האיחוד האירופי המורכב ממספר מדינות שונות עם גיוון אתני רחב, כלכלות שונות ומיליוני אזרחים ממרכזים פיננסים רבים, מתמודד כבר שנים עם חוסר אחידות במיסוי בין המדינות. חברות מסחריות יכולות להתנהל במדינה אחת ולהירשם במדינה אחרת, יכולות לרכוש מוצרים במדינה אחרת ולשלם מע"מ במגוון דרכים וחוסר השיוויון במיסוי, מושך עסקים למדינות עם מיסוי נמוך יותר וכך יש חוסר איזון גדול בכלכלות השונות 

 

בשנים האחרונות, האיחוד האירופי עסוק בניסיונות לערוך את חוקי המיסוי הישנים, היוצרים חלוקת מס לא צודקת ולעבור לבסיס מס אחיד אשר יותר מתאים לעידן הגלובלי. העידן החדש מביא איתו עסקים דיגיטליים רבים ועסקים המאופיינים בניידות גבוהה, המאפשרת תכנון מס אגרסיבי ואפשרות לשימוש במדינות המהוות "מקלטי מס" באירופה, כגון : קפריסין אירלנד או לוקסמבורג. 

 

בימים אלו ארגון ה-OECD מנסח רפורמת מיסוי שתאפשר לקבוע היקף מס חברות מינימלי, בו יחוייבו כל התאגידים הבינלאומיים. אך גם מדינות אירופה השונות מתחילות להבין כי יש צורך להתאים את מערכת המס במדינה למציאות העסקית  הנוכחית. כך למשל ב -19 בספטמבר 2019 אישר הבית התחתון של הפרלמנט האוסטרי את החלק הראשון של חבילת רפורמות מס ביניהן מיסוי על עסקים דיגיטליים ושינויים בכללי מיסוי נוספים – (ראו בכתבה זו).

המס הדיגיטלי יחול על חברות עם מכירות גלובליות של לפחות 750 מיליון יורו (824 מיליון דולר) ועם מכירות של פרסום דיגיטלי באוסטריה בערך של 25 מיליון יורו ומעלה משנת 2020.

לאחרונה נודע כי גם צ'כיה תאמץ מיסוי דיגיטלי דומה ותטיל מס על חברות דיגיטליות ענקיות עם מחזורים כספיים גדולים .

 

החל משנת 2020, נוכל לראות שינויים במיסוי החברות הדיגיטליות

  1. הפלטפורמות הדיגיטליות יחוייבו במלוא האחריות לחובות גילוי המס. בפועל, משמעות הדבר היא כי פלטפורמות ההזמנות השונות יידרשו לדווח על כל המכירות לרשות המס.
  2. הצעת החוק מסירה את הפטור ממע"מ ליבוא משלוחים קטנים מתחת ל- EUR 22.

בנוסף, במסגרת מדד מע"מ אחר, שיעור המע"מ על מכירת פרסום אלקטרוני יופחת ל -10 אחוזים, בהתאם לשיעור המע"מ החל כיום על פרסומים פיזיים. 

עדכון שכזה אם יקרה, ישפיע משמעותית על רמת המיסוי של עסקים גלובליים גדולים ואולי גם על כולנו בהתאמה.