כותרות TheMarker >
  ';

  פוסטים אחרונים

  ארכיון

  תגובות (1)

  נא להתחבר כדי להגיב

  התחברות או הרשמה   

  סדר התגובות :
  ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
  /null/cdate#

  /null/text_64k_1#

  RSS
    25/1/20 13:40:

  שולח כוכב הערכה לכתיבתך

  אבל חיסלת אותי בהמתנה לביקורך בבלוג שליקריצה

  0

  לאחר החיסול

  1 תגובות   יום חמישי, 23/1/20, 15:44

  ''

  המחר הבלתי נודע

  קטע

  מחליפו של קאסם הגנרל איסמאיל קאאני נשלח לבגדד, על מנת לארגן מחדש את הנהגת דיביזיית המיליציות השיעיות בעיראק. מפקד משמרות המהפכה חוסיין סאלמי ושר המודיעין מחמוד אלאווי, הפכו להיות האנשים הקרובים ביותר למנהיג העליון לאחר חיסולו של קאסם. על דיעותיו של אלאווי הוא קיווה להסתמך, ואילו סאלמי כמפקד משמרות המהפכה ייצג עבורו את ביטחון המשטר ונאמניו כלומר את ביטחונו האישי.

  ישיבת הקבינט הביטחוני הראשונה לאחר טקס קבורתו של קאסם נועדה לתכנון המהלכים הבאים, לאחר החלל הריק העצום שחיסולו של קאסם הותיר.

  את הישיבה פתח המנהיג העליון בסקירה קצרה, אשר כללה למעשה הספד לזכר קאסם חביבו.

  עם כל הצער הרב על אובדן מפקדו הדגול של כוח אל קודס, אנו חייבים למלא את החלל שמותו של קאסם הותיר ולהמשיך בהגשמת המשימות שלנו…; בהתאם לאינטרסים המקודשים שלנו, כמו דבר לא אירע. זו לבטח גם אמורה הייתה להיות צוואתו של קאסם...’

  ההתמקדות הזו של זכרו של קאסם למרות היותה מחוייבת המציאות, לא נשאה חן בעיני מרבית משתתפי הישיבה. אולם לא הייתה להם כל ברירה אלא להאזין לדבריו של מנהיגם העליון, אשר טרח בדברי ההספד על חביבו להמריצם להתעלות על מנת ללקט את השברים ולסגור את הפער שנוצר עם מותו של קאסם.

  את הדומיה הקלה שנפלה קטע חסאן רוחאני הנשיא, בפנייתו למנהיג העליון לקבל את אישורו לשאת דברים. האישור ניתן ונשיא הרפובליקה האיסלאמית החל לשאת את דבריו.

  הוד קדושתך עמיתיי הנכבדים אנו עומדים בפתחה של תקופה קשה, הן עקב מותו הטרגי של מפקד כוח קודס והן עקב הקשיים מבית ומחוץ. אני אתמקד כמובן בזירה הבינלאומית. הוריתי לשר החוץ לא להופיע בוועידה הכלכלית בדאבוס שוויץ אשר תיפתח בעוד יומיים, מאחר ונשיא השטן הגדול יופיע ועדיף להימנע מעימות מיותר עימו. שר החוץ יתארח במוסקה כאורח משרד החוץ הרוסי, ויעקוב משם אחר השיחות בעיר השוויצרית. נשיא השטן הגדול יעלה ללא ספק הצעה למשא ומתן עימנו, במהלך הוועידה בשוויץ; אנו נשקול בכובד ראש את הצעתו, ובמידה והיא תתאים לאינטרסים שלנו ניעתר ונביע את הסכמתנו...’

  אנו נדחה אותה על הסף!’ גער המנהיג העליון בנשיא הרפובליקה, המייצג את הזרם המתון לכאורה בצמרת השלטון האיראנית. מיד לאחר מכן המשיך המנהיג העליון בדבריו:

  מניסיוננו ובפרט מניסיונך חסאן עוד במערכת יחסיך עם נשיא השטן הגדול הקודם, למדנו שיש להתאזר בסבלנות כאשר אנו עוסקים עמם. ידוע לנו הודות לשר המודיעין הרחוץ שלנו, כי הם מוכנים להסיר חלק מהסנקציות תמורת ההסכמה שלנו להגיע למשא ומתן עמם; לכן עלינו לשמור על איפוק ולדחות כל הצעה שלהם, אשר לא תעמוד בתנאים שלנו. מהם התנאים שלנו אם כן, הסרה מלאה של כל הסנקציות בטרם חסאן וזריף יואילו להגיע לשולחן המשא ומתן. האם יש למישהו מאתנו השגות כלשהן, יואיל להעלותן אנו נשקול אותן בכובד ראש; וגם אם הן תהיינה מנוגדות תכלית ניגוד לדעותיי, העמית שיעלה אותן לא ייפגע לא במעמדו ולא בכבודו.’

  ברשות הוד קדושתך אביע את דעתי אודות המצב והצעדים הבאים שעלינו לנקוט בהם.’ העז הגנרל חוסיין סלאמי לבקש את רשות הדיבור. הרשות ניתנה והגנרל החל לאחר שיעול קצר לפרט את דעתו.

  אנו אכן חייבים להמתין בסבלנות כפי שהוד קדושתך ציין בחוכמתך הרבה. נותרו עשרה חודשים עד למועד הבחירות לנשיאות בארצו של השטן הגדול, וייתכן מאוד כי נשיא השטן הגדול הנוכחי לא ייבחר לקדנציה נוספת; בעוד שכל נשיא נבחר מטעם המפלגה הדמוקרטית יבוא לקראתנו, כלומר יחדש את הסכם הגרעין המקורי ויסיר את הסנקציות.’

  אכן זה עניין של עשרה חודשים זמן קצר יחסית.’ הסכים עמו הוד קדושתו. ‘אולם אני מצפה ממך חוסיין שתשלח את סגנך לבגדד שירגיע את קאאני, ויורה לו להפסיק לצאת בהצהרות נקמה על מותו של קאסם; עליו לדאוג לארגון המטה המחודש של דיביזיית המיליציות השיעיות בעיראק, ולנקוט בשיטות של קאסם כדי להוציא את הרוח ממפרשי המפגינים לא רק בבגדד אלא גם בקרבלה ובבצרה ובעוד כמה וכמה ערים מרכזיות בעיראק.

  כמו כן מוטל עליו להשלים את משימתו של קאסם לגיוס עוד מתנדבים שיעיים רבים למיליציות בסוריה ובעיראק.’

  מה באשר לפעילות משרד החוץ, הוד קדושתך?’ העז נשיא הרפובליקה רוחאני להציג להוד קדושתו ולעמיתיו בקבינט הביטחוני, את הבעיה המטרידה אותו.

  אני סבור כי רצוי קיום ברמה נמוכה מאוד, אם אם יש דבר שברצונך לומר, דבר חסאן,’ התיר לו הוד קדושתו לשאת דברים. למרות שחינו של חסאן ירד בעיניו, אך הוא עדיין העריך את דעתו של נשיא הרפובליקה.

  דעתי כדעת הוד קדושתך באשר לפעילות משרד החוץ, אולם נתמקד רק שקיום קשר שוטף עם האיחוד האירופי. נשיא השטן הגדול נמצא בוועידת דאבוס ומשפט ההדחה החל נגדו, המשפט יארך כשבועיים ונשיא השטן לא יודח. המפלגה היריבה מודעת לתוצאה הסופית המאכזבת, אך תקוותם היא שקמפיין הבחירות של נשיא השטן הגדול ייפגע וסיכוייהם לנצחו יוגברו.’

  מי מבין יריביו הדמוקרטיים עשוי להתמודד נגדו ומה סיכוייו?’ ביקש המנהיג העליון לדעת.

  סגן הנשיא לשעבר והמועמד היהודי מובילים בסקרים, אבל לעניות דעתי רק הסנטורית ווארן תהווה סיכון ממשי לנשיא השטן הגדול, אם היא תיבחר כמובן.’

  הישנה בדעתך חסאן אפשרות לסייע לה, למרות שמדובר באישה?’

  כן הוד קדושתך, המומחים של משרד הכינו קמפיין תעמולה אשר בו נצהיר כי עדיף הנשיא המכהן על סגן הנשיא הנשיא לשעבר אשר אינו מצטיין בחוכמה יתרה, ובוודאי לא המועמד היהודי שלמרות הצהרות העוינות שלו כנגד השטן הקטן הוא יתמוך בבני עמו הקולוניאליסטים.’

  יפה מה שנותר הוא להרגיע את קאאני לבל ישתטה, ולהמתין עשרה חודשים עד לבחירות לנשיאות בשטן הגדול.’ סיכם הוד קדושתו את הישיבה בנימה אופטימית.

  @ חיים קדמן 2020 - כל הזכויות שמורות.

  דרג את התוכן: