כותרות TheMarker >
  ';

  פרופיל

  המקום של bonbonyetta

  דאגה לסביבה בעיני זה גם אכפתיות ל"שקופים" חסרי הישע שאתנו על הכדור הזה, ומי שבסוף סולם העדיפויות - בעלי החיים. כאן לשם שינוי, אני מנסה לשים אותם בפוקוס קדימה.
  למה? כי רק מי שאוהב רואה את המצוקה, הסבל, וחוסר ההגינות ביחס כלפיהם.
  תמונת הבלוג מהספר "כלבי המגפה", ריצ'רד אדמס, שנתן בי אותותיו וחותמו לנצח.

  0

  פעילים בורים שרלטנים 

  32 תגובות   יום ראשון, 2/2/20, 17:27

  ''

   

  פעילים בורים שרלטנים 

   

   

  שר להגנת הסביבה משתלח בציבור פעילי איכות הסביבה? מי שמע על דבר אבסורדי מזה? חשבתי ששום דבר בממשלה הזו, שריה, ופעולתה לא יכול להפתיע אותי, אבל הנה, הוכיתי בתדהמה ואלם. מצאתי את המילים בחזרה אחרי כמה ימים, ואוי כמה יש לי לענות לשר אלקין על דבריו ודרך מילוי תפקידו, זה מתבעבע בפנים, וכל מה שנותר לי זה רק לעצור את השטף ההמום, מתוסכל ועצבני.


  השר להגנת הסביבה אלקין לפעילים בכנס סביבתי: אתם בורים ושרלטנים 

  "אלקין התייחס למאבקים למען פינוי מכל האמוניה מחיפה והטלת הפיקדון על מכלי פלסטיק גדולים, כמו גם לפעילים שהתנגדו לבדיקת פליטת המזהמים מאסדת לווייתן. לדבריו, הפעילים פוגעים באמון הציבור"


  הדבר העיקרי המהותי: אם ציבור שלם חדל להאמין ברשויות ובמשרדי ממשלה, כולל משרדך בשל דברים רבים, קל "להפחידו", מה שלא היה קורה לו כולם היו ממלאים תפקידם כנדרש.
  השר מעיז לקרוא לציבור שרלטנים?
  מעז לכנות כך אזרחים?
  הוא שכח שהוא אמור לפעול למענם ולא הם למענו?

  מוטב לו קודם כל לקחת בחשבון את הדבשת שלו, מפני שבדרך בה הוא ממלא את תפקידו יש בהחלט גם מתכונה זו ויותר. לציבור מותר לחטוא בשרלנטות לשר מכהן בממשלה בתפקיד ציברי בכיר, לא.

  הפעילים הבורים השרלטנים הללו עושים בהתנדבות מתוך אמונה מסוימת במאבק למטרות מסוימות מה שהוא אינו עושה גם במסגרת תפקיד, למרות הסיכויים הנמוכים להצלחה כשהוא בכוחו לעשות פי מאה ולא עושה מה שצריך מה שאמור לעשות.

  ידוע שר יקר כדברי Yuval Ron באחת התגובות :"זו עובדה ידועה - בני האדם מפריעים להתנהלות התקינה של מוסדות המדינה או המדינה ומוסדותיה" ואני הייתי מוסיפה במדינה דמוקרטית, מדינתנו שלנו.

  הפעילים הם אלה ש"פוגעים באמון הציבור" כבוד השר?
  או שמא הם מונעים למען מטרה ספציפית בדיוק בשל אותו אי אמון שהאזרחים רוחשים לממשלה ולך עצמך?

  אם הגיעו הרי כך וכך מפגינים, הי סמוך ובטוח שפי מאה לפחות בדיוק בדיעות שלהם, ואלה חוד החנית, עזי הרוח שראויים לשבחים בשל מודעות ואכפתיות אזרחית ולא לחיצי רעל מלא אחר מאשר השר בנושא נגדו מפגינים.
  כמה שזה אומר כשלעצמו הרבה וכמה שדבריך וטון דיבורך אומרים עוד יותר, שאין לך מה לעשות יותר במשרד הזה, ואולי מעולם לא היה לך.

  אם "פעילות עמותת "שומרי הבית" שארגנה את המאבק נגד מיקום האסדה ליד חוף הכרמל, תרמה לכך שהורחב מערך המעקב ומדידות זיהום האוויר באזור" נכתב בכתבה, מה זה אומר על דרך פעולתו של המשרד?  האם אכן היה פועל כנדרש ללא הלחץ הציבורי? באמת?


  כמו כן נכתב ש"הכנס שבו נאמרו הדברים נערך ביוזמת משרדי ממשלה, חברות תעשייה ומשרדי עורכי דין, וארגנה אותו חברת בני מורן הפקות וניהול תכניות ואירועי תרבות" - האם זה כשלעצמו אינו אומר יותר מכל את הסיבות בשלהן הפגינו הפעילים?


  ציטוט מכתבה: "במקום להציג חזון סביבתי, השר בחר לפתוח בהתקפה חזיתית מול ארגוני הסביבה, ואלו התבטאויות לא ראויות מול שותפים לדרך. השר קרא לארגוני הסביבה שרלטנים כשרק לאחרונה בג"ץ הוציא צו על תנאי המחייב אותו להשיב מדוע אינו מחיל את חוק הפיקדון על מכלי משקה גדולים. ייתכן שגם בית המשפט הוא שרלטן בעיני השר".

  השר בחר קבל עם ועדה לתקוף את ארגוני הסביבה במקום להציג תוכניות פעולה של המשרד בנושאים בוערים, התבטא בצורה לא ראויה כשהוא (ציטוט) : "בוחר להטעות את הציבור כשהוא מספר שלא נמדדו בחוף ערכי זיהום גבוהים, מבלי להזכיר שהרוח נשאה את הזיהום לעומק הים והרחק ממקומות יישוב ואמצעי ניטור. בנוסף, חסך השר מהציבור את העובדה שלמחרת הפעילות הראשונה נפלטו לאוויר בהפתעה, ללא כל התראה מוקדמת, כמויות זיהום עצומות לאין ערוך מאשר בפעילות יום קודם לכן".

  כבר שנתיים סופג המשרד הזה ביקורת חזקה בדוחות מבקר המדינה, וגם מבכירים במשרדו (עסוק בפוליטיקה במקום בענייני המשרד, ולראיה חיפוש פשוט בגוגל לשמו ומרבית הידיעות פוליטיות) ומתעשיינים עצמם, אז באיזו זכות הוא תוקף בצורה כזו ואחרת אזרחים, פעילי סביבה? כיון שההגנה הטובה ביותר היא התקפה? כיון שאין לו מה לומר חוץ ממילים כמו בורים שרלטנים ועלובים ?

  הדייגים לחצו, ואלקין לא כלל ברשימת המינים המוגנים שני דגים בסכנת הכחדה


  מי שייצג את ישראל בועידת האקלים במדריד הוא שר האנרגיה יובל שטייניץ (?!), ונציגים מהמשרד להגנת הסביבה, האנרגיה ועוד,  השר להגנת הסביבה זאב אלקין לא נוסע. הנימוק הפוליטי הוא שאלקין חבר בצוות המו"מ הקואליציוני, והמגעים להקמת ממשלה ולהימנע מסבב בחירות שלישי


  הבדיחה העצובה של המשרד להגנת הסביבה

   

  מי שרוצה כבוד הערכה ואמון שיתן כבוד, והערכה ציבורית ניתנת בעבודה קשה וראויה, עמידה אמיצה בלחצים, והנהגת משרד יעילה תואמת את רוח ומטרות המשרד ולא נגדו בשיתוף פעולה עם גורמים שאפשר לומר עליהם הרבה דברים, אבל לא שוחרי איכות הסביבה.

  לאלה, למי שבאמת בעד איכות סביבה עד כדי כך שעוסקים בכך בלית ברירה בהתנדבות ומראים אכפתיות, לאלה הוא קורא בורים שרלטנים ועלובים .


  כולנו יודעים מה עושה שר או בעל משרה ציבורית נכבדה בממשלה ביפן למשל, שמכבד את עצמו ואת שליחותו הציבורית במצב כזה, ומה היה עושה אם היו נפלטות לו ואפילו בשוגג, מילים כאלה כלפי הציבור....

  פעילים בורים ושרלטנים עלובים השר אלקין? אין לך בושה? מודעות עצמית?
  או שככה כינית אזרחים כי חשבת שרובם ממילא מהשמאל?
  למה אתה משמש כשר להגנת הסביבה אם זה אינו מעניין אותך כקצה השפיץ?


  Image result for cartoon illustration of angry woman

  דרג את התוכן:

   תגובות (32)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     11/2/20 22:46:

   צטט: CrokiByble 2020-02-11 12:55:23

   אני חיפאי. התהליך של פינוי מיכל האמוניה היה קשה כקריעת ים סוף. אלקין כל הזמן העמיד קשיים. איבדתי את האמון במערכת. היא משרתת את בעלי ההון ולא את האזרחים

   Image result for jenny foster art

   והלוואי והיית טועה

     11/2/20 12:55:
   אני חיפאי. התהליך של פינוי מיכל האמוניה היה קשה כקריעת ים סוף. אלקין כל הזמן העמיד קשיים. איבדתי את האמון במערכת. היא משרתת את בעלי ההון ולא את האזרחים
     10/2/20 08:50:

   צטט: CrokiByble 2020-02-09 14:48:12

   אלקין הוא נבל ידוע. משרת את בעלי המפעלים. זעזע אותי כמה פעמים

    

   Image result for jenny foster art

   קרוקי יקר, הנה הגעתי, שימחת אותי מאד. אם בנוסף גררתי אותך גם לתגובה כנראה שאני צודקת לצערי, והלוואי והייתי טועה. אשמח ואודה אם תביא בתגובה נוספות לינקים להוכחות לדבריך שלך, זה יעזור לראות תמונה שלמה למי שפחות מתמצא.

   תודה

    

     9/2/20 17:29:

   צטט: * חיוש * 2020-02-07 13:37:29

   סמדר יקירתי

   סליחה על תגובתי המאוחרת, רק היום התיישבתי ליד המחשב

   אני מרגישה כמו האישה הכועסת בתמונה

   מסכימה עם כל מה שכתבת והלוואי והפוסט הזה שלך וכל התגובות שלנו היו מגיעים

   לשר 

   * כוכב אהבה וחיבוקים אוהבים

   שבת טובה

   Image result for jenny foster art

   כל אחד יכול לכתוב לשר, את השם שלי הוא כבר מכיר בטח אז מוטב שגם אחרים יכתבו.

   גם לעתונות אפשר לכתוב מכתבים ומאמרים, תמיד בכל זמן, ולגבי כל נושא.

     9/2/20 17:25:

   צטט: רונית אברהם 2020-02-05 23:24:32

   יישר כוח על הפוסט. השרים כך נדמה, מתמנים לאחר לאחר שהוכיחו כי ביכולתם להזיק לתחום המשרד עליו הם ממונים. ראי שרי בריאות, חינוך, משפטים ואבוי גם ביטחון. ואילו אנו הולכים פעם שלישית לבחירות ללא יכולת לסלק אותם מעלינו.

   Image result for abstract paintings of dogs

   לא יודעת מאיפה יש להם את הנורמה הזו למלא תפקידיהם בצורה גרועה כל כך, כאילו נגד האינטרסים של המשרד עליו הם ממונים, נגד האזרחים עצמם.

     9/2/20 14:48:
   אלקין הוא נבל ידוע. משרת את בעלי המפעלים. זעזע אותי כמה פעמים
     8/2/20 19:01:

   צטט: אזוטריקה-יומן לימוד אישי 2020-02-05 14:17:36

   יודעים לחבק את האזרח ועל חשבונו.

   פשיטת רגל מוסרית, חול בעניים.

   Using watercolor and straws students will blow paint around the head in their self portrait to imply a wild mind or just very crazy hair!

   איזה לחבק?  איפה אתה רואה כאן חיבוקים?

   מזמברים ומזלזלים ומתעמרים באזרח, וגם זה על חשבוננו

     8/2/20 09:44:

   צטט: דוקטורלאה 2020-02-04 18:06:23

   מינוי השרים כיום למשרדים השונים הוא מתן תפקיד ממשלתי ללא קשר לפעילות, לידע, להתעניינות ועוד של מקבל התפקיד. זאת נקודת הפתיחה לכל מה שמתרחש אחר כך. כתוצאה מאופן מינוי זה אנו צופים בממלאי תפקידים שאינם מבינים בנושא פעילותם, אינם טורחים ללמוד את הנושא, אינם חותרים לשיפור המצב ככל שהוא תלוי בתפקיד שלהם. התוצאה, במרבית המקרים, היא פעילות לא רצינית של ממלא התפקיד. מי שנענש בשל מינויים מסוג זה הוא הציבור. במרבית המקרים הוא שותק, או מתלונן במקומות הלא מתאימים. לעתים קמים אנשים המוכנים להיאבק, הם מעלים את הבעיות , ולעיתים נדירות מצליחים להשיג שינויים רצויים לטובת הציבור. את אחת מאלה. אנשים מאמינים מקווים שהאל, הכל יכול, יסייע לך. לאחרים , נותר רק לומר "הלוואי".

   Image result for abstract paintings of dogs

   תודה דוקטורלאה, חייבים אם כך לשנות את שיטת הבחירות וכל העניין הזה אחרת לא יעזור כלום, רק זה ישים לסוף לבעיה הזו, שהיא בכל שטחי החיים שלנו, של המדינה הזו.

   כמובן שגורמים כה רבים יתנגדו לזה, גורמים שנהנים משיטה פסולה זו, שזו משימה מורכבת אמיצה ולא פשוטה, שאינני יודעת בכלל איך מתחילים לעשות אותה או לגרום לה.

    

     8/2/20 09:37:

   צטט: נעם דימנט 2020-02-04 16:09:57

   ה"סביבה" שהשר אלקין מוכן להגן עליה היא הסביבה של הכיסא עליו הוא יושב.

    

   Image result for Painting

   כן, והם עושים זאת בהתאם לאינטרסים שונים לגמרי מאשר האינטרסים של המשרד עליהם הם ממונים למרבית שאט הנפש.

     7/2/20 20:35:

   צטט: יוסיברנשטיין 2020-02-04 13:43:38

   אני יכול רק לחזור על דברי לייבוביץ הדמוקרטיה נועדה להגן עלי מפני ממשלתי ישר כח על הכתבה

    

   Image result for sketch

   תודה, אני שמחה שאתה קורא אותי ומגיב לדברים, תרגיש חופשי, גם אם אינך בדעתי.

     7/2/20 20:32:

   צטט: sari10 2020-02-04 11:35:25

   מאוד מקומם ומרגיז.
   מבינה אותך לגמרי, במיוחד את שהנושאים הללו בוערים בנשמתך.

   האדם הלא מתאים בתפקיד...

   ''

   ברור, גם לא בראש שלו כל הנושא הזה, אחרת לא היו יוצאות לו המילים הללו, אחרת לא היו מוחים ומפגינים נגד מה שהוא עושה, או לא עושה....

    

     7/2/20 13:37:

   סמדר יקירתי

   סליחה על תגובתי המאוחרת, רק היום התיישבתי ליד המחשב

   אני מרגישה כמו האישה הכועסת בתמונה

   מסכימה עם כל מה שכתבת והלוואי והפוסט הזה שלך וכל התגובות שלנו היו מגיעים

   לשר 

   * כוכב אהבה וחיבוקים אוהבים

   שבת טובה


     7/2/20 11:05:

   צטט: קלועת צמה 2020-02-04 10:37:06

   אותי שכנעת. הלוואי שגם הוא היה נחשף לדבריך. מעניין מה הייתה התגובה

   Image result for jenny foster paintings

   הוא הרי אמר את תגובתו ואת דעתו על תומכי איכות הסביבה, והשתין עליהם ועל כולנו בקשת - ומהמקפצה. איזו דיעה טובה יותר שלו הוא יכול להביע?

   זה כל העניין.

   והם המתנדבים השונים ועמותות עוד עושים את העבודה שהוא עצמו היה צריך לעשות. שאם היה עושה אותה הרי הם לא היו צריכים למחות !!!

    

     7/2/20 11:00:

   צטט: ofer ben z 2020-02-04 09:30:59

   התמודדות עם מצב שבידנו לשנות בקרוב בחירות חדשות מקווה שייבחר ראש ממשלה ראי ושיידע לתת את הרשויות לאנשים הנכונים

    

   בדיוק שלחתי במייל לכמה אנשים קריאה של אנונימוס מפייסבוק לפנות לראשי המפלגות לכלול במצע שלהם חקיקה ואמנות בנוגע לבעלי חיים. אם תרצה שאשלח לך למייל אמור לי, לא מכירה את הכרטיס שלך בפייסבוק אם אתה שם.

   בכל מקרה למי שרוצה, הלינק לקריאה המקורית בפייסבוק בדיוק בנושא 


   הלוביסטים של תעשיית הפרוות חזקים? בואו נהיה חזקים יותר!

    

   ''

   הקריאה לפעולה המקורית כאן

     6/2/20 11:00:

   צטט: remei 2020-02-03 22:25:57

   לא תמיד "נוח" שמראים את הקושי מול העיניים, ואולי הקשר בין התפקיד למציאות מקרי בהחלט

   Image result for necklace

   תכשיט עתיק, כי אני אוהבת שאת קוראת ומגיבה,

   לא חייבים להיות באותה דיעה, אך תגובה לעניין.

    

   לא רק מקרי בהחלט אלא מראש הרי משובצים שרים לפי חשבונות קואליציונים פוליטיים ולא לפי מקצועיות ועניין, יש כאלה שבנוסף גם אינם אוהבים ואין להם זיקה לתחום עליהם הם ממונים, ורואים ומרגישים זאת היטב.

     6/2/20 10:36:

   צטט: debie30 2020-02-03 17:18:13

   כדברי שלום חנוך
   מחכים למשיח

    
   דצמבר המר
   זעקו כותרות בעיתון
   ושר האוצר נתן במבט ראיון
   הציבור מטומטם
   ולכן הציבור משלם
   מה שבא בקלות
   באותה הקלות יעלם
   האזרח הקטן
   נאלץ לשלם בגדול

    

   Image result for smart bird

   אוי דבי כמה נכון, אוי. הציבור מטומטם אדיש ולא אכפתי לכן זה ממשיך....

     5/2/20 23:24:
   יישר כוח על הפוסט. השרים כך נדמה, מתמנים לאחר לאחר שהוכיחו כי ביכולתם להזיק לתחום המשרד עליו הם ממונים. ראי שרי בריאות, חינוך, משפטים ואבוי גם ביטחון. ואילו אנו הולכים פעם שלישית לבחירות ללא יכולת לסלק אותם מעלינו.
     5/2/20 22:50:

   צטט: ~ ~ 2020-02-03 14:46:43

   אין מה לצפות מהממסד

   גם לא מפוליטיקאים

   גם לא משום שירות ציבורי אחר.

   רק אנשים טובים כמוך יכולים להשפיע ע"י מעשים והפגנות.

   Image result for cute donkey

   תודה, אבל אני חושבת שאנו כולנו עושים טעות שאנו משלימים עם המחדלים ועלינו לדרוש ולמחות על הדרך בה כל שרי הממשלה הזו מתפקדים כולל העומד בראשה. כל המכלול הזה ביחד הוא בושה וחרפה

   אם נשלים עם הדברים הללו זה לעולם לא ישתנה.

     5/2/20 22:46:

   צטט: מאשהליימט 2020-02-03 11:34:57

   נו טוף. נואשתי כבר מהציפייה לכך שפוליטיקאים ישרתו את האינטרס של הסביבה. האינטרס שלהם קצר מועד, קצר רואי, לא רואה את הזולת ולא את העתיד. נדירים היו השרים שממש אכפת היה להם, למשל ארדן בשעתו.

   Image result for donkey funny

   בהחלט גם שריד, בטוחה שהיה אחד או שניים שכרגע שתינו לא זוכרות. מזמינה אחרים להוסיף. מקווה שאכן היו עוד.

   יודעים לחבק את האזרח ועל חשבונו.

   פשיטת רגל מוסרית, חול בעניים.

     4/2/20 18:33:

   צטט: א ח א ב 2020-02-02 18:19:51

   כדי שהשר יעשה משהו לטובת איכות הסביבה צריכה להיות לו סיבה טובה. ודי ברמיזא.

    

   11 x 14 inch Jeff Hughart folk outsider art by ARTbyjeffhughart

   לאחאב שהיה ראשון להגיב לראשונה,

   חייכת אותי תודה

   אוהבת הכי כשבאים ומבקרים

   וגם ללא הזמנה מגיבים

    

   ה "רמיזא" כאן לצערי כה גדולה

   שגורמת למים בבריכה לעלות בהצפה....

    

   שי קטן להראותך

   שכדאי להיות אצלי ראשון בתגובה

    

    

     4/2/20 18:06:
   מינוי השרים כיום למשרדים השונים הוא מתן תפקיד ממשלתי ללא קשר לפעילות, לידע, להתעניינות ועוד של מקבל התפקיד. זאת נקודת הפתיחה לכל מה שמתרחש אחר כך. כתוצאה מאופן מינוי זה אנו צופים בממלאי תפקידים שאינם מבינים בנושא פעילותם, אינם טורחים ללמוד את הנושא, אינם חותרים לשיפור המצב ככל שהוא תלוי בתפקיד שלהם. התוצאה, במרבית המקרים, היא פעילות לא רצינית של ממלא התפקיד. מי שנענש בשל מינויים מסוג זה הוא הציבור. במרבית המקרים הוא שותק, או מתלונן במקומות הלא מתאימים. לעתים קמים אנשים המוכנים להיאבק, הם מעלים את הבעיות , ולעיתים נדירות מצליחים להשיג שינויים רצויים לטובת הציבור. את אחת מאלה. אנשים מאמינים מקווים שהאל, הכל יכול, יסייע לך. לאחרים , נותר רק לומר "הלוואי".
     4/2/20 16:09:
   ה"סביבה" שהשר אלקין מוכן להגן עליה היא הסביבה של הכיסא עליו הוא יושב.
     4/2/20 13:43:
   אני יכול רק לחזור על דברי לייבוביץ הדמוקרטיה נועדה להגן עלי מפני ממשלתי ישר כח על הכתבה
     4/2/20 11:35:

   מאוד מקומם ומרגיז.
   מבינה אותך לגמרי, במיוחד את שהנושאים הללו בוערים בנשמתך.

   האדם הלא מתאים בתפקיד...

     4/2/20 10:37:
   אותי שכנעת. הלוואי שגם הוא היה נחשף לדבריך. מעניין מה הייתה התגובה
     4/2/20 09:30:
   התמודדות עם מצב שבידנו לשנות בקרוב בחירות חדשות מקווה שייבחר ראש ממשלה ראי ושיידע לתת את הרשויות לאנשים הנכונים
     3/2/20 22:25:
   לא תמיד "נוח" שמראים את הקושי מול העיניים, ואולי הקשר בין התפקיד למציאות מקרי בהחלט
     3/2/20 17:18:

   כדברי שלום חנוך
   מחכים למשיח


   דצמבר המר
   זעקו כותרות בעיתון
   ושר האוצר נתן במבט ראיון
   הציבור מטומטם
   ולכן הציבור משלם
   מה שבא בקלות
   באותה הקלות יעלם
   האזרח הקטן
   נאלץ לשלם בגדול

     3/2/20 14:46:

   אין מה לצפות מהממסד

   גם לא מפוליטיקאים

   גם לא משום שירות ציבורי אחר.

   רק אנשים טובים כמוך יכולים להשפיע ע"י מעשים והפגנות.

     3/2/20 11:34:
   נו טוף. נואשתי כבר מהציפייה לכך שפוליטיקאים ישרתו את האינטרס של הסביבה. האינטרס שלהם קצר מועד, קצר רואי, לא רואה את הזולת ולא את העתיד. נדירים היו השרים שממש אכפת היה להם, למשל ארדן בשעתו.
     2/2/20 18:19:
   כדי שהשר יעשה משהו לטובת איכות הסביבה צריכה להיות לו סיבה טובה. ודי ברמיזא.

   ארכיון