כותרות TheMarker >
  ';

  אז אני אלך לקצה העולם

  המסע הרגלי לסנטיאגו דה קומפוסטלה ולקצה העולם

  0

  עוד שבוע / מספר XVII

  26 תגובות   יום שישי , 6/3/20, 12:14

   

  שוויץ


  שבוע הולך שבוע בא והיה לנו חת'כת שבוע מענין.  זה התחיל עם עמידה יום שלם מתחת לדוכן של כחול לבן ונסיון לחייך לאנשים ולא להכנס לעימותים מיותרים.  היה די כיף כי סה"כ הרצליה (למי שמכיר: הרצליה הירוקה) זה די מגרש ביתי לכחול לבן ודי נוח. הסבל היחיד היה לעמוד שמונה שעות רצוף על הרגליים. הצטלמתי עם יעל גרמן, שתיתי תרמוס שלם נסקפה, התיידדתי עם המקביל שלי מהליכוד שהבין שהוא במשחק חוץ קשה ועם החברה מהעבודה/מרץ וסה"כ שרדתי.  אח"כ הלכתי להצביע ולישון.  לא הסתכלתי טלביזיה בכלל ובכך חסכתי לי אלפי מילות פרשנות חכמות ומטופשות שלא אומרות כלום כי תוצאות סופיות יש רק אחרי בערך 36 שעות.  תוצאות בחירות ראשוניות הבנתי גם בלי התקשורת.  הפיד שלי בפייסבוק נתן את התמונה הנכונה פחות או יותר כבר בעשר וחצי.

   

  למחרת, שוב אני נכנע להתמכרות לפייסבוק ודבר ראשון רואה הצהרה של חבר יקר שלי, בחור חכם בד"כ, אני חייב להגיד, שאמר משהו כמו – מכיוון שבמדינה כזו עם שלטון ביביסטי ועדת  המעריצים חסרי העכבות שלו ממש לא בא לי לחיות ומכיוון שעוד פחות מזה אני מתכוון לעזוב את המדינה, הרי מה שצריך לשאוף אליו זה חלוקה קלאסית של המדינה ליהודה וישראל, מדינת ירושלים ומדינת תל אביב וככה נחלק קצת רכוש, קצת צרות, קצת שטחים  ואיש איש יחיה לו עם הציבור הקרוב אליו, עם תפיסת העולם שלו, מערכת חינוך וערכים הקרובים אליו וכו' וכו'.  קרוב לודאי שמדינת תל אביב תהיה המוצלחת יותר והעשירה יותר וככה יהיה לנו כיף ושהחברה בירושלים ובהתנחלויות יסתדרו. זבש"ם.  הבן זונה הפנימי שבי מיד הסכים.  ככה יהיה לנו באמת יכולת לחיות בדיוק לפי הערכים והאמונות או חוסר האמונות שלנו ושהחברה בירושלים יחליטו – מי שרוצה חיים סטייל פוניבז' שיישאר שם ומי שרוצה קצת שמחת חיים סטייל מערבי שיעבור לק"ק תל אביב.  בני ברק תהיה מובלעת, נבנה לה כביש לירושלים שלא ייסעו בו בשבת וככה תהיה לנו אוטופיהלנד.

  ס'תומרת כמעט אוטופיהלנד כי זה לא ממש אפשרי ואף פוליטיקאי לא ינהיג כזה מהלך והמדינה שלנו קטנה מידי לחלוקות כאלה ועוד ועוד כאלה מחשבות למה הרעיון הזה, שבבסיסו מוצא חן בעיני, לא ממש אפשרי ומעשי.

   

  ואז צצה במוחי מחשבה אחרת שאני כבר מסתובב איתה כמה ימים והיא לא ממש יוצאת לי מהראש:  קנטונים.  כמו בשוויץ, קנטונים.  יהיה קנטון יהודה, שיחיה פחות או יותר כמו אבותינו בפולין במאה ה-18, יהיה קנטון תל אביב שיחיו בו פחות או יותר לפי המאה ה-21 ויהיה קנטון נצרת או אום-אל-פחם, שיחיו בו כמו (ואני ממש מתכוון למה שאני אומר) במדינה הערבית הכי מסודרת, מאורגנת ודמוקרטית במזרח התיכון.  שלושת הקנטונים הללו יהיו עצמאים לחלוטין בכל הנוגע למערכות הבריאות, החינוך ואפילו המשטרה והמשפט, תקשורת עצמאית לכל קנטון (טלויזיה, רדיו ותקשורת כתובה).  לכל קנטון יהיה גם פרלמנט עצמאי שיקבע חקיקה בכל הנוגע לענייני הפנים.  כל הדבר הזה יהיה כפוף לפרלמנט מרכזי קטן (נאמר כמחצית ממספר חברי הכנסת כיום) שבו נציגים לכל קנטון לפי מפתח שייקבע.  וממשלה מרכזית קטנה אף היא שתהיה לה ראיית על על המתרחש וסמכויות בלעדיות בענייני חוץ וביטחון.  לכל קנטון תהיה מערכת משפט משלו וכל המערכות הללו כפופות לבית משפט עליון שיהיה עצמאי מהפוליטיקה והפוליטיקאים ככל שניתן.

  ככה כל תושב ירגיש שהוא חי במדינה שמתאימה לצרכים ולרצונות שלו, יהיו מספיק בתי כנסת ומקוואות בקנטון ירושלים, בתל אביב ובחיפה ייסעו בשבת ויסתפקו בכשרות של "צהר" ובנצרת ידאגו לרווחת התושבים ולקצת מודרניזציה וחינוך מודרני. 

   

  אפילו שם יש לי לייצור המדיני הזה שהמצאתי: שוויצראל.

   

  מענין אותי לשמוע מה דעתכם, או איך אתם משפרים את הרעיון הזה.

   

  האשמים 1


  ברגעים אלה לא ברור אם ביבי יכול או לא יכול להרכיב ממשלה ואם גנץ יעשה לו תרגיל מנהיגות (סוף סוף) ו"יגנוב" לו את הראשות מחת לאף.  בגנץ נטפל עוד מעט.  אבל הייתי רוצה להביע דעתי בשאלה מי אלו האשמים שהמצב בשלישי בבוקר היה שכולם היו בתחושה שביבי ניצח, לדבריו אפילו ניצחון ענק.

   

  ובכן הניתוח הצנוע שלי אומר שקבוצה גדולה מאזרחי ישראל היהודים, החליטו שלא נאה להם להצביע כחול לבן, כי זה לא בדיוק תואם את הכיוון הפוליטי השמאלי שלהם וגם העבודה/מרץ/גשר זה גוף ימני מידי כי אורלי לוי היא בעצם לשעבר ישראל ביתנו ועוד יותר לשעבר היא הבת של דוד לוי מבית שאן והליכוד ולכן מצביע שמאל אמיתי לא יכול שחס וחלילה הקול שלו ילך לימנית כמוה. וככה, עשרות אלפי ישראלים, אנשי שמאל שחושבים עצמם ציונים, שלהערכתי שווים משהו כמו מנדט וחצי או שניים החליטו להצביע למשותפת.   הם נחמדים המשותפת ואפילו מדברים עברית על הכיפאק והכדאיף שלהם יותר טעים מהקרמשניט שלנו והם אפילו אמרו שהם רוצים שלום וזה כיף גדול אז בואו נצביע למשותפת ועוד ועוד כהנה וכהנה שטויות וגיבובי תירוצים, העיקר להשאר פיינשמקרים ולא להציע כחול לבן.  חברה – אלו בדיוק שני מנדטים שחסרים היום לבני גנץ שאולי היו מביאים אותו לנשיא והיה אומר, דחילק רובי, הפעם זה שלי.  עם  33 מנדטים זו משימה קשה להגיע לנשיא. אם היו 35 זה היה נראה אחרת.

   

  ועוד מילה:  בואו לא נשלה את עצמנו, המשותפת נחמדה באמת ואיימן עודה עושה רושם מאד טוב, אבל חברה, זה עלול להיות נמר בעור כבש.  הם לא הוכיחו כלום בנוגע לנאמנות למדינה שלנו ואין לי מושג איך ינהגו בעת משבר אמיתי מול למשל החזבאללה, או החמאס או אינתיפאדה נוספת בגדה המערבית, או יו"ש או איך שלא קוראים לזה.  הם כנראה נחמדים, אבל קרוב לוודאי שאינם צדיקים ועוד פחות מזה ציונים. ואני, מה לעשות, עדיין רוצה פה מדינה ציונית.

  באותה מידה בדיוק אשמה קבוצה גדולה של מצביעי עבודה שהתאכזבה מכחול לבן והחליטה אף היא על העדפת הפיינשמקריות והצבעה עבור הגוף הלא מזוהה בראשות מגולח השפם, על פני מתן כוח לגוף גדול, שלא בדיוק עונה לכל הרצונות שלי, אבל הוא היחיד ש(עדיין) מסוגל להוריד את ביבי.

   

  האשמים 2


  כבר התייחסתי כמה פעמים בטור הזה לחבורת הזמר #גנץלפידבוגיאשכנזי וטענתי שהם משהו כמו כדור שינה מתגלגל. 

  אם הייתי בוב דילן הייתי כותב עליהם את Like a Rolling Sleeping Pill.  צר לי, אבל לא ראיתי שום יצירתיות, יוזמה, שמחת חיים, מהלכים חריגים שישנו אתת סדר היום.  הדבר הכי טוב שראיתי מהם זה ראיון טוב של בני גנץ אצל אופירה וברקו.  נו באמת...  זה נחמד, אבל עם זה מנצחים אולי  בחירות לוועד הכיתה.  לא מנצחים ככה מתחרה שמכיר כל טריק ושטיק בספר ושהמציא פרקים שלמים בספר הטריקים, כמו ביבי.

   

  מהבחינה הזו הארבעה ובמיוחד גנץ ולפיד אכזבו מאד וכשמאכזבים – מקבלים עונש.  בואו נאמר את האמת.  היה להם מצב אידאלי:  בואו ניקח אנלוגיה שיאיר לפיד בטח מבין בה. זה היה קרב איגרוף בן שלושה סיבובים, כשהמתחרה אמנם במשקל כבד יותר, אבל חטף ממנדלבליט כמה אגרופים ישירים לפנים והא עכשיו מתנדנד על הרגליים.  כל מה שצריך זה סנוקרת שתעיף אותו לקרשים והשופט יספור עד שמונה.  והסנוקרת הזו לא באה.  כל בוקר וכל ערב פתחתי אל הפייסבוק או החדשות או הוויינט או השם יודע מה וחיכיתי לסנוקרת.  איזה מידע, איזה אמירה איזה משהו שיוציא את המתאגרף השני משיווי משקל, אבל זה לא בא.  המשיכו שם עם אגרופים מסוג ג'ב, שאולי מתישים, אבל לא מפילים לקרשים.  ככה בסיבוב הראשון, השני והשלישי.  לא ודע מה יקרה בסיבוב רביעי.

   

  במצב האידאלי של המתאגרף עם שלושה כתבי אישום מתנדנד על הרגליים ורואה כוכבים (או תא מעצר) חסר היה יותר מכל ה"קילר אינסטינקט" אותו אינסטינקט שמה לעשות, יש לביבי יותר מכל אחד אחר בפוליטיקה.  חיכיתי, הו כמה חיכיתי לאמירה אחת של כחול לבן מתחת לחגורה שתזיז את הקרב הזה קצת ושתערער את הביטחון העצמי של היריב.  הבעיה היחידה היא שהמכות, אם הגיעו, היו מהכיוון של מנדלבליט.  כחול לבן יקרים.  אתם אולי לא המפלגה האידאלית, אבל בנסיבות שלנו אתם הכי טובים בסביבה, ואם לא תפתחו קילר אינסטינקט תעלמו מעל פני השטח.  מבטיח לכם. אז קדימה, להחליף יועצים, לשנות כיוון ולהבין שאתם בקרב איגרוף.  אתן דוגמה מהשטח.  יצא לי לדבר עם אנשי כחול לבן ולשאול אותם למה הם לא נכנסים למעוזי הביביסטים ועושים שם תעמולה.  התשובה היתה – זה חסר סיכוי, עזוב אותם.  חברה, אילו בדיוק המקומות בהם צריך לשכנע. וכן, זה מפחיד ולא נעים לראות מולך ביביסטים במוד עצבני אבל בדיוק לשם צריך להגיע ואם צריך לערער את שיווי המשקל, הרי זה שם.  ברור שלא תשכנע את רוב הביביסטים, אבל אפילו אם הזזת שם כמות קטנה של אנשים, כל אדם שהזזת זה אדם  שהוא גם פחות קול לביבי וגם יותר עבורך. הרווחת פעמיים.  הדרך הג'נטלמנית זה לוקסוס מיותר.

   

  ועוד משהו בנוגע לאגרוף:  ידוע שאלוף עולם מכהן כמעט ובלתי אפשרי לנצח בנקודות.  כדי להעיף אלוף עולם צריך לשים לו נוק אאוט.  אז בבקשה.

   

  קורונה


  1300 מילים עד עכשיו ולא אמרתי אף מילה על הקורונה. אז הנה: #קורונהקורונהקורונה

   

  זייד מיר געזונט און שטאַרק

  א גוט שאבעס

   

  מה Couch Potato

   

  תוצאת תמונה עבור Boxing potato

  דרג את התוכן:

   תגובות (26)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     10/3/20 16:49:

   צטט: גילהסטחי 2020-03-10 11:33:57

   "הניתוח הצנוע שלי" כתבת. לפני ניתוח עושים הרדמה ואילו הפרשנות שלך מלאת ממריצים לבשר ולרוח.

    

    

   אכן, לפני ניתוח אני מנסה להרדים.  זה שאתם לא נרדמים, זה אני כבר לא אחראי 

    

   תוצאת תמונה עבור gif sleeping

     10/3/20 11:33:
   "הניתוח הצנוע שלי" כתבת. לפני ניתוח עושים הרדמה ואילו הפרשנות שלך מלאת ממריצים לבשר ולרוח.
     10/3/20 10:51:

   צטט: * חיוש * 2020-03-09 16:16:18

   ''

     אתמול 11:09:

   כרגע הלחץ העיקרי בעולם זה מפני מחסור בנייר טואלט. 

   מה הקטע ?  זה בא להזכיר לנו  שהמצב מחורבן ??

    

   חה חה חה חה הסנניצעקה

    

    

   הצצת לי בפייסבוק, הא ???  צוחק נשיקה

     10/3/20 10:50:

   צטט: קלועת צמה 2020-03-08 19:27:24

   רעיון יצירתי ויפה, עניין הקנטונים. בא לי קצת לנוח מהכל, לשקוע בכורסא ולדמיין שהרעיון יתקבל, והראוי ייבחר, והקורונה תוותר כבר.

    

    

   זה כולם רוצים...קצת לנוח, להתרווח בכורסה וכו'.  בינתיים צריך סבלנות ואולי לבחור בפעם הרביעית... נראה מה יהיה.   לגבי הקנטונים - לא יודע איך לקדם את הרעיון, אבל אני עדיין מרוצה ממנו (שביעות רצון עצמית זה בסדר ?)

     9/3/20 16:16:

   ''

     אתמול 11:09:

   כרגע הלחץ העיקרי בעולם זה מפני מחסור בנייר טואלט. 

   מה הקטע ?  זה בא להזכיר לנו  שהמצב מחורבן ??

    

   חה חה חה חה הסנניצעקה

     8/3/20 19:27:
   רעיון יצירתי ויפה, עניין הקנטונים. בא לי קצת לנוח מהכל, לשקוע בכורסא ולדמיין שהרעיון יתקבל, והראוי ייבחר, והקורונה תוותר כבר.
     8/3/20 11:09:

   צטט: דוקטורלאה 2020-03-07 19:00:27

   קראתי וממש נהניתי. אבל צריך גם להגיב וכאן העניין מורכב יותר. אפשר לכתוב מאמר תגובה , לכלול את כל ההישגים וההיגדים שהועלו, ולכך מתבקשת עבודה רצינית . לפיכך אסתפק במחמאות. כל הכבוד!

    

    

   תודה למחמאות ולתשומת הלב דוק' לאה.  רק בריאות !

     8/3/20 11:08:

   צטט: תכשיט 2020-03-07 17:07:40

   שיהיה לנו שבוע טוב ופורים שמח... למרות..:))

    

   א גיט ווך אונ א פריילאכער פירם !

     8/3/20 11:05:

   צטט: liat62 2020-03-07 16:26:48

   אני קוראת לה קורינה...זה הופך אותה לפחות מאיימת :))

    

    

   ''

     8/3/20 11:00:

   צטט: * חיוש * 2020-03-07 14:14:39

   יורם חברי היקר נשיקה

   מסכימה עם מה שכתבת וכמה נכונה הדוגמה הזו מעולם האיגרוף

   כדי להעיף אלוף עולם צריך לשים לו נוק אאוט...

   מסכימה עם אחאב חברנו היקר אם ביבי מפנה את מקומו הכל יראה אחרת.

   ותוך שעות - יש לנו ממשלה

   לא הצלחתי להבין את האנשים שהאמינו לספין של הליכוד

   שגנץ יתחבר לרשימה המשותפת למרות הבטחותיו החוזרות שלא יחבור לרשימה המשותפת

   מה הוא צריך לגלח? את השפם שאין לו?

   אולי המהלך הזה יהיה הנוק אאוט נגד ביבי?

   בכל אופן אני חשה מותשת וגועל מקמפיין הבחירות של הליכוד

   בייחוד אחרי הקטע של הנערה שהצטלמה סלפי עם גנץ והכפישו את כבודה

   שהיא כביכול המאהבת של גנץ - כמה נמוך אפשר לרדת מתחתית החבית?

   תוצאת תמונה עבור תמונה של חבית עם חור אנימציה


   ולגבי הקורונה - אם מפלס החרדה שלי לא נמוך יותר מאצל רבים אחרים

   אז ניתקפתי בחרדה רבה כשערכתי קניות לשישי שבת באחת מרשתות המזון

   וגיליתי מדפים ריקיםהסנני

   תודה על השיתוף

   * כוכב אהבה שבת טובה

   בריאות ובשורות טובות לכולנו


   כרגע הלחץ העיקרי בעולם זה מפני מחסור בנייר טואלט.  מה הקטע ?  זה בא להזכיר לנו  שהמצב מחורבן ??

     7/3/20 19:00:
   קראתי וממש נהניתי. אבל צריך גם להגיב וכאן העניין מורכב יותר. אפשר לכתוב מאמר תגובה , לכלול את כל ההישגים וההיגדים שהועלו, ולכך מתבקשת עבודה רצינית . לפיכך אסתפק במחמאות. כל הכבוד!
     7/3/20 17:07:
   שיהיה לנו שבוע טוב ופורים שמח... למרות..:))
     7/3/20 16:26:
   אני קוראת לה קורינה...זה הופך אותה לפחות מאיימת :))
     7/3/20 14:14:

   יורם חברי היקר נשיקה

   מסכימה עם מה שכתבת וכמה נכונה הדוגמה הזו מעולם האיגרוף

   כדי להעיף אלוף עולם צריך לשים לו נוק אאוט...

   מסכימה עם אחאב חברנו היקר אם ביבי מפנה את מקומו הכל יראה אחרת.

   ותוך שעות - יש לנו ממשלה

   לא הצלחתי להבין את האנשים שהאמינו לספין של הליכוד

   שגנץ יתחבר לרשימה המשותפת למרות הבטחותיו החוזרות שלא יחבור לרשימה המשותפת

   מה הוא צריך לגלח? את השפם שאין לו?

   אולי המהלך הזה יהיה הנוק אאוט נגד ביבי?

   בכל אופן אני חשה מותשת וגועל מקמפיין הבחירות של הליכוד

   בייחוד אחרי הקטע של הנערה שהצטלמה סלפי עם גנץ והכפישו את כבודה

   שהיא כביכול המאהבת של גנץ - כמה נמוך אפשר לרדת מתחתית החבית?

   תוצאת תמונה עבור תמונה של חבית עם חור אנימציה


   ולגבי הקורונה - אם מפלס החרדה שלי לא נמוך יותר מאצל רבים אחרים

   אז ניתקפתי בחרדה רבה כשערכתי קניות לשישי שבת באחת מרשתות המזון

   וגיליתי מדפים ריקיםהסנני

   תודה על השיתוף

   * כוכב אהבה שבת טובה

   בריאות ובשורות טובות לכולנו


     7/3/20 13:56:

   צטט: א ח א ב 2020-03-07 13:28:32

   שבת שלום!
   גם אני עמדתי בדוכן כחול לבן ובערב גם ספרתי קולות בקלפי.
   אני מציע ניתוח מעט שונה, לתוצאות.
   כבר שלוש מערכות בחירות אין שינוי.

   הבחירות אינן על ימין או על שמאל ולא על אידאולוגיה חברתית או אחרת. 

   הן אך ורק על מנהיגותו של ביבי. שיצר "בלוק ימין" הזוי ונאמן אליו. 

   על הדרך הוא הצליח ליצור "בלוק אנטי ביבי" חזק לא פחות. 

   התוצאה - ביבי לא יכול להרכיב ממשלה. 

   בלי הליכוד אי אפשר להרכיב ממשלה. (למעט אם מסתמכים על המשותפת). 

   לא משנה אם לכחול לבן או לליכוד יש יותר או פחות מנדטים שתיהן חייבות להיות בממשלה. 

   מסקנה - 

   אם ביבי הולך הביתה יש ממשלה ויש אפשרות להמשיך במגוון אופציות ותרחישים. 

   אז......יאללה הביתה!

    

    

    

   כולם מסכימים ואם היה זז היתה ממשלה כבר מזמן. הבעיה היא שהוא לא זז.  הערכה שלי - יש לו תיקיםם  מפלילים ברמה כזו או אחרת על כל בכירי הליכוד והם מפחדים שביבי ישלוף עליהם מידע מלכלך.   זה לא חייב להיות פלילי.  מספיק מידע רומנטי או חשד למשהו.  ראו מקרה גלעד ארדן שרק פזל קלות לכיוון גדעון סער וכבר יצא עליו מידע שהוא בעלים של דירה בירושלים שהגיעה אליו בדרך מפוקפקת.  כאלה סיפורים יש לביבי בלי סוף.  נחיה ונראה מה יהיה

     7/3/20 13:52:

   צטט: נעמיקה 2020-03-07 11:59:07

   איפה מצביעים לזה? אני באה..

    

    

   בואי איתי נעמיקה, בואי איתי !

     7/3/20 13:52:

   צטט: שטוטית 2020-03-07 11:53:15

   מקווה שנצליח להפטר מהקורונה #קורונה הזאת . שבת שלום:)

    

    

   כל עוד לא נגמר הנייר טואלט (באוסטרליה ובעוד כמה מקומות יש מחסור חמור), אני רגוע ויכול להיפטר מהעודפים בשקט

     7/3/20 13:48:

   צטט: shimenben 2020-03-06 22:22:30

   יש דבר אחד שהייתי מוסיף בשוויצראל, שבכל קנטון תהיה לו חוקה משלו, והנבחר יוכל לכהן רק שני קדנציות. (אגב, רעיון נפלא). אין שמאל לכן אני יכול להבין את הצבעת המחאה של השמאלנים שלא מצאו את ביתם, והצביעו למשותפת. אגב האשם העיקרי זה אנחנו שעדיין תקועים איתו- כי גם אנחנו כל אחד בדרכו, יכול היה לנסות לשכנע ולא לתלות את יהבו "בכחול לבן" או "העבודה/ גשר/ מרץ" שהם בעצם פיקציה.

    

    

   התיקונים שלך לבי שוויצראל מקובלים לחלוטין.  אמרתי שהתכנית שלי לא שלמה ולא מושלמת.  צריך שותפים וריך לשפר את זה.  לגבי הצבעות המחאה - דעותינו חלוקות, אבל זה טוב שאנחנו לא מסכימים, אחרת היה פה משעמם.

     7/3/20 13:47:

   צטט: bonbonyetta 2020-03-06 21:56:12

   *

    

   איזה חיוך עורר בי הפוסט מלא ההזיות הזה. ולמה לא בעצם? יותר טוב ממה שיש לנו בטוח, לפחות כמה מההצעות.

   חבל שאי אפשר ליישם את הדברים.היה נחמד לנסות

    

   Image result for manger watercolor

    

    

   אם גרמתי למישהו לחייך ובטח אם הבאתי אותך לידי חיוך, הרווחתי את לחמי ביושר !

   והחמור או האתון ששלחת ממש חמוד/ה.  

   עכשיו החלק הקשה של להפוך אשליות נחמדות למציאות

     7/3/20 13:45:

   צטט: ~ ~ 2020-03-06 19:47:48

   כריזמה זה מה שסוחף את ההמונים - לגנץ חסר את זה.

   צריך לחכות ולראות איך יתגלגלו העניינים - כמה תומכים אצל הנשיא יהיו עבור נתניהו וכמה עבור גנץ

   ואם לגנץ יהיו 61 תומכים - האם הוא באמת מסוגל להקים ממשלת מיעוט ולהחזיר את המדינה לדרך המלך.
   על פי פרשנויות ששמעתי אם זה יקרה, קרוב לוודאי שבהמשך ירצו להצטרף אליו מפלגות נוספות,
   או אנשים ממפלגות אחרות.

    

    

   אכן לגנץ חסר כריזמה ואת זה אי אפשר לקנות.  אפשר לפתח, אבל כדי לפתח צריך קודם כל לנצח.  באופן ברור! 

   אז אנחנו עוד מחכים

     7/3/20 13:28:

   שבת שלום!
   גם אני עמדתי בדוכן כחול לבן ובערב גם ספרתי קולות בקלפי.
   אני מציע ניתוח מעט שונה, לתוצאות.
   כבר שלוש מערכות בחירות אין שינוי.

   הבחירות אינן על ימין או על שמאל ולא על אידאולוגיה חברתית או אחרת. 

   הן אך ורק על מנהיגותו של ביבי. שיצר "בלוק ימין" הזוי ונאמן אליו. 

   על הדרך הוא הצליח ליצור "בלוק אנטי ביבי" חזק לא פחות. 

   התוצאה - ביבי לא יכול להרכיב ממשלה. 

   בלי הליכוד אי אפשר להרכיב ממשלה. (למעט אם מסתמכים על המשותפת). 

   לא משנה אם לכחול לבן או לליכוד יש יותר או פחות מנדטים שתיהן חייבות להיות בממשלה. 

   מסקנה - 

   אם ביבי הולך הביתה יש ממשלה ויש אפשרות להמשיך במגוון אופציות ותרחישים. 

   אז......יאללה הביתה!

    

     7/3/20 11:59:
   איפה מצביעים לזה? אני באה..
     7/3/20 11:53:
   מקווה שנצליח להפטר מהקורונה #קורונה הזאת . שבת שלום:)
     6/3/20 22:22:

   יש דבר אחד שהייתי מוסיף בשוויצראל, שבכל קנטון תהיה לו חוקה משלו, והנבחר יוכל לכהן רק שני קדנציות. (אגב, רעיון נפלא). אין שמאל לכן אני יכול להבין את הצבעת המחאה של השמאלנים שלא מצאו את ביתם, והצביעו למשותפת. אגב האשם העיקרי זה אנחנו שעדיין תקועים איתו- כי גם אנחנו כל אחד בדרכו, יכול היה לנסות לשכנע ולא לתלות את יהבו "בכחול לבן" או "העבודה/ גשר/ מרץ" שהם בעצם פיקציה.

     6/3/20 21:56:

   *

    

   איזה חיוך עורר בי הפוסט מלא ההזיות הזה. ולמה לא בעצם? יותר טוב ממה שיש לנו בטוח, לפחות כמה מההצעות.

   חבל שאי אפשר ליישם את הדברים.היה נחמד לנסות

    

   Image result for manger watercolor

     6/3/20 19:47:

   כריזמה זה מה שסוחף את ההמונים - לגנץ חסר את זה.

   צריך לחכות ולראות איך יתגלגלו העניינים - כמה תומכים אצל הנשיא יהיו עבור נתניהו וכמה עבור גנץ

   ואם לגנץ יהיו 61 תומכים - האם הוא באמת מסוגל להקים ממשלת מיעוט ולהחזיר את המדינה לדרך המלך.
   על פי פרשנויות ששמעתי אם זה יקרה, קרוב לוודאי שבהמשך ירצו להצטרף אליו מפלגות נוספות,
   או אנשים ממפלגות אחרות.

   תגובות אחרונות

   ארכיון

   פרופיל

   יורם.אל-קמינו
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין