כותרות TheMarker >
  ';

  המלצה מקצועית כדאי לבחור מרכז גמילה פרטי מסמים

  בשנים האחרונות צצו והופיעו מרכזי גמילה פרטיים לגמילה מסמים, אלכוהול והימורים. כמומחה אני נשאל פעמים רבות על ידי משפחות וחברים כיצד ניתן לבחור מרכז גמילה פרטי? ולפי אלו משתנים תעשה הבדיקה לטיב מקצועיותו ל מרכז הגמילה?

  אפרט במאמר זה את המשתנים החשובים לבחירת מרכז הגמילה:

  1. מקצועיות- חשוב שנדע מי הן הדמויות המנהלות את מרכז הגמילה ומה היא ההכשרה שלהם בתחום ההתמכרויות לסמים, אלכוהול וטיפול במהמרים. ישנם מרכזים הנראים פסטורלים ומעוצבים בחן, מידה היכולה להטעות את המשתנים החשובים לבדיקה. אני ממליץ להורים ולבני המשפחה לשאול, לבקש ולראות מה היא ההסמכה המקצועית של מנהלי המרכז, של הדמויות הטיפוליות בו, תעודות המקצוע של הפסכיאטר, הפסיכולוגים והעובדים הסוציאלים. לא כל אדם המכריז על עצמו מנהל מרכז טיפולי, מבין לעומקן את בעיות ההתמכרות של המגיעים לטיפול בו. ישנם אנשי עסקים שפתחו מרכזי גמילה, אנשי מקצועות פרה רפואיים, אנשים עם לב רחב וחשיבה של תרומה למען החברה. אבל חשוב לדעת, בעיות ההתמכרות לסמים, אלכוהול והימורים, הינן בעיות מורכבות ביותר, בעיות רפואיות, נירופזיולוגיות, נפשיות ומערכתיות-משפחתיות. לא כל אדם בעל כוונות טובות, מוכשר לטפל בבעיות מורכבות ורגישות אלו.

  2. מומחיות- כפי שלא כל רופא משפחה מוכשר לטפל בבעיות לב, או אלרגיה, או עיניים, ועל פי רוב רופא המשפחה הוא הדמות הממינת ומאבחנת את ראשוניות הבעיה ממנה סובל החולה ואחר כך מפנה את הפצינט למומחה בתחום הנדרש. כך בתחום ההתמכרויות. ישנם רופאים פסכיאטרים שהוכשרו לטפל בבעיות התמכרות, ישנם עובדים סוציאלים שעבדו והוכשרו לטפל במכורים, ישנם אנשי צוות שרכשו מיומנות יחודית לטיפול במכורים ולייעץ לבני משפחתם. חשוב שנדע לבחור את אנשי המקצוע המיומנים ביותר לטפל בבעית ההתמכרות של בן משפחתנו.

  3. אוירת המרכז- לאוירת המרכז משתנה רב ערך. ישנם מרכזים גדולים, המאכלסים עשרות מטופלים. מרכזים הנמצאים במבני רפואה או ציבור ישנים שאינם בנויים לרווחת הפונים. וישנם מרכזי טיפול אינטימיים, משפחתיים באוירה השוררת בם. נתונים אלו אפשר להרגיש עם הכניסה למרכז הטיפול, רצוי ומומלץ לשוחח עם המטופלים במרכז. שיחה קצרה על טיב יחס הצוות לפונים, על שעות הפעילות המקצועית במקום, על סוגי המזון הניתנים בו ועל ההגינה הכללית במבנה. ישנם מרכזים בהם יבלוט מיד חוסר המעש של הפונים, ביטול זמן וחוסר עשיה. אוירה מנוכרת ומרוחקת, חשש לשתף או לספר. ולהבדיל יהיו מרכזים אחרים שיפתחו בפני האורח את דלתות המרכז, יאפשרו לאדם המתלבט לשוחח עם דייריו, לשאול שאלות החשובות להם ולבן משפחתם. חשוב להקדיש זמן לבדיקה זאת.

  4. תכני טיפול- תכני הטיפול הם מדד לא קל לאבחון והכרות. אבל חשוב לדעת כי לתכני הטיפול המועברים במרכז הגמילה, משקל רב ערך להצלחת תהליך הגמילה והטיפול ההמשכי של בן המשפחה. חשוב לברר את סדר היום של מרכז הגמילה, לשאול כמה שעות משעות היום מוקדשות לטיפול קבוצתי, לטיפול פרטני, מה הן טכניקות הטיפול המופעלות במרכז הטיפולי. לבדוק שאלות אלו לעומק. לא כל מרכז המציג בעל חיים בתחומיו אכן מוכשר ומיומן לטפל בעזרת בעלי חיים, לא כל מרכז המציג מתחמי גינה וירק, אכן בנה תוכנית טיפולית המשלבת תרפיה בעזרת גינון וצמחיה. על בני המשפחה לברר האם ישנה גישה חופשית לאינטרנט, או לסמארטפונים ולמחשבים הנידים. חשוב שאמצעים טכנולוגים אלו ישמרו במשרד המרכז והגישה אליהם תתאפשר בשעות מדודות ומותאמות לטיפול. בואו לא נשכח שדרך אמצעי הגלישה כיום, אפשר להמשיך לנהל פשיעה בחוץ, להמר, לקנות סמים או לפתור סכסוכים. מרכז הטיפול נוצר להגן על הפונה ולהרחיקו מתחומי עיסוקיו והתמכרויותיו בעבר.

  5. עלויות- לעלויות ישנה משמעות לא מבוטלת על ההחלטה היכן נשכן ולאן נשלח את בן משפחתנו לטיפול. אולם ישנו מחיר המציג כיסוי מוצלח יותר של ההשקעה הכספית העצומה, וישנו מחיר שלא יציג שינוי או ריפוי של בן המשפחה מבעיית ההתמכרות. כולנו מכירים את הקלישאה שהזול הוא העולה ביוקר. גם כשאנחנו הולכים לטפל בשן הסובלת מדלקת שורש חמורה, נעדיף רופא מומחה וטיפול מקצועי שיקל על כאבנו לשנים ארוכות. כך חשוב שנדע לבחור מקום, שגם אם עלותו הכספית כבדה, תוצאות הטיפול בו יאפשרו לנו לדעת שלא זרקנו את כספנו לשווא.

  תגובות (1)

  נא להתחבר כדי להגיב

  התחברות או הרשמה   

  סדר התגובות :
  ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
  /null/cdate#

  /null/text_64k_1#

  RSS

  לך יש אינטרס, אתה מתפרנס מהנושא ויש בו גם כסף שמן.. אני רק טוען, מה טוב יותר? הקנביס המרגיע, או ראש דפוק מאלכוהול היוצר תאונות דרכים קטלניות על בסיס קבוע. במצבי הלחץ של היום כבר אי אפשר לעצור את הרפורמה.
  עדיף קנביס מאשר אלכוהול ואת זה כבר החליטו הנוגעים בדבר. הרוב רוצה קנביס. הקנביס הינו תרופה אבל באלכוהול יש הרבה כסף..

  בדוגמאות שהבאת יכולים להיות בין השאר גם מסטולים אשר מבלים עד שעות מאוחרות ובחסר אחריות, לכן הן לא קבילות. רמאים לא נגמרים, הם רק מתחלפים ובכל הרמות.

  נהיגה והפעלת מכשירים כבדים תחת השפעת גראס

  1 תגובות   יום חמישי, 28/11/19, 14:28

  יותר ויותר צעירים מעשנים על בסיס יומי גראס, וויד, מריחואנה. יש שיאמרו מאות אלפים בארצנו הקטנה.

  העישון חותך גילאים, ומציף את בני העשרה, העשרים, השלושים והארבעים, גילאי העבודה בנהיגה, מפעלים ושירות צבאי.

  אני קורא את כל המסרים אודות הלגליזציה שמשמיעים פוליטיקאים שמקוששים קולות  בחוסר אחריות.

  מגיע אלי משה, בן 32, קבלן זוטר שמפעיל כלי עבודות עפר.

  "אני נוהג כל יום מצפון הארץ למרכז, מפעיל דחפורים ומשאיות עפר, אני יודע שזה מסוכן, כי אני עייף ולא חד".

  מספר לי שלומי, חייל משוחרר מחיל הים.

  "עמיר אם היית יודע באיזה סוטול השטנו ספינות קרב, היית נופל מהכיסא"

  אני מטפל בנהג שליחויות על אופנוע, עמי.

  "עכשיו כשאני נקי, אני מבין כמה סיכנתי את עצמי ואת הנהגים בכבישים כשרכבתי בעבודתי על האופנוע. נסעתי בתוך עננה כזו של ערפול ועייפות, העיניים היו נעצמות לי. כבר שברתי את הברכיים והצלעות בהתהפכויות מטופשות. הייתי חסר אחריות לחלוטין".

  ואז הרדיו ישמיע לי שוב את דברי פוליטיקאי חסר הדעת וההבנה בתחום: "העולם מתקדם" הוא יאמר, "אנחנו הולכים אחר המדינות המפותחות בעולם המערבי, ינסה להצדיק את טיפשותו.  

  ואני מנסה באצבע אחת לסתום את הפרץ. את שטף חוסר ההבנה והידיעה. ולבד לא אצליח.

  במלחמה בתאונות הדרכים יש להילחם גם נגד נהגים מסטולים מגראס וויד.

  בוועדות החקירה של כישלונות המלחמה הבאה נצרך לחקור את שיעורי השימוש בקרב חייל צה"ל הקרביים.

  ביגון המשפחות, לצערי, נמשיך ללוות פצועים והרוגים, שרוטיי ענני המריחואנה והגראס.

  בסיוטנו נמשיך לשמוע פוליטיקאים קטנים שגם בתחום זה לא הבינו כלום. גם.

  דרג את התוכן:

   ארכיון

   פרופיל

   עמירפירני
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין