כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  אז אני אלך לקצה העולם

  המסע הרגלי לסנטיאגו דה קומפוסטלה ולקצה העולם

  0

  עוד שבוע / XII

  15 תגובות   יום שישי , 24/1/20, 15:14

  קרקס השואה


  שבוע הולך שבוע בא והשבוע התאפיין בסימן הקרקס.  השבוע חזינו פה במפגן ראווה שאין שני לו.  קרקס נודד בא לעיר, להופעה חד פעמית.  ליצנים בפנים רציניות שמביעות אבל על רצח העם היהודי לפני כשבעים שנה, להטוטנים פוליטיים, ג'ונגלרים מדהימים שיודעים לקפץ בין הבעות תמיכה בעם היהודי והצבעות אנטי ישראליות במוסדות האו"מ, מאלפי פילים ואריות ששולטים בשוט מורם בחיות פוליטיות קטנות ופחדניות.  קרקס כזה לא ראינו.  והיה שם האיש החזק בעולם, שמדינה שלמה השתטחה על פניה כדי שרק יוציא מהכלא ילדה אומללה שטעתה בדרך, והוא השרירי והגדול, שבולע אש ואוכל יריבים לארוחות בבוקר, צהרים וערב, לוחש לאמא של הילדה הזו  "יהיה בסדר" וכל המדינה נעתקת נשימתה ואומרת אחריו: אוהוווו אוהוווו, יהיה בסדר.  והיו גם מלכים כמו ההוא  מספרד ואפילו הבן של המלכה הגדולה מכולן, שעזב באמצע משבר עם הבן הג'ינג'י והכלה שלו.  קרקס ענק, קרקס מדהים, קרקס מופלא, הסתובב כאן, כאן אצלנו בעיירה שלנו ונשא פה ברכה ותפילה והניח זרים ועמד בפנים כל כך רציניות, שאפשר היה לחשוב שהם מתכוונים לזה באמת. 

   

  רק ששואות קורות בעולם וכל כמה שנים ישנו אסון הומני עם עשרות, מאות אלפי ומיליוני הרוגים ואף אחד לא מזמין את הקרקס הזה לנאומים ולהעלאת קורבנות על המזבח.  כי פוליטית ה לא נוח בדיוק להשקיע בהרגעת המצב באיזה חור באפריקה או לסייע לאיזה מיעוט מסכן בסין.  כי מי יסכן את המסחר הבינלאומי בשביל איזה פאלון גונג, אם אפשר להכנע לסינים ולעשות איתם אחלה ביזנס.

   

  צר לי שהגענו עד לנקודת שפל כזו.  הסבא והסבתא, הדודה ועשרות רבות של בני משפחה שלי נרצחו ולמרות מקורות מידע כאלה או אחרים אני אפילו לא יודע אם הסיפור שאומר שהם נרצחו בטרזיינשטאדט נכון.  תאמינו לי, לסבא שלי, גיבור מלחמת העולם הראשונה שנלחם בצבא קיסר גרמניה לא ממש אכפת מה אמר נשיא גרמניה בנאומו הדביק והכל כך צפוי בירושלים.  כל המלכים, הנשיאים וראשי המינות אמרו מילים נכונות.  רק מה זה משנה , אם למחרת העולם חוזר לעסקים כרגיל וממשיך בתעדף הכלכלה על פני נקיטה אמיצה במדיניות שבאמת פוגעת במי שמתנכל למיעוטים ולעמים חלשים.  אתם יודעים מה, הייתי מסתפק אם ראשי המדינות הנכבדות היו למשל יוצאים בהכרזה משותפת על פשעיה של תורכיה מול הארמנים.  רק הכרזה ולא מדיניות אקטיבית..

   

  רק תראו לי מנהיג אחד, אחד !, שיסכן את היחסים שלו עם הרודן התורכי בשביל לתת משמעות אמיתית למלים שהוציא בירושלים לזכר קורבנות השואה ולמשפטים שנאמרו בסגנון "לעולם לא עוד".

   

  קורבנות נכבדים, קורבנות יקרים:  הקרקס בא לעיר והלך.  רק אתם נשארים ביערות הקרים והקפואים לכל אורכה של אירופה.  אנחנו בישראל נזכור אתכם גם אם אחרון הלוליינים יעזוב את העיר ולא יחזור.  עד ללוויה הבאה.

   

  קרקס נעמה


  כשהתחלתי לפני כמה חודשים לכתוב את הטור הזה, לא העלתי בדעתי כי יום אחד אכתוב קטע על נערה כבת עשרים, לא חכמה במיוחד, שמפשיטה מדינה שלמה מנכסיה והופכת להון פוליטי בידיו של רב הקוסמים מרחוב בלפור.  לא יאמן.  כן, אני מבין שזה אייטם תקשורתי כלשהו ואני מבין שזה ממש לא פייר מה שעשו לה (פויה רוסים, אתם ממש פויה) אבל מכאן ועד לגיבורה הלאומית שעושים ממנה – מה אני אומר לכם, משרד היחצנת שמייחצן את האירוע הזה עושה עבודה מדהימה. 

   

  אתמול הלכתי ברחוב ראיתי משאית עם תמונה ענקית של הבחורה הזו על כל שטח המשאית ובקשה מפוטין באנגלית Please free Naama   או משהו כזה.  העיקר כתבו "בבקשה".  עכשיו אם פוטין יראה את המשאית הוא יבין שהאנשים פה מנומסים ומבקשים ממש יפה.  ככה נשפיע לו על התודעה.  ברור.

   

  איפה שלא הולכים יש תחושה שאין לנו צרות אחרות חוץ מהבחורה הזו, שבואו נגיד ת'אמת – הסתובבה כמו מטומטמת עם כמה גרמים מיותרים של weed ,נעצרה על ידי הרוסים, שלהערכתי היה להם מודיעין מעולה והם ידעו בדיוק על מי ועל מה הם הולכים וגם התקיעה של שבע שנים זה לא מקרה.  נראה לי שכל הסיפור הזה הוא מהלך מאד מתוכנן שבא להוציא מישראל כמה נכסים שהרוסים כבר מזמן רוצים להוציא מאיתנו.  חצר אלכסנדר זה נחמד ובאמת נכס, רק שנראה לי שעבור הילדה הזו שילמנו קצת יותר.   אם היה לראה"מ שלנו קצת יותר ביצים היה אומר משהו כמו: לתת לפוטין נכסים בשביל מבריחת סמים?  מה??? מה פתאום ???? אבל ראה"מנו כרגע כל כך לחיץ שרק המחשבה שאיזה אמא מטופשת תגיד בתקשורת שהוא חייב לשחרר את הבת שלה ושיהיה מי שינצל את זה פוליטית מולו תגרום לו לוותר על האשך הימני שלו (בעצם על השמאלי...על הימין שומרים) ובלבד שלא יצא עליו משהו שלילי.

   

  אין לי מושג אם השמועות על אבא של הילדה הזו שלכאורה הוא אחד הנהגים של ביבי נכונה.  לא יודע.  אבל אם זה נכון, אז מישהו מאמין שהמעצר של הילדה הטפשה הזו בא במקרה?  ולמה האמא נאבקת על כל בבמה ומופיעה בטלביזיה בתדירות ששמורה לכוכבים והפרצוף של האבא מוסר לגמרי?  אני לא יודע את התשובה, אבל נראה שיש פה עוד כמה דברים שלא גילו לנו ושאולי גם לא יגלו. 

   

  בינתיים הבחורה הזו כבר זכתה למעמד בכיר במדד הגוגל, כשהקשתי את האות נ' בגוגל השם שלה קפץ ראשון.  כבוד.

  נראה לי שזה יותר מצירופי מקרים.  עכשיו ביבי יצטרך להתנהג יפה לפוטין, כדי שהילדה תחזור לארץ בול שבוע לפני הבחירות. 

   

  לפעמים נראה לי שביבי הוא לוליין, קוסם ומאלף אריות בו זמנית.  וכל זה בלי שהוא אומר מילת אמת אחת לציבור.  תגידו מה שתרצו – זה ייחודי.

   

  קרקס נודד


  כמה נקודות מהשבוע החולף ממש בקצרה:

  -          כמויות הגשם שירדו בימים האחרונים הורסים לכל המקטרים את הקיץ.  איך יתנו לנו הרצאה בפנים מודאגות על מחסור המים ושצריך באמת לחסוך וכו' וכו' ואיפה הבחורה שמתייבשת? הא?  שמה כבר קרם לחות?

   

  -          תחרות בינ"ל גדולה בג'ודו נפתחה השבוע בתל אביב. נכון לרגע זה לכל המשתתפים שלום.  מדובר במאות רבות של אורחים מחו"ל וזה באמת אירוע מכובד. רק מי שבמקרה פתח טלביזיה בשידור של טקס הפתיחה הרוויח נאומים מביכים כל כך בעברית שבורה וקלוקלת ועוד הרבה יותר מביכים באנגלית (יו"ר האיגוד משה פונטי הפליא באנגלית מחרידה ומביישת) שנאלצתי מרוב מבוכה לכבות את הטלביזיה.  יתכן שהפסדתי נאום אדיר של מירי רגב..

   

  -          לגמרי להתעלם מהארי ומייגן אי אפשר.  אני לא אחפור לכם ארוכות, רק שהקביעה שאומרת שרוב הנשים בעולם חושבות שהארימייגן עשו מעשה שלא יעשה ואילו הגברים חושבים שהזוג הזה עשה את המעשה הנכון ומגיע להם שאפו, תופסת לפחות אצלי.  אני חושב הם קולים לגמרי ומאחל להם שלא יקפאו בקנדה.

   

  -          אבידות ומציאות:  לא שאכפת לי, אבל מישהו ראה השבוע את נפתלי בנט ?  בכל זאת שר בטחון וזה לא יפה אם הוא ילך לאיבוד.

   

  -          אחת הצלעות מששיית מונטי פייטון, טרי ג'ונס, סגר ת'בסטה. ברוך דיין אמת.  איך אמר עליו ג'והן קליז – שניים הלכו, נשארו ארבעה. 

   

  -          חבורת הזמר #גנץלפידבוגיאשכנזי ממשיכה לשעמם רצח.  לא רוצה להעליב אף אחד, אבל הגבעתרון כבר נותנים יותר אקשן על הבמה מהחבורה הזו.

   

  -          כנגד כל הסיכויים, הפועל תל אביב חזרה לרצף ניצחונות. ימשיכו ככה והאוהדים לא יוכלו יותר להתבכיין.  מה יהיה?

   

   

  "עדיף קצת אופטימיות ביד

  משבע גרם Weed במזוודה"

   

  ה-COUCH POTATO

   

  Image result for couch potato

  דרג את התוכן:

   תגובות (15)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     7/2/20 15:31:

   צטט: באבא יאגה 2020-02-07 10:52:48

   לבושתי, "לעולם לא עוד", תופס אצלנו רק בענין היהודים, וגם מזה עושים SHOW SHOA

    

    

   לגמרי מסכים, אבל זה דיון נוסף.  בהזדמנות

     7/2/20 10:52:
   לבושתי, "לעולם לא עוד", תופס אצלנו רק בענין היהודים, וגם מזה עושים SHOW SHOA
     31/1/20 10:19:

   *

   פעם בילדות ככל הילדים אהבתי קרקסים, בבגרותי אני מתעבת אותם מסיבות כל כך רבות. לא רק בשל אילופם ועינויים של בעלי החיים המופיעים בו ותנאי החזקתם המבישים, סבלם הרב ולו רק כדי לשעשע אותנו, אלא גם בשל הליצנים שתמיד צוחקים כאילו. למדתי שפעם רבות בפנים הם אומללים והעמדת הפנים הקיצונית הזו שלהם, הרתיעה והפחידה אותי כילדה, כי הבנתי שלא ניתן להאמין להם.

   Image result for Drawing

     27/1/20 13:14:

   צטט: גילהסטחי 2020-01-25 12:32:15

   טקס השואה - האם לאחריו לא תהיה אנטישמיות בעולם? האם ניצולי השואה יהיו מעל קו העוני? למה מדגם מהניצולים לא נכח בטקס? החגיגה סביב נעמה - מחיר כבד של נכסים נשלם על שחרורה. בשני המקרים רוה"מ עסוק בהאדרת שמו מעמדו, וניצחונו בבחירות. נשיא גרמניה אמר ודבריו מהדהדים בראשי:"אנחנו הגרמנים זוכרים, אך לעתים נראה שאנחנו מבינים את העבר טוב יותר מאשר את ההווה".

    

   עם הגרמנים יש לי כמה חשבונות. גם אישי וגם ציבורי.  תכלס, הם היו הראשונים שלקחו אחריות על השואה ושילמו כספים. מצד שני הם היום מדברים גבוהה גבוהה ומתנהלים בפועל באופן מביש (בעיקר בהצבעות אנטי ישראליות באו"מ)

     27/1/20 13:12:

   צטט: א ח א ב 2020-01-25 10:53:47

   עדיף קצת אופטימיות ביד משבע גרם Weed במזוודה" יאללה הפועל!! פסטיבל נעמה יששכר מתוזמר היטב כדי לשרת אינטרסים חזקים ועלומים. עם כל הכבוד יש לא מעט כלואים ישראלים בחו"ל שלא זוכים לכזו התייחסות.

    

   יאללהה חיפה !!!

     27/1/20 13:11:

   צטט: * חיוש * 2020-01-25 09:59:12

   יורם חברי היקר נשיקה

   מצטרפת למה שכתבת 

   " רק מה זה משנה , אם למחרת העולם חוזר לעסקים כרגיל וממשיך בתעדף

   הכלכלה על פני נקיטה אמיצה במדיניות שבאמת פוגעת במי שמתנכל למיעוטים ולעמים חלשים. 

   אתם יודעים מה, הייתי מסתפק אם ראשי המדינות הנכבדות היו למשל יוצאים בהכרזה משותפת

   על פשעיה של תורכיה מול הארמנים.  רק הכרזה ולא מדיניות אקטיבית.."

   לגבי הסיפור מסביב לנעמה וממש לא הייתי רוצה להיות במקומה יש טעם רע וריח צחנה

   הוספת לי ידע על אותם הנקודות בפרק "הקרקס הנודד"

   תודה ששיתפת אותנו בעוד טור שבועי שלך

   כרגיל אוהבת לקרוא

   * כוכב אהבה ושבת נעימה

    

   יקירה, תודות לתגובה.  בענין נעמה, אני פחות ופחות מאמין למה שמדווח ונראה לי שיש עוד כמה דברים שמסתירים.  היא כנראה תגיע לארץ במועד שיהיה נוח מאד לפני הבחירות.  סיפור מוזר מאד.  איך ראש ממשלה מתערב לטובת בחורה שמצאו אצלה סמים? לא ברור כל העסק הזה.

     27/1/20 13:08:

   צטט: שטוטית 2020-01-24 23:04:37

   גם אופפה שלי היה קצין בצבא של הקייזר במלחמת העולם הראשונה.

    

   עוד משהו משותף לנו... חיוך

     27/1/20 11:18:

   צטט: דוקטורלאה 2020-01-24 19:12:03

   עשייה שקטה, רצינית ומועילה כמעט פסה מעולמנו. כל פעולה שאין עליה דיווח ראוי נחשבת כיום לבלתי קיימת. לכן ראינו התפתחות כבירה באמצעי הדיווח מכל הסוגים. הכינוס האחרון עליו כתבת, לא ישנה את כאבם של השורדים ובני משפחותיהם. הרווח המלא מן האירוע שהיה כאן יהיה של המארגנים, ובתוכם הבכירים שבהם. בכל זאת אנו מבינים כי יש לאירוע חשיבות למדינה ולמנהיגיה הבכירים. באשר לרמת השימוש בשפות הלועזיות, במיוחד בשפה האנגלית, אין לנו ברירה אלא לקבל את העילגות הקיימת כאן. לימודי השפה בבתי הספר אינם משפרים את המבטא. אולי צריך להוסיף גם לימודים מעשיים בשפה הזרה הנלמדת. באשר לנעמה - היא זכתה באמא מתאימה לסיוע בשעת מצוקה. אינני מכירה אמהות רבות בעלות כושר זה. ומשהו חיובי - העלאת הנושאים הרלוונטיים כיום על ידך, היא מעשה חיובי ונבון. שיהיה בהצלחה!

    

   דוק' לאה, תודה לתגובה המפורטת.  אני מסכים עם הקביעה שלך  שהאירוע לזכר השואה וקורבנותיה, יש לו חשיבות מבחינת מעמדנו ומעמד בכירינו.  רק שבכירנו כרגע בתקופה בעייתית משהו ומעמדם לא  צריך להתחזק מזכרון השואה.  בענין נעמה יששכר ואמה, כאן אני רחוק מלחלוק כבוד לאמא הזו. לחימה על הילדה שלך זה לא הערך העליון בעיני, בטח לא כשמעורבים מקורבים לראה"מ ושיש שם אינטרסים שונים ומשונים.  בכל מקרה, תודה על התמיכה שלך.

     25/1/20 12:32:
   טקס השואה - האם לאחריו לא תהיה אנטישמיות בעולם? האם ניצולי השואה יהיו מעל קו העוני? למה מדגם מהניצולים לא נכח בטקס? החגיגה סביב נעמה - מחיר כבד של נכסים נשלם על שחרורה. בשני המקרים רוה"מ עסוק בהאדרת שמו מעמדו, וניצחונו בבחירות. נשיא גרמניה אמר ודבריו מהדהדים בראשי:"אנחנו הגרמנים זוכרים, אך לעתים נראה שאנחנו מבינים את העבר טוב יותר מאשר את ההווה".
     25/1/20 10:53:
   עדיף קצת אופטימיות ביד משבע גרם Weed במזוודה" יאללה הפועל!! פסטיבל נעמה יששכר מתוזמר היטב כדי לשרת אינטרסים חזקים ועלומים. עם כל הכבוד יש לא מעט כלואים ישראלים בחו"ל שלא זוכים לכזו התייחסות.
     25/1/20 09:59:

   יורם חברי היקר נשיקה

   מצטרפת למה שכתבת 

   " רק מה זה משנה , אם למחרת העולם חוזר לעסקים כרגיל וממשיך בתעדף

   הכלכלה על פני נקיטה אמיצה במדיניות שבאמת פוגעת במי שמתנכל למיעוטים ולעמים חלשים. 

   אתם יודעים מה, הייתי מסתפק אם ראשי המדינות הנכבדות היו למשל יוצאים בהכרזה משותפת

   על פשעיה של תורכיה מול הארמנים.  רק הכרזה ולא מדיניות אקטיבית.."

   לגבי הסיפור מסביב לנעמה וממש לא הייתי רוצה להיות במקומה יש טעם רע וריח צחנה

   הוספת לי ידע על אותם הנקודות בפרק "הקרקס הנודד"

   תודה ששיתפת אותנו בעוד טור שבועי שלך

   כרגיל אוהבת לקרוא

   * כוכב אהבה ושבת נעימה

     24/1/20 23:04:
   גם אופפה שלי היה קצין בצבא של הקייזר במלחמת העולם הראשונה.
     24/1/20 19:12:
   עשייה שקטה, רצינית ומועילה כמעט פסה מעולמנו. כל פעולה שאין עליה דיווח ראוי נחשבת כיום לבלתי קיימת. לכן ראינו התפתחות כבירה באמצעי הדיווח מכל הסוגים. הכינוס האחרון עליו כתבת, לא ישנה את כאבם של השורדים ובני משפחותיהם. הרווח המלא מן האירוע שהיה כאן יהיה של המארגנים, ובתוכם הבכירים שבהם. בכל זאת אנו מבינים כי יש לאירוע חשיבות למדינה ולמנהיגיה הבכירים. באשר לרמת השימוש בשפות הלועזיות, במיוחד בשפה האנגלית, אין לנו ברירה אלא לקבל את העילגות הקיימת כאן. לימודי השפה בבתי הספר אינם משפרים את המבטא. אולי צריך להוסיף גם לימודים מעשיים בשפה הזרה הנלמדת. באשר לנעמה - היא זכתה באמא מתאימה לסיוע בשעת מצוקה. אינני מכירה אמהות רבות בעלות כושר זה. ומשהו חיובי - העלאת הנושאים הרלוונטיים כיום על ידך, היא מעשה חיובי ונבון. שיהיה בהצלחה!
     24/1/20 16:30:
   בוחשת יקרה, אתייחס לנקודה האחרונה. כן, היה בזה משהו מכובד. נכון. לא כל יום באה שורה כזו של מנהיגים למדינה כלשהי וצריך סיבה טובה לזה. רק שמצער אותי שלמול הקונצנזוס בנושא השואה, אין שום מסר אמיתי. הכל קלישאות. אבל זו המנהיגות היום בעולם ועם זה נסתדר. אגב, גם אין מנהיגות יהודית משמעותית, אבל זה נושא לפוסט אחר
     24/1/20 16:08:

   יכול להיות שהחיים עצמם הם קרקס נודד

   אחיזת עיניים של דמויות מתחלפות,

   ליצנים מדומים

   קפיצות על טרמפולינות

   פעם למעלה פעם למטה.

   גשם או בצורת...

   תמיד ימצאו על מה לקטר

   ואיך להוציא כספים מהאזרחים.

    

   לא הייתי שופטת את נעמה

   בסך הכל חוסר מזל
   כלי משחק בקרקס של פוליטיקאים.

   לעניין התכנסות מנהיגי העולם כאן בארץ לציון יום השואה 
   אולי זה היה קרקס של צביעות
   ובכל זאת, זו פעם ראשונה מאז קום המדינה שהם באו להזדהות עם העם היהודי.

   ארכיון

   פרופיל

   יורם.אל-קמינו
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין