כותרות TheMarker >
  ';

  הגירוש מגן-עדן

  ידוע שעיקר האמונה היהודית נעוץ בקיום עולם הבא על כל הנגזר ממנו: גן-עדן, גהינום... מי שעושה מצוות, קונה לו לאחר 120 מקום טוב בגן-עדן, ואבוי למי שעושה רע ומה שמצפה לו בעולם הבא... מאידך, רואה האמונה היהודית בעולם הזה כפרוזדור, היינו כמעבר זמני שמשמש את האדם לתקן בו את מידותיו ולקנות בהם את חייו האמיתיים והנצחיים בעולם הבא.

  אם כן, "עולם הזה" הוא מרחב "החיים הזמניים" של האדם, "עולם הבא" הוא מרחב "החיים הנצחיים", כאשר "המוות" (הסתלקות האדם מהעולם הזה) מפריד בין שני העולמות. זו כאמור עיקר האמונה של הדת היהודית ושל עוד דתות; ומי שכופר בעיקרים האלה - כופר בעיקר.

  נכנסנו כבר למאה ה-21, ימי הביניים מאחורינו. הדמוקרטיה היא בשורת העידן המודרני והביאה עימה את חופש הדעה והאמונה: כל אדם באמונתו יחיה... כלומר זה לא ביג דיל לכפור היום בקיום אלוהים או בקיום עולם הבא; אף אחד לא יעלה את הכופר על מוקד, ואפילו קיימת האפשרות להיות נאור וכופר וכשר ויהודי למהדרין; בחר באחת הקומבינציות, כולן תקניות.

  דווקא בגין הפתיחות הזאת, עלה קרנו של מוטיב ההגיון ומילא את מקומה של "האמונה העיוורת": אני מאמין כי אמונותי נגזרת מההגיון. גם הכופר לא נותר חייב והטעים את דבריו בהגיון ובשכל הישר.

  פירצה נפרצה בדת היהודית - קוננו חכמינו את העת החדשה והתקוממו על פיתחון הפה שניתן לכופרים בשם ההגיון וגרורותיו... אולם גם עליהם לא פסחה הפתיחות, ומוטיב ההגיון חדר גם לחדרי חדריהם. הם נזכרו לפתע שעיקרי הדת היהודית מבוססים גם הם על ההגיון ועל השכל הישר, ואם כן מדוע להשאירם חבויים בתוך ארבע אמות האמונה העיוורת! הבה נוציא את מוטיב ההגיון אל אוויר העולם ונראה אותו לכול! שכל העולם יידע על מה מבוססת האמונה היהודית, וכל יהודי יידע מהי דתו ועל איזה בסיס היא עומדת. מהפירצה המבורכת הזו יצאו ביאורים ודרשות עם ניחוח שונה המסבירים איך למה ועל מה... מהפירצה הזאת יצאו הרבה רבנים והצליחו בעזרת הקוד החדש של ההגיון לחדור אל מודעות האנשים ולדבר אליהם בגובה העיניים... זהו מקור המספר העצום של החוזרים בתשובה דווקא בעידן הפתיחות זה.

  מהפירצה הזאת יצא גדול המחזירים בתשובה הרב אמנון יצחק, נפתחו תחנות רדיו דתיות, ועידן האינטרנט נפל בזמן... ההגיון והשכל הישר יצאו לאוויר העולם לאחר שנים של מסתור. האור הצפון בדת היהודית יצא לדרך.

  מהפירצה הזאת ביקשתי גם אני להשקיף על דתי היהודית, על דת אימי ואבי ודת ילדי. פתחתי את תורתי, את תורת אימי ואבי ורבותי, ועמדתי על ההגיון והשכל הישר פנים אל פנים; שם ראיתי עד כמה מאסה התורה במושג האמונה העיוורת, ועד כמה ביקשה להרחיקנו מנגררותיו.

  אבל ראיתי שם דבר אחר הרחוק שנות אור מהאמונה היהודית המקובלת שגדלתי עליה אני ואבי ומורי ורבותי. ראיתי בפרוש שגן-העדן הוא היקום שאנו חיים בתוכו, ולא צריך למות בשביל להכנס אליו; נהפוך, מי שנשאר מחוץ לשערי הגן קורס ומת. כלומר, גם בתעודת הפטירה של משה רבינו נכתב- "הנ"ל נפטר כי יצא משערי גן-עדן בכוחות עצמו ולא הצליח להחזיק מעמד מעל ל-120 שנה בחוץ". גם אבותינו אברהם יצחק ויעקב נפטרו מהעולם מאותה הסיבה, ואת תעודת הפטירה הציגה התורה לעיני כל באופן המפורט והברור ביותר, למען נראה ונלמד ונפנים...

  פתחתי את התורה וראיתי עד כמה התרחקה היהדות מעיקרי הדת היהודית, דורות על דורות... כה התרחקנו מתורת משה בן עמרם. כה כפרנו בעיקרי הדת הזאת, לאורך דורות ודורות... במאמר להלן אני עתיד להביא את נוסח העיקרים כפי שהופיעו בתורת משה, שהוחלפו בטיפשות ובמצח נחושה על ידינו.

  תגובות (0)

  נא להתחבר כדי להגיב

  התחברות או הרשמה   

  סדר התגובות :
  ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
  /null/cdate#

  /null/text_64k_1#

  אין רשומות לתצוגה

  השאלה האירנית-ישראלית – פרק ג'

  0 תגובות   יום שלישי, 21/1/20, 20:33

  קישור לפרק א', פרק ב'

   

  פרק ג': 'התוכנית'

   

  הבעיה שלנו לא מתחילה מהאיום הקיומי עלינו מאיראן כי אם מהסכנה שמא נירדם על המשמרת ולנו אין את הלוקסוס לתפוס תנומת צהריים כנהוג בכל העולם. הבעיה האמיתית היא כי בכל הנוגע לשאלה האירנית-ישראלית יש לנו דווקא סיבה טובה לנום שנת ישרים ולהרדם עמוק כי הרי ברור לנו כי אין לאירן שום סיבה לתקוף את ישראל ועוד בנשק גרעיני

   

                                     ''

                                     המדינה שב"ג הכריז על הקמתה בסכנה קיומית [צילום ויקיפדיה]

                                                      -             -             -

   

   

  חברים המערב מתחיל להתעורר, הימין עולה והשמאל שוקע ועל-פניו זה נראה טוב כי הימין הנוכחי למד לזהות את הטרור האסלאמי ולקרוא לו בשמו: הבעיה המאיימת על שלום העולם וכמות שהוא יש להתייחס אליו ולטפל בו מהיסוד.

   

  אם נשווה את סימני התעוררות הימין לכולסטרול הטוב אזי יחד איתו גם הכולסטרול הרע מתחיל לבצבץ והכולסטרול הרע לא טוב לנו ולאף אחד. אפשר להבחין באנטישמיות שמתחילה שוב לצוץ מחורי העכברים ולהרים את הראש. לפני פחות ממאה שנה הכולסטרול הרע הכחיד תוך כדי שינה 6 מיליון איש מעמנו, הם היו שקועים בשינה עמוקה כאשר בכולסטרול הזה. עוד לא עברה מאה ושוב אומה אחת צצה מאחד החורים לאיים בהשמדתנו. היא מאיימת בפרהסיה לאור היום בלי להסתיר את כוונותיה, נהפוך, היא מצהירה עליהן בכל עת ומקום.


  המדובר כמובן באומה הפרסית באיראן. ההסכם שהמערב חתם עם איראן בתקופת אובמה העניק לה גושפנקא בינלאומית להצטיידות בנשק גרעיני. יעברו שנתיים עד שיבוא הנשיא הרפובליקני טראמפ ויבטל את ההסכם הנורא, אך למרות הביטול הצטיידות איראן בנשק גרעיני הולכת ומתקרבת. לפני מספר ימים פרסם אמ"ן דו"ח שנתי לפיו עד חורף 2020 יצליחו האיראנים להגיע למספיק חומר מועשר לפצצה גרעינית. זה אומר דרשני. זה אומר שעלינו להישאר ערים לבל נרדם שוב, אין לנו את הלוקסוס לתפוס תנומת צהריים כיתר כל העמים.

   

  ברצוני לדבר בשורות להלן על טביעת האצבעות של הימין הפשיסטי, וכפי שציינתי לעיל עצם עליית הימין הוא דבר טוב ומבורך לעולם כי הימין הזה הצביע באופן ברור ונחרץ על הבעיה האסלאמית הגלובלית קרא לה בשמה וביקש לטפל בה מהיסוד. אולם יחד עימו, כאמור, שב וצץ מהחורים האפלים גם הימין הפשיסטי והאנטישמי. אפשר כבר להבחין בסימניו ובטביעות אצבעותיו המעודכנות מדי יום ביומו במדינות המערב וגם בארה"ב. המצב המדאיג היום הוא כי נוצר לאיראן חלון הזדמנות לחבור דרכו עם הימין הפשיסטי העולה וליצור באמצעותו מסלול עליו יונחו בניחותא הכוונות האיראניות כהווייתן: לפטור את העולם משתי בעיות המאיטות את שגשוג העולם: בעיית הטרור האסלאמי והבעיה היהודית-ערבית (היינו הישראלית) המאיימת ישירות על שלום העולם. כיניתי את הבעיה "ישראלית" כי לדידי הימין האנטישמי קל לפטור את העולם מ-5 מיליון ישראלי מאשר מיליארד ערבי. אלה הם עמודי התווך של ההגיון האיראני ולהגיון הזה שוק פתוח בימין הפשיסטי העולה, לכן הצבעתי על 'חלון הזדמנות' שנפתח בפני איראן שהצהירה בגלוי ובכל הזדמנות על חלומה למחוק את הישות ישראלית-ציונית.

   

  מקור הבעיה שלנו איפוא הוא לא האיום הקיומי עלינו מאיראן וגם לא חלון ההזדמנות שנפתח בפני איראן כי אם מהסכנה המטרידה שמא נרדם על המשמרת, ולנו, כאמור, אין את הלוקסוס לתפוס תנומת צהריים כנהוג בכל העולם. הבעיה האמיתית הניצבת בפנינו היא כי בכל הנוגע לשאלה האירנית-ישראלית יש לנו דווקא סיבה טובה לנום שנת ישרים ולהרדם עמוק כי הרי ברור לנו כי אין לאיראן שום סיבה לתקוף את ישראל ועוד בנשק גרעיני, זאת כי לא נשקפת לאיראן שום סכנה מכיוון ישראל, אין בין שתי המדינות שום סיכסוך מדיני-ביטחוני גם אין ביניהן גבול משותף. אשר על כן שום מדינה לא תסכן את עצם קיומה בהרפתקה גרעינית נגד ישות שתגיב אם תותקף ותגיב בהתאם: תשמיד את איראן.

   

  בנקודה הזאת קבור הכלב. כאן אם תרצה נמצא סוד חומר ההרדמה: איראן מבקשת להשתמש ביהודים הישראלים כאופיום וכסם הרדמה להמוני המוסלמים הסונים. חומר ההרדמה מופק עבור מיליארד סונים הרואים באיראן ככופרת שיש להשמידה וחלומם הרטוב לראותה תל חורבות. טריליוני הדולרים נשפכו כמים במפעל ההשמדה הזה: דאעש קם במימון סוני נסתר ומטרתו הגלויה להשתלט על עיראק וסוריה ומשם לזחול אל עבר איראן. ואמנם הגרוע מכל קרה והתוכנית יצאה לדרך. למיותר לציין כי לאיראן ועד כמה שתהא חזקה אין את הכוח לא הצבאי ולא הכלכלי להדוף את התקפת מיליארדי הסונים עליה ושהוקצו עבורה טריליוני הדולרים ועוד היד פתוחה.

   

  איראן, כפי שראינו בעשור האחרון, התחילה זה מכבר להדוף את מתקפת העל שפרצה ושלחה את צבאה לסוריה ועיראק להלחם בשלוחת הסונים, דאעש, המזדחל לאיטו לעברה. החשש כי כאשר יום הדין יגיע ודאעש יתקרב דיו, יחברו אליו יתר הצבאות הסדירים של הסונים ויעלו יחד על טהראן. זו בעינה תוכנית העל שכבר יצאה לדרך, ובינתיים התעכבה בסיוע רוסיה וארה"ב שנלחמו בדאעש ואיראן נעזרה לעת עתה בהם, אך מה יהיה כאשר שתי המעצמות, כל אחת וסיבותיה, ימשכו את ידיהם מזירת דאעש.

   

  איראן, וכפי שציינתי, מודעת לתוכנית העל הסונית ומנסה בכל כוחה להודפה. היא היתה מוכנה לכרות ברית גם עם השטן ולהיות מרכיב בקואליציה שלו נגד דאעש. לא היה לה אכפת מי יעמוד בראש הקואליציה הזו, ארה"ב, רוסיה או שניהם גם יחד, היא בפנים, תמיד היא בפנים ונותנת את כולה במאמץ המלחמתי הפעיל נגד דאעש. ושוב כולנו ראינו את זאת בשידור חי מעל מסכי הטלויזיה במשך העשור האחרון, תמיד היוותה איראן את חוד החנית לכל מתקפה הן בראשות רוסיה, ארה"ב, היזידים הכורדים או כוחות אסד המצומצמים. נוכחות הכוחות האירנים תמיד היתה ניכרת במתקפות הקואליציה נגד דאעש בסוריה, בעיראק או בתימן.      

   

  לסיכום, איראן היתה ועודנה מודעת למוגבלות חוסנה הצבאי והכלכלי מול היכולת הסונית הצבאית והכלכלית. אשר על-כן היה עליה להתכונן ליום הדין הגדול והנורא מכל ולשלוף את הקלף האחרון שהחזיקה בו קרוב קרוב לחזה זה עשרות השנים. הקלף הזה חושף תוכנית-על ערמומית שישראל משחקת בה משחק מִשְני אך מכריע. ואלה פרטי התוכנית מזווית ראייה איראנית:

   

   1- איראן תרים את לפיד הסכסוך ישראלי-פלסטיני ותנכּס לעצמה את תפקיד המגן של העם הפלסטיני.


   2- היא תפתח, בשם העם הפלסטיני ואדמתו הקדושה, במלחמה גרעינית נגד ישראל ותטיל בפועל פצצה גרעינית על ישראל.


   3- ישראל, בתגובה, תטיל על איראן פצצת אטום או מימן שתוצאותיה עצומות אך מוגבלות יען כי שום כוח גרעיני, כך הערכת איראן, לא ימחק שטח בן 1.65 מיליון קמ"ר ואומה בת 85 מיליון נפש. (שטח ישראל, לשם השוואה, 20 אלף קמ"ר)


  4- הנותר מהעם האיראני, לאחר ההפצצה הישראלית, יתקבל בעולם הערבי כעם אציל שהציל את הכבוד הערבי והקריב את בניו ובנותיו למען השאלה הפלסטינית וירושלים הקדושה. הוא היחיד מכל העם הערבי שקם ועשה והיה מוכן לשלם את המחיר, בניגוד לכל יתר המנהיגים הערביים שלאורך ההיסטוריה הסתפקו במס שפתיים.


  5- משכך ומנקודת מבט ערבית, איראן ולמרות כוחה התשוש תוכתר כמנהיגת העולם הערבי, ומשם כל תסריט שיתגלגל יטיב, בלשון המעטה, עם איראן.


  6- הסכנה הקיומית של הכחדת איראן השיעית על-ידי האסלאם הסוני תחלוף מהעולם, ואת מקומה ימלא מעתה שיגשוג מדיני וכלכלי.


  7- החלום של האימפריה הפרסית יחזור שוב להשמיע את פעימותיו ברחבי העולם הערבי במזרח התיכון.

  דרג את התוכן:

   ארכיון

   פרופיל

   אלברט שבות
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין