כותרות TheMarker >
  ';

  אז אני אלך לקצה העולם

  המסע הרגלי לסנטיאגו דה קומפוסטלה ולקצה העולם

  0

  עוד שבוע / מספר XI

  23 תגובות   יום שישי , 17/1/20, 14:53


  ימין ושמאל

  שבוע חולף שבוע בא והנה הוגשו הרשימות לבחירות לכנסת המי יודע ומי אכפת לו כמה.  יש מין קטע כזה בבחירות בשנה האחרונה שברגע האחרון יש דרמה גדולה, מצד ימין (עוד מעט נטפל בענין הזה של ימין) ביבי קורא לחברה שלו להתאחד, ממול גם השמאל מתאחדים והנה הופלה בופלה, כולם מאוחדים ויריבים ששונאים אחד את השני יותר מרונלדו ומסי או מאוהדי מכבי והפועל מתחבקים להם ויוצאים להלחם למען המטרה המשותפת הגדולה: להציל את/לשרוף את (מחק את המיותר) התחת של ביבי. 

  נגיד את האמת – אין היום שום מטרה פוליטית אחרת על פני השטח.  לא מדיני, לא בטחוני, לא כלכלי, לא חברתי, לא תרבות, לא מים בכנרת, לא ספורט ולא נעליים.  הדבר היחיד שמענין את הפוליטיקאים כולם מימין משמאל  מסמוטריץ' ועד טיבי זה האם הקיסר מקיסריה ימשיך לעשות מאיתנו ומהעולם צחוק או שהוא ילך סוף סוף להוכיח את חפותו בבית המשפט.  ביננו,  גם הוא, גם אני ולדעתי גם מרבית מעריציו וגם אתם לא מאמינים שהוא מסוגל להוכיח את חפותו – אבל זה כבר סיפור אחר. 

  בואו נטפל רגע בענין הזה של ימין ושמאל.  מי שזוכר את שיעור ההיסטוריה בכתה ז' או ח' (אני מניח שהיום לא מלמדים דברים כאלה יותר) הרי שהמונחים האלה נקבעו במהפכה הצרפתית.  מי שישב מימין ליו"ר הפרלמנט הפריזאי (הג'ירונדיסטים) נקראו ימין ומי שישב משמאל ליו"ר (יעקובינים) נקראו שמאל.  עם השנים התגלגל העסק ככה שימין נחשב יותר שמרני, קפיטליסטי, ליברלי, מייצג את המעמדות שיש להם קצת כסף בכיס ואילו השמאל נחשב יותר מתקדם, סוציאלי, ליברלי, מייצג את אלה שאין להם גרוש על התחת. זה בגדול ההבדל.  כן, כן, לא התבלבלתי - גם הימין וגם השמאל רואים עצמם ליברלים.  זה כנראה נתפס טוב להיות כזה, אז שניהם חושבים שהם כאלה.

  כל זה כאמור היסטוריה – עבר, פאסה קומפוסה. היום אין שום הבדל. תאמינו לי.  כשביבי אומר לשרים "תהיו כחלונים", הוא למעשה אומר להם – תהיו שמאלנים.  רק שחס וחלילא יגיד למישהו תהיה שמאלני – זה הרי בגידה, אז הוא מוצא את השמאלני התורן, אדון כחלון ומפיל עליו את החברתיות.  אחר כך הוא כבר יזרוק את הכחלון הזה לכלבים, אבל זה כבר סיפור אחר.  אותו דבר מצד שני.  גם ניצן הורוביץ, עמיר מוריד השפם ואורלי לוי יודעים שבלי השקעות כבדות של קאפיטליסטים מימין הכלכלה תלך פייפן, אז הם עושים קצת רעש חברתי, מעבירים איזה חוק שעוזר לחלשים, אבל מדיניות שמאל עקבית? – תשכחו מזה.  אם יש חברת כנסת ג'ינג'ית שעושה קצת יותר מידי רוח לכיוון שמאל אז דואגים חיש קל להעיף אותה הביתה ושלא תבוא לאיזור בזמן הקרוב. אין שום רצון להתפס באמת כמובילי מדיניות שמאל של ממש. 

  בקיצור – לא משנה מי ייבחר בתחילת מרץ, תהיה לנו ממשלה ימנית עם אגנדה ימנית ברורה וכל השאר – חסר משמעות.  בביטחון – אף אחד, אפילו לא המשותפת, לא רוצים באמת להחזיר שטחים ולשלוט בציבור הפלסטיני.  גם המשותפת יודעת שהמצב הנוכחי, כשהם יכולים לקטר נגד היהודים הרעים אבל לא לעשות כלום שיחייב אותם מול הבוחרים זה הכי נוח. במדיני – יש כאלה שעושים יותר רוח של שלום ויש כאלה שפחות, אבל אף אחד לא ממש מסוגל להזיז את הגופה הגדולה הזו שנקראת שלום לשום מקום. למה ? אמרנו כבר, כי לכולם יותר נוח במצב הנוכחי.  כלכלי וחברתי – נו באמת.  כולם רוצים שהכל ימשיך כמו שזה כרגע, עם קצת קוסמטיקה, כדי לקבל טפיחה על השכם ושיוכלו להגיד שהורדנו את מחירי הפתיתים דגם משופר בשבע אחוז.  אז נקבל ממשלת ימין בראשות גנץ, לפיד, אשכנזי ויעלון "השמאלנים" או ממשלת ימין בראשות ביבי, סמוטריץ', אוחנה ומירי רגב.  שכל אחד יבחר איזה ימנים הוא מעדיף.

   

  תרגילים

  אוי כמה שנהנתי השבוע מהתרגילים הפוליטיים של הרגע האחרון.  בואו נתחיל מהמקרה הקל יחסית, בצד הכאילו שמאלי של המפה.  סתיו הג'ינג'ית שפיר שעבדה קשה כל הקדנציה הקודמת והיתה בטוחה שהיא היא המנהיגה הבאה של העבודה, או מר"צ או הדמוקרטים או איך שלא קוראים לחרטא הזו, רק סובבה לרגע את הראש והשותפים שלה לדרך העיפו אותה בבעיטת וולה שנדיר לראות כאלה במגרשים.  עשו לה: "תראי ציפור", היא הסתכלה למעלה וחטפה בעיטה חזקה באחוריים מלמטה הרחק הרחק אל מחוץ לאיצטדיון.  האמת – יש לי סימפטיה לבחורה הזו שניסתה באמת לעשות משהו במדינה, רק שהיא קצת שכחה את הפרופורציות שלה וחשבה שהיא מינימום בן גוריון 2.0 ועל השחצנות הזו לא סלחו לה.  עכשיו הגברת 2.0 צריכה ללקט שברים ולבדוק אם יש לה פוטנציאל שיקום.  מאחל לה כל טוב, ומקווה שהיא יודעת שאין מה לקחת יותר מדי ברצינות את ה"ירוקים" כי אז היא תעוף מחיינו סופית.

  עכשיו לתרגיל הנפלא בימין.  לבן גביר לא עושים "תראה ציפור".  עד שבן גביר יראה ציפור לוקח יותר מידי זמן אז היה צריך משהו טיפה יותר מתוחכם.  חיכו, חיכו, חיכו, חיכו, הגיעו לרגע האחרון, חיכו עוד קצת ואז אמרו לו: "תראה – ביבי מתחבק עם הרברפי ! " הוא הסתובב לראות את תופעת הטבע הזו וקיבל בעיטה דומה לזו של הג'ינג'ית.  רק שבשביל להעיף דוגמן כמו בן גביר צריך בעיטה חזקה הרבה יותר מזו שנתנו לג'ינג'ית.  וזה כואב. 

   

  בענין כל ההתפתחויות בימין, אם אחרי בלבולי המוח שלי יש לכם עוד כח, תקראו את הפוסט הנהדר של החברה עירית, שנותנת תובנות וניתוחי עומק מרשימים בנושא וגם לה לא חסר הומור.  פשוט אין לי יותר מה לכתוב אחרי זה.

  אבל עוד מילה ברשותכם - כמו שכולנו, עתירי הנסיון בפוליטיקה המקומית יודעים, סיפורי הבגידות והנקמות עוד לא נגמרו ועוד צפויים לנו סיבובי נקמות, בעיטות ושמחות נוספים.  נקמה, כך הביטוי, מגישים כשהיא קרה ואני מניח שהנפגעים השונים מתקררים עכשיו ומבשלים היטב את הנקמה שלהם. אני אולי לא פרשן מי יודע מה או נביא גדול, אבל דבר אחד אני מבטיח לכם – יהיה עוד הרבה שמח גם לפני וגם אחרי הבחירות בתחילת מרץ.  טרי מהמדפסת

  קבלו ציטוט מכלכליסט: "רשת BBB חובrת לסטארט אפ SavorEat שמפתח המבורגרים צמחוניים בהדפסת תלת מימד, במטרה להציע את המוצר ללקוחות.".  אז ככה:  כבר התרגלתי שהעולם הולך לכיוון צימחונות, טבעונות, אורגני, ביולוגי וכו' וכו'.  גם הבנתי שאני שייך לדור הדינוזאורים שממש לא מתלהב משייק ג'ינג'יר פסיפלורה סלרי מלפפון ושאחרי מותי כנראה לא יהיו עוד אוכלי בשר ונקניקיות על פני כדור הארץ, אבל זה כבר שיא חדש.  המבורגר צמחוני ממדפסת נשמע לי מעורר תאבון פחות או יותר כמו נקניקיות נסורת מאיקאה או סטייק מצמר גמלים מדברי. זוועה, זה מה שזה.

  בואו נשים רגע בצד את כל היתרונות ההומאניים והבריאותיים שיש בתופעות האלה.  בכל האוכל המודרני הזה אני רואה מפגע דרמטי בחוש הטעם.  לאן שלא הולכים, מקבלים הגבלות מזון כאלה או אחרות והכל לטובת עולם יפה יותר, בריא יותר, הומני יותר ועד כל מיני גועל נפש כאלה ואחרים.  רק שבדרך שוכחים לגמרי את חוש בטעם שנדפק לחלוטין בשנים האחרונות.  כשאני רואה שפים ידועים משוויצים במנות הטבעוניות שלהם, אני עובר למסעדה מעבר לכביש. 


  עכשיו בא לי שר הבריאות ובנוסף על הבלגן שהוא והמפלגה שלו עושים עם הכשרות הוא התחיל לסמן לי מוצרים באדום וירוק לפי מדד הבריאות.  מה שאנחנו מגדלים פה זה דורות שיחיו מאתיים שנה, רק בלי חוש טעם.  אסור לאכול סוכר, מלח, שומן, בעלי חיים, חזיר, שרימפס, ופתיתים.  כל אחד מהפריטים האלה מסיבה אחרת.  בסוף אני אקבל את העצה שאבא שלי נתן לי כשלפני איזה ארבעים שנה, כשהייתי חייל והבאתי חברה צמחונית הביתה הוא אמר לי – תוריד אותה לגינה, יש שם אחלה דשא! לא נשארנו חברים...

   

  אין לי שום דבר נגד טבעונים ואני אפילו די בעד בעלי חיים, רק עשו לי טובה:  תנו לזה קצת טעם.  ולא – בנתונים של המטבח המודרני והעתידי אין טעם.  יש ערכי תזונה, ערכי בריאות, ערכים הומניים וערכי הדמוקרטיה, רק שאין טעם.  אז בשביל מה לחיות מאתיים שנה אם אין לחיים שום טעם?

   

   

  שיהיה לכם הרבה טעם בחיים

  ה COUCH POTATO

   

  Image result for couch potato cartoon

  דרג את התוכן:

   תגובות (23)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     24/1/20 10:12:

   צטט: באבא יאגה 2020-01-23 19:13:27

   "אז נקבל ממשלת ימין בראשות גנץ, לפיד, אשכנזי ויעלון "השמאלנים" או ממשלת ימין בראשות ביבי, סמוטריץ', אוחנה ומירי רגב" ללא ספק נכון. אנחנו לא בשלים לשום שינוי מהותי, מפחדים!.

    

   זה בדיוק המצב. השאלה היא האם יהיו אנשי ימין הגונים למדי למול אנשי ימין שאינם הגונים בתכלית.  גם זו בחירה

     23/1/20 19:13:
   "אז נקבל ממשלת ימין בראשות גנץ, לפיד, אשכנזי ויעלון "השמאלנים" או ממשלת ימין בראשות ביבי, סמוטריץ', אוחנה ומירי רגב" ללא ספק נכון. אנחנו לא בשלים לשום שינוי מהותי, מפחדים!.
     19/1/20 22:26:

   צטט: עו"ד ועוד 2020-01-19 21:47:52

   גברים - נשים? דוקו, ידידי. דוקו. בקרוב בערוץ 8.

    

   אני כבר במתח מגניב

     19/1/20 21:47:
   גברים - נשים? דוקו, ידידי. דוקו. בקרוב בערוץ 8.
     19/1/20 20:33:

   צטט: עו"ד ועוד 2020-01-19 17:09:06

   ימין? שמאל? כבר הרבה שנים שאין באמת הבדל אידיאולוגי, בטח שלא בשנים האחרונות, ומי שהכי שחק את זה היה דווקא החשוד מבלפור, שעבורו גם ליברמן זה שמאל קיצוני (סליחה - "סמול" כדי שגם מצביעי הימין יבינו מה אני כותב).

   כרגיל שדה המערכה קיים רק בין שתי המפלגות הגדולות, שבפועל עושות בדיוק את אותו הדבר וההבדלים נמצאים רק בדברי הרהב. מפלגות הנישה שמצטרפות מהצד הן שעושות את ההבדל. בדומה לכלל הידוע הגורס שההבדל בין גברים ונשים הוא שנשים יכנסו למיטה עם מי שבא להן בעוד שגברים יכנסו למיטה על מי שתיתן להם, כך ממילא מפלגות הנישה כמעט תמיד יצטרפו למפלגה הגדולה שתיתן להן. אז אם מישהו חושב שמפלגה כלשהי ממפלגות הימין לא תצטרף על ארבע לכחול לבן אם כחול לבן תרכיב קואליציה - אז סחתיין על ההומור.

    

    

   נראה לי שלאט לאט אנחנו מתקדמים לשיטה של ארבע חמש מפלגות.  ימין, מרכז, ערבים, דתיים/חרדים ואולי ליברמן, כל עוד הוא בתמונה ולא פורש.  זה מה שיש.  כל השאר זה קאמופלאז'.  תכלס, קואליצית ה-55 של ביבי זה בדיוק הכיוון הזה, רק שהם עדיין רצים לבחירות בנפרד.  אהבתי את הסיפור על הגברים והנשים ואיך הם נכנסים למיטה.

   ברוך הבא עו"ד.

     19/1/20 20:18:

   צטט: * חיוש * 2020-01-19 16:26:29

   צטט: יורם.אל-קמינו 2020-01-19 14:24:44

   צטט: * חיוש * 2020-01-18 11:47:35

    

    

   (-: מסכימה איתך גם אני לא מוכנה למנות מהונדסות,

   חה חה כמו שכתבת בעתיד כניראה נהפוך ל"אנשי חלל" אלו שבחללית גם מקבלים 

   טבליות אמא'להההה גם אני לא רוצה!!!!!

    

    

   אפשר לטוס איתך לחלל ולאכול ארוחה רצינית שם ?

     19/1/20 20:15:

   צטט: liat62 2020-01-19 14:42:52

   משעשע, מציאותי, נוקב, ומעניין...כתמיד.

    

   Doing my best dear.  

   שמח לשמוע ממך

     19/1/20 17:09:

   ימין? שמאל? כבר הרבה שנים שאין באמת הבדל אידיאולוגי, בטח שלא בשנים האחרונות, ומי שהכי שחק את זה היה דווקא החשוד מבלפור, שעבורו גם ליברמן זה שמאל קיצוני (סליחה - "סמול" כדי שגם מצביעי הימין יבינו מה אני כותב).

   כרגיל שדה המערכה קיים רק בין שתי המפלגות הגדולות, שבפועל עושות בדיוק את אותו הדבר וההבדלים נמצאים רק בדברי הרהב. מפלגות הנישה שמצטרפות מהצד הן שעושות את ההבדל. בדומה לכלל הידוע הגורס שההבדל בין גברים ונשים הוא שנשים יכנסו למיטה עם מי שבא להן בעוד שגברים יכנסו למיטה על מי שתיתן להם, כך ממילא מפלגות הנישה כמעט תמיד יצטרפו למפלגה הגדולה שתיתן להן. אז אם מישהו חושב שמפלגה כלשהי ממפלגות הימין לא תצטרף על ארבע לכחול לבן אם כחול לבן תרכיב קואליציה - אז סחתיין על ההומור.

     19/1/20 16:26:

   צטט: יורם.אל-קמינו 2020-01-19 14:24:44

   צטט: * חיוש * 2020-01-18 11:47:35

   יורם חברי היקר נשיקה

   מקווה שנהנת מאוד בחופשה. 

   תודה על הטור השבועי שהעלאת, אני תמיד אוהבת לקרוא את הטורים שאתה כותב

    

    

   היי חיוש

   תודה לתגובות ולאהבה שאת נותנת.  כיף.  
   גם כאן, אתייחס לענין המזון.  אני באמת זוכר טעמים של פעם ויש נוסטלגיה למטבח של אמא (הייקית...)  אבל גם במטבח שהנהגנו בבית יש מלא טעמים וריחות ואנחנו משתדלים לאכול טרי וטעים.  בכוונה לא כתבתי בריא, כי אני קצת פרא אדם בענין הזה.  אבל לאכול המבורגר ממדפסת זה נשמע כמו שיקוץ משוקץ.  פשוט לא ! נראה לי שבעתיד נבלע טבליות שיתנו חלבון, טבליות לשומן וטבלית לפחמימה, סיבים וויטמינים נקבל בזריקה קטנה ובזה נגמר האוכל.  אני לא רוצה לחיות ככה.

    

   (-: מסכימה איתך גם אני לא מוכנה למנות מהונדסות,

   חה חה כמו שכתבת בעתיד כניראה נהפוך ל"אנשי חלל" אלו שבחללית גם מקבלים 

   טבליות אמא'להההה גם אני לא רוצה!!!!!

     19/1/20 14:42:
   משעשע, מציאותי, נוקב, ומעניין...כתמיד.
     19/1/20 14:39:

   צטט: ~ ~ 2020-01-18 20:57:58

    

   לדעתי כמעט ואין שמאל בארץ

   רוב האזרחים הם איפשהו באמצע

    

   היי בוחשת.  בענין הזה אנחנו די מסכימים.  כל המחלוקות הוויכוחים וגם הכעסים מונעים מאמוציות שלא ממש קשורות להתנהלות פוליטית.  בעיני יש מחלוקת אמיתית בנושא דת ומדינה, שבה כדאי לדון ולטפל וזהו. בשאר הנושאים יש קונצנזוס די גדול.

    

   לעניין הטבעונות ומזון מן הצומח שנראה וטעים כמו בשר אמיתי:

    

   מה אומר ומה אגיד- לא נראה לי כל ה"כמו בשר" הזה.  אכלתי כבר פה ושם מנות "בשריות" מסויה וטופו - טבעול למינהו זה בסדר, נסבל כשצריך, אבל לא דומה אפילו במקצת לדבר האמיתי.  אבל הכי אהבתי את השאלה שלך:  

   אם זה כל כך אז איך אפשר יהיה להבדיל ביניהם?

   איך טבעוני יוכל להיות בטוח איזה משני הסוגים הוא מקבל?

   נהדר.

     19/1/20 14:24:

   צטט: * חיוש * 2020-01-18 11:47:35

   יורם חברי היקר נשיקה

   מקווה שנהנת מאוד בחופשה. 

   תודה על הטור השבועי שהעלאת, אני תמיד אוהבת לקרוא את הטורים שאתה כותב

    

    

   היי חיוש

   תודה לתגובות ולאהבה שאת נותנת.  כיף.  
   גם כאן, אתייחס לענין המזון.  אני באמת זוכר טעמים של פעם ויש נוסטלגיה למטבח של אמא (הייקית...)  אבל גם במטבח שהנהגנו בבית יש מלא טעמים וריחות ואנחנו משתדלים לאכול טרי וטעים.  בכוונה לא כתבתי בריא, כי אני קצת פרא אדם בענין הזה.  אבל לאכול המבורגר ממדפסת זה נשמע כמו שיקוץ משוקץ.  פשוט לא ! נראה לי שבעתיד נבלע טבליות שיתנו חלבון, טבליות לשומן וטבלית לפחמימה, סיבים וויטמינים נקבל בזריקה קטנה ובזה נגמר האוכל.  אני לא רוצה לחיות ככה.

     19/1/20 14:12:

   צטט: דוקטורלאה 2020-01-18 11:44:00

   קראתי וגם נהניתי. לא אתווכח עם דעותיך הפוליטיות והאחרות, היום, כל אלה עניין זמני. מנוחה קלה- והכל משתנה...

    

    

   אני מאד שמח שאת נהנית לקרוא את הדברים שלי.  זה לא דבר של מה בכך. לגבי וויכוח על עמדה פוליטית כזו או אחרת - זה יכול להיות דיון מפרה.  או שנשאיר את הדברים ככה.חיוך

     19/1/20 14:09:

   צטט: גילהסטחי 2020-01-18 09:03:49

   ולגבי המטבח החדש - אין גמילה מטעם טעים, אבל אולי בעתיד יאכלו אנשים בלי זיכרונות של טעמים שהסעירו את הבלוטות וגרמו לזיקוקי דינור להתפוצץ על הלשון.

    

   אתייחס רק לתגובה הזו (בענין השני - מסכימים):  הגעת פה לנקודה פילוסופית.  הרי אם ירגילו אנשים לאכול רק פושר ותפל וישכנעו שזו החוויה הטובה מכולן (בהנחה שזה מזין), ברבות הימים לא יהיו מי שיכולים להשוות ולומר - יש דברים הרבה יותר טובים מזה. מה שבעיני תפל ופושר יהיה נפלא וסוער.  הבעיה היא איתי ועוד כמה מיליונים, או מיליארדים שכן זוכרים טעמים של אוכל מגוון.  כמו שילד שמעולם לא טעם שוקולד - זה לא חסר לו והוא לא חושב שהפסיד משהו.  בעיני הוא הפסיד, אבל מי אני ? 

     19/1/20 13:59:

   צטט: shimenben 2020-01-17 22:56:28

   כבר מזמן אין שמאל, וגם מרצ מזמן היא לא שמאל אולי רק בהצהרה. לגבי סתיו שפיר בהחלט מגיע לה לצאת להתאוורר כי גם היא הפכה להיות חלק מהשיטה, והיהירות שמאפיינת כל פוליטיקאי צעיר חסר נסיון שחושב/ת שהשמש זורחת להם... המנברות ימשיכו גם אחרי הבחירות בעוד נלך לבחירות רבעיות. הקיסר ימשיך לעשות הכל כדי למשוך זמן ולהשאיר מדינה תקועה. יש לו אנשים שעומלים על כך לילות כימים. ואם זה לא חוקי זה לא נורא כי החוק בשבילו והעושים למענו הוא בגדר המלצה בלבד.


   אנחנו סה"כ מאד מסכימים. I rest my case

     19/1/20 13:54:

   צטט: שטוטית 2020-01-17 16:21:13

   אתה כותב נהדר, אוהבת את הטור השבועי שלך יורם.

    

   בקשר לעלמה סתיו שפיר אתה כל כך צודק

   פתאום עלה לה השתן לראש בלשון העם.

    

   אז יש להניח שהיא תתאושש אט אט

   עדיין צעירה מאוד אז עוד תחזור למחוזות הפוליטיקה

    

    

   שבת שלום קראתי הכל התייחסתי לג'ינג'ית.


   תודה למחמאות.  תמיד נעים לשמוע ומעודד להמשיך לכתוב.

   לגבי סתיו שפיר, או איך שקראתי לה בן גוריון 2.0 - אני מניח שהיא תלמד ואנחנו עוד נשמע ממנה, אבל אם היא תמשיך להשתחצן - היא תשקע.

     18/1/20 20:57:

   לדעתי כמעט ואין שמאל בארץ

   רוב האזרחים הם איפשהו באמצע

   יש פער בין מה שנחשב לשמאל וימין בנושא ארץ ישראל השלמה

   לבין שמאל וימין בנושא חברה וכלכלה.

   אתמול שמעתי מישהו אומר שלא משנה שמאל ולא משנה ימין

   מי שקובע בסוף מה צריך לעשות ואיך לעשות, זאת ארה"ב.

   יש משהו בדבריו.
   מה שאנחנו צריכים זה מנהיג עם חזון וכושר שכנוע

   בעל יכולת ניהול משא ומתן שיכול לסחוף אחריו המונים מהארץ ומהעולם-
   לא יודעת אם יש איש כזה בנמצא.

   לעניין הטבעונות ומזון מן הצומח שנראה וטעים כמו בשר אמיתי

   ראיתי על זה כתבה בטלוויזיה

   ההמבורגר נראה כמו המבורגר מן החי

   וגם טעמו זהה
   אמרו שהוא מכיל יותר חלבון מאשר יש בהמבורגר מן החי
   העניין הוא, שהם נראים אותו דבר וטעמם זהה,
   אז איך אפשר יהיה להבדיל ביניהם?

   איך טבעוני יוכל להיות בטוח איזה משני הסוגים הוא מקבל?

       

     18/1/20 11:47:

   יורם חברי היקר נשיקה

   מקווה שנהנת מאוד בחופשה. 

   תודה על הטור השבועי שהעלאת, אני תמיד אוהבת לקרוא את הטורים שאתה כותב

   להבדיל אלפי הבדלות - שנים שלא אהבתי פוליטיקה והתעסקתי יותר בהישרדות האישית שלי 

   ושל בני משפחתי, השנה מצאתי את עצמי עוכבת בדריכות בענייני הבחירות שניראה ואין להן סוף

   וכל מה שאני שומעת זה ביבי, חסינות, משפט, כתבי אישום, כן ביבי / לא ביבי

   מקווה שהבחירות השלישיות יהיו אחרונות וכולנו נוכל לנשום לרווחה כי כל המדינה מושבתת

   וכבר דיי נימאס לשמוע על אירן ( איזה ניסיון עקר להוריד אותנו מסדר היום הפנימי אצלנו)

   כשהכול קורס מבפנים, 

    הזיגזוגים של חברי הכנסת,   רק מעוררים תרעומת

   ומעורר להבנה שאנחנו בכלל לא בראש מעיינהם של האנשים הרוצים רק כיסא בהנהגת המדינה.

    

   לגבי מוצרי המזון - אתה, אני ועוד הרבה מחברינו עדיין יכולים להשוות

   בין מוצרי המזון שעלו על שולחננו בעבר לבין אלו שהיום רובם מתועשים ומהונדסים

   הדור הצעיר יותר נולד לזה ואפילו לא יהיה להם את האפשרות להשוות ולבחור

   פעם אימי ז"ל אמרה לי : " למלפפון אין את הריח שהיה פעם"

   * כוכב אהבה ושבת טובה

    

     18/1/20 11:44:
   קראתי וגם נהניתי. לא אתווכח עם דעותיך הפוליטיות והאחרות, היום, כל אלה עניין זמני. מנוחה קלה- והכל משתנה...
     18/1/20 09:03:
   ולגבי המטבח החדש - אין גמילה מטעם טעים, אבל אולי בעתיד יאכלו אנשים בלי זיכרונות של טעמים שהסעירו את הבלוטות וגרמו לזיקוקי דינור להתפוצץ על הלשון.
     18/1/20 08:56:
   בן גביר וסתיו שפיר הם העבר. לצערי סתיו איבדה את קולה והאגנ'דה שלה בדרך. בן דביר הטביע חותם שלילי והודח. האיחודים בשל השמאל והימין מציבים שתי אלטרנטיבות בבחירות הבאות, וכל בוחר יכול לבחור באחת ממפלגות המרכז שמאל או בהמשך שלטונו של נתניהו. כדי להגן על הדמוקרטיה ומערכת המשפט ברור מה צריך לבחור.
     17/1/20 22:56:
   כבר מזמן אין שמאל, וגם מרצ מזמן היא לא שמאל אולי רק בהצהרה. לגבי סתיו שפיר בהחלט מגיע לה לצאת להתאוורר כי גם היא הפכה להיות חלק מהשיטה, והיהירות שמאפיינת כל פוליטיקאי צעיר חסר נסיון שחושב/ת שהשמש זורחת להם... המנברות ימשיכו גם אחרי הבחירות בעוד נלך לבחירות רבעיות. הקיסר ימשיך לעשות הכל כדי למשוך זמן ולהשאיר מדינה תקועה. יש לו אנשים שעומלים על כך לילות כימים. ואם זה לא חוקי זה לא נורא כי החוק בשבילו והעושים למענו הוא בגדר המלצה בלבד.
     17/1/20 16:21:

   אתה כותב נהדר, אוהבת את הטור השבועי שלך יורם.

    

   בקשר לעלמה סתיו שפיר אתה כל כך צודק

   פתאום עלה לה השתן לראש בלשון העם.

    

   אז יש להניח שהיא תתאושש אט אט

   עדיין צעירה מאוד אז עוד תחזור למחוזות הפוליטיקה

    

    

   שבת שלום קראתי הכל התייחסתי לג'ינג'ית.

   תגובות אחרונות

   ארכיון

   פרופיל

   יורם.אל-קמינו
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין