כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  פרופיל

  bonbonyetta
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  המקום של bonbonyetta

  דאגה לסביבה בעיני זה גם אכפתיות ל"שקופים" חסרי הישע שאתנו על הכדור הזה, ומי שבסוף סולם העדיפויות - בעלי החיים. כאן לשם שינוי, אני מנסה לשים אותם בפוקוס קדימה.
  למה? כי רק מי שאוהב רואה את המצוקה, הסבל, וחוסר ההגינות ביחס כלפיהם.
  תמונת הבלוג מהספר "כלבי המגפה", ריצ'רד אדמס, שנתן בי אותותיו וחותמו לנצח.

  0

  כשאזרחים מאבדים אמון ברשויות ובמערכת

  31 תגובות   יום רביעי, 25/12/19, 11:15

  ''

   

  כשאזרחים מאבדים אמון ברשויות ובמערכת

   

  היאוש הזה, האדישות והרמת הידיים כשאזרחים מאבדים אמון ברשויות ובמערכת, לא רק שלא מכבדים אותן גם לא מאמינים לרגע ליושרתן. היש דבר חמור מזה במדינה שאמורה להיות דמורטית? יש דבר חמור מזה לומר על השלטון? על ממשלה? שרים? והעומד בראשם? על בעלי משרות ציבוריות?


  כשיש מספר כל כך גדול במדינה כה קטנה של עמותות, קבוצות, פעילים שעושים מה שעושים בהתנדבות כמחאה נגד עוולות קיימות, זה מביע יותר מכל על אי תקינות של הממשלה כשמשרדיה ואישי הציבור שלה אינם ממלאים תפקידם ואזרחים בלית ברירה נוטלים המשימה לידיהם, על חשבונם, בהתנדבות..
  זה לא אומר יותר מכל דבר אחר את רמת התפקוד של מוסדות הממשלה ורמת חוסר האמון של האזרחים בה?

  כשידוע שרים ממונים על משרד מסוים, רואים את דלת אמותיהם ואינטרסים שלהם, לא משתפים פעולה אחד עם השני, לא רואים את התמונה הרחבה ולאורך זמן. האם לא חמור עוד יותר שמי שאמור לפקח על הכל ולראות זאת ולשלב בין פעילות המשרדים השונים אינו עושה זאת, אך מקפיד מאד על נוחיות מלאה ומיטות בנויות במיוחד עבורו, ומעבר לזה בטיסות מרובות במטוס פרטי?

  כשבעלי משרות ציבוריות עושים מלאכתם בכסת"ח (כיסוי תחת) בלבד, וגם זה לפעמים תוך ניגוד עניינים, בהנחה שבתום קדנצית 4 שנים ממתינה להם משרה מכובדת ושכר נאה לצידה...הפלא ופלא באותם חברות וגורמים עליהם פיקחו, זה נראה ממשל תקין?

   

  וכעת הפעילות וההרצה של אסדת הגז לווייתן, מאבק התושבים בזיהום הצפוי, בריחתם בלית ברירה מביתם, כשברור כשמש וכנאמר בכתבה שהם אינם נותנים אמון בהכרזות המשרד להגנת הסביבה והרשויות.

  "בעמותת צלול אמרו כי "החלטת בית המשפט הינה ניצחון לתושבים שאיבדו את האמון ברשויות המדינה שיגנו על בריאותם. מול התושבים עומדים כוחות עצומים של הסתרה וטיוח, ובראשם השרים להגנת הסביבה והאנרגיה, שבחרו לעמוד לצד חברות קידוח הנפט והגז במקום לשרת את האינטרס הציבורי".

   

  הפחד מזיהום גרם לתושבים מול אסדת לווייתן לברוח מבתיהם

  בחוף הכרמל שמעו את הקריאות לעזוב לפני הזרמת הגז באסדה, ואת הטענות במשרד להגנת הסביבה על היסטריה מיותרת. "החתול שומר על השמנת", אמרה אחת מהם. "ברור שקמנו והלכנו"
  נעה שפיגל צפריר רינת, פורסם ב-06:00

  "רק בתשע בערב ביום שני החליטו ורד פינצי ובני משפחתה לעזוב את ביתם שבעתלית ולנסוע דרומה. שלב הזרמת הגז מאסדת לווייתן הסמוכה היה צפוי להיפתח בשבע בבוקר למחרת, ואיתו גם הנישוב, תופעת הלוואי הכוללת פליטת חומרים מזהמים ברמות גבוהות. ההתלבטות נמשכה עד הרגע האחרון. "בסוף החלטנו שחייבים לעשות משהו", אמרה. "הודענו להורים של בעלי בחולון שאנחנו מגיעים, לקחנו את הילדים והכלבות ונסענו"

   

  בכתבה "קראתי ונחנקתי. עוד מלונות לים המלח הגוסס?" רואים שחור על גבי לבן כיצד משרד התיירות פועל ומקים פילים לבנים שאין לאף אחד בהם צורך ויזיקו לסביבה.

  "ועוד לא הזכרנו את המכרז להקמת קניון חדש בעין בוקק, נוסף לזה שנחנך רק לפני כמה חודשים ונראה כחללית של חייזרים שנחתה מכוכב אחר, בו הכל עשוי זכוכית שחורה".  

  "משרד התיירות הודיע חגיגית על הקמת עוד ארבעה מלונות ומרכז מסחרי, שיעשירו עוד את כיסם של תשובה והיזמים הנוספים. כמה מהכנסות המדינה יוקצו להצלת הים עצמו?"

   

  ''

   

  ומשהו "קטן ושולי" שאינו בראש מענייניו של רוב ציבור, שאינו מודע לו ולזוועה הכרוכה בו היא פעילותה השנויה במחלוקת של המועצה לניסויים בבעלי חיים, שאמורה לפקח ולאשר ניסויים או לדחותם, שפועלת מאז היוסדה תוך ניגוד עניינים, ברוב  ויויסקטורים ובעלי עניין בתחום, ומאז היוסדה לא ברור בדיוק כמה ניסויים דחתה אם בכלל, היש דוגמא טובה מזו?

  אבל אלה רק בעלי חיים הרי, ואלה בסוף סולם העדיפויות, ולכולם יש עניינים חשובים יותר, נכון?!


  "עשרות חברי הוועדות למתן היתרים לעריכת ניסויים בבעלי חיים איימו כי יתפטרו מתפקידם מיידית, לאחר שהעמותה למען מדע מוסרי דרשה לקבל מידע הנוגע אליהם ■ בעקבות זאת, נדרש בית המשפט לשאלה אם ביוש ברשתות חברתיות נחשב "פגיעה בביטחונו או שלומו של אדם"

   

   

  ואם אין לנו מספיק, עוד פיל לבן שיעלה הון תועפות ונחיצותו מוטלת בספק, ורשות אחת נאבקת ברשות השניה, ויד ימין לא יודעת את שעושה שמאל.

  מתוך הכתבה:

  "אחר כך ציין אלון פרט נוסף שמפריע לו: "אנחנו בסוף 2019 ובנו מבנה ענק, ממוזג, עם צריכת אנרגיה מטורפת. איך זה ייתכן? זה מרכז מבקרים באתר טבע ואין לו אפילו פאנל סולארי אחד. הם השתגעו  ?"

  "ברשות הטבע והגנים הרשו לחקלאים לגרש עגורים מהאזור למשך שבועיים, אחרי שהתלוננו שהציפורים הזיקו לשדות החקלאיים שלהם. ביקור העגורים באגמון הפך את המקום לאחד מאתרי התיירות המבוקשים בארץ"

   

   

  "המשלוחים החיים" מהווים אכזריות נוראה לבעלי חיים והפרקטיקה הזו מתקיימת רק בשל אינטרס כספי פרטי וציבור דתי. כי בסופו של דבר הרי אפשר לשחוט באוסטרליה וליבא כבשר קפוא למי שמתעקש לאכול בעלי חיים....

  כל מי שקורא מבין שאי אפשר להאמין בממשלה שעדיין, למרות הכל מאפשרת הליך כזה, מבטיחה לצמצמו להפסיקו ובפועל ממשיכה לאשרו שוב ושוב.

  "בכל פעם שתחקיר כזה מתפרסם, משרד החקלאות "בודק" ותמיד מגיע למסקנה ש"הכל תקין". ואם הכל כל כך תקין, אפשר להוריד את המכסים על המשלוחים. כבר מסוף שנות ה–90 חלה עלייה חדה בהיקף המשלוחים החיים לישראל בעקבות הקלות במכס ליבואני העגלים והכבשים, אבל בעקבות החלטה של ממשלת נתניהו ב–2014, ביוזמת שר האוצר יאיר לפיד, להוריד עוד את המכסים — חלה בינואר־אוקטובר 2018 עלייה של 40% בהיקף המשלוחים החיים לעומת 2017. 577,828 בעלי חיים הובאו לישראל בחודשים הללו.   מה הפלא שהצעת החוק שהוביל ח"כ מיקי זוהר לפני שנה בכנסת — להפסקת המשלוחים החיים בתוך שלוש שנים — נתקעה אחרי שעברה בקריאה טרומית? בראש המתנגדים לה עמדו יבואני העגלים והכבשים הגדולים — דבאח, תנובה ורן דה לוי — שזכו כמובן בתמיכת השדולה החקלאית ומשרד החקלאות"

   

  וקריאה אחת בודדת, של אשה אחת, מעבר ליאוש, אחת מאלפים, שבלב שבור היא וחבריה לקחו יוזמה, כיון שהמדינה והרשויות שזו חובתן אינן עושות זאת

  הייאוש הזה של העיר באר שבע     

  מהכתבה:

  "יש לנו סך הכל 40 כלבות ונסיים עם הייאוש הזה של העיר באר שבע לפחות בנקודות מסויימות אלו שמביאות כל כך הרבה ייאוש לפיתחם של כל הפעילים העצמאיים והעמותות. המשיכו איתנו. בלעדיכם זה לא יתאפשר. נעלה מסע התרמה מסודר לכל הלהקה בימים הקרובים ונעשה מה שמדינת ישראל נכשלה מלעשות. זהו עבורי אישית מרכז הכובד של חיי. לעקר כלבות כדי למנוע סבל ממאות גורים. תודה בשם כולנו. אפי ישראל Inbar Kabalo Cohen Shoham Peretz .  "

   

  נשאלת בכלל השאלה למה אזרחים צריכים להיאבק או לעשות דברים בהתנדבות, על חשבונם, כשזה תפקידן של המדינה והרשויות? 

  אח"כ רוצים שהאזרחים יתנו אמון במוסדות המדינה, הפוליטיקאים, ונושאי המשרות הציבוריות? 
  מתפלאים שלא מכבדים את החוק? 
  שאין הערכה וכבוד אליהם? 
  שלא הולכים להצביע כי מרגישים שאין למי? 
  האם הממשלה והרשויות השונות נבראו כדי לשרת את המדינה והעם או העם כדי לשרת אותם?  
  נראה שהתבלבלו היוצרות אצל היושבים במרומים, והם בטעות תפיסתית, מעבר לזה שהם בכלל מנותקים מהמציאות.
  מתי יקום הילד שיצעק שהמלך ערום ושהעם כולו יקום כאיש אחד, יבין סוף סוף שהוא צודק, ויעשה מה שצריך?
   
  ''
  זו יצירה של Tami Bezaleli האחת ויחידה שכותבת כמו שהיא רושמת בצורה מדהימה

  Related image

   

   

   

   


  דרג את התוכן:

   תגובות (30)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     3/1/20 11:46:

   צטט: באבא יאגה 2020-01-01 09:46:08

   אין סוף למאבק שלנו ונדמה שגם אין תקווה רבה. שתהיה 2020 שנה של תקווה ואמון

   ''

   כן, ההרגשה שנלחמים בטחנות רוח....אבל מה נעשה? נשב נקטר ונדבר ולא נעשה כלום?

    

     3/1/20 11:40:

   צטט: א ח א ב 2019-12-31 19:22:32

   הלוואי והעוולות יתוקנו. והשלטון הרע יחלוף. ושתהייה לנו שנה מוצלחת :-)

    

   ''       צוחק           צוחק          קריצה

   אמן 

   אמן

   ואמן

     2/1/20 10:37:

   צטט: bonbonyetta 2020-01-01 10:52:52

   צטט: עמנב 2019-12-28 00:48:22

   סמדר, גם בזמנים כתקנם אין עם מי לדבר, והשחיתויות הנגלות הן למיטב הבנתי רק קצה הקרחון של שחיתויות רבות יותר. ועתה, כשהממשל משותק בגלל בחירות חוזרות ונשנות מבלי יכולת להרכיב ממשלה, ודאי שאין עם מי לדבר. אפילו מבקר המדינה, שהצליחו למנות בעת הזאת, לא ממלא את תפקידו נאמנה, אם להאמין למתפרסם בתקשורת. שבת שלום וחנוכה שמח, עמוס.

   Wandtattoo »Hagenmeyer-Kleiner Rabe«

   חנוכה שמח ובריאות גם לך עמוס, שמחה שהגעת, ואוהבת שאתה "משאיר עקבות"...

   יודעת, אני לא חיה על הירח, ובכל זאת, לא מוכנה להשלים עם זאת, ופועלת את המעט שאני כן יכולה לעשות כדי לשנות זאת. יש פתגם ידוע שאני מאד אוהבת כי הוא ממש נכון:

   לֹא עָלֶיךָ הַמְּלָאכָה לִגְמוֹר, וְלֹא אַתָּה בֶן חוֹרִין לִבָּטֵל מִמֶּנָּה

   כלומר: גם אם הסיכויים למימוש או ביצוע מועטים ואפסיים, את שלך תעשה, ההוא בשמים יחליט אם לגרום לזה לקרות....ותראה כמה שזה נכון:

   דוגמא אחת:

   העבדות. מישהו האמין פעם שזה ישתנה? ובכל זאת, אנשים שלא היו מוכנים להשלים עם זה נלחמו ללא הפסיקה עד שזה נפסק. לפחות מבחינה חוקית, לפחות לגבי בני אדם, לפחות ברוב העולם.

   לגבי בעלי החיים זה עדיין קיים במלוא הזוועה, הם עדיין משועבדים לאדם מכל בחינה אופן ואינטרס.

   דוגמא שניה:

   חתול עזוב מורעב ומוזנח, אתה ברגע לעבודה אין לך זמן ממש בלחץ, מולך שורת חנויות...אז אינך יכול לאמץ אותו, או לקחת אותו למרפאה, או לעמותה - אבל אתה כן יכול לקנות לו בחנויות ליד משהו מזין וטעים לאכול נכון?  והנה, אחרי שעשית זאת, את המעשה הקטן השולי הזה, ואתה שואל את עצמך, מה הטעם הוא יכול להידרס עוד שניה....אז אחרי שאכל המסכן, נרגע קצת, לא נדרס כי כבר לא היה בסטרס, ועברה מישהי אחרת ליטפה אותו והוא לא ברח כי לא היה עצבני, והיא אימצה אותו.


   אז אתה רואה מה המעט שעשית עשה? 

   נותן לך משהו למחשבה?

   לכן אני ממשיכה לעשות מה שאני עושה, ומה שאני כן יכולה לעשות, ממשיכה. אפילו אם אין טעם.

    

   אני בהחלט מכבד אותך, סמדר, על עמדותייך ועל מעשייך ומאחל לך הצלחה.

   כל טוב, עמוס.

     2/1/20 09:55:

   צטט: מכבית- coach לכתיבה 2019-12-28 20:06:31

   נשמע רע... וקשה לדעת מנין להתחיל... את נשמעת כתונברג מקומית.

    

   Новости

   זו אחת התגובות הכי נחמדות שנכתבו עבורי בזמן האחרון. תודה

   למעשה אני רואה זאת כמחמאה, אלא שהיא אינה מגיעה לי במלואה בכלל, יש הרבה, אולי שאינך מכירה שעולים עלי עשרות מונים בעשיה !

   תודה חברה,

   אנציח את תגובתך בפוסט עצמו מאוחר יותר.

     2/1/20 09:52:

   צטט: אזוטריקה-יומן לימוד אישי 2019-12-28 19:12:58

   אנו חברה הרוצה  לדעת על הכוכבים ולפנטזתמים

   אבל לא יודעים איך לחיות בשלום עם הסביבה.

   מרגיש את הזעקה שבכתיבתך.

    

   Keyboard cat

   תודה חבר יקר, אם אתה מרגיש זאת, כבר עשיתי משהו.

   מאד מקווה שעוד הרבה מרגישים את זה ופשוט לא אומרים  לי, אלא מביעים זאת הלאה, בצורה אחרת, אולי גם שיניתי אצלהם משהו בנושא, הלוואי. לשם זה אני כאן.

     1/1/20 18:23:

   צטט: kimchid 2019-12-28 12:14:41

   שבוע טוב

   Color joy and a little lightness and everything is a little easier! #color #easier #everything #lightness #little

   אמן. 

   לגדולים הקטנים

   הולכים על שתיים

   ארבע ועפים.....

     1/1/20 10:52:

   צטט: עמנב 2019-12-28 00:48:22

   סמדר, גם בזמנים כתקנם אין עם מי לדבר, והשחיתויות הנגלות הן למיטב הבנתי רק קצה הקרחון של שחיתויות רבות יותר. ועתה, כשהממשל משותק בגלל בחירות חוזרות ונשנות מבלי יכולת להרכיב ממשלה, ודאי שאין עם מי לדבר. אפילו מבקר המדינה, שהצליחו למנות בעת הזאת, לא ממלא את תפקידו נאמנה, אם להאמין למתפרסם בתקשורת. שבת שלום וחנוכה שמח, עמוס.

   Wandtattoo »Hagenmeyer-Kleiner Rabe«

   חנוכה שמח ובריאות גם לך עמוס, שמחה שהגעת, ואוהבת שאתה "משאיר עקבות"...

   יודעת, אני לא חיה על הירח, ובכל זאת, לא מוכנה להשלים עם זאת, ופועלת את המעט שאני כן יכולה לעשות כדי לשנות זאת. יש פתגם ידוע שאני מאד אוהבת כי הוא ממש נכון:

   לֹא עָלֶיךָ הַמְּלָאכָה לִגְמוֹר, וְלֹא אַתָּה בֶן חוֹרִין לִבָּטֵל מִמֶּנָּה

   כלומר: גם אם הסיכויים למימוש או ביצוע מועטים ואפסיים, את שלך תעשה, ההוא בשמים יחליט אם לגרום לזה לקרות....ותראה כמה שזה נכון:

   דוגמא אחת:

   העבדות. מישהו האמין פעם שזה ישתנה? ובכל זאת, אנשים שלא היו מוכנים להשלים עם זה נלחמו ללא הפסיקה עד שזה נפסק. לפחות מבחינה חוקית, לפחות לגבי בני אדם, לפחות ברוב העולם.

   לגבי בעלי החיים זה עדיין קיים במלוא הזוועה, הם עדיין משועבדים לאדם מכל בחינה אופן ואינטרס.

   דוגמא שניה:

   חתול עזוב מורעב ומוזנח, אתה ברגע לעבודה אין לך זמן ממש בלחץ, מולך שורת חנויות...אז אינך יכול לאמץ אותו, או לקחת אותו למרפאה, או לעמותה - אבל אתה כן יכול לקנות לו בחנויות ליד משהו מזין וטעים לאכול נכון?  והנה, אחרי שעשית זאת, את המעשה הקטן השולי הזה, ואתה שואל את עצמך, מה הטעם הוא יכול להידרס עוד שניה....אז אחרי שאכל המסכן, נרגע קצת, לא נדרס כי כבר לא היה בסטרס, ועברה מישהי אחרת ליטפה אותו והוא לא ברח כי לא היה עצבני, והיא אימצה אותו.


   אז אתה רואה מה המעט שעשית עשה? 

   נותן לך משהו למחשבה?

   לכן אני ממשיכה לעשות מה שאני עושה, ומה שאני כן יכולה לעשות, ממשיכה. אפילו אם אין טעם.

    


     1/1/20 09:46:
   אין סוף למאבק שלנו ונדמה שגם אין תקווה רבה. שתהיה 2020 שנה של תקווה ואמון
     31/12/19 20:42:

   צטט: shimenben 2019-12-27 23:12:27

   צר לי שאניי ציני מכדי להזדעזע.  כשהמשרד לאיכות הסביבה נותן אישורו לאסדה זה אומר דרשני;כלומר ערך חיי אדם הם כבר מזמן מטרד לטייקונים. לכן כל מי מטעמם קרי- ראש ממשלה ושות עסוקים בהסרת השומה הזאת מעל גבם. כי ידוע לכל מי עובד בשיל מי! במילים אחרות, היכן שיש שלטון מיעוט לא תיכון לעולם דמוקרטיה.

   Courriel - Julie Rivard - Outlook

   אתה מתפרץ לדלת פתוחה, אני גם כבר לא מזועזעת, פשוט מביעה זאת בצורה שונה, כי לעולם לא אשלים עם זה, כך שאינני אדישה, ולעולם לא ארים ידיים. 

   אמרנו אותו דבר למעשה, בצורה שונה, במילים שונות.

   תודה

     31/12/19 20:03:

   צטט: debie30 2019-12-26 17:25:53

   "הנבחרים" כבר מזמן אינם מודל לחיקוי. נוצרה נורמה מוסרית מאוד נמוכה. נדרשת יותר תשומת לב לנושא איכות הסביבה והטיפול בבעלי החיים -קצת יותר אנושיות וכבוד

   ''

   כל כך הרבה דברים נדרשים, גם מה שנעשה נעשה ברשלנות ולצאת ידי חובה, כסת"ח

     31/12/19 19:22:
   הלוואי והעוולות יתוקנו. והשלטון הרע יחלוף. ושתהייה לנו שנה מוצלחת :-)
     30/12/19 10:56:

   צטט: ~ ~ 2019-12-26 10:56:48

   אין מה לצפות מהמערכות הציבוריות השונות

   מעטים נבחרי ציבור ונותני שירות במוסדות הציבוריים שבאמת איכפת להם.

   עצוב ומתסכל.

   טוב שנשמעים קולות בודדים שזועקים ונלחמים למען שינוי גישה ויחס-
   יכול להיות שקולות אלה יתחילו להניע תהליך של שינוי - אבל זה עשוי לקחת הרבה זמן.

   ''

   זו בדיוק הנקודה עליה אני מדברת יקירה, אנשים כבר אדישים והרימו ידיים לכן זה ממשיך להתקיים - הסיאוב, ואי יעילות המערכת, וחוסר התפקוד והשחיתויות.

   ביפן לפעמים אישי ממשל שרק חושדים בהם מתאבדים מהבושה.

   וכאן תראי את ההבדל - זו בדיוק הנקודה, אנשים כבר מיואשים ואין להם אמון בגרוש בשלטון.

   את זה לא פותרים באדישות.

    

     30/12/19 10:53:

   צטט: Eroit 2019-12-26 10:55:57

   מפלגת ירוקים בישראל? אולי תשנה את סולם העדיפויות של הלכי הרוח..

   ''

    

   ערן?    עד שאתה בא לבקר, קורא, ומשאיר סימנים ותגובה הנשמה יוצאת לי....

   שמחה לראותך במחוזותי

   מפלגת הירוקים או מפלגה אחרת לא העניין כאן, מדובר על איכות השלטון בכלל בישראל ללא קשר למפלגה זו או אחרת, איכות הפוליטיקאים ויושרם, והנורמות לפיהן נוהגים לצערי בשנים האחרונות בפוליטיקה, זה גם עניין השיטה, שיטת הבחירות שמאפשרת דברים שלא צריך שיתאפשרו.

    

     29/12/19 17:49:

   צטט: מאשהליימט 2019-12-26 10:34:54

   מעניין שכל זה קורה כאשר בראש המדינה עומדים נשיא ורמטכ"ל צמחונים, וראש ממשלה שנוטה לצמחונות. ההתרחשויות במועצה לניסויים בבעלי חיים מחליאות את הנפש. דוגמה לשטניות כסתחית מהסוג המחריד ביותר.

   Mind Blowing Surreal Paintings (29)

   יש לאנשים כל מיני סיבות כנראה להיות צמחונים, אפשר בהחלט להיות צמחונים לזמן מוגבל מתוך החלטה ואינטרס מבלי לאהוב בכלל בעלי חיים, גם זה אפשרי.

   ופוליטיקאים כידוע מסוגלים לעשות הרבה בשביל מה שהם רוצים להשיג, לא לכולם ולא לכל דבר אני מאמינה.

   אם היו אומרים לך קחי חצי מליון שקל, בקטנה כזה לא מיליוני דולרים, חצי מיליון שקל, תהיי צמחונית לשנה....מה רע? לא היית מסכימה? כל אחד קונים במשהו אחר, כל אחד ואחד מאתנו, יש מי בכסף, יש מי בדברים אחרים.

   גם אותי קונים בדברים מסוימים, אלא שיש מי שיגידו שזו טפשות מוחלטת ברמות על....

     29/12/19 17:44:

   צטט: sari10 2019-12-25 21:14:11

   אכן זה מקומם, מכעיס, מעצבן ועושה רע בנשמה.
   ציינת הרבה עוולות בתחומים שונים.
   מנהיגים, שרים, אנשים בעמדות ציבוריות - אמורים לתת דוגמא אישית ואצלנו.... זה להיפך.

   ''

   כן....עצוב....."הדג מסריח מהראש" בדיוק כך

   נשמע רע... וקשה לדעת מנין להתחיל... את נשמעת כתונברג מקומית.

   אנו חברה הרוצה לדעת על הכוכבים ולפנטזתמים

   אבל לא יודעים איך לחיות בשלום עם הסביבה.

   מרגיש את הזעקה שבכתיבתך.

     28/12/19 18:13:

   Photo of Shelter Dog Hugging New Owner Shows Exactly Why You Should Adopt

    

   תודה לחיוש יקירה,

   שהיתה להגיב ראשונה,

   עבור הרשויות והשרים,

   אנו מסתבר שקופים,

   את תפקידם אינם ממלאים,

   ואנו פינו מים וסותמים,

   לא מקימים כל צעקה,

   בעלי חוש צרכנות ומודעות,

   שואף לאפס אם לא פחות.....

   משהו קטן לצומי עבורך,

   היית ראשונה, מגיע לך, יקירה

    

    תודה יקירה נשיקה

   התמונה כל כך מרגשת והמילים שכתבת ( שאותם הגדלתי ) כל כך נכונות ומעציבות בטירוף

     28/12/19 17:48:

   צטט: דוקטורלאה 2019-12-25 18:55:06

   כל המידע שהבאת נובע ממרכז אחד : תפיסה שונה משלך ומשל המחזיקים בדעותיך, ביחס לבעלי החיים. השונים מכם רוצים לנצל את בעלי החיים לטובת המין האנושי ואינם דואגים לרווחתם ולצרכיהם. השינוי יכול להיות בעיקר על ידי חיוב חוקתי. אבל אם המחוקק אינו מעוניין בכך, המצב ימשיך כפי שהוא. האנשים המחזיקים בדעתך, חייבים ללחוץ על האמצעי הזה - הנהגת חוקה מחייבת ביחס לבעלי חיים. הפרת חוקה יכולה לגרום לנזקים כלכליים. אפשר להניח שרוב העוסקים בנושא לא ירצו לשאת בכך. בינתיים, ברכת חג חנוכה שמח לך וליקיריך.

   ''

   תודה דוקטורלאה למענך, וכמה מצער לי שלא הבנת שהתפיסה הזו הרבה יותר מקיפה ממה שציינת, ואינה דיעותי כלפי בעלי חיים אלא דיעותי כלפי החיים כאן במדינה בתקופה זו בכלל. הסביבה, הזיהום, הבריאות, שירותי הבריאות, הדתיים, הצבא, הכל....בכל שטחי החיים המדינה הממשלה ובעלי תפקידים ורשויות מפשלים ואינם ממלאים תפקידם כראוי. 

   בעלי החיים הם חלק מכך בהחלט לא השלם.

   חבל לי שלא הבנת, כי זו מהות הפוסט - חוסר האמון של האזרחים ברשויות המערכת בכל תחומי החיים באשר הם.

     28/12/19 12:14:
   שבוע טוב
     28/12/19 00:48:
   סמדר, גם בזמנים כתקנם אין עם מי לדבר, והשחיתויות הנגלות הן למיטב הבנתי רק קצה הקרחון של שחיתויות רבות יותר. ועתה, כשהממשל משותק בגלל בחירות חוזרות ונשנות מבלי יכולת להרכיב ממשלה, ודאי שאין עם מי לדבר. אפילו מבקר המדינה, שהצליחו למנות בעת הזאת, לא ממלא את תפקידו נאמנה, אם להאמין למתפרסם בתקשורת. שבת שלום וחנוכה שמח, עמוס.
     27/12/19 23:12:

   צר לי שאניי ציני מכדי להזדעזע.  כשהמשרד לאיכות הסביבה נותן אישורו לאסדה זה אומר דרשני;כלומר ערך חיי אדם הם כבר מזמן מטרד לטייקונים. לכן כל מי מטעמם קרי- ראש ממשלה ושות עסוקים בהסרת השומה הזאת מעל גבם. כי ידוע לכל מי עובד בשיל מי! במילים אחרות, היכן שיש שלטון מיעוט לא תיכון לעולם דמוקרטיה.

     27/12/19 19:49:

   צטט: * חיוש * 2019-12-25 14:42:36

   סמדר יקירתי נשיקה

   כל מה שכתבת נכון כל כך, מקומם ואפילו דיי מייאש.

   אני בכלל שואלת את עצמי : אם הרשויות והמדינה שרואים איך עמותות קמות על ידי

   אזרחים הנאבקים ומתנדבים על חשבונם, אולי תפסו להם איזו אדישות ומקבלים כמובן מאליו

   בתחום העזרה והם מתנהלים על מי מנוחות כשאחרים עושים את מלאכתם וראו מה טוב?

   תודה יקירה על השיתוף

   * כוכב אהבה וחיבוקים אוהבים

   חג חנוכה שמח

   Photo of Shelter Dog Hugging New Owner Shows Exactly Why You Should Adopt

    

   תודה לחיוש יקירה,

   שהיתה להגיב ראשונה,

   עבור הרשויות והשרים,

   אנו מסתבר שקופים,

   את תפקידם אינם ממלאים,

   ואנו פינו מים וסותמים,

   לא מקימים כל צעקה,

   בעלי חוש צרכנות ומודעות,

   שואף לאפס אם לא פחות.....

   משהו קטן לצומי עבורך,

   היית ראשונה, מגיע לך, יקירה

    

     26/12/19 17:25:
   "הנבחרים" כבר מזמן אינם מודל לחיקוי. נוצרה נורמה מוסרית מאוד נמוכה. נדרשת יותר תשומת לב לנושא איכות הסביבה והטיפול בבעלי החיים -קצת יותר אנושיות וכבוד
     26/12/19 10:56:

   אין מה לצפות מהמערכות הציבוריות השונות

   מעטים נבחרי ציבור ונותני שירות במוסדות הציבוריים שבאמת איכפת להם.

   עצוב ומתסכל.

   טוב שנשמעים קולות בודדים שזועקים ונלחמים למען שינוי גישה ויחס-
   יכול להיות שקולות אלה יתחילו להניע תהליך של שינוי - אבל זה עשוי לקחת הרבה זמן.

     26/12/19 10:55:
   מפלגת ירוקים בישראל? אולי תשנה את סולם העדיפויות של הלכי הרוח..
     26/12/19 10:34:
   מעניין שכל זה קורה כאשר בראש המדינה עומדים נשיא ורמטכ"ל צמחונים, וראש ממשלה שנוטה לצמחונות. ההתרחשויות במועצה לניסויים בבעלי חיים מחליאות את הנפש. דוגמה לשטניות כסתחית מהסוג המחריד ביותר.
     25/12/19 21:14:

   אכן זה מקומם, מכעיס, מעצבן ועושה רע בנשמה.
   ציינת הרבה עוולות בתחומים שונים.
   מנהיגים, שרים, אנשים בעמדות ציבוריות - אמורים לתת דוגמא אישית ואצלנו.... זה להיפך.

     25/12/19 18:55:
   כל המידע שהבאת נובע ממרכז אחד : תפיסה שונה משלך ומשל המחזיקים בדעותיך, ביחס לבעלי החיים. השונים מכם רוצים לנצל את בעלי החיים לטובת המין האנושי ואינם דואגים לרווחתם ולצרכיהם. השינוי יכול להיות בעיקר על ידי חיוב חוקתי. אבל אם המחוקק אינו מעוניין בכך, המצב ימשיך כפי שהוא. האנשים המחזיקים בדעתך, חייבים ללחוץ על האמצעי הזה - הנהגת חוקה מחייבת ביחס לבעלי חיים. הפרת חוקה יכולה לגרום לנזקים כלכליים. אפשר להניח שרוב העוסקים בנושא לא ירצו לשאת בכך. בינתיים, ברכת חג חנוכה שמח לך וליקיריך.
     25/12/19 14:42:

   סמדר יקירתי נשיקה

   כל מה שכתבת נכון כל כך, מקומם ואפילו דיי מייאש.

   אני בכלל שואלת את עצמי : אם הרשויות והמדינה שרואים איך עמותות קמות על ידי

   אזרחים הנאבקים ומתנדבים על חשבונם, אולי תפסו להם איזו אדישות ומקבלים כמובן מאליו

   בתחום העזרה והם מתנהלים על מי מנוחות כשאחרים עושים את מלאכתם וראו מה טוב?

   תודה יקירה על השיתוף

   * כוכב אהבה וחיבוקים אוהבים

   חג חנוכה שמח

   ארכיון