כותרות TheMarker >
  ';

  אז אני אלך לקצה העולם

  המסע הרגלי לסנטיאגו דה קומפוסטלה ולקצה העולם

  0

  עוד שבוע / מספר XVIII

  16 תגובות   יום שישי , 13/3/20, 09:20

  עתידות


  שבוע הולך שבוע בא ואחרי שבוע כזה בא לי לעצור את העולם ולרדת בתחנה הבאה.  לא היתה איזה שמחה גדולה בימים האחרונים.  אני חושב שאירועי השבוע נגעו בכולם בצורה כזו או אחרת, כשאני אומר כולם אני באמת מתכוון לכווווווולם.  בכל מקום ונקודה בכדור הארץ מסתכלים ימינה ושמאלה, רוחצים ידיים (זה מזכיר לי את ה"תשתו מים" המפורסם של נחמן שי במלחמת המפרץ הראשונה) ומקווים שהוירוס הזה יעשה פניית פרסה גדולה לפני שהוא נכנס לרחוב שלי.  אבל זו באמת תקווה ילדותית משהו.  בינתיים אין פניות פרסה ואין צפי לשיפור.  הדבר היחיד שניתן לעשות זה מאמצי מניעה ודחיית האירוע לשלבים מאוחרים יותר.

   

  אני באמת לא כזה חכם שיש לי הרבה לחדש, וחוזה עתידות גדול אף פעם לא הייתי (הצלחות בטוטו צנועות ביותר) אבל  בלי כלום אי אפשר, אז בואו נשתעשע קצת ב"איך החיים שלנו הולכים להשתנות קצת או הרבה כתוצאה מהוירוס המעצבן והמסוכן שבא מסין עם שם של בירה שמיוצרת במקסיקו".

   

  אז ככה:

  -          הבורסות כבר נפלו וימשיכו ככה עוד קצת, או עוד הרבה, כך שכל החסכונות והפנסיות והקרנות וכל הפקדונות הפיננסיים שלנו נמצאים עמוק בתחת.  גם מהטבות שהיו אמורות להגיע ב-2020 (למשל מי שמקבל בונוסים) אפשר לשכוח. זה אומר שיהיה לנו פחות ושנעשה פחות.  פחות טיולים יקרים,  פחות קניות יוקרה וסה"כ הרבה פחות פעילות.  יותר שהיה בבית, יותר טלביזיה ומשחקי מחשב וכל מיני דברים שעושים בעיקר בבית וברדיוס קרוב לבית.  הצפי שלי זה שגם אם הכל יסתדר איכשהו, ייקח לפחות שנה עד שהשוק הפיננסי יאפשר לנו אורח חיים דומה, אבל לא זהה לזה שהורגלנו אליו.

  -          תוצרת הארץ.  מכיוון שיהיו פחות פינוקים ומכיוון שסחורות לא יגיעו בקצב שהורגלנו אליו הרי השווקים יתבססו הרבה יותר על מוצרים מקומיים.  זה נכון בעיקר למוצרי מזון ומוצרים חיוניים ליום יום, אבל בכלל – האספקה מסין וממדינות אחרות, הפריקה בנמלים, השינוע והתחבורה, הכל ילך לאט יותר והפתרון המיידי יהיה שימוש רב יותר  במוצרים שמיוצרים ברדיוס של נסיעת משאית.  האירופאים לא כל כך ירגישו את זה, כי אפשר להעביר גבינה מצרפת לגרמניה במשאית, אבל אנחנו כאן נרגיש את זה באופן ברור יותר.  מה גם שלא בטוח שנרצה גבינות איטלקיות בזמן הקרוב (לא, הן לא נגועות, אבל איכשהו אני צופה שנהיה מסוייגים מכל מה שקשור באיטליה) 

  -          אימון במערכת הבריאות.  זה נושא קשה שגם בימים כתיקונם לא זוכה לציונים גבוהים במיוחד.  בצדק או לא אבל תמיד יש את הפיקפוק במערכת שלא נותנת את הפתרונות למרות שאולי היא יכולה.  תמיד ישנו החשד שאנחנו עבדים לתעשיית התרופות ולשיתוף הפעולה של הרופאים עם התעשיה ומשרד הבריאות וכו' וכו'.  עכשיו רף החשדות עוד יעלה וכולם יטילו ספק בכולם.  מצב לא בריא אבל יהיה מאד קשה לשנות אותו.

  -          מכה קשה נוספת שתבוא עלינו, זה עליות המחירים.  חלקן מוצדקות וחלקן הגדול יהיו מלאכותיות, אבל אין לי ספק שהקימעונאים יעמיסו עלינו את עליות המחירים באבו אבואה... (זה לא עברית, אבל כולם הבינו) כבר השבוע ראינו שסופרפארם העלתה מחירי ג'ל חיטוי בצורה חצופה וכשבתקשורת עלו על זה הם מיד החזירו לרמה נורמלית והתנצלו.  עכשיו זה רק סופרפארם, כשכל הרשתות יעלו מחירים במקביל אפחד לא יתנצל.  אכן יהיה קשה להשיג סחורות ומי שיהיה לו סחורה שהוא הצליח לפרוק מהאניה או המטוס ולשנע ללקוחות, פשוט יוכל לגבות איזה מחיר שירצה.  כשההיצע קטן  והביקוש גובר התוצאה היא שמחירים עולים. פשוט מאד.

  -          מחירי נדל"ן ירדו.  לא מיד אבל תוך שנה, כשיתברר שלציבור נשאר מעט כסף וחלק מבעלי הדירות יאלצו מסיבה כזו או אחרת למכור – לא תהיה להם ברירה והמחירים ירדו.  פה השאלה החשובה היא העיתוי.  מי שיתפוס נדל"ן ברגע הנכון ירוויח.  זה הצפי האופטימי היחיד שלי כרגע.  נחיה ונראה.

  -          חברה, זה לא בהכרח רציונאלי העסק הזה, אז להתכונן לתופעות משונות ולא צפויות. 

   

  ליצמניהו


  אני לא כל כך מאמין שאני כותב את זה, אבל נראה לי שבנסיבות הנוכחיות השניים האלה מגלים אחריות ומנסים לצמצם את הנזקים הצפויים ככל שניתן.  חברה, זה לא ענין של מה בכך שליצמן, לתחושתי בפעם הראשונה מאז שהוא פעיל בענייני בריאות, לא פועל סקטוריאלית ועושה רושם שהוא מבין שהוא אחראי לכל תושבי המדינה ולא רק לחצר הרבי מגור.  זה בעיני חריג ולמרות שצוחקים על ההופעה שלו עם השטריימל והזקן המדובלל והדיבור הלא ברור וכו' וכו', הרי שהוא מדבר לכל אזרחי המדינה.  כמובן שאני כועס שצריך היה משבר כזה כדי שהאדון שר הבריאות, או סגן שר ידבר גם אלי ויתייחס לכלל הציבור.  אבל התחושה היא שהפעם זה נעשה.  מבלי לבחון את קבלת ההחלטות גופא, כי בטוח שניתן היה לעשות יותר טוב, תמיד ניתן לעשות יותר טוב, הרי שבנסיבות הקיימות אני לפחות חש שהכוונות רציניות וההחלטות סבירות.  וזה כבר לא מעט.

   

  שעשועון מסריח


  מהשעשועון הלא מצחיק "איך יראה המצב בעתיד הנראה לעין"  אני עובר לשעשועון הלא מצחיק השני שלנו להיום.

  עכשיו תחשבו ששחר חסון אומר את זה: "ברוכים הבאים לשעשועואון: "איך דפקנו את גנץ".  המשתתפים, הצמד האוזר והנדל והנסיכה מבית שאן אורלי סרחון פוליטי לוי. 


  אז בול ברגע שגנץ חשב שהוא מצא את חלקי הפאזל וחשב שהוא חיבר אותם וצריך רק להכניס למסגרת ולהראות לרובי והופה הוא ראש ממשלה לכמה שנים, באותו רגע בדיוק קפצו להם המפטי דמפטי,  הנזל וגרטל, מקס ומוריץ, ברקוביץ' ופירה או יותר נכון הנדל והאוזר.   חמש דקות אחר כך קפצה גם אורלי הידועה בציבור מבית שאן והשלושה הודיעו:  לא רוצים לשחק.  אנחנו לא.  ערבים זה פויה, זה לא מריח טוב ואנחנו לא רוצים לשחק איתם.

   

  עכשיו כמה מלים רציניות בענין.  לגבי הנדל והאוזר יש לי איזושהיא הבנה.  השניים היו סמנים ימניים מרגע שהצטרפו לכחול לבן ולמען האמת, גם אני השתמשתי בשמות שלהם כדי להוכיח ולטעון שכחול לבן זה לא שמאל.  אז אני לא אוהב את מה שהם עשו ואני בהחלט חושב ומשוכנע שאפשר לשלב את הערבים בקואליציה בדרך נבונה כזו או אחרת אבל השניים האלה אמרו מראש איפה הם ולכן לעניות דעתי, המעשה שלהם מעצבן ומעציב אבל נסלח וקצת מובן.

   

  שונה המצב אצל נסיכת הסירחון אורלי לוי.  הגברת עם כל החברתיות שלה לא שווה חצי, אתם יודעים מה, היא לא שווה עשירית מנדט בכנסת.  נכנסה כלכולה על הקולות של העבודה ומרץ שגם ככה לא הצטיינו במערכות הבחירות האחרונות.  באה הגברת העלובה הזו, הפנתה את הגב למי שנתנו לה גב והכניסו אותה לכנסת והנה היא כבר עושה קולות של לחבור לליכוד.  מה אני אגיד לכם.  לא יפתיע אותי אם דוד לוי יחליף את רובי ריבלין בבית הנשיא כשיגיע הזמן לחילופים האלה וברור איזה תרגיל נעשה פה.  המדינה שלנו כבר חוותה כמה סירחונות פוליטיים.  זה אחד הגרועים שבהם.

  מאחל לה שתסיים את דרכה בפוליטיקה כמה שיותר מהר.

   

  מאיגרא רמא לטוטאל לוסט


  אם לפני שבועיים עוד כתבתי פה שאנחנו עכשיו בשיא עונת הספורט ושכמעט בכל ערב יש שידור מעניין מליגה כזו או אחרת,  הרי שהקורונה חיסלה במכה אחת את מרבית אירועי הספורט והמצב נראה גרוע מאי פעם.

   

  רשימה חלקית:  ב-NBA הופסקה הפעילות, כנ"ל בליגות הכדורסל האירופאיות, הליגות המקומיות משחקות ללא קהל. בכדורגל כל הליגות האירופיות משחקות בלי קהל או בדרך להשבתה מוחלטת כמו באיטליה. ספק גדדול אם הצ'מפיונס ליג יתנהל אחרי שלב שמינית הגמר. האנגלים מתנהלים בינתיים כאילו לא קרה כלום אבל הם יצטרכו להתיישר מהר עם הקו האירופאי והעולמי. 

   

  בטניס הודיעו על השבתת כל הטורנירים המקצוענים עד אפריל, סכנה לקיום הרולאןן גרוס במאי בצרפת.

  מרוץ הפורמולה 1 שהיה אמור לפתוח את העונה במלבורן בסופ"ש הקרוב בוטל, בשל הדבקות אחד מעובדי קבוצת מק'לארן בנגיף.

   

  הועד האולימפי ממשיך במלא המרץ בהכנות לקראת אולימפיאדת טוקיו ביולי הקרוב ואפילו קיימו את טקס הצתת הלפיד האולימפי ביוון, אבל אם תשאלו אותי, זה לא יוכל להתקיים כמתוכנן.  כל סדר האימונים ותחרויות ההכנה, כולל תחרויות שאמורות לקבוע מי ישתתף באולימפיאדה משתבש, כך שכמעט בלתי אפשרי לחשוב על לוח זמנים שיביא לתחילת משחקים מסודרת. נחיה ונראה.  ושוב פעם – הלוואי שאתבדה.

   

   הסיכום קצר ועגום – כמעט הכל מושבת ובזמן הקרוב לא יהיו משחקים.  כמובן שלא יהיו שידורים כי לא יהיה מה לשדר ונצטרך לראות שידורים חוזרים או השד יודע מה. 

   

  בתקווה לימים יותר שמחים

   

  מה- Couch Potato

   

  Image result for sick potato

  דרג את התוכן:

   תגובות (16)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     18/3/20 14:09:

   צטט: עמנב 2020-03-18 11:16:04

   מעניין, יורם. אתה כותב שמעולם לא היית חוזה עתידות גדול. מזדהה אתך - למרות ששמי עמוס, אינני נביא, וכמו כולם, גם אני אינני יכול לומר בוודאות מה יהיה. הכל הערכות וספקולציות. כל טוב, עמוס.

    

    

   החשש הוא מפני אלו המתיימרים לדעת. לא מפני אלו המהססים ושמים לעצמם סייגים.

     18/3/20 11:16:
   מעניין, יורם. אתה כותב שמעולם לא היית חוזה עתידות גדול. מזדהה אתך - למרות ששמי עמוס, אינני נביא, וכמו כולם, גם אני אינני יכול לומר בוודאות מה יהיה. הכל הערכות וספקולציות. כל טוב, עמוס.
     18/3/20 08:47:

   צטט: liat62 2020-03-17 20:58:20

   צטט: liat62 2020-03-17 20:54:36

   אם היתה כאן היערכות נכונה בזמן המתאים, והיו סוגרים את השמיים ברגע שהמגיפה החלה בסין, מצבנו היה הרבה יותר טוב. אבל שפנפניהו, ראש ממשלתנו המפואר, או שמא נאמר המכוער (פנימית) השתפן, מכל מיני סיבות ואינטרסים אישיים שלו.
   ועכשיו קראתי שמקומות תפילה (אני מניחה שהכוונה לבתי תפילה יהודיים. הרי הממשלה הזו לא שמה קצוץ על האוכלוסיה הנוצרית או המוסלמית) הוחרגו מהאיסור הגורף על התכנסויות. נראה לי שכולם מבינים את משמעות העניין. את מה שהחרא-דים עלולים להמיט על ראשנו אפשר רק לנחש בשקט. אני אפילו לא רוצה לדבר על זה בקול או לכתוב את זה. המון בריאות לכולם!!

    

   א.  אני יותר ויותר מתגבש במחשבה שהכל פוליטיקה.  הנתונים, הלחץ, ההחלטות. לא שהייתי מזלזל בקורונה ולא שהייתי נאיבי קודם, אבל זה מתחיל להסריח מיותר מידי כיוונים

   ב. בענין החרדים - את מכירה את העמדות שלי.  זו אוכלוסיה שהמדינה לגמרי פיספסה.  נכנעים להם בלי שום עכבות.

   ג. שיהיה לך טוב!

     17/3/20 20:58:

   צטט: liat62 2020-03-17 20:54:36

   אם היתה כאן היערכות נכונה בזמן המתאים, והיו סוגרים את השמיים ברגע שהמגיפה החלה בסין, מצבנו היה הרבה יותר טוב. אבל שפנפניהו, ראש ממשלתנו המפואר, או שמא נאמר המכוער (פנימית) השתפן, מכל מיני סיבות ואינטרסים אישיים שלו.
   ועכשיו קראתי שמקומות תפילה (אני מניחה שהכוונה לבתי תפילה יהודיים. הרי הממשלה הזו לא שמה קצוץ על האוכלוסיה הנוצרית או המוסלמית) הוחרגו מהאיסור הגורף על התכנסויות. נראה לי שכולם מבינים את משמעות העניין. את מה שהחרא-דים עלולים להמיט על ראשנו אפשר רק לנחש בשקט. אני אפילו לא רוצה לדבר על זה בקול או לכתוב את זה. המון בריאות לכולם!!
     16/3/20 10:11:

   צטט: גילהסטחי 2020-03-14 08:51:21

   מצד אחד פאניקה ודאגה ומצד שני היערכות נכונה ואופטימיות. בפוליטיקה כמו ברפואה יש חולים ויש בריאים, וכשחושבים איך ההחלטה תשפיע - אפשר לחשוב על הצורך האישי או על הצורך החברתי. והכי חשוב: העיקר הבריאות.

    

    

   מסכים עם כל מילה. שיהיה רק טוב

     16/3/20 10:10:

   צטט: * חיוש * 2020-03-14 08:17:09

   יורם חברי היקר נשיקה

   כמידי שבוע אחד מהרגליי האהובים להיכנס אליך לקפה ולקרוא אותך

   חוץ מזה שאני קצת מודאגת שלא הלכתי עם הזרם ולא ערכתי קניות מטורפות

   ולבסוף אשאר בלי ניירות טואלטקריצה

   אני מצליחה להתנהל עם העובדה  שאני חרדתית מוצהרת

   ( עניין גראדים, צבע אדום, מיגון...) ואני כבר מתורגלת מה זה לחיות בצל החרדות

   ותודה ענקית לך ולכל החברים כאן שמעלים תכנים וכך אני זוכה

   לקצת זמן איכות מלבד ציפייה בטלוויזיה ועניין הקורונה

   אני דואגת לכולכם ומאחלת לכולנו בריאות טובה

   ולגבי מה שכתבת בסעיפים הראשונים הספקת להכיר אותי

   ואתה מנחש מה הם  דיעותיי לפי תגובותיי בפוסטים הקודמים שלך ....

   * כוכב אהבה בריאות טובה ובשורות טובות 


   הדברים שלך משמחים אוי, כי זה עושה חשק לכתוב וזה תגמול הכי יפה לכתיבה הזו.  מקווה שבינתיים מצאת את כל המצרכים ולא חסר נייר לנגב.  כל השאר - נחיה ונראה

     16/3/20 10:04:

   צטט: שטוטית 2020-03-14 01:33:33

   יש לי הרגשה שסוג של סופעולם הגיע. אני עדיין בהלם מכל הסיפור הזה זה משהו שקוראים רק בספרים . אתה תמשיך להסביר לנו מה קורה :)))))))

    

    

   אכן תחושת סופעולם.  עוד רבות ידובר. ובסוד בסוד אני אומר לך שאני לא פוסל את זה שזה תוצר מעבדה שברח לסינים.  ודופק את העולם. אני יודע שכולם הכחישו וזה נשמע הגזמה ואני גם שונא תאוריות קונספירציה.  אני רק לא פן

   וסל לחלוטין את האפשרות.  מבטיח להשאר ולפרשן כאן, כל עוד יש קוראים.  כרגע יש מעט מידי כניסות !

     16/3/20 10:01:

   צטט: shimenben 2020-03-13 23:29:17

   היהודים הצליחו לעבור לא מעט מגפות בגלל שרחצו ידיים אלא שאז ייחסו להם כוחות כישוף בשל כך; בכל תקופה יש את ההיגיון ונבצרותו באותה נשימה, כפי שבשעות האחרונות היו נסיקות בבורסה למה? ככה. אגב תקופה נפלאה לחובבי קונספירציה, ושוחרי אפוקליפסה.

   למה זה כ"כ מפתיע שהשניים הללו מגלים אחריות פתאומית, הם כבר שם, בבחירות הרביעיות, מציגים הישגים.

   לפני שמאשימים את את כל השותפים של גנץ, ובהחלט אפשר להפנות לשם אצבע בקלות. בכל זאת, אם גנץ היה מפגין קצת מנהיגות, ולא נגרר, ומסתפק בלומר את המובן מאליו  שהערבים הם אזרחי המדינה... עושה רושם שמה שדוגמנית החייה בתוך עמה ,הבינה מיד; לא הבינו כל הנפשות הפועלות, כולל גנצי.

    

   *בקיצור, בשבוע האחרון אפילו את האסקפיזם נטלו מאיתנו, וכפי שנהגנו לומר בילדותינו בדימונה "איזה עולם"

    

   --

   אכן שרדנו מגיפות לאורך ההיסטוריה, רק שכרגע לא נראה שיש ליהודים פריבילגיה כלשהי.   כולם רוחצים ידיים.

    

   לפחותת כרגע (שני בבוקר, זה משתנה כל הזמן) נראה שלגנץ  סיכוי להנהיג.  נחיה ונראה.

   לגבי האסקפיזם - ביטול הספורט זה קשה...  נשאר רק נטפליקס לשמחת חיים (ברוקלין 99, חמש עונות ברצף)

     14/3/20 08:51:
   מצד אחד פאניקה ודאגה ומצד שני היערכות נכונה ואופטימיות. בפוליטיקה כמו ברפואה יש חולים ויש בריאים, וכשחושבים איך ההחלטה תשפיע - אפשר לחשוב על הצורך האישי או על הצורך החברתי. והכי חשוב: העיקר הבריאות.
     14/3/20 08:17:

   יורם חברי היקר נשיקה

   כמידי שבוע אחד מהרגליי האהובים להיכנס אליך לקפה ולקרוא אותך

   חוץ מזה שאני קצת מודאגת שלא הלכתי עם הזרם ולא ערכתי קניות מטורפות

   ולבסוף אשאר בלי ניירות טואלטקריצה

   אני מצליחה להתנהל עם העובדה  שאני חרדתית מוצהרת

   ( עניין גראדים, צבע אדום, מיגון...) ואני כבר מתורגלת מה זה לחיות בצל החרדות

   ותודה ענקית לך ולכל החברים כאן שמעלים תכנים וכך אני זוכה

   לקצת זמן איכות מלבד ציפייה בטלוויזיה ועניין הקורונה

   אני דואגת לכולכם ומאחלת לכולנו בריאות טובה

   ולגבי מה שכתבת בסעיפים הראשונים הספקת להכיר אותי

   ואתה מנחש מה הם  דיעותיי לפי תגובותיי בפוסטים הקודמים שלך ....

   * כוכב אהבה בריאות טובה ובשורות טובות 


     14/3/20 01:33:
   יש לי הרגשה שסוג של סופעולם הגיע. אני עדיין בהלם מכל הסיפור הזה זה משהו שקוראים רק בספרים . אתה תמשיך להסביר לנו מה קורה :)))))))
     13/3/20 23:29:

   היהודים הצליחו לעבור לא מעט מגפות בגלל שרחצו ידיים אלא שאז ייחסו להם כוחות כישוף בשל כך; בכל תקופה יש את ההיגיון ונבצרותו באותה נשימה, כפי שבשעות האחרונות היו נסיקות בבורסה למה? ככה. אגב תקופה נפלאה לחובבי קונספירציה, ושוחרי אפוקליפסה.

   למה זה כ"כ מפתיע שהשניים הללו מגלים אחריות פתאומית, הם כבר שם, בבחירות הרביעיות, מציגים הישגים.

   לפני שמאשימים את את כל השותפים של גנץ, ובהחלט אפשר להפנות לשם אצבע בקלות. בכל זאת, אם גנץ היה מפגין קצת מנהיגות, ולא נגרר, ומסתפק בלומר את המובן מאליו  שהערבים הם אזרחי המדינה... עושה רושם שמה שדוגמנית החייה בתוך עמה ,הבינה מיד; לא הבינו כל הנפשות הפועלות, כולל גנצי.

    

   *בקיצור, בשבוע האחרון אפילו את האסקפיזם נטלו מאיתנו, וכפי שנהגנו לומר בילדותינו בדימונה "איזה עולם"

     13/3/20 11:48:

   צטט: דוקטורלאה 2020-03-13 10:42:19

   היום ברור לכל שאנו מצויים בזמנים קשים. שלושת בניי עוסקים ברפואה, הם דואגים לנו, כי אנחנו בקבוצה שאף אחד לא מתחשב בה, כי אנשיה הם המועמדים העיקריים לחלוף מהר מהעולם, בשל המגיפה הפוקדת את העולם. זו תחושה קשה ומייאשת. אפשר רק להתפלל (לאנשים מאמינים) כי המצב הזה ישתנה לטובה ובהקדם.

    

    

   לאה היקרה (הפעם נוותר על הדוק'), למרות שאת בקבוצה שלדבריך כבר לא מתחשבים בה, הרי שלפחות מהתגובות שלך פה בבלוג, יש לך מה לתרום ולתת כיווני חשיבה.  כן, לפעמים את שמרנית ומביאה תפיסות ישנות, אבל Believe me, חשוב מאד להשמיע את הדברים האלה, גם אם לא תמיד מקבלים אותם.  אלה החיים וככה נמשיך.  יללה, רק בריאות ושמחת חיים.

     13/3/20 11:41:

   צטט: ~ ~ 2020-03-13 09:43:02

   החיים של כולנו משתנים כל החיים, כל הזמן

   למזלנו שום דבר לא קבוע, לא הטוב, לא הרע ולא הלא נורא.

    

   אפרופו עתידות

   בילדותי הייתי מאוהבת באיזה נער

   שקנה לי מסטיק בזוקה - ובעתידות של הבזוקה היה כתוב

   "תהיה מאושר בנשואיך ויהיו לך שישה ילדים" חיוך

       

    

    

   ממש התאפקתי שלא לכלול את עניין בזוקה בטור שלי הפעם והנה בתגובה הראשונה הכנסת לי את זה.  אז ככה, למרות שהובטח לי, בגיל 60 לא אגיע לירח ((יש עוד כחודש לענין הזה) ובסבירות מאד גבוהה לא יהיו לי שלושה ילדים.  בענין הטעם והבלונים הוורודים בזוקה היה בסדר מגניב

     13/3/20 10:42:
   היום ברור לכל שאנו מצויים בזמנים קשים. שלושת בניי עוסקים ברפואה, הם דואגים לנו, כי אנחנו בקבוצה שאף אחד לא מתחשב בה, כי אנשיה הם המועמדים העיקריים לחלוף מהר מהעולם, בשל המגיפה הפוקדת את העולם. זו תחושה קשה ומייאשת. אפשר רק להתפלל (לאנשים מאמינים) כי המצב הזה ישתנה לטובה ובהקדם.
     13/3/20 09:43:

   החיים של כולנו משתנים כל החיים, כל הזמן

   למזלנו שום דבר לא קבוע, לא הטוב, לא הרע ולא הלא נורא.

    

   אפרופו עתידות

   בילדותי הייתי מאוהבת באיזה נער

   שקנה לי מסטיק בזוקה - ובעתידות של הבזוקה היה כתוב

   "תהיה מאושר בנשואיך ויהיו לך שישה ילדים" חיוך

       

   תגובות אחרונות

   ארכיון

   פרופיל

   יורם.אל-קמינו
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין