כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  ציורי תנ"ך/ מאת: אהובה קליין.(c)

  ציורים המשמשים מדרשי תמונה לפסוקים בתנ"ך-
  הטכניקה: שמן על בד.
  שירה מקראית.
  * הציורים מוגנים בזכות יוצרים ואין להשתמש בהם בכל דרך שהיא.

  ציורי תנ"ך/ יעקב ועשיו נפגשים/ ציירה: אהובה קליין (c)

  29 תגובות   יום חמישי, 12/12/19, 22:05

  Biblical paintings by Ahuva Klein-Esav

  interested in Jacob' family

   

   "וַיִּשָּׂא אֶת-עֵינָיו, וַיַּרְא אֶת-הַנָּשִׁים וְאֶת-הַיְלָדִים, וַיֹּאמֶר, מִי-אֵלֶּה לָּךְ; וַיֹּאמַר--הַיְלָדִים, אֲשֶׁר-חָנַן אֱלֹהִים אֶת-עַבְדֶּךָ."

   

   

  ''

  ציורי תנ"ך/ עשיו מתעניין בפמלייתו של יעקב ושואל לזהותם/ ציירה: אהובה קליין (c)


  יעקב ועשיו  -  מתפייסים.

   מאת: אהובה קליין. ©

  בהגיע היום המיוחל

  השגחה פרטית ממעל

  עשיו וחייליו מופיעים

  כשיירת זאבים  תועים.

   

  רוח נושאת עננים

  עליהם מחוללים מלאכים 

  עשיו נועץ מבטים

  בעדרים, טף ונשים.

   

  שואל מניע שפתיים

  למראה מסנוור העיניים

  יעקב  סופק כפיים               

  לעבר  מלכות שמים.       

   

  תשובתו  חדה כתער

  בוקעת בעשיו שער       

  להבין מתנת אלוקים

  להעריך מהלכים נשגבים.

   

  יעקב משכנעו במילים

  כראיית פני אלוקים

  לקחת מידיו דורון

  למען ברכת שלום.

  הערה: השיר בהשראת פרשת  וישלח [חומש בראשית]                         

      

  הרעיון מאחורי הציור והשיר:

  פרשת וישלח- מאין שאין לסמוך על הנס?

   מאמר מאת: אהובה קליין

  יצירות נוספות לפרשה:

   

  העלאת תמונות    

  ציורי תנ"ך/ יעקב שולח מלאכים אל עשיו/ ציירה: אהובה קליין (c)

   

   

  ''    

   

  ציורי תנ"ך/ יעקב מתפלל אל ה': "הצילני נא מיד אחי מיד עשיו.." / ציירה: אהובה קליין (c)

  ''    

  ציורי תנ"ך/ יעקב מכין מנחה לעשיו/ ציירה: אהובה קליין (c)

  ''    

   ציורי תנ"ך/יעקב ופמלייתו חוצים את מעבר  יבוק/ ציירה: אהובה קליין(c)

   

  ''    

  ציורי תנ"ך/ יעקב נאבק עם המלאך/ ציירה: אהובה קליין (c)

   

  ''   

  ציורי תנ"ך/ יעקב  ועשיו נפגשים/ציירה: אהובה קליין (c) [שמן על בד]

  פרשה זו מתארת את הפגישה הדרמטית של יעקב ועשיו  בדרך לכנען.

  "וַיִּשָּׂא יַעֲקֹב עֵינָיו, וַיַּרְא וְהִנֵּה עֵשָׂו בָּא, וְעִמּוֹ, אַרְבַּע מֵאוֹת אִישׁ; וַיַּחַץ אֶת-הַיְלָדִים, עַל-לֵאָה וְעַל-רָחֵל, וְעַל, שְׁתֵּי הַשְּׁפָחוֹת.  וַיָּשֶׂם אֶת-הַשְּׁפָחוֹת וְאֶת-יַלְדֵיהֶן, רִאשֹׁנָה; וְאֶת-לֵאָה וִילָדֶיהָ אַחֲרֹנִים, וְאֶת-רָחֵל וְאֶת-יוֹסֵף אַחֲרֹנִים.  וְהוּא, עָבַר לִפְנֵיהֶם; וַיִּשְׁתַּחוּ אַרְצָה שֶׁבַע פְּעָמִים, עַד-גִּשְׁתּוֹ עַד-אָחִיו.  וַיָּרָץ עֵשָׂו לִקְרָאתוֹ וַיְחַבְּקֵהוּ, וַיִּפֹּל עַל-צַוָּארָו וַיִּשָּׁקֵהוּ; וַיִּבְכּוּ.  וַיִּשָּׂא אֶת-עֵינָיו, וַיַּרְא אֶת-הַנָּשִׁים וְאֶת-הַיְלָדִים, וַיֹּאמֶר, מִי-אֵלֶּה לָּךְ; וַיֹּאמַר--הַיְלָדִים, אֲשֶׁר-חָנַן אֱלֹהִים אֶת-עַבְדֶּךָ. וַתִּגַּשְׁןָ הַשְּׁפָחוֹת הֵנָּה וְיַלְדֵיהֶן, וַתִּשְׁתַּחֲוֶיןָ.  וַתִּגַּשׁ גַּם-לֵאָה וִילָדֶיהָ, וַיִּשְׁתַּחֲווּ; וְאַחַר, נִגַּשׁ יוֹסֵף וְרָחֵל--וַיִּשְׁתַּחֲווּ.  וַיֹּאמֶר, מִי לְךָ כָּל-הַמַּחֲנֶה הַזֶּה אֲשֶׁר פָּגָשְׁתִּי; וַיֹּאמֶר, לִמְצֹא-חֵן בְּעֵינֵי אֲדֹנִי.  וַיֹּאמֶר עֵשָׂו, יֶשׁ-לִי רָב; אָחִי, יְהִי לְךָ אֲשֶׁר-לָךְ.  וַיֹּאמֶר יַעֲקֹב, אַל-נָא אִם-נָא מָצָאתִי חֵן בְּעֵינֶיךָ, וְלָקַחְתָּ מִנְחָתִי, מִיָּדִי:  כִּי עַל-כֵּן רָאִיתִי פָנֶיךָ, כִּרְאֹת פְּנֵי אֱלֹהִים--וַתִּרְצֵנִי.  קַח-נָא אֶת-בִּרְכָתִי אֲשֶׁר הֻבָאת לָךְ, כִּי-חַנַּנִי אֱלֹהִים וְכִי יֶשׁ-לִי-כֹל; וַיִּפְצַר-בּוֹ, וַיִּקָּח.... "

   [בראשית ל"ג, א-י"א]

  א] מהו תפקידם של המלאכים שנשלחו על ידי יעקב לעשיו?

  ב] כיצד התרחשה הפגישה הדרמטית –של עשיו ויעקב?

   תשובות.

   שליחת מלאכים לעשיו ותפקידם.

   על פי "ספר הישר" יעקב שולח מלאכים לעשיו לפנות אליו בדברי  תחנונים: עליהם להודיע לו: כל הרכוש שיעקב רכש בחרן וכל הברכה שהייתה לו – לא נבעה כלל מברכת יצחק אביהם, אלא יעקב עבד אצל  לבן במשך עשרים שנה ולבן אינו איש ישר, והוא רימה את יעקב והחליף את משכורתו 20 מונים, הוא עבד קשה מאד שם, אלוקים ראה את גודל סבל יעקב  ולכן ריחם עליו ,נתן לו שור וחמור, צאן עבד ושפחה, וכעת  מטרת יעקב לשוב  אל ארץ כנען לפגוש את הוריו ומסר זה שולח יעקב לעשיו- על מנת להרגיעו, אל יחשוב כי הוא קנה חיל ,או השיג הישגים כל שהן  בהשפעת ברכת יצחק אביהם.

   כאשר המלאכים  מגיעים אל עשיו, הם מגלים- בקצה ארץ אדום כי הולך לקראת יעקב  יחד עם ארבע מאות איש- בידיהם חרבות- חיילים לכל דבר!

   כששמע  עשיו את דברי המלאכים, ענה להם מתוך גאווה ובוז:, הוגד לי את מה שעשה  יעקב ללבן- אשר גידל אותו בביתו, נתן לו את בנותיו לנשים- נולדו לו בנים ובנות  ויפרוץ בחיל ובעושר, ולאחר שראה יעקב  כי התעשר- ברח עם כל פמלייתו מלבן, נהג בבנות לבן שהיו נשותיו- כמו שבויות חרב ולא גילה לו על עוזבם את המקום, וכשם שיעקב לא נהג יפה עם לבן, כך גם עשה לי" ויעכבני פעמיים, לכן אני מתכונן לנהוג עימו כפי שאומר לו ליבו.

   שבו המלאכים אל  יעקב דיווחו לו  על דברי הגאווה של עשיו.

   בישרו לו: כי עשיו בא לקראתו עם ארבע מאות איש והציעו ליעקב: להתפלל- הדבר גרם ליעקב לפחד והוא החל  מתפלל אל ה' ושואל: הרי אתה ה' הבטחת לי שתשיב אותי אל בית הוריי ותשיב לי את ארץ כנען ותרבה את זרעי ככוכבי  השמים ואכן הענקת לי עושר רב , בנים ומקנה וכעת לא חסר לי דבר, הצלת אותי מיד לבן,  אך כעת עשיו בא  לקראתי להורגני ועתה אני מבקש שאתה  ה' תציל אותי  מידו, אך אם  הדבר לא מגיע לי, עשה זאת למען אברהם ויצחק אבי. עתה חילק יעקב את מחנהו  לשתי קבוצות- קבוצה אחת בידי  אליעזר- עבד אברהם ואת החלק השני  נתן ביד טלינוס בן אליעזר - אחיו ואמר להם, שאם במחנה ראשון עשיו יבוא ויכה, המחנה השני שיהיה מרוחק ממנו  יישאר לפלטה., במשך כל הלילה-  יעקב התכונן לקראת בוא עשיו על ידי הכנת צבאו למלחמה ותפילה לה'- למען יצילהו.

   ה' קיבל את תפילת יעקב ושלח אל עשיו ארבעה מלאכים משמים- הם היו דומים לפני עשיו ואנשיו - כאלפים ומאות אנשים רוכבים על סוסים הם היו מצוידים בכלי מלחמה והתחלקו  לארבע מחנות, תחילה הלך מחנה ראשון לקראת עשיו וארבע מאות אנשיו, ברגע זה הם הבהילו את עשיו וכל מחנהו,

  ואמרו: אנחנו עבדי יעקב עבד  אלוקים ומי יוכל לנצח אותנו? עשיו שנתקף בבהלה ,נפל מהסוס וכל אנשיו התפזרו מרוב בהלה, עשיו נשבר ואמר: אני לא ראיתי את אחי יעקב עשרים שנה ואני אלך לראותו. ואתם רוצים לעשות לי מעשה כזה?, ענו לו קבוצת החיילים- מלאכים , דע לך, אם לא הייתה אומר שיעקב אחיך, היינו  הורגים אתכם, בהמשך  התקיפו עוד  שלושת המחנות הנותרים  של מלאכי יעקב  את עשיו ואנשיו והם מיד נכנעו  בדומה לכניעה  בפעם ראשונה, כעת עשיו ואנשיו באו לקראת  יעקב  מתוך כוונת שלום ועשיו כיסה את שינאתו ליעקב, היות והיה ירא מאד מפני אחיו יעקב, היות וחשב כי ארבעת המחנות שפגש בדרך- היו עבדי יעקב,

   יעקב שהתכונן בשלושה דברים: דורון, תפילה ומלחמה- הוא עבר לפני כל פמלייתו.

   הפגישה הדרמטית בין עשיו ויעקב.

  יעקב מתקדם  לקראת עשיו ומשתחווה לכבודו שבע פעמים.

  הרב אליהו שלזינגר בספרו: "אלה הדברים" אומר חידוש: יעקב פחד ,פחד רוחני, שמא עשיו ופמלייתו ישפיעו לרעה  עליו ובני ביתו, "ומה יהא על החינוך התורני והקדוש שנתן למשפחתו ומה יהא על חיי הקדושה של יעקב ובני ביתו" יעקב פחד מחיי ההפקרות של עשיו ואנשיו.

  רש"י מסביר: כאשר ראה עשיו את  יעקב משתחווה לפניו, נתגלגלו רחמיו ויש שדרשו שגם בשעה זו המשיך לשנוא את יעקב ולא נישק אותו בכל ליבו, אלא מן השפה ולחוץ. לפי שהמילה: "וַיִּשָּׁקֵהוּ" יש מעליה  נקודות, [בכתובים]

  ויש חולקים על דעה זו וסוברים כדברי רבי שמעון בר יוחאי: אדרבה, לפי פשוטו עשיו לא נישק את יעקב בכל ליבו שהרי "הלכה שעשיו שונא ליעקב" אלא שהניקוד מעל המילה: "וישקהו" – בא דווקא למעט משנאתו של עשיו ליעקב לפי שבאותה שעה נכמרו רחמיו של עשיו ונישק את יעקב בכל ליבו.

  עשיו מתבונן בסובבים אותו ושואל את יעקב: "מי אלה לך"?- כלומר איזו      קירבה יש לך אליהם? יעקב  עונה לעשיו:

  "וַיֹּאמַר--הַיְלָדִים, אֲשֶׁר-חָנַן אֱלֹהִים אֶת-עַבְדֶּךָ" הנשים היו ניגשות לפני עשיו ראשונות והילדים אחריהן ,אבל אצל  רחל- יוסף ניגש לפניה לפי שאמר  בליבו: שמא עשיו הרשע יתלה את עיניו בה וירצה לקחתה לאישה ,לכן החליט לגשת לפניה. כדי שיסתיר אותה מפניו ויעכב אותו מלהתבונן בה. בזכות הדבר הזה, זכה יוסף לברכת יעקב:

  "בֵּן פֹּרָת יוֹסֵף, בֵּן פֹּרָת עֲלֵי-עָיִן; בָּנוֹת, צָעֲדָה עֲלֵי-שׁוּר". [בראשית  מ"ט, כ"ב]

   והמשמעות היא: שהוא ימצא חן בעיני כל הרואים אותו - כנגד זה שהסתיר את רחל מעיני עשיו הרשע.

  עשיו שואל את יעקב:

  "מִי לְךָ כָּל-הַמַּחֲנֶה הַזֶּה אֲשֶׁר פָּגָשְׁתִּי";?

  המשמעות: מי זה כל המחנה שפגשתי- הוא שלך ולמה הוא שלך. מה התועלת  בשליחתם?

  לפי פשוטו: הכוונה למנחה שיעקב שלח לעשיו.

   לפי מדרשו: פגש עשיו בדרך כיתות של מלאכים כשהתקדם אל עבר  יעקב.]כפי שהאגדה מספרת [כנ"ל]  ועל כן שאל עשיו: מי המלאכים האלה שנלחמו  נגד עשיו בדרך?

  עשיו אומר ליעקב:

  " יְהִי לְךָ אֲשֶׁר-לָךְ".  הוא כפל במילים והמשמעות היא:

   עשיו מוחל ליעקב שלקח לו את הברכות  בזמן שהקדים אותו  אצל אביהם יצחק –ובירך תחילה את יעקב ורק אחר כך את עשיו.

   בכל זאת, יעקב מתחנן אל עשיו שייקח את מנחתו שהכין לו: משני טעמים:

  א] רצונו של יעקב לכבד את עשיו -היות וראה את פניו והם חשובים לו כראיית פני מלאך ,שהרי יעקב פגש את המלאך של עשיו כאשר נאבק איתו במעבר יבוק.

  ב] רצון יעקב שיקבל עשיו את מנחתו - כאות שמוחל לו  שנטל את הברכות במרמה בזמן שיצחק אביהם  הזקן רצה תחילה לברך את עשיו. ומדוע הזכיר יעקב לעשיו את פגישתו עם המלאך לפני כן? תשובה: כדי שעשיו יסיק שיעקב ראה מלאכים וניצול מפניהם, מכאן שעשיו   צריך לדעת שאין ביכולתו להתגבר  על יעקב!

  ומוסיף יעקב ואומר לעשיו:" וַתִּרְצֵנִי".  אתה מתפייס עימי – לפי שכל "רצון" במקרא,  הוא :מלשון פיוס. בדומה לקורבנות שבאות לפייס את הבורא.

   יעקב כינה את מנחתו גם בשם: "בִּרְכָתִי" והמשמעות היא: כי מתנה זו ניתנת לאדם שלא פגש אותו זמן רב והיא ניתנת לשם ברכה- שאילת שלום.

  כך התכוון לכבד את עשיו  בברכה - בדומה ליעקב שבירך את פרעה כשירד למצרים [ [בראשית, מ"ז, ז]

   יעקב   מפציר בעשיו ואומר ל:

  "כִּי-חַנַּנִי אֱלֹהִים וְכִי יֶשׁ-לִי-כֹל; "  אני יגעתי רבות למען מנחה זו ועמלתי עד שהגיעה לידך, לכן  קח נא את ברכתי כי אין מן הראוי שתדחה את כל עמלי והשתדלותי לחינם.

  והתוצאה הייתה שעשיו  הסכים ולקח את המנחה..

  הרמב"ן סובר שכל אשר קרה ליעקב עם עשיו עתיד לקרות תמיד עם בני עשיו  בדורות הבאים ולכן יש תמיד להתכונן בשלושה מישורים:

  דורון, תפילה ומלחמה. 

  "עקדת יצחק" סבור:  יש לצרף אמונה בה' עם השתדלות טבעית ואין לסמוך רק על הנס.

  לסיכום, לאור האמור לעיל, יעקב הצליח בדרכו המיוחדת לפייס את עשיו, לפחות זמנית, הפגישה הדרמטית התנהלה בהצלחה ומכאן יש להסיק: לדורות הבאים:

   לצרף לאמונה בה' גם השתדלות מעשית   כי אין לסמוך רק  על הנס!

    עוד מיצירותיי לפרשה:

  העלאת תמונות

  ציורי תנ"ך/ שעיר מקום מושבו של עשיו/ ציירה: אהובה קליין (c)


  העלאת תמונות

  ציורי תנ"ך/ יעקב רוכש חלקת שדה בשכם/ ציירה: אהובה קליין (c)

  העלאת תמונות

  ציורי תנ"ך/ עשיו ונשותיו/ ציירה: אהובה קליין (c)

  ההפטרה:
   הושע, י"א- י"ב]

  קטע מההפטרה:

  "וְעַמִּי תְלוּאִים, לִמְשׁוּבָתִי; וְאֶל-עַל, יִקְרָאֻהוּ--יַחַד, לֹא יְרוֹמֵם.   אֵיךְ אֶתֶּנְךָ אֶפְרַיִם, אֲמַגֶּנְךָ יִשְׂרָאֵל--אֵיךְ אֶתֶּנְךָ כְאַדְמָה, אֲשִׂימְךָ כִּצְבֹאיִם; נֶהְפַּךְ עָלַי לִבִּי, יַחַד נִכְמְרוּ נִחוּמָי.   לֹא אֶעֱשֶׂה חֲרוֹן אַפִּי, לֹא אָשׁוּב לְשַׁחֵת אֶפְרָיִם:  כִּי אֵל אָנֹכִי, וְלֹא-אִישׁ--בְּקִרְבְּךָ קָדוֹשׁ, וְלֹא אָבוֹא בְּעִיר.   אַחֲרֵי יְהוָה יֵלְכוּ, כְּאַרְיֵה יִשְׁאָג:  כִּי-הוּא יִשְׁאַג, וְיֶחֶרְדוּ בָנִים מִיָּם. יֶחֶרְדוּ כְצִפּוֹר מִמִּצְרַיִם, וּכְיוֹנָה מֵאֶרֶץ אַשּׁוּר; וְהוֹשַׁבְתִּים עַל-בָּתֵּיהֶם, נְאֻם-יְהוָה  
  סְבָבֻנִי בְכַחַשׁ אֶפְרַיִם, וּבְמִרְמָה בֵּית יִשְׂרָאֵל; וִיהוּדָה, עֹד רָד עִם-אֵל, וְעִם-קְדוֹשִׁים, נֶאֱמָן.  אֶפְרַיִם רֹעֶה רוּחַ, וְרֹדֵף קָדִים--כָּל-הַיּוֹם, כָּזָב וָשֹׁד יַרְבֶּה; וּבְרִית עִם-אַשּׁוּר יִכְרֹתוּ, וְשֶׁמֶן לְמִצְרַיִם יוּבָל. וְרִיב לַיהוָה, עִם-יְהוּדָה; וְלִפְקֹד עַל-יַעֲקֹב כִּדְרָכָיו, כְּמַעֲלָלָיו יָשִׁיב לוֹ.   בַּבֶּטֶן, עָקַב אֶת-אָחִיו; וּבְאוֹנוֹ, שָׂרָה אֶת-אֱלֹהִים.  וַיָּשַׂר אֶל-מַלְאָךְ וַיֻּכָל, בָּכָה וַיִּתְחַנֶּן-לוֹ; בֵּית-אֵל, יִמְצָאֶנּוּ, וְשָׁם, יְדַבֵּר עִמָּנוּ.  וַיהוָה, אֱלֹהֵי הַצְּבָאוֹת--יְהוָה, זִכְרוֹ.  וְאַתָּה, בֵּאלֹהֶיךָ תָשׁוּב; חֶסֶד וּמִשְׁפָּט שְׁמֹר, וְקַוֵּה אֶל-אֱלֹהֶיךָ תָּמִיד..."

   

   עם ישראל היקר.

    יהי רצון שנזכה לימים טובים, רגועים ונעימים - כדברי דוד המלך:

   " הִנֵּה מַה טּוֹב וּמַה נָּעִים שֶׁבֶת אַחִים גַּם יָחַד". אמן ואמן.

   

   
  דרג את התוכן:

   תגובות (29)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     19/12/19 23:56:

   צטט: rosanak 2019-12-18 21:37:16

   תודה על ציורים כה יפים

    

    יקירה.

   נשיקה

    תודה רבה על המילים הטובות.

    חנוכה שמח

    נסים ונפלאות.


    בברכה

    אהובה

     19/12/19 23:54:

   צטט: רונית אברהם 2019-12-18 18:32:43

   אהובה יקרה,

   מה נאים השיעורים אצלך - גם החכמתי וגם נהניתי מהציורים המרהיבים. 

   אהבתי מאוד את הסיפא של המדרש - "יש לצרף אמונה בה' עם השתדלות טבעית ואין לסמוך רק על הנס".

   אדם צריך לדעת שההשתדלות חשובה ותביא בסופו של דבר ה"נס". 

   הלוואי שגם בדור שלנו תמצא הדרך לפיוס ושלום עם בני עשיו של היום. 

    רונית היקרה.

   נשיקה

    תודה ,מקרב לב-לדברייך המשמחים והמרגשים כאחד.

    גם אני מייחלת לימים טובים יותר.

    חנוכה שמח והרבה אור לישראל.

    בברכה

    אהובה.

    


     19/12/19 23:51:

   צטט: דו-קוטבי 2019-12-15 20:31:13

   כמו שטוטית גם אני מתמוגג מכתיבתך הנהדרת,אהובה יקרה,ונפעם שוב ושוב מכישרונך המתבטא בציורייך המרהיבים. שבוע טוב!
    דו קוטבי היקר.

    תודה למילותיך הטובות והשבחים.
    יברך אותך אלוקים
    ותלך מחיל אל חיל.
    חנוכה שמח.
    בברכה
    אהובה.
     18/12/19 21:37:
   תודה על ציורים כה יפים
     18/12/19 18:32:

   אהובה יקרה,

   מה נאים השיעורים אצלך - גם החכמתי וגם נהניתי מהציורים המרהיבים. 

   אהבתי מאוד את הסיפא של המדרש - "יש לצרף אמונה בה' עם השתדלות טבעית ואין לסמוך רק על הנס".

   אדם צריך לדעת שההשתדלות חשובה ותביא בסופו של דבר ה"נס". 

   הלוואי שגם בדור שלנו תמצא הדרך לפיוס ושלום עם בני עשיו של היום. 


     16/12/19 23:59:

   צטט: תכשיט 2019-12-14 18:15:34

   צטט: barir 2019-12-14 09:40:27

   אוהבת את היצירות שלך. שבוע טוב♥

    

    

    

   גמאני...שבוע מבורך יקירה...

    

    תכשיט היקרה.

    

   נשיקה

   שמחה-   שגם את  אוהבת את היצירות.

   המשך שבוע טוב ויצירתי.

    בברכה

    אהובה.

     16/12/19 23:56:

   צטט: מכבית- coach לכתיבה 2019-12-14 09:22:07

   והציורים, לעילא..
    מכבית היקרה.
   נשיקה
    תודה לתגובתך היפה.
    המשך שבוע טוב ומוצלח!
    בברכה
    אהובה.
     16/12/19 23:54:

   צטט: * חיוש * 2019-12-13 20:50:13

   אהובה האהובה נשיקה

   פרשה מרתקת, פרשה זו נישתכחה מלבי עד כה, 

   החכמת אותי בשירך ובהסברים ברוח הפרשה

   התמוגגתי להתבונן בציורייך הנפלאים.

   אמן ואמן לברכתך

   * כוכב אהבה והערצה וחיבוקים אוהבים

   שבת טובה ומבורכת לך יקירה ולכל אהובייך

    

    *חיוש* היקרה.

   נשיקה

    תודה לדברייך הנהדרים, שמחה שהזכרתי לך דברים שנשכחו.

    מאחלת לך: המשך שבוע טוב, גדוש ברכות ושמחה-

    לך ולכל יקירייך.

    באהבה רבה  וחיבוקים.

    אהובה.

     16/12/19 23:51:

   צטט: עמנב 2019-12-13 19:03:50

   נהניתי מן התמונות ומן הפרשנויות, אהובה. אני למדתי בבית הספר העממי, שבהקשר הזה ה"מלאכים" ששלח יעקב הם "שליחים". בציור שלך הם מופיעים עם כנפיים, כנראה בעקבות האגדה על המלאכים שנלחמו נגד עשיו והרשימו אותו. כל טוב ושבת שלום, עמוס.
   עמוס היקר.
    תודה לדבריך הנהדרים
    אשר לשאלתך בנוגע למלאכים, הסתמכתי על דברי רש"י: מדובר במלאכים ממש!
    יעקב שהיה עושה חסדים ומצוות- המלאכים היו מלווים אותו  לכל מקום.
    המשך שבוע טוב ויצירתי.
    בברכה
    אהובה.
     16/12/19 09:27:

   צטט: תנועת כמוך 2019-12-13 13:32:22

   שולח כוכב תודה והערכה לפוסט המושקע והמלמד

   שבת שלום

   בשורות טובות

    דוד היקר.

    תודה, מקרב לב, לתגובתך הנהדרת.

    ברוך תהיה.

    המשך שבוע טוב ומשמח.

    בברכה

    אהובה

     
     16/12/19 09:24:

   צטט: ~ ~ 2019-12-13 11:18:13

   יפה מאוד

   שבת שלום אהובה

    יקירה.

   נשיקה

    תודה רבה למילים הטובות ולברכה.

    ברוכה תהיי תמיד.


    בברכה וכל טוב.

    אהובה.

     16/12/19 09:21:

   צטט: barir 2019-12-14 09:40:27

   אוהבת את היצירות שלך. שבוע טוב♥
    מרסייה היקרה.
   נשיקה
    תודה רבה לתגובתך הנפלאה,
     את משמחת אותי מאד.
     המשך שבוע טוב ויצירתי ושמח.

    בברכה
    אהובה.
     15/12/19 20:31:
   כמו שטוטית גם אני מתמוגג מכתיבתך הנהדרת,אהובה יקרה,ונפעם שוב ושוב מכישרונך המתבטא בציורייך המרהיבים. שבוע טוב!
     14/12/19 22:11:

   צטט: שטוטית 2019-12-13 11:09:25

   אהובה יקרה נשיקה

   מגיע יום שישי ואני מתמוגגת

   ממילותייך וציורייך.

    

   שבת שלום תוצאת תמונה עבור פרח

     

    שטוטית היקרה.

   נשיקהנשיקה

    תודה לתגובתך הנהדרת- המשמחת והמרגשת

    ותודה מיוחדת לשושנה הריחנית-

    והיפה.

    תבורכי בשבוע טוב ובשורות טובות.

    בברכה

    אהובה

     14/12/19 22:08:

   צטט: שיח אחר 2019-12-13 10:12:49

   תודה אהובה ושבת שלום !!!

    

    שיח אחר.

    תודה לתגובתך היפה.

    שבוע טוב ובשורות טובות.

    בברכה

    אהובה.

     14/12/19 22:06:

   צטט: sari10 2019-12-13 09:48:39

   ציורים מרהיבים ואת כל כך בקיאה בסיפורי התורה.
   כל כך הרבה ידע, יצירתיות וחכמה.

   שבת טובה לך אהובה נשיקה

    

    שרי היקרה.

   נשיקה

    תודה למילותייך הטובות.

    ספר התנ"ך הוא מקור החכמה האלוקית-

    לכן כדאי מאד לקרוא וללמוד את פרשת השבוע מידי שבוע.

    שבוע טוב ובשורות טובות.

    בברכה

    אהובה.

     14/12/19 22:02:

   צטט: בדולח. 2019-12-13 09:20:53

   יעקב ועשיו מתפייסים האם הפיוס הוא אמיתי?

   מעשיו של עשיו בהמשך הדרך מלמדים שלא.

   לכן, נלמד שפי7ס עם שונאים, צריך תמיד להמדד בצורה זהירה ושקולה.

    בדולח היקר.

    תודה לדבריך המחכימים:

    דברי חכמים בנחת  נשמעים.

   שים לב לדברי הפרשן-רש"י:

   רש"י מביא מספרי (בהעלותך פיסק א יא):

   אמר רבי שמעון בן יוחאי 'הלכה היא בידוע שעשיו שונא ליעקב אלא שנכמרו רחמיו באותה שעה ונשקו בכל לבו'. 

    שבוע טוב ומבורך!

    בברכה

    אהובה.

     14/12/19 18:15:

   צטט: barir 2019-12-14 09:40:27

   אוהבת את היצירות שלך. שבוע טוב♥

    

    

    

   גמאני...שבוע מבורך יקירה...

     14/12/19 09:40:
   אוהבת את היצירות שלך. שבוע טוב♥
   והציורים, לעילא..
   תודה! ("סבבוני בכחש" -ביטוי כה קולע ומכאיב...)
     13/12/19 20:50:

   אהובה האהובה נשיקה

   פרשה מרתקת, פרשה זו נישתכחה מלבי עד כה, 

   החכמת אותי בשירך ובהסברים ברוח הפרשה

   התמוגגתי להתבונן בציורייך הנפלאים.

   אמן ואמן לברכתך

   * כוכב אהבה והערצה וחיבוקים אוהבים

   שבת טובה ומבורכת לך יקירה ולכל אהובייך


     13/12/19 19:03:
   נהניתי מן התמונות ומן הפרשנויות, אהובה. אני למדתי בבית הספר העממי, שבהקשר הזה ה"מלאכים" ששלח יעקב הם "שליחים". בציור שלך הם מופיעים עם כנפיים, כנראה בעקבות האגדה על המלאכים שנלחמו נגד עשיו והרשימו אותו. כל טוב ושבת שלום, עמוס.
     13/12/19 13:32:

   שולח כוכב תודה והערכה לפוסט המושקע והמלמד

   שבת שלום

   בשורות טובות

     13/12/19 11:18:

   יפה מאוד

   שבת שלום אהובה

     13/12/19 11:09:

   אהובה יקרה נשיקה

   מגיע יום שישי ואני מתמוגגת

   ממילותייך וציורייך.

    

   שבת שלום

   תוצאת תמונה עבור פרח

     13/12/19 10:12:
   תודה אהובה ושבת שלום !!!
     13/12/19 09:48:

   ציורים מרהיבים ואת כל כך בקיאה בסיפורי התורה.
   כל כך הרבה ידע, יצירתיות וחכמה.

   שבת טובה לך אהובה נשיקה

     13/12/19 09:20:

   יעקב ועשיו מתפייסים האם הפיוס הוא אמיתי?

   מעשיו של עשיו בהמשך הדרך מלמדים שלא.

   לכן, נלמד שפי7ס עם שונאים, צריך תמיד להמדד בצורה זהירה ושקולה.

   ארכיון

   פרופיל

   אהובהקליין
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין