב מהם'. מילשטיין לא אימץ את הערך הזה ובגד. לאמר את האמת גם בגין ושמיר היו לעשבים שוטים בעיניהם אך לא איימו על הרעיון הכללי כנתניהו הצעיר שכוכבו דרך על פני העם כברת דרך ארוכה מנשוא.

   

  לסיכום הרעיון, אמור מעתה כי הימין הישראלי מכיל כדרך הטבע את הפוליטיקאים העוסקים בפוליטיקה, בעוד השמאל הישראלי מכיל, בנוסף לפוליטיקאים, גם את מחנה האליטה על רבבות בניו בנותיו וצאצאיו שההגיון מקדמת-דנא מהדהד בראשם ומנחה אותם: 'אני טוב להם כי טוב מהם', וזה המקום לציין כי אין המדובר באליטה עם מועדון שמעת לעת חבריה מתכנסים בו בשביל לקבל החלטות אופרטיביות ולקדם את הרעיון; כן המדובר ברעיון מופשט ומדבק שעובר בשקט מדור לדור.

   

  אין לי ספק כי נתניהו הבן יזדהה עם המאמר הזה וירד לעומקו כי הוא חי את תקופת הנידוי של אביו, ראה והפנים. הוא הבין כי אם לא יפרק את האליטה מרעיונה האבסטרקטי- החברה הישראלית תפסיד נקודות בהדרגה עד שתגיע לנוקאאוט אלים כאשר נבחר האליטה, לא המדינה, יתפוס את מושכות השלטון.  אינני יודע מה הוא עשה מאחורי הקלעים ולפניהם למען פירוק האליטה הנגועה מרעיונה, גם אין ספק בליבי כי עשה רבות בנידון אך מודה, לא טרחתי לחקור בנושא אך לאחרונה ומהשתלשלות העניינים עמדתי על דבר אחד שאף הוא עמד עליו. נתניהו זיהה את השפעת ענפי התקשורת על שורות החברה ולמעשה זה דבר מקובל בכל חברה פתוחה ודמוקרטית, אך בתנאי ששוק התקשורת פתוח לכל – לא לאליטה נגועה בווירוס ההמשכיות ובמובן מסוים המשיחיות. נתניהו הבין כי מכת הנוקאוט עלולה לבוא מהכתובת הזו ממנה ניזון יום יום כל ישראלי החי בגבולות המדינה, מה עוד וזיהה בנקל את המגמה בריכוז גבוה של ההשפעה המכוונת מראש בכל תחום ותחום כולל התחום הפוליטי. הוא ראה את ההכוונה הנקודתית מצד, ומהצד השני הבחין בקריסה ההדרגתית של הדמוקרטיה הישראלית שההשפעה הריכוזית הולכת ונוגסת ממנה.

   

  ענף התקשורת אמור מטבעו להכיל את הכל: את הטוב הרע והמכוער, בעוד כאן בישראל הענף הזה הלך בנתיב אחד ושימש הלכה למעשה כלי יעיל ומהיר בידי האליטה המבקשת דרכו לחזור ולמשול ולכוון ומשוכנעת מעומק ליבה 'אני טובה להם כי אני טובה מהם'. נתניהו זיהה את 'התקשורת האליטית' כסכנה הגדולה מכולן שישראל והדמוקרטיה שלה עומדות בפניה וביקש לעצור אותה. הוא ביקש בפשטות לפתוח את שוק התקשורת לכל, לכל ישראל, לכל מאן דבעי. כן בחש בערוץ 10 ו-12 בקשת וברשת, בווינט וידיעות והוא לחץ והצליח במשימת ערוץ 20. וכן בין היתר ניהל משא ומתן על סיקור חיובי. המתן הוא לישראל ואם אלוביץ יכול לספק אותו דרך סעיף רגולטורי מה טוב לישראל. אם אמשיך לתפוס את השלטון עד שאצליח במשימתי לעצור את מגפת האליטה- מה טוב; המדינה תצא מורווחת והעלות גרושים.

   

  אה' ותיק 1000, תיק המתנות הסיגרים והשמפניות. זהו תיק האתיקה סניורס לא המרמה והפרת אימונים. זו הראייה איך עובדת האליטה והופכת בנקל את הערת האתיקה להפרת אמונים. אולמרט בזמנו קיבל הערה כזאת, גם ברק אם זכרוני לא מטעיני. כן העידן של בגין שמיר והזקן לא ישוב ונתניהו הגיח אל העידן החדש ולא עמד תמיד בתקן האתיקה. אני סולח לו כי אני משוחד: הוא אחד הטובים ביותר ועושה עבודה מקצועית ומצויינת לישראל. ואם לא די הוא המגן המעשי הראשון שבחן את סכנת האליטה ורעיונה.

  דרג את התוכן:

   ארכיון

   פרופיל

   אלברט שבות
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין