כותרות TheMarker >
  ';

  הגירוש מגן-עדן

  ידוע שעיקר האמונה היהודית נעוץ בקיום עולם הבא על כל הנגזר ממנו: גן-עדן, גהינום... מי שעושה מצוות, קונה לו לאחר 120 מקום טוב בגן-עדן, ואבוי למי שעושה רע ומה שמצפה לו בעולם הבא... מאידך, רואה האמונה היהודית בעולם הזה כפרוזדור, היינו כמעבר זמני שמשמש את האדם לתקן בו את מידותיו ולקנות בהם את חייו האמיתיים והנצחיים בעולם הבא.

  אם כן, "עולם הזה" הוא מרחב "החיים הזמניים" של האדם, "עולם הבא" הוא מרחב "החיים הנצחיים", כאשר "המוות" (הסתלקות האדם מהעולם הזה) מפריד בין שני העולמות. זו כאמור עיקר האמונה של הדת היהודית ושל עוד דתות; ומי שכופר בעיקרים האלה - כופר בעיקר.

  נכנסנו כבר למאה ה-21, ימי הביניים מאחורינו. הדמוקרטיה היא בשורת העידן המודרני והביאה עימה את חופש הדעה והאמונה: כל אדם באמונתו יחיה... כלומר זה לא ביג דיל לכפור היום בקיום אלוהים או בקיום עולם הבא; אף אחד לא יעלה את הכופר על מוקד, ואפילו קיימת האפשרות להיות נאור וכופר וכשר ויהודי למהדרין; בחר באחת הקומבינציות, כולן תקניות.

  דווקא בגין הפתיחות הזאת, עלה קרנו של מוטיב ההגיון ומילא את מקומה של "האמונה העיוורת": אני מאמין כי אמונותי נגזרת מההגיון. גם הכופר לא נותר חייב והטעים את דבריו בהגיון ובשכל הישר.

  פירצה נפרצה בדת היהודית - קוננו חכמינו את העת החדשה והתקוממו על פיתחון הפה שניתן לכופרים בשם ההגיון וגרורותיו... אולם גם עליהם לא פסחה הפתיחות, ומוטיב ההגיון חדר גם לחדרי חדריהם. הם נזכרו לפתע שעיקרי הדת היהודית מבוססים גם הם על ההגיון ועל השכל הישר, ואם כן מדוע להשאירם חבויים בתוך ארבע אמות האמונה העיוורת! הבה נוציא את מוטיב ההגיון אל אוויר העולם ונראה אותו לכול! שכל העולם יידע על מה מבוססת האמונה היהודית, וכל יהודי יידע מהי דתו ועל איזה בסיס היא עומדת. מהפירצה המבורכת הזו יצאו ביאורים ודרשות עם ניחוח שונה המסבירים איך למה ועל מה... מהפירצה הזאת יצאו הרבה רבנים והצליחו בעזרת הקוד החדש של ההגיון לחדור אל מודעות האנשים ולדבר אליהם בגובה העיניים... זהו מקור המספר העצום של החוזרים בתשובה דווקא בעידן הפתיחות זה.

  מהפירצה הזאת יצא גדול המחזירים בתשובה הרב אמנון יצחק, נפתחו תחנות רדיו דתיות, ועידן האינטרנט נפל בזמן... ההגיון והשכל הישר יצאו לאוויר העולם לאחר שנים של מסתור. האור הצפון בדת היהודית יצא לדרך.

  מהפירצה הזאת ביקשתי גם אני להשקיף על דתי היהודית, על דת אימי ואבי ודת ילדי. פתחתי את תורתי, את תורת אימי ואבי ורבותי, ועמדתי על ההגיון והשכל הישר פנים אל פנים; שם ראיתי עד כמה מאסה התורה במושג האמונה העיוורת, ועד כמה ביקשה להרחיקנו מנגררותיו.

  אבל ראיתי שם דבר אחר הרחוק שנות אור מהאמונה היהודית המקובלת שגדלתי עליה אני ואבי ומורי ורבותי. ראיתי בפרוש שגן-העדן הוא היקום שאנו חיים בתוכו, ולא צריך למות בשביל להכנס אליו; נהפוך, מי שנשאר מחוץ לשערי הגן קורס ומת. כלומר, גם בתעודת הפטירה של משה רבינו נכתב- "הנ"ל נפטר כי יצא משערי גן-עדן בכוחות עצמו ולא הצליח להחזיק מעמד מעל ל-120 שנה בחוץ". גם אבותינו אברהם יצחק ויעקב נפטרו מהעולם מאותה הסיבה, ואת תעודת הפטירה הציגה התורה לעיני כל באופן המפורט והברור ביותר, למען נראה ונלמד ונפנים...

  פתחתי את התורה וראיתי עד כמה התרחקה היהדות מעיקרי הדת היהודית, דורות על דורות... כה התרחקנו מתורת משה בן עמרם. כה כפרנו בעיקרי הדת הזאת, לאורך דורות ודורות... במאמר להלן אני עתיד להביא את נוסח העיקרים כפי שהופיעו בתורת משה, שהוחלפו בטיפשות ובמצח נחושה על ידינו.

  תגובות (0)

  נא להתחבר כדי להגיב

  התחברות או הרשמה   

  סדר התגובות :
  ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
  /null/cdate#

  /null/text_64k_1#

  אין רשומות לתצוגה

  בשם השם נעשה ונצליח

  0 תגובות   יום רביעי, 29/1/20, 17:50

  לא היינו רוצים את נתניהו כראש ממשלה שמכהן בתפקידו ובד בבד מנהל את משפטו, אבל בהעדר אפשרות חליפית זו תהא החלופה הטובה ביותר עבורנו ועבור מדינת ישראל. כן באופציה הזו נבחר ונתניהו יעמוד בראש ממשלתנו. כן האופציה הזו עדיפה על האופציה שמנגנונים זרים ישלטו במדינתנו, כגון הקרן החדשה לישראל וזרועותיה שמזה עשורים פועלים בשיטתיות מאחורי הקלעים להגיע לרגע הזה, והיום יצאו מחוריהם לפעול בפרהסיה כי מבחינתם שעת האמת הגיעה וסוף המסלול באופק במרחק יריקה; את זאת לא ניתן להם. לא נוותר על ישראל, אופציה כזו לא באה בחשבון.

   

  ביבי יעמוד בראש ממשלתנו. הוא ינהל את המדינה ויחליט בשם אזרחיה. את העבודה הקדושה והקשה הזו יעשה בד בבד עם ניהול משפט הראווה שעשרות השנים עבדו בשיטתיות על תפירתו.

   

  הם, שלוחת הקרן הזוועתית לישראל יטענו באוזניכם כי להצביע עבור 'הנאשם' הוא מבחינת תמות נפשי עם פלשתים, ואתם תרגיעו אותם: לא ולא, נפשי לא תמות עם פלשתים. נהפוך הוא: נפשי תמות והפלשתים יבקשו אותה אם בהיסח הדעת אתפתה לתת את המושכות בזרועות זרים שהאג'נדה שלהם זרה לי ורחוקה שנות אור מהאינטרסים שלי.

   

  ואף מתוך הבית בליכוד יהיה מי שיטען ויזהיר מפני הטעות הפטאלית להצביע עבור נאשם שתיק רב משקל הנושא על שכמו- כבד דיו מלנהל לצידו עוד תיק כבד של מדינה. וגם אותם תרגיעו ובעיקר תזהרו מפניהם ותנקטו במשנה זהירות: טענותיהם אזהרותיהם ואף נימוקיהם אינם נקיים ונגועים באינטרסים אישיים יען המתינו בכיליון עיניים לירידת נתניהו מהבמה למען ירשו אותו, ויושרתם איפוא עומדת בסימן שאלה.

   

  ער אני לעובדה כי יימצא מי שיגיד כי אני מפזר סיסמאות ומגן על איש שעל צווארו מונחים אישומים של שוחד מרמה והפרת אמונים. אשר על-כן מוצא לנכון לתמצת ולהבהיר במילים פשוטות את השיטה שהביאה אותנו הלום; שהביאה את ביבי ואת כתבי האישום נגדו הלום. כן אני מדבר על 'שיטה' סדורה שהתוואי שלה נרקם על-פני יותר משני עשורים בידי אנשים ספורים. כתבתי בעבר על זאת רשימה סדורה אנסה לתמצתה להלן.

   

  אינני מכיר את האיש גנץ מעבר לרישומים כלליים ביותר שהוצגו לציבור בעת האחרונה – מעין קורות חיים של איש צבא שטיפס בסולם הדרגות עד שהגיע לתפקיד הרמטכ"ל. ואולם היתקלות אקראית עימו בפרשה מקומית הביאה אותי לשקלל מחדש את המידע התמים לכאורה על האיש, שהוצג לציבור מתוך קורות חייו.

   

  אנו בשנת 2010 הפרשה פרשת גלנט או כפי שנטמעה בציבוריות הישראלית 'פרשת הרפז'. בועז הרפז הוא האיש שהודה בזיוף מסמך מסוים ובו הנחיות לבניית תדמית חיובית ליואב גלנט – אחד המועמדים לכהונת הרמטכ"ל, תוך הכפשת המועמד המתחרה בני גנץ והכפשת פטרונו גבי אשכנזי – הרמטכ"ל שסיים את כהונתו בפבר' 2011 ודחף מאוד לבחירת גנץ.

   

  לאחר הודאת הרפז בזיוף המסמך התהפכו היוצרות וכבר היה ברור לכל כי פעולת הרפז, לפי הודאתו בזיוף, באה דווקא להיטיב עם גנץ-אשכנזי ולהכפיש את גלנט שממילא היה המועמד המוביל לתפקיד הרמטכ"ל ולראייה בחירתו לתפקיד אושרה על-ידי הממשלה.

   

  החוקרים, בנקודה הזאת, היו אמורים להתמקד בשני האנשים גנץ ואשכנזי, היחידים שהיה להם אינטרס מובהק לזיוף המסמך אך בנקודה הזאת הכל הסתבך ואנדרלמוסיה מטורפת הציפה את חוקרי הפרשה ואת הצופה מהצד: הנקודה היא כי מי שזייף את המסמך דאג להשאיר עליו את הסימן המובהק לפיענוח הזיוף. הזייפן השאיר על המסמך שזייף את הלוגו של חברת הייעוץ 'ארד תקשורת' שלכאורה ממנה יצא המסמך. השאלה איפוא מה דחף את גנץ ואת אשכנזי להסתכן ולזייף מסמך ולהשאיר עליו את סימן הזיוף כך שייבצר מהם להפיק ממנו טובת הנאה. מצד שני בידיהם היה מידע בטוח ומפליל על גלנט בפרשת 'נחלת גלנט' ששליחי מצווה שלהם העירו את הפרשה מתרדמתה שהביאה בסופו של יום לתוצאה אפקטיבית ביותר: ביטול המינוי המיוחל של גלנט לרמטכ"ל ומינוי בני גנץ במקומו.

   

  אבסורד עצום מימדים איפוא נפער לרווחה: למה לך להשתמש במסמך מזויף שאיש לא יפיק ממנו דבר אם אתה מחזיק בקלף מנצח – הקלף של 'נחלת גנט' שבמבחן התוצאה ניצח בגדול והביא לפסילת גלנט.

   

  עיון מעמיק בנושא וירידה לפרטי פרטיו הסירו את הלוט מעל האבסורד ונחשפה לנגד עיני 'השיטה': לפזר ערפל לכל עבר גם במחיר שיאפיל על 'כוחותנו' כי מטבע הערפל להאפיל גם על כוחות האויב. זה הספק שריחף באוויר וליווה את גלנט גם כאשר הממשלה אישרה את מינויו לתפקיד הרמטכ"ל; אם תרצה חרף אישור מינויו לתפקיד. זה היה תפקיד 'מסמך הרפז' וזו הייתה תכליתו והיעד שלו: שהעננה המוזרה והבלתי מזוהה תמשיך ללוות את גלנט ולרחף מעל ראשו עד אשר תגיע מכת המחץ (נחלת גלנט) שהייתה רדומה ונשלפה מהמגירה, או אז יציבותו תתערער והעננה המרחפת ממילא על ראשו תכריע את שיווי משקלו ותפילו לקרשים.

   

  האנשים שמאחורי 'השיטה' ולמעשה לא שאלו את ראשו של גלנט כי אם ביקשו לחטּא את המסלול המיועד לגנץ וגלנט זוהה על המסלול כעכבה שיש להסירה. בפועל, הדינמיקה של 'השיטה' הזכירה לי דינמיקה אחרת שניגנה את אותה סימפוניה ועל אותו המיתר.

   

  בפרשת 'מסמך הרפז' ידעו כי מהעץ הזה לא יצמח פרי ועל אף זאת השקו אותו וטיפלו בו. מבוקשם היה להכין את האווירה האופטימלית לפרשת 'נחלת גלנט' באופן שההחלטה בה תוכרע בצל הערפל הפזור מבעוד מועד באוויר. כן אותה השיטה אותה הדינמיקה בפרשות נתניהו לדורותיהן: הם ידעו כי פרשת ביביטורס הייתה בדותה ללא אחיזה במציאות. כן פרשת החשמלאי כן רהיטי הגן המתנות החמגשיות הבקבוקים המטפלת הסיעודית ותיק אלף אלפיים ושלוש. הטקטיקה אותה טקטיקה. הם ידעו כי מעצי החמגשיות והבקבוקים לא יצמח שום פרי טוב למאכל ועל אף זאת השקו את אותם העצים וטיפלו בהם כי ביקשו לייצר מפירותיהם ערפל כבד שירחף מעל רח' בלפור ולא יסור ממנו לרגע, זאת עד אשר תבוא 'הפרשה המוחצת' ותוכרע תחת הערפל הכבד שיערער את יציבות האובייקט ויפילו לקרשים.

   

  האובייקט שלהם הוא לא נתניהו כי אם גנץ; נתניהו כגלנט זוהה כעכבה על המסלול שיש להסירה. הפרשה 'המוחצת' סומנה על-ידי מתפעלי 'השיטה' כאשר נתניהו ביקש לפתוח את שוק התקשורת ולשבור את הדיווח העיתונאי המוטה. הוא ניסה לעשות זאת וקיבל את תיק 2000 ו-4000 – עמודי התווך לפרשה 'המוחצת' שהמתינו לה או המתינה להם בפינה.

   

  את זאת לא ניתן להם הפעם. בעזרתו יתברך לא נוותר על ישראל, אופציה כזו לא באה בחשבון.

  דרג את התוכן:

   ארכיון

   פרופיל

   אלברט שבות
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין