כותרות TheMarker >
  ';

  הגירוש מגן-עדן

  ידוע שעיקר האמונה היהודית נעוץ בקיום עולם הבא על כל הנגזר ממנו: גן-עדן, גהינום... מי שעושה מצוות, קונה לו לאחר 120 מקום טוב בגן-עדן, ואבוי למי שעושה רע ומה שמצפה לו בעולם הבא... מאידך, רואה האמונה היהודית בעולם הזה כפרוזדור, היינו כמעבר זמני שמשמש את האדם לתקן בו את מידותיו ולקנות בהם את חייו האמיתיים והנצחיים בעולם הבא.

  אם כן, "עולם הזה" הוא מרחב "החיים הזמניים" של האדם, "עולם הבא" הוא מרחב "החיים הנצחיים", כאשר "המוות" (הסתלקות האדם מהעולם הזה) מפריד בין שני העולמות. זו כאמור עיקר האמונה של הדת היהודית ושל עוד דתות; ומי שכופר בעיקרים האלה - כופר בעיקר.

  נכנסנו כבר למאה ה-21, ימי הביניים מאחורינו. הדמוקרטיה היא בשורת העידן המודרני והביאה עימה את חופש הדעה והאמונה: כל אדם באמונתו יחיה... כלומר זה לא ביג דיל לכפור היום בקיום אלוהים או בקיום עולם הבא; אף אחד לא יעלה את הכופר על מוקד, ואפילו קיימת האפשרות להיות נאור וכופר וכשר ויהודי למהדרין; בחר באחת הקומבינציות, כולן תקניות.

  דווקא בגין הפתיחות הזאת, עלה קרנו של מוטיב ההגיון ומילא את מקומה של "האמונה העיוורת": אני מאמין כי אמונותי נגזרת מההגיון. גם הכופר לא נותר חייב והטעים את דבריו בהגיון ובשכל הישר.

  פירצה נפרצה בדת היהודית - קוננו חכמינו את העת החדשה והתקוממו על פיתחון הפה שניתן לכופרים בשם ההגיון וגרורותיו... אולם גם עליהם לא פסחה הפתיחות, ומוטיב ההגיון חדר גם לחדרי חדריהם. הם נזכרו לפתע שעיקרי הדת היהודית מבוססים גם הם על ההגיון ועל השכל הישר, ואם כן מדוע להשאירם חבויים בתוך ארבע אמות האמונה העיוורת! הבה נוציא את מוטיב ההגיון אל אוויר העולם ונראה אותו לכול! שכל העולם יידע על מה מבוססת האמונה היהודית, וכל יהודי יידע מהי דתו ועל איזה בסיס היא עומדת. מהפירצה המבורכת הזו יצאו ביאורים ודרשות עם ניחוח שונה המסבירים איך למה ועל מה... מהפירצה הזאת יצאו הרבה רבנים והצליחו בעזרת הקוד החדש של ההגיון לחדור אל מודעות האנשים ולדבר אליהם בגובה העיניים... זהו מקור המספר העצום של החוזרים בתשובה דווקא בעידן הפתיחות זה.

  מהפירצה הזאת יצא גדול המחזירים בתשובה הרב אמנון יצחק, נפתחו תחנות רדיו דתיות, ועידן האינטרנט נפל בזמן... ההגיון והשכל הישר יצאו לאוויר העולם לאחר שנים של מסתור. האור הצפון בדת היהודית יצא לדרך.

  מהפירצה הזאת ביקשתי גם אני להשקיף על דתי היהודית, על דת אימי ואבי ודת ילדי. פתחתי את תורתי, את תורת אימי ואבי ורבותי, ועמדתי על ההגיון והשכל הישר פנים אל פנים; שם ראיתי עד כמה מאסה התורה במושג האמונה העיוורת, ועד כמה ביקשה להרחיקנו מנגררותיו.

  אבל ראיתי שם דבר אחר הרחוק שנות אור מהאמונה היהודית המקובלת שגדלתי עליה אני ואבי ומורי ורבותי. ראיתי בפרוש שגן-העדן הוא היקום שאנו חיים בתוכו, ולא צריך למות בשביל להכנס אליו; נהפוך, מי שנשאר מחוץ לשערי הגן קורס ומת. כלומר, גם בתעודת הפטירה של משה רבינו נכתב- "הנ"ל נפטר כי יצא משערי גן-עדן בכוחות עצמו ולא הצליח להחזיק מעמד מעל ל-120 שנה בחוץ". גם אבותינו אברהם יצחק ויעקב נפטרו מהעולם מאותה הסיבה, ואת תעודת הפטירה הציגה התורה לעיני כל באופן המפורט והברור ביותר, למען נראה ונלמד ונפנים...

  פתחתי את התורה וראיתי עד כמה התרחקה היהדות מעיקרי הדת היהודית, דורות על דורות... כה התרחקנו מתורת משה בן עמרם. כה כפרנו בעיקרי הדת הזאת, לאורך דורות ודורות... במאמר להלן אני עתיד להביא את נוסח העיקרים כפי שהופיעו בתורת משה, שהוחלפו בטיפשות ובמצח נחושה על ידינו.

  תגובות (0)

  נא להתחבר כדי להגיב

  התחברות או הרשמה   

  סדר התגובות :
  ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
  /null/cdate#

  /null/text_64k_1#

  אין רשומות לתצוגה

  השאלה האירנית-ישראלית – פרק ב'

  0 תגובות   יום שני, 13/1/20, 20:00

  קישור לפרק א'

   

   

  פרק ב':  'המניע'

   

  המדובר בסך הכל בקרב על דעת הקהל האסלמית . האירנים חיפשו ומצאו נקודה פסיכולוגית שיכולה להשפיע על דעת הקהל בעולם הערבי-אסלמי וכבר עמדה במבחן במשך שנים רבות

   

  ''

  האויב המר של איראן: הסונים [קרדיט: ויקיפדיה]

                                                   -       -       -

   

   

  אני מאמין כי תוכן המאמר שלפניכם העסיק לא מעט אנשי הביטחון ישראלים ועלה באופן זה או אחר בדיונים אסטרטגיים על-אודות שאלת המניע של איראן להתחמשות בנשק גרעיני. עלי להקדים ולהודות כי על-פניו אין לאיראן שום סיבה לתקוף את ישראל ועוד בנשק גרעיני. לא נשקפת לאיראן שום סכנה מכיוון ישראל, אין לה סיכסוך מדיני או בטחוני עימה גם אין ביניהן גבול משותף. שום מדינה נורמלית לא תסכן את עצם קיומה בהרפתקה גרעינית נגד ישות שתגיב אם תותקף וקרוב לוודאי תשמיד את איראן.

   

  אם כן השאלה העולה מאליה מדוע איראן מבקשת להתחמש בנשק גרעיני ולאיים בו קבל עם ועדה על ישראל, כי הרי כל העולם יודע, כולל האומה הערבית, כי אין לאיראן שום סיבה ישירה או עקיפה לפתוח במלחמה נגד ישראל ועוד במלחמה גרעינית. מדוע איפוא עושה איראן מאמצים כבירים להצטייד בנשק גרעיני ולאיים בו על ישראל; זה בעינו האבסורד והשאלה הנגזרת ממנו.

   

  בשביל לענות על האבסורד הזה נידרש לניתוח אסטרטגי עמוק. ידוע כי 80% מהעולם האסלמי הוא סוני, 15% שיעי ו-5% הנותרים מהווים מספר זרמים עצמאיים שהתנתקו מהשיעה, קוראים להם "החורגים". כל איש שיעי שיתבקש להצביע על האויב שלו יודע לכוון את האצבע אל עבר האויב המר והאכזרי הלא הוא 85% מהמוסלמים הסונים; זהו האויב הנוקשה של השיעים. כאשר מדברים על האויב הסוני ב-ה"א הידיעה- לישראל אין מקום כבוד לידו, גם לשטן הגדול אין מקום.

   

  כנ"ל בצד השני של המתרס. האויב האמיתי של הסונים הם השיעה דהיינו האיראנים והמובלעות שלהם. אם ניתן לכל אחד מהאויבים את זכות הבחירה – את מי היית משמיד קודם: את השטן הגדול, הקטן, או את הסוני/השיעי, הוא יבחר מבלי להתבלבל באויב המר והנצחי- תלוי אם הוא סוני או שיעי.

   

  עד כאן הנתונים הבסיסיים ולניתוח שלהם מזווית הראייה השיעית. השיעים וכאמור הם המיעוט באומה האסלמית, מולם ניצבת חומה בת 85% מכלל המוסלמים בעולם המבקשים, פשוטו כמשמעו, את נפשם. את זאת האירנים יודעים באופן ברור. כלומר מבחינה מתמטית גרידא שאלת הכחדתה של האומה השיעית היא שאלה של זמן, יום יבוא והמיעוט השיעי יושמד על-ידי הרוב המוחלט של הסונים או במקרה הטוב יוחזר אל חיק האומה הסונית הגדולה. זוהי השאיפה הסונית.  

   

  אנו עדים מידי יום ביומו להתמודדות איראן עם האיום הסוני, בעירק, בתימן, בסוריה, בלבנון. האירנים נמצאים בלבנון ובסוריה לא בשביל להתמודד עם האויב הישראלי כי אם להתגונן מפני האיום הסוני, וזאת על-ידי הרחבת בסיס הפעילות הצבאית שלהם במזרח התיכון וכריתת בריתות עם כל מי שרק מוכן ללכת איתם גם אם מחירו מופקע. האירנים מוכנים לשלם בכל מטבע גם במחיר של כניסה למלחמה לא להם, וזה מה שקורה הלכה למעשה בסוריה בתימן בסוריה ולבנון, האירנים נלחמים מקיזים דם ונהרגים במלחמות לא להם. הם רואים איפוא בעשייתם זו כפיתרון טקטי זמני אך לא לטווח ארוך. זה לא הפיתרון האסטרטגי לאיום הסוני עליהם כי בסופו של יום וכפי שציינתי לעיל השאלה היא מתמטית: 15 נגד 85 האחרון מנצח והפרסים יודעים חשבון. האסטרטגיה האירנית יונקת איפוא את יסודותיה מהנוסחה המתמטית הזו, וכאן אנו מגיעים לחשיבה האסטרטגית שאומצה על-ידי האירנים והם הולכים עליה בכל הכוח ושמים בה את כל מבטחם.

   

  המדובר בסך הכל בקרב על דעת הקהל האסלמית. האירנים חיפשו ומצאו נקודה פסיכולוגית שבכוחה להשפיע על דעת הקהל בעולם האסלמי וכבר עמדה במבחן במשך שנים רבות. המדובר בנוסחת 'הישות הציונית' שכל שליטי-ערב השתמשו בה על-פני עשרות השנים בשביל "להרדים" באמצעותה את העם העני והמרוד שלהם ולהשאירו תחת שליטה אבסולוטית מבלי שיתמרד ויפצה את פיו.

   

  השאלה הפלסטינית והיהודים הציונים שגנבו מהעם הפלסטיני את אדמתו; זוהי הנוסחה. זה החומר המרדים ששימש את השליטים הערביים, ואפילו השתתפו מעת לעת במלחמות נגד ישראל בשביל להציג לעמם קבלות מעשיות: עד כמה חשובה וקדושה השאלה הפלסטינית. כך עשה אסד האב, המלך חוסין, עבד אל-נאצר ואפילו קדאפי וסדאם חוסין, כולם השתמשו באותו 'חומר מרדים': סוג של תערובת שהניב תוצאות טובות ועמד במבחן התוצאה. הרחוב הערבי נרדם עשרות השנים לאחר כל מלחמה.

   

  גם האירנים קלטו את הטריק, גילו את החומר המרדים וביקשו לעשות בו שימוש, אך המרחב עליו ביקשו לפזר את החומר אף שליט ערבי לא חשב עליו; הם מתחו אותו עד לאינסוף ועבר גם את מרחב הדמיון.

   

  האירנים עמדו בפני שאלה גורלית: מהו סדר העדיפות שלנו לטווח הארוך, להמשיך עד לאינסוף במלחמתנו בסונים שבסופה המתמטיקה תנצח ואנחנו נפסיד ונושמד, או לנסות לייצר את החומר המרדים והמבטיח המופק מ'האויב הציוני', ולקנות באמצעותו את לב המוסלמים הסונים בכל רחבי העולם הערבי.

   

  שאלו וענו: הטכסיס ראוי וכדאי וזו איפוא תוכניתם המפורטת של הפרסים אשר לדמיונם אין גבול: הבה ונפעיל את הדמיון... הבה נשיג נשק גרעיני ונשמיד באמצעותו את 'האויב הציוני'. זה מחד ומאידך אנו יודעים כי האומה היהודית תספיק להגיב ובעוצמה, חלק לא מבוטל מהעם האיראני יושמד אך לא כל כולו, סביר כי מיליונים מספר ישרדו מתוך 85 מליון אירנים וניתן להחיות דרכם את האומה השיעית. בחישוב רווח-הפסד דווקא ההפסד ייקנה לעם האיראני את שם השהידים ואת פאר האומה הגדולה והאצילה שהקריבה מיליונים מאזרחיה עבור כבודו הנצחי של העם הערבי ועבור השאלה הפלסטינית.

   

  לדידי האיסטרטג האיראני, המולסמי המצוי יעמוד על ערך ההקרבה האיראנית ויוקיר את ההקרבה הזו עד כדי לקבל עליו את עול הנהגת איראן ואומת איראן ודת איראן. בחישוב מתמטי של רווח מול הפסד, האסטרטג האירני מזהה ברשימת הרווחים שני קודים בסיסיים: את חזרת עטרת האומה הפרסית ליושנה ששוב תעמוד זקופה בראש העולם הערבי העשיר כאשר משאביו יופנו לחדּש את בניין האומה הפרסית שהותקפה ונחרבה, והקוד השני שאותו אסטרטג מזהה הוא הסרת עול האיום הסוני מעליו לעולם ולעולמי-עד. מי יודע אולי אף יקומו במסע מהיר ל'שיוע' הסונים, כדרך הצלבנים ואף האיסלמיסטים שביצעו מסעות מעין אלה על-פני ההסטוריה וגרפו הצלחות מרשימות; הדבר אינו בשמים. כן האיראנים מתכוונים להטיל פצצה גרעינית על ישראל כצעד אסטרטגי מחושב. בפרק ג' האחרון נוציא את התוכנית הפרסית המפורטת מהמגירה.

   

  קישור לפרק ג'

  דרג את התוכן:

   ארכיון

   פרופיל

   אלברט שבות
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין