כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  שמות והסיפורים מאחוריהם

  שמות מתארים לא פעם דרמה שארעה לפני שמקבל השם נולד/ה. שמות מיוחדים וחריגים מספרים סיפור. למשל אותה נס-יה שפגשתי במזכירות קיבוץ היתה נס עבור הוריה מאחר וכמעט לא נולדה. את החווייה שלהם חרטו בשמה לנצח. אספתי הרבה סיפורי שמות ואני מעונין לשמוע על עוד וללקט אותם לידיעת המתענינים באותם דרמות קטנות שקדמו לשמותיהם ושל אחרים. איני מתחייב לשמור את כולם ולי הזכות לערוך אותם בתאום עם השולח/ת. מקווה שנהנה כולנו מהבלוג

  0

  "הגבול שבפנים" - תערוכתו של הרן כסלו MUD, LAND & TEARS

  0 תגובות   יום חמישי, 16/1/20, 19:05

   

  בגלרית זימאק לאמנות עכשווית שבתל אביב מתקיימת תערוכה של אמן ונושאים ישראליים עכשוויים מאד. הרן כסלו, היום בן 34, נולד וחי בקיבוץ בארי השוכן בסמוך לרצועת עזה. המציאות המוקרנת בעבודותיו הינה הווייה הזויה שרובנו קוראים עליה בעיתונים אך איננו מבינים את  אקלים החיים שנוצר  באותו אזור. הרן סוגר מעגל וחשבון  עם מציאות זו ממקום שלם וחסר התנצלות אליו הגיע. דרכו היצירתית החלה בשרותו בצבא שם שרת ביחידה בה מלאכת יד "קראפט" הייתה עסוק והעיקרי. הסיפוק ביצירת יש  מאין חילחל בו ולאחר גמר שירותו  הצבאי התחיל לצייר. תחילה  למד שנתיים בבי"ס "התחנה" שפעלה בתחנה המרכזית בתל אביב למשכן חדש. משם המשיך לבי"ס שנקר לתואר ראשון. מאז ועד היום הוא מצייר בסטודיו בקיבוץ.

  ''
   "חייב להיות מקום בו......"


  שם באזור המועד לחכוך מתמיד עם שכנינו מעבר לגבול הוא בחן וחווה את הסערה והגעש ששררו משני עברי הגבול. 

  הסכנה של מי שקרוב להתרחשות הגעש האנושית והיריות יצרו  בהרן את הריגוש שמאפיין מטפסי הרים. הוא  נגע  בסכנה וחווה את החוויה המפעימה. מעבר לכך הוא חש שהוא צופה בסערה אנושית המבטאת את התסכול של בני אדם שאינם יכולים לשנות את גורלם ומתעלים את תסכולם אל הגבול במאמץ סיזיפי ליצור שינוי והתחלה חדשה  בחייהם. נגע ללבו המצב של היותם והיותו תוצר פוליטי של קונפליקט שלא המשתתפים בו יצרו או רצו בו אך הם נקלעו אליו כסירה ניגפת בסערת ים. הגבול עליו נלחמו הצדדים ובו צפה בעתות של התבוננות במתרחש פגע בגבול הפנימי שלו, במאווייו, פחדיו  תשוקותיו, באיסורים ובחששות. שם במקום בו הייתה לו מלחמה פנימית עם עצמו הגבול נחרט ופרץ אל מקור יצירתו, אותה מוזה פנימית שהמתינה בסבלנות לתורה.


  ''
   "הקיץ יהיה חם"

   

  היום הרן מצייר ללא לאות ותוכנית. הוא שייך לחבר האמנים שמתחילים את היום במשיכת צבע לפני שתיית קפה. הוא מצייר בצבעי שמן אותם הוא חורש לתלמים וצורות רב מימדיות. הסגנון שלו אקספרסיבי אבסטרקטי והאמירות מרוכזות סביב החוויה הכאוטית  שנובעת ממנו כל העת. הרן משתמש בכלים ללא אבחנה.  כלי עבודה מגינון, מברשות אסלה, כלי בנייה ועוד. הביטוי הוא  חסר כללים ביחס  למטרה של הביטוי האמנותי  העבודות שלו  מתארת מצב קיים אך קוטבי וכמעט בלתי אפשרי לרבים מאתנו. הגבול אתו הוא הולך לכל מקום כצל מלווה הוא החלון אל מציאות לא מובנת אך שרירה ורבת סתירות שכולנו חיים בה כאן. והקרובים לה יותר חווים אותה בהכלה מלאה כחלק של עצמם.

  ''

  "הייתי רוצה לומר לך שיהיה בסדר - אבל אינני מאמין בזה"

   

  הקשר של הרן עם הגלריה נמשך שנים עד שיצירתו הבשילה להיות מוצגת בימים אלה. לחובבי אמנות אישית ישראלית עכשווית ואותנטית מובטחת חוויה צבעונית מרהיבה של כנות וישירות.

   

  אוצר התערוכה:  ירון הרמתי

  התערוכה מוצגת בגלריית זימאק לאמנות עכשווית

  רחוב ה׳ באייר 68 (כיכר המדינה) תל אביב

  בימים א׳- ה׳ 9:30- 20:00,  ו׳ 9:30- 15:00

   

  © כתב וערך יואל אמת yoelemet@bezeqint.net

  דרג את התוכן:

   ארכיון

   פרופיל

   יואלאמת
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין